Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki mivel vágna vissza? fórum

Ki mivel vágna vissza? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. rika (válaszként erre: 41. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 27. 13:34
igen ez tipikus. Sajnálom, hogy ezt mondom, de ez csak egyre rosszabb lesz. Mi túl későn léptünk. Elköltöztünk otthonról, de követett minket. Akkor bántotta anyut amikor egyedül volt. Akkor kereste. Betörte az orrát az utcán. Késsel hadonászott. Kihívtuk a rendőröket. Igazoltatták. Ennyi. Aztán kiderült, hogy ez nála betegség és elkezdett leépülni. Baromi sok gyógyszert kellett volna szednie, de nem szedte. Vagy csak egy részét. Nagyon gyorsan épült le. Egészen odáig, hogy pelenkázni kellett. Be kellett adnunk egy ápolási otthonba, mert 24 órás felügyeletet igényelt és nálunk mindenki dolgozik. Aztán meghalt. És (tudom ez gonoszság, el lehet érte ítélni)akkor mindenki megkönnyebbült.
2007. nov. 27. 12:48

Szia!


Borzasztóan sajnálom, ami veled történik. Szerintem elsőnek egy munkahelyet kellene keresned, meg tudnál állni a saját lábadon, az sokat segítene az önbizalmadon. Édesanyám 20 év után érzett annyi bátorságot, hogy kilépjen a házasságából, és inkább otthagyott mindent. Most albérletben élnek az öcsémmel, és azóta már a szerelem is rátalált. Kivánom, hogy neked is legyen szerencséd!

2007. nov. 27. 12:31
Válj el tőle minél hamarabb,ettől csak rosszabb lesz.Én 13 évet éltem ilyen emberrel,életem legnagyobb tévedése volt,hogy nem előbb váltam el.És bármit ígér ne higyj neki!!!15 év házasság után a különvagyon is közös lesz,tehát fele ház a tiéd.
41. 6ce2d4f283 (válaszként erre: 39. - Rika)
2007. nov. 27. 11:19
Igen sőt igy is viselkednek kifelé, a látszatra nagyon adnak.Ő is eljárt az oviba,elmegy majd a kisfiúért a suliba,megveszi a kedvenc kajámat...emlékszem a fogorvosom,hogy hüledezett,hogy neki is egy ilyen férj kéne,aki bevásárol..Senki nem mondaná meg róla.És ő is azt tartja: tejbe.vajba fürösztelek.
2007. nov. 27. 11:16
Köszönöm hogy irtatok,komolyan sokat segít.Persze,én nem mondom,hogy soha nem hibáztam,biztosan van amit én is rosszul csináltam.Egy ismerősöm azt mondta,ha azt látja,hogy megpróbálok a saját lábamra állni, önállósodni még a házasságon belül is ,lesz munkahelyem,ami neki nincs,olaj lesz a tűzre.Egyébként látom rajta,hogy neki sem jó igy.most mintha kapaszkodna belém,éjszaka is fogja a kezemet,csak az a baj,nem visz rá a lélek,hogy viszonozzam.Olyn jó lenne vele beszélni nyiltan őszintén ,vagy elmenni egy szakemberhez,de ő úgysem akar,megmondta.
39. rika (válaszként erre: 28. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 27. 11:11
Tipikus eset. Anyukámtól is megkérdezték, hogy miért repül ki az aranykalitkából? Kívülről ő volt a világ lejobb embere. Vacsit csinált estére és otthon várt minket. Legalábbis kifelé ezt mondta.
38. 6ce2d4f283 (válaszként erre: 36. - 996d3b2ccc)
2007. nov. 27. 11:08
Mire gondolsz ?
37. Fish (válaszként erre: 8. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 26. 11:14

lehet nagyon nehez lenne otthgayni de agyerekeid miatt sem mindegy mert ok is egy boldog es nem egy osszeomlott es boldogtalan anyat akarnak maguknak

ha eros leszel meg tudod csinalni akarmilyen enhez is lesz

2007. nov. 26. 11:11
Márpedig a fejemet teszem rá, hogy ludas valamiben!
2007. nov. 26. 11:09

Menj el dolgozni, és fizess meg egy jó magánnyomozót.

Ha valami vaj van a füle mögött, azt felhasználhatod ellene a bíróságon. Ha nincs, üresen kell lépned és hosszabb lesz a jogi rész.

Így sem, úgy sem könnyű!

A kérdés, hogy milyen a nyomás és milyenek a lehetőségek.

Ezt csak Te tudod.

34. Fish (válaszként erre: 1. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 26. 10:38

en vcsak azt tudom hgoy egy ilyen ferfival nem tudnek elni, es meg tudl fiatal vagy hogy engedd ezt amit veled csinal

irtam egy masik topikban az elso volegenyem volt ilyesmi, hulye voltam hogy vele voltam es aldom a napot hogy otthagytam 4 ev utan

2007. nov. 26. 09:55

Sziasztok!

Olvasgatam betegségekről szóló leírást,a paranoia eléggé illik rá.Már csak azt lenne jó tudni,ez honnan jön,génekben van,vagy kialakulhat egy ilyen neveltetés következtében?Kezdem úgy látni,időnként pl mostnában próbálkozik viselkedni,kedvesebb,bújósabb,érzékenyebb,és azt mondja hiányzik neki a szeretet.,kevés amit én adok neki.Igaza van ebben,én már nem tudom kimutatni felé,azt ami szinte nincs,mert kiölte belőlem.Emlékszem ,régebben bőgtem elalvás előtt,mert azt szerettem volna,ha legalább a kezemet megfogja mielőtt elalszik,és az is én voltam,nem ő,aki napközben odamentem átöleltem,megsimogattam-volna-ha akarta ,hagyta volna.Nem tudom,náluk szégyen,tilos volt szeretetet adni,és elfogadni,érzelmeket kimutatni?

Tegnap is mondtam neki,hogy mit gondol,azután ahogy viselekedett nekem van kedvem bármihez is vele kapcsolatban pl.testi kapcsolat?azt mondta,én is sokszor bántottam,de biztos nem volt jó nekekm amiket mondott.

Köszi hogy elolvastatok!

32. spinneli (válaszként erre: 26. - 9778ca1817)
2007. nov. 23. 11:10

Miért ne?

Akár az is lehet.

Az általad leírt tünetekből kiindulva.

31. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 22. 14:25
16-ev , hosszu idö ! Ideje hogy tovabb lepj es otthagyd a pasit . Amenyiben az ö neven van a haz/lakas semmi nem jar neked ! Majd egyszer a gyermekeid tudnak örökölni .
30. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 22. 14:25
16-ev , hosszu idö ! Ideje hogy tovabb lepj es otthagyd a pasit . Amenyiben az ö neven van a haz/lakas semmi nem jar neked ! Majd egyszer a gyermekeid tudnak örökölni .
29. 0260f21e84 (válaszként erre: 28. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 22. 14:14
otthon tudja csak kiengedni az egesz napos "megfelelest a tobbieknek", valahol le kell ereszteni. De sajnalom, amiket Te erzel.
2007. nov. 22. 14:10
Köszi! Tudjátok a legszebb az egészben az,hogy a munkájában elismerik,(itthon már lassan a gyerekek sem ) az emberek nagyrésze szereti,mert simulékony a természete.Senki nem hinné el nekem,hogy milyen itthon velünk.
27. rika (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2007. nov. 22. 13:52
vagy hívhatják bárminek. Az én apukám is így kezdte. Kapott egy agyiinfarktust amit senki sem vett észre és attól még rosszabb lett. Velem még az érettségim előtti estén is üvöltözött. Tönkre tette a testvérem esküvőjét. Balhét rendezett a szalagavató bulimon. Mindenért anyukámat hibáztatta. Azért is ő volt a felelős mert kimaradt egy busz és így 15perccel később értünk haza a meloból. Mert biztos pasizni volt. Az ilyen ember agyilag tuti beteg. Az én apukám 3 agyiinfarktust élt túl. Az orvosok csak bámulták. Szépen leépült és meghalt. Csúnya dolog, de a temetésen igazi megkönnyebbülést éreztem. Szerintem válj el és menekülj tőle amíg nem tesz tönkre teljesen. Úgy tudom ennyi idő után hiába az övé a lakás neked is jár belőle. Igenis harcold ki azt ami neked jár és hagyd el. Nem jó ez a gyerekeknek sem, ne áltasd ezzel magad. Anyukám is erre fogta, hogy vele maradt, de mi is csak szenvedtünk.
26. 9778ca1817 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2007. nov. 22. 13:48
ez sajnos nem skizofrénia:(((
25. spinneli (válaszként erre: 1. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 22. 13:38
ezt hívják paranoid skizofréniának, remek intézményneveket tudok adni, ahol ezt kezelik, és végül télleg kitúrhatjátok:)
2007. nov. 22. 13:34

Kedves cs75! Ismerős a helyzeted. A környezetemben is van ilyen, és amit leírtál annak egy részét személyesen is van szerencsém ismerni. A férjed megváltozni sajnos soha nem fog. Leülhettek beszélgetni akárhányszor, ez

nem fog a dolgokon segíteni. Hidd el, hogy az évek múlásával a férjed természete csak rosszabb és rosszabb lesz, a veszekedéseitek pedig egyre súlyosabbak és lealázóbbak. Megértem, ha nem akarod ennek ellenére sem elhagyni, viszont ne hagyd magad, állj a sarkadra!!:) Jogilag szerintem egyáltalán nem semmizhet ki. Feltétlenül menjél el ügyvédhez és tájékozódjál mindenről, hogy megnyugodjál. Én egyébként azt javasolnám, hogy szerezz új munkahelyet, új ismeretségeket és új szerelmet!!

2007. nov. 22. 12:50

Köszönöm mindenkinek aki irt,tudjátok sokat jelent.Most pár napja elég normális(el ne kiabáljam) de elkezdek majd ügyvédtől is tanácsot kérni,mit hogyan lehetne.Az a baj,hogy nem lehet vele normálisan beszélni,mert támadásnak veszi és azonnal vagdalkozik,sőt ha az anyját megemlítem,nem csúnyán,csak mégis,akkor azonnal kikéri magának,és jön az,hogy a te anyád....,meg a szokásos,hogy az ő anyja még holtában is támogat minket,mert a lakás ki van adva albérletbe,jön belőle havi 24000 ft!!!!Legutóbb elmondtam neki,hogy mért nem megy vele a szex,azt mondta hazudok,nem igaz.Próbáltam neki ecsetelni,hogy amin mellette keresztül mentem,elvette a kedvemet..A másik az,hogy nem méri fel a szavainak a súlyát.Úgy zavar el,úgy kiabál állatságokat,hogy az neki természetes,hogy nincs következménye.,azt mondja ő nem mondott bántót,sértőt,hazugságot..

Lehet,hogy amikor elküld,tényleg úgy gondolja,úgy oldódna meg a helyzet,ha mi nem lennénk mellette,övé lenne minden, a pénz a ház,az emlékek.Nem tudom.

22. swordgirl (válaszként erre: 17. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 21. 14:01

Atyaúristen!


Ezt a családot...!!!

Hát talán akkor még egy utolsót, de szerintem aztán ennyi. Hát ez Neked az elejétől rémálom! Valami nagyon el lett rontva benne gyerek/fiatal korában. Ezt nem tudod helyre rakni, meg igazán más se, csak egy orvos, és az is csak feltételes módban. Nem tudom, nehogy az legyen, hogy Te szenvedsz, mert mindig adsz neki egy utolsót, meg még egy utolsót stb. Néz, sóvárog, kíván, de SZERET-E? Az anyja meg csak ne fenyegessen Téged az egy zsarnok lehet!

Úh, hát ahogy egyre jobban belegondolok, egyre jobban úgy látom, hogy menekülj el innen, amíg teljesen tönkre nem tesz lelkileg...

21. 984ff08d0b (válaszként erre: 19. - NOA)
2007. nov. 21. 14:00
persze, és akkor oda a bizalom, ha el is válnak és felkerül a tárgyaláson a felvétel, akkor a férfi elhiszi, hogy neki volt igaza, és cs75 a büdös életben be nem bizonyítja, hogy nem egy utolsó bunkó, és nem egész végig erre játszott. hogy kiforgassa a vagyonából, mert felvette a beszélgetést! :( óvd a bizalmat és a bizalom megóv...persze, nekem nem lenne hozzá merszem, mert bízom annyira a szeretteimben, hogy ne kelljen ilyen eszközöket alkalmaznom :(
2007. nov. 21. 13:58
Az utolsón elmondhatod neki, hogy az édesanyja árnyékát látod még mindig mögötte, hogy talán meg kéne fordulnia és megnézni magának...ha nem érti a szóvirágokat, akkor mond meg neki, hogy bár anyukájától te is tartottál, mert keménykezűnek láttad, remélted, hogy ez a hozott minta nem okoz majd a párod lelkén olyan sérülést, hogy azt képzelje rólad, hogy te is azt fogod vele tenni, mint amit ő tett az édesapjával...na ez kicsit bonycsin írtam :P de mond el neki, hogy sokan a szüleink árnyékában élünk, tudat alatt folyamatosan attól rettegünk, hoyg ugyanazokat a hibákat követjük el majd, mint ők egymással és velünk...ez a félelem természetes, de fel kell ismernie ahhoz, hogy kezelhető legyen! Igen-nem válaszos kérdéseket tegyél fel neki, mert ha nem kommunikatív egyén, nem lesz képes elmondani mi baja van. Ha meg szét akar menni veled azt is mondja el... :P
19. NOA (válaszként erre: 18. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 21. 13:54
Vedd fel magnóra a beszélgetést!!!!!!
2007. nov. 21. 13:52

Én voltam már régebben pszichológusnál,de ő nem hajlandó járni,azt mondja én vagyok beteg,én menjek.

Őszinte beszélgetésre alkalmatlan.,de abban lehet valami,hogy semleges helyen kellene sort keríteni rá,még egy utolsót.

17. 6ce2d4f283 (válaszként erre: 11. - Swordgirl)
2007. nov. 21. 13:46
Néz,sóvárog, azt mondja jobban kíván,mint eddig,csak azt is érzi,hogy már elbaltázta.az elején is ilyen volt,az anyja fenyegetett,ha elválok a fiától a korkülömbség miatt megfolyt,neki úgy is mindegy,mert beteg.ztán később csak akkor költözhettünk vele a pár hetes gyerekkel a közösnek szánt lakásba,(a lakás övé,de azt mondta közös otthonunk lesz)ha anya nem teszi be oda a lábát.Onnan is csak zavargászott,mert az anyja megőritette,hogy majd földönfutó lesz,mert én kitúrom onnan,meg jól belenevelte,hogy az a tied fiam!Ilyen családban nőtt fel:apának kuss,pénzét elvenni ,titkolózni előtte,apja lent lakott a nyári konyhában,ő meg a lakásban az anyjával.Fiatal felnőtt volt,de az anyja verte,mert férekefélt egyszer,meg mert discoba ment,és anya még most is megborzong ahogy visszaemlékszik,milyen átéléssel mesélte neki anyósom,hogy "igy vertem a fejét a falba"-és már felnőtt volt.Ja és 16 év van köztünk.
16. 984ff08d0b (válaszként erre: 12. - 6ce2d4f283)
2007. nov. 21. 13:46
Mond neki ,hoyg beszélni szeretnél vele őszintén és négyszemközt a kialakult helyzetről. Utána röviden, tömören és sírás nélkül mondd el neki az érzelmeket, amiket benned kelt. A gyerekekre ne hivatkozz, hogy ők mennyire szenvednek, csak rólad legyen szó, és hogy nem ilyennek ismerted meg. Mond el neki, hogy mennyire szereted, itt már a gyerekeket is mondhatod, hogy azt kérdezik tőled, hogy mi van apával, miért nem szeret már tégad úgy, mint eddig? Kérdezd meg tőle, hogy mit szeretne, mit tegyél, mert nagyon szereted és úgy látod valami nyomja a lelkét és nagyon szeretnél segíteni. Ha épp rossz paszban kapod el, sértőt is válaszolhat, ezért vigyázz, próbáld megőrizni a hidegvéred és a méltóságod, egy fél szem nyugtató is sokkal objektívebbé teszi a helyzetet, minthogy üvöltözés legyen a vége... :P
2007. nov. 21. 13:44
Nézd meg a Rózsák háborúja c filmet és nyírd ki míg nemkéső.:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook