Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki kalkulálja az árat, amit fizet a biztosító? fórum

Ki kalkulálja az árat, amit fizet a biztosító? (tudásbázis kérdés)


13. apeeng (válaszként erre: 12. - Timycat)
2022. nov. 7. 13:49
...pontosan leírtad a valóságot. .nincs mit hozzáfűznöm.
12. timycat (válaszként erre: 11. - Apeeng)
2022. nov. 5. 16:03

Így-így!

Én sosem bíztam szervizre a kárügyintézést, abból nem tudsz jól kijönni.

Ha a biztosító nem adja meg a tényleges kár összeget a szerviz nem küzd érted, a különbözetet rád veri, ha a biztosító magas kár összeget állapít meg akkor a szerviz úgy kanyarintja a számlát, hogy mit ad Isten pont annyi lesz a javítás.


Ja és nem notórius autóromboló vagyok, csak van egy szép, nagy jármű számú és értékű flottánk, innen jön a rutinom.

11. apeeng
2022. nov. 5. 14:24

A kárszakértő minden esetben járműgépész-mérnök. Az ő feladata a sérült jármű alapos átvizsgálása, a sérülések pontos feljegyzése, fénykép készítése, javítható-e, vagy csere szükséges. A feljegyzett állapotról jegyzőkönyvet vesz fel(már a telephelyén, ami a lakása is lehet). Ezt átadja a beárazóknak.

A kárszakértő nem áraz.

Nekem a szervizben azt mondták, hogy leszarják a kárbecslő árait, majd a szerviz megmondja mi mennyi.


Erre mondott egy csúnyát.

Erre fel olyan kárértéket kaptam a biztosítótól, amit nem volt szívem nem felvenni. A szervizbe többé nem tettem be a lábam.


Szóval nem a kárfelvevő kalkulálja az árat.

10. horex
2022. nov. 5. 13:07

Ez igy csak fél infó.

Miért vársz szakértőre, nálad otthon az autó, ami vagy balesetes, vagy valami más miatt érte roncsolódás?

És mit fogsz kezdeni a pénzzel? Mert amennyit kapsz, abbol nem tudod megjavíttatni szervizben.

Ha meg szervizben van, ott a munkavezető kapcsolatba lép a szakértővel és kalkulálnak egy javitási árat, amit veled is közölnek

Ebböl az összegböl neked is ki kell valamennyit fizetni, avulás néven, mert ugye kapsz egy új alkatrészt a régi helyett

[link]


Egy másik eset , ha gazdasági totálkárra, nem éri megjavítani, veszi a szakértő, akkor megtarthatod a járművet és kapsz valamennyi összeget. A szakértővel kell közvetlenül vitatkozni, de online levelezni a biztositóval, hogy mik a kifogásaid

9. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 10:25

A központban kalkulálnak, a kárszakértő csak felméri a helyzetet, állapot, anyagigény, nyilván ez is egy kalkuláció, de a végét nem ő hozza, a központban ezt figyelembe véve kalkulálnak (jármű érték/roncsérték egyéb szempontok) van hogy elfogadja a kárszakértő javaslatát van hogy nem és születik egy döntés, amit veled közölnek. A kijárkáló kárszakértők általában függetlenek, nem ő mondja meg a kár összegét hanem a biztosító aki őt megbízta.


Ha valami nem stimmel azt ne fogadd el, nem kell őket sajnálni. Én eddig az összes kárunkból pluszosan jöttem ki, volt ahol hónapokig veszekedtem a biztosítóval, de megérte.

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 09:53

Akkor kaptál választ az első kérdésedre.


Meg kell nézni a szerződésedet! Szerintem 100%-ban sosem térít egy biztosító. A mai árváltozásokat képtelenség lekövetni és biztos, hogy alul fog kalkulálni.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Soufflet)
2022. nov. 5. 09:11
Talán azért kérdezem mert egy olyan összeget ajálottak ami vicces, kijőtt pótszemlére és említettem neki mire az volt a válasza ő csak össze írja az árat nem ő kalkulálta hanem a bíztosító -.- "
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 07:58
Mit tippelsz, a kárszakértő mit csinál?
5. Soufflet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 04:14

Baker, nincs a neveben a munkaja? Nem szatocs, ami nincs a ai nyelben, bar illene ismerni 4 altalnos utan.


Kár-(szak-értò). Na, vajon, mit csinal? Papirhajot a cipoidbol?

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ancsika4)
2022. nov. 4. 23:35
mármint az a kárszakértő aki kijön és felméri az állapotot?
2022. nov. 4. 23:28
A többit nem tudom,minden biztosító más.
2022. nov. 4. 23:27
Az AEGON-nak van kár szakértője.
2022. nov. 4. 23:15
Gépjármű kár, kárszakértő vagy a biztosító kalkulálja az árat amit fizetni fognak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook