Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki milyen babonákban, rituálékban hisz, ami elűzi a rosszat, és segíti, hogy az új év jobb legyen? fórum

Ki milyen babonákban, rituálékban hisz, ami elűzi a rosszat, és segíti, hogy az új év jobb legyen? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 15. 03:08
nem hiszek a babonakban.
39. Auróra2010 (válaszként erre: 34. - Libikóka)
2022. dec. 31. 19:36
Igazad, van, úgy legyen !!!!! ezt lesz az új trend, ha az időjárás is engedi.
38. Auróra2010 (válaszként erre: 33. - Globus)
2022. dec. 31. 19:35
Nincs kedvem bevinni,mert sok ruháról van szó, ezer évig tart összeszedni utána bent teregetni, szóval kinos. Különben itt is minden szomszéd füstöl, csak mi nem
37. vigyefene (válaszként erre: 36. - Auróra2010)
2022. dec. 31. 19:34
Naaaaagyon szívesen.
36. Auróra2010 (válaszként erre: 32. - Vigyefene)
2022. dec. 31. 19:33

Férjem és a fiam a kételkedő, nem akarok velük emiatt összeveszni éppen ma.

Különben köszönöm a védelmet, már nagyon régóta nem akart megvédeni senki, ezért mégegyszer köszönöm

2022. dec. 31. 19:32
Kis saját babona🙄😄friss ágyneműt húzok ezen a napon mindig.
34. libikóka (válaszként erre: 31. - Auróra2010)
2022. dec. 31. 19:29
Ahogy kedved van,teremts új hagyományt magadnak,,,a friss illatú ruhákba bújásból újévben.
33. globus (válaszként erre: 31. - Auróra2010)
2022. dec. 31. 19:29
Éjjel tuti, hogy nem szárad kint, csak összefüstölik.
32. vigyefene (válaszként erre: 31. - Auróra2010)
2022. dec. 31. 19:29
Aki kételkedik a tökéletességedben, az hívjon fel engem telefonon, majd én megmagyarázom nekik a dolgok állását.
2022. dec. 31. 19:25

ÉN problémám nem étellel kapcsolatos, nem is voltam babonás soha sem, de édesanyám betartotta ezeket a hagyományokat

Ma olvastam a neten, hogy nem jó, ha kiteregetett ruha kint marad az évfordulón. Én tegnap mostam és kiteregettem néhány pulcsit, ill.elég sokat stb. Nem tudom behozzam-e éjszakára, olyan szép idő volt napközben és talán az lesz holnap is. Mit tennétek ? (Kis családomnak nem merem, ezt a témát felhozni, azt hinnék bekattantam )

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Kisj)
2022. dec. 31. 11:35
Szerintem csak viccelt. :)
29. vigyefene (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2022. dec. 31. 11:32

Ketten arról gondoskodnak h testileg/lelkileg minden rendben legyen, a fél pedig a főtt tojásaim felügyelője.

Kissé kényesebb vagyok a tojásaim keménységére mint kellene, akkor veszi ki, hűti le, amikor tökéletes a keménysége.

28. kisj (válaszként erre: 5. - Tsfmvk)
2022. dec. 31. 10:56

Egyszer kipróbálom.:)

Most sajnos nem megy, mert a lencs kész.

2022. dec. 31. 10:22
Én abban hiszek hogy rajtam áll milyen lesz az új évem.
2022. dec. 31. 09:23

Hinni nem hiszek, de amiket ismerek:

Enni lencsét, disznót, gyümölcsöt, édességet kell, kerülendő a szárnyas és a hal

Az új évben először férfi lépjen a házba

Szemetet kivinni nem szabad

Házi munka végzése kerülendő

Szépnek, csinosnak kell lenni, akkor egész évben ilyenek leszünk

Nem szabad kölcsönadni

Éjfél után szellőztessük ki a lakást (kimegy az óév és bejön az új)

Terítő alá pénzt rakni

Párunkat meg kel csókolni újév napján, hogy egész évben tartson a szerelem

Külföldi szokások

Piros fehérneműben kell átlépni az új évbe

Éjfél előtti 12 másodpercben 12 szem kell enni

Érmét sütni kenyérbe

Hangoskodni, erős fényeket használni

Fehér ruhát viselni

Régi képeket elégetni

De még biztos rengeteg van

25. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 31. 09:12

Én nem is annyira babonának fogom fel ezeket a dolgokat, mint inkább hagyománynak.

Vegyük elsősorban a lencsét. A babona szerint nemcsak pénzt hoz a házhoz, szépek is leszünk tőle.

Az év utolsó napjához valahogy hozzátartozik a malachús, hasonlóan, mint karácsonykor a töltött káposzta. De mondom, ez nálam sokkal inkább a hagyományokon alapul, mint a babonán.

A lencsét egyébként is szeretem. Mint ahogy még nagyon sok - babonához köthető - ételt.


Azért ne hagyjuk ki a négylevelű lóherét sem. Nekem most is van egy kis cserépben négylevelűm, egy kéményseprő is be van szúrva a földbe mellé.

Ajándékba is szoktam adni másoknak ezt a kis apróságot. Még soha, senki nem mondta, hogy menjek vele a fenébe. Jó szívvel fogadták. Bár való igaz, még senkitől nem hallottam vissza, hogy baromi nagy szerencsét hozott volna neki. De gesztusnak pont megfelel, egy jó kívánsággal együtt.


Legyen szerencsétek! 🍀

24. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Vigyefene)
2022. dec. 31. 07:57
Az egyik mos, a másik takarít nálad, a fél pedig arról gondoskodik, hogy mindened meglegyen, mit tested megkíván: kaja, pia, egyebek??? :))
2022. dec. 31. 07:51
A babona egy nagy hülyeség...
22. vigyefene (válaszként erre: 21. - Pteri)
2022. dec. 30. 20:36
Köszönöm a sok szerelmet, de én nagyon elégedett-fickó vagyok nekem kettő és fél barátnő elég.
21. pteri
2022. dec. 30. 20:00
Én hiszek benne, hogy kívánjunk egymásnak egészséget, békességet, sok pénzt! Vigyefene sok szerelmet! Mindenkinek szerencsét és minden jót, amire vágyik!
2022. dec. 30. 19:38

A babona szerint a lencse szerencsehozó képessége abban rejlik, hogy rengeteg apró szemből áll. Minden egyes szem pénzt szimbolizál, ennél fogva minél többet fogyaszt valaki, annál szerencsésebb lesz.


Azért kell újév napján lencsét enni, mert az újév napi cselekedetek szimbolizálják az egész éves tetteket. Tehát ha ilyenkor valaki sok pénzt hozó étel eszik, egész éven át sok pénz áll majd a házhoz. A lencse helyettesíthető babbal, rizzsel, vagy más apró szemű étellel, de igazi hatása a lencsének van.

Szilveszterkor lehet csirkét enni, mert az hátrafelé kapar, újév napján viszont tilos a csirke, helyette malac.A malachús fogyasztása is a szerencsével függ össze. A hiedelem úgy tartja ugyanis, hogy a malac orrával előre túr, azaz a jövőbe mutat, és közben még a szerencsét is kifordítja a földből.

A régi szokások szerint újévkor ügyelni kell arra is, hogy tele legyen a kamra. A félig üres csuprokat, só- és cukortartót például, töltsük tele, hogy ne kelljen éheznünk az év többi napján. Szintén régi babona az is, hogy ha megszegünk egy kenyeret, akkor nem fogunk éhezni.

Takarítani, mosni, szemetet kivinni nem szabad, mert ezek a házimunkák elvihetik a szerencsét. Viszont legyen rend körülöttünk, mert a rendetlenség káoszt vonz.

Én egy kis faluban nőttem fel, így tartom a hagyományokat.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Globus)
2022. dec. 30. 18:51
Nem rossz az sem.
18. globus (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 18:47
Mákos guba még jobb, finom 🙂
2022. dec. 30. 18:45

Szerencsejátéknak lottózhatunk, a lencsefőzeléket pedig nagyon szeretem, hagymás zsíron megpirított kolbász karikákkal/sült szalonnával meglocsolva.

Jobb ha nem randevúzunk rövid időn belűl.

Majd jövőre diétázunk.


Diétás paradicsomleves receptje.

4-kanál forró víz, egy piros tányérban.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. dec. 30. 18:44
Én eddig mindig főztem.Globus! Persze , de egy kis szerencse mindig elkel.
15. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 18:41
én kitartok a lencse mellett
14. globus
2022. dec. 30. 18:38
Még sosem főztem lencsét. Nem újévre, semmikor. Pénzt munkával biztosítjuk, nem várunk szerencsére.
13. vigyefene (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 30. 18:37
Igen, az.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Vigyefene)
2022. dec. 30. 18:30
Pukis?
11. vigyefene (válaszként erre: 10. - Tsfmvk)
2022. dec. 30. 18:27
Ugyanaz a végteméke mint a babé.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook