Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mire használja fel a konyhai maradékokat? fórum

Ki mire használja fel a konyhai maradékokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. dec. 3. 10:39

Nem nagyon van konyhai maradék, mert én még azt is megeszem.

Ha véletlenül mégis marad valami, akkor a két kutyánk az ajtóban várja....

2007. dec. 3. 01:58
Van 3 cicánk és a szomszédoknál 1-1 kutyus.:))
2007. dec. 2. 22:48
A maradek husleveshez piritok fokhagymat, kis liszt es camambert sajttal, feher borssal tok fincsi leves lesz belole, + piritott rozskenyerrel esszuk
2007. dec. 2. 22:41
a kutyinak adom
2007. dec. 2. 22:39
Nálunk nem szokott maradni, mert ritkán főzök sokat, inkább minden nap frisset. De, ha mégis előfordul, akkor másnap megesszük. Az állatok ritkán kapnak így belőle, azoknak külön szoktam főzni.
2007. dec. 2. 20:17
az meg mi?
14. xéni9
2007. dec. 2. 18:39
Kutyusoké
13. évi75
2007. okt. 29. 20:28
a kuytusok megeszik szerencsére a maradékot, még a kenyeret is, beáztatva. nem kell kidobnom semmit, és igy olcsobb az etetésük is.
12. H MAYA
2007. okt. 29. 20:27
Meg esszük a másnapos ételt is,de amit mégis kidobunk azt a kutyusainknak adjuk.
11. gerna
2007. okt. 29. 20:08

Kutya sajnos nincs most:( viszont vannak macskák.

Ha rizs marad: zöldséges, pikáns rizs lehet belőle, főtt tésztából majonézes, uborkás, sonkás stb. tésztasaláta, ha pörkölt marad, abból rakott zöldség lehet.


Nem szokott maradni.

2007. okt. 29. 20:05
Mi is a kutyáknak szoktuk adni,ha véletlen kimarad.
2007. okt. 29. 08:17
Kutya.Mindent megesznek,pedig alapbol tapon elnek.Meg gyumolcs,zoldseget is.
2007. okt. 29. 08:11
Általában kutyusnak adjuk, vagy csirkének, ha alkalmas arra.
2007. okt. 29. 07:55

Nálunk nem sok marad a kajából. Ha mégis, igyekszem én is újrahasznosítani. Nem szeretek kidobni ételt.

Pl. Ha törtkrumpli marad és már nem kell senkinek , akkor tojással, kevés liszttel összedolgozom és olajba szaggatva kisütöm.

Ha pl. gombócot főzök, akkor a főzővíz a kutyáké egy kis táppal. Stb.

Tehát kárba semmi nem megy.

2007. okt. 29. 07:29

Attól függ milyen maradékról van szó.

Pl. ha rizs marad ki abból jó kis fakottast lehet csinálni. Ha meg tészta akkor valami szószot lehet kreálni mellé.

Ha húsféle, akkor elég vegyes. Pörköltből pl. babgulyást, natúr húshoz valami szószt leet csinálni.

Párolt zöldségeket zöldségfasírthoz lehet felhasználni, vagy pl. babbol lehet chilisbabot készíteni. Vagy zölségekből gyorsan lehet zöldségkrémlevest kreálni, vagy francia sós pitét sütni.

Kimaradt leveseket is át lehet variálni. Pl. húslevesből becsináltat készíteni, zödségből meg krémlevest kreálni. Vagy a levet pároláshoz felhasználni is lehet.

2007. okt. 28. 06:37
Nálunk is vannak állatok 4 kutya,7 macska meg egy göri,és 10 vietnámi,de ha felhasználható a maradék,akkor ha lehet én használom fel.Sokszor van olyan ha tudom hogy lefagyasztható a kaja,akkor dupla adagot fözök,és kiadagolva megy a mélyhütőbe.De ha marad petrezselymes krumpli,de kevés akkor ételizesitős vizben felfözöm átturmixolom,behabarom,és virslit,vagy füstölt kolbász adok hozzá.Nagyon finom.
2007. okt. 28. 06:27
Igen, én is megpróbálok ilyentéren, "újra hasznosítani". Ha többet készítek valamiből, elteszem a fagyasztóba, és alakalomadtán előveszem. Pl.: ha pöri maradékom van, jó lesz ha kevés, főzelékek mellé. Tésztához pótlólag átfűszerezem és leteszem tepsibe, sajttal vagy öntettel átsütöm. Palacsintát is tölthetek vele, ha ledarálom. Tejfőllel leöntve eléggé laktató. Melegszendvicskrémet is készithetek ujjabb fűszerezéssel, és kiegészítőkkel. Rengeteg zöldségem van, akkor darabolom, és lesózva elteszem, csak elő kell vennem és további só hozzáadása nélkül felhasználom. Maradék sűltekből, ugyancsak krémet készíthetek és jó szendvicskhez, melegen is. Ha töltött káposztát főzők, mindig többet keverek a gombócból, így paradicsomos gombócot (töltött paprikát) is összedobok egyszerre. Maradék süti, ami ritkán marad, lelocsolom édes tejjel, és gyúrhatok belőle golyókat, kakaósat, kókuszosat, vagy süti tölteléket gyümölcs hozzáadásával.
2007. okt. 28. 06:25
nálunk a Kutyusnak megy a maradék
2007. okt. 28. 06:23
:) nálunk ritka, ha marad maradék, a párom nálunk betölti a "konyhamalac" szerepét :) :DD nagyétkű a lelkem :) :DD de, ha mégis marad valami, megy a 8 cicámnak :)) táppal, ezzel - azzal elkeverve. :) Én nem szeretem a maradékot felhasználni.
2007. okt. 28. 05:59
Elég ötletesen fözök,és sok mindenre felhasználom a maradékokat,de jó ötletekre mindig vevő vagyok,több szem többet lát alapon
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook