Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki kapta már meg kézbesítőtől a nyugdíját? fórum

Ki kapta már meg kézbesítőtől a nyugdíját? (beszélgetős fórum)


2020. márc. 12. 06:54

Sziasztok!

Bankszámlára kapott valaki nyugdíjat ma már? Köszi a választ

2020. jan. 9. 10:33

Üdv!


Állítólag január 9-én azaz ma utalják a nyugdíjat. Az eddigi megszokás az volt, hogy mindig 12-ig kellett megérkezni a számlára...kivétel ha az hétvégére esett. A neten a különböző oldalak, amik a nyugdíj utalással foglalkoznak, eddig mindig azt a napot jelölték meg, amikor a számlán kell lenni. Tehát mindig 12-e volt, és ha az mondjuk szombatra vagy vasárnapra esett, akkor előtte való munkanap volt az érkezése. És most mi van? Minden hivatalos oldalon (még a MÁK-nál is!) az van kiírva, hogy januárban 9.-én utalják....pedig ez csak 10.-én lenne indokolt a vasárnapra eső 12.-e helyett! Viszont oda van írva az is, hogy csak másnapra írja jóvá a bank. Ezt meg lehetetlennek gondolom, hiszen minden elindított utalást (ha az "nyitvatartási" időben van) max 1 órán belűl jóvá kell írniuk!!! Lehetséges, hogy rossz időpontokat írtak fel a különböző oldalak? KAPOTT MÁR MA VALAKI NYUGDÍJAT A SZÁMLÁJÁRA?

16. 0adc8842b1 (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2019. dec. 7. 22:51
A nyugdíj kifizetési napokat a novemberi nyugdíjjal adják a teljes következő évre vetítve. Budapesten a teljes kerület el van osztva a teljes hónapban kiknek mikor van a kézbesítés.
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. dec. 6. 23:48
Úgy emlékszem, a kézbesítőtől lehet ilyenkor kérni utólag még egyet. Vagy a szomszéd nyugdíjast megkérni, hadd másoljam le a kézbesítési napokat.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2019. dec. 5. 14:19
Nálunk már a novemberi nyugdíjjal együtt hozta a postás a jövő évi dátumokról szóló listát.
13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Lávli)
2019. dec. 5. 12:53
Én is azt hiszem.;)
12. Lávli (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2019. dec. 5. 11:18
Azt tudom elképzelni, hogy talán először kapja a pénzt a Fórumindító, és azért nincs még kézbesítési rendje, meg azért nem ismeri a dolgok menetét.
11. Amaunet (válaszként erre: 7. - Lávli)
2019. dec. 5. 11:15

Köszi!


A mamámnak számlára utalnak, de ha postás hozná is tuti megkérdezné tőle.:)

Illetve, ha van ilyen kézbesítési rend, akkor nem is kérdezgetne, csak adott napon túl.

10. Lávli (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2019. dec. 5. 11:11
Én azért bízom benne, hogy nem veszi el senki 13-án a pénzem 😀
2019. dec. 5. 11:02
Nem vagyok nyugdíjas, de úgy tudom, hogy akik postán kapják, minden év januárban kapnak egy kézbesítési rendet, amin rajta van a decemberi is. Te is kaptál ilyen papírt
2019. dec. 5. 10:13

Amikor még új dolog volt a telón keresztüli kérdezés, felmérés erről, arról, én is felvállaltam a válaszadást.

Azt mondja: gyorsan kérdez, hogy ne raboljon el tőlem sok időt.

- szerintem a lakosság mennyi %-a szed gyógyszert. Válaszolok. Nagyon ügyes!! mondja ő

- következő kérdés szintén ebben a témában. ragyogó, dicsér ismét a kérdező

- a napnak melyik szakaszában üres a lakásom!!!!


De könyörgöm, ez hogyan jön most ide???? Abban a percben lecsapta a telefont!

Azóta egy kicsit fenntartásokkal fogadok minden olyan kérdést, amely ennyire személyes dolgokat firtat. Különösen, ha azt sem tudom, ki kérdezi. Bocsánat!

7. Lávli (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. dec. 5. 09:41

Szeretnék helyesbíteni, nincs általánosan 2-3 nap, adott postától függ, egyszer magyarázta a postás, de nem érdekelt igazán, ezért nem jegyeztem meg, lényeg, hogy azon a napon kézbesít, ami az éves értesítőn alá van húzva.

Ezért a Fórumnyitónak a válasz: én még nem kaptam meg, majd 13-án fogom kapni, mert a mi postánknál így döntöttek, hogy akkor tudják beilleszteni az illetékes postás menetrendjébe (vagy valami ilyesmi).

2019. dec. 5. 09:36

Mától már viszik házhoz a nyugdijat, az elsőnaposok ma kapják.

Info a postától származik )

5. Hoxa (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. dec. 5. 09:09

OFF - Bocs.

Persze, hogy töröltem, mivel nem az a kérdés, hogy a számlások mikor kapták, te meg azt linkelted. Értő olvasás javasolt. Az a kérdés, hogy akiknek a postás hordja, azok megkapták-e már? A fórumnyitó szerintem tisztában van az utalások időpontjával is, hiszen írja is, hogy kártyások 3-án... Látszik, hogy mindenhez van egy hasznos linked, de láthatóan nem mindig válasz arra, amit épp kérdez valaki.

2019. dec. 5. 08:28

Törlésre került a nyugdíjkifizetéssel kapcsolatos fórumok hivatkozása...


Akkor elmondom, begépelem neked külön:

A nyugdíjakat minden hó 12-én folyósítják, ezt követő 2-3 napban viszi a postás.

December hónapban 3-án folyósítják, ezt követő napokban viszi a postás.

(gondolom, hogy a nyugdíjasok vásárlóerejét növeljék karácsony előtt)


[link]


Sok sikert!

2019. dec. 5. 08:13
Kaptam egy privit Hoxától, nem jól tudtam, mert bármilyen témában lehet indítani anonim fórumot, nem csak a kérdező saját személyes problémájáról. És a korábbi hozzászólásomat azért törölték, mert azzal félrevezetném a többi fórumozót. Bocsánat, ha ezzel bárkinél is gondot okoztam.
2. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 5. 08:09
A posta mindig később kezdi a nyugdíjak kifizetését,még decemberben is,mint akinek számlára érkezik,de állítólag december 16-ig ki kell nekik fizetni...
2019. dec. 5. 07:04
3-án a kártyások, a többiek ... ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook