Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki hogyan éli meg, hogy elveszítette élete párját, és özvegy maradt? fórum

Ki hogyan éli meg, hogy elveszítette élete párját, és özvegy maradt? (beszélgetős fórum)

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2015. júl. 22. 13:29
Bocsánat, hülyén fejeztem ki, egyetlen alkalomra gondoltam! Egy alapos kisírásra, amit akár itallal is meg lehet "támogatni" akkor egyszer.
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Georgina319)
2015. júl. 21. 12:58

OK.


Sírd ki magad amúgy rendesen. Akár piálj is.

2015. júl. 21. 10:06
Nincs kedvem semmihez, csak ülök és sírok. Elértem a gyászfeldolgozásban a depressziós szakaszt.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Georgina319)
2015. júl. 21. 09:32
Én is. Most is.
2015. júl. 21. 09:28
Köszönöm! Ez a vers gyönyörű, bár sírok amikor olvasom.
23. Guruljka (válaszként erre: 9. - Georgina319)
2015. júl. 21. 05:24

Nekünk 23 együtt leélt évünk volt. Az én férjem is váratlanul ment el, bár 10 éven át ápoltam itthon, a rossz lábai miatti járásképtelenség miatt.


Nem ismertük egymást korábban, de mintha mégis közös lett volna a gyerekkorunk, azonos módon

éltünk meg dolgokat.


A gyász, most 3 évvel később is itt van, de a halála utáni tennivalók is elzsibbasztottak, a verklinek mennie kellett tovább.

És megvolt az az érzésem, hogy most megkaptam a saját, önálló és független életemet, hisz a gyerekek is felnőttek már.

És nem kellett ahhoz sem sok idő, hogy felismerjem: ha nem ő megy el, akkor én halok meg mert annyira nem figyeltem magamra, hogy már nagyon rossz állapotban voltam.

Lefogytam, mozgékonyabb vagyok, nem kell már gyógyszereket szednem és tanulok. Csakis távlati terveim vannak! És a szekrényem ajtajának belső oldalán még ott van, amit egy kedves barátnő küldött nekem, kinyomtatva:


Szent Ágoston

Ne sírj, mert szeretsz engem!


A halál nem jelent semmit.

Csupán átmentem a másik oldalra.

Az maradtam, aki vagyok, és te is önmagad vagy.

Akik egymásnak voltunk, azok vagyunk mindörökre.

Úgy szólíts, azon a néven, ahogy mindig hívtál.

Beszélj velem, ahogy mindig szoktál,

ne keress új szavakat.

Ne fordulj felém ünnepélyes, szomorú arccal,

folytasd kacagásod,

nevessünk együtt, mint mindig tettük.

Gondolj rám, kérj, mosolyogj rám, szólíts.

Hangozzék a nevem házunkban,

ahogy mindig is hallható volt.

Ne árnyékolja be távolságtartó pátosz.

Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más.

A fonalat nem vágta el semmi, miért lennék

a gondolataidon kívül...

csak mert a szemem nem lát...

Nem vagyok messze, ne gondold.

Az út másik oldalán vagyok, lásd, jól van minden.

Meg is fogod találni a lelkemet,

és benne egész letisztult szép, gyöngéd szeretetemet.

Kérlek, légyszives... ha lehet,

töröld le könnyeidet

és ne sírj azért, mert annyira szeretsz engem.

22. da0f71d152 (válaszként erre: 20. - Georgina319)
2015. júl. 19. 16:03
2015. júl. 19. 15:46
Hát elég érdekes amit írtál, nézőpont kérdése számomra abban nehéz hinni ami nem kézzelfogható és nincs ember aki megtapasztalta már. De ha ez a tudat segít a gyászodban vígaszt találsz egy kicsit.
2015. júl. 19. 15:32
Mivel halála után az ember 40-50 napon át itt van közvetlenül a Föld közelében, nagyon sok eseményt nyomon követ, ami történik. S ami egy érdekes momentuma a halál utáni eseményeknek, hogy az ember általában részt vesz a saját temetésén. Ebben a 40-50 napban, ameddig optimális esetben halál után itt a Föld-szféra körül megtalálható az elhunyt lelke, szelleme, általában lezajlik a temetési szertartás. És mivel mindenkit izgat a saját temetése, végig is nézi azt. A halál után kitágulnak az ember érzékszervei, az elhunyt belelát az emberek lelkébe, gondolataiba. És nagyon sokszor egy ilyen temetési szertartáson derül ki, hogy kivel milyen volt valójában a viszonya. Életében becsaphatták, félrevezethették őt, de amikor meghal valaki, úgy kiélesednek az érzékszervei, hogy belelát az itt maradottak lelkébe, a gondolataiba, érzéseibe, és látja, hogy melyik emberben ő milyen érzéseket, emlékeket hív elő. Ez sok esetben nem túl kellemes, nagy csalódásokra ad lehetőséget, de ugyanakkor az őszinteség pillanata is. Megtudja az ember - legkésőbb halála után -, hogy kivel milyen volt a kapcsolata.
19. Pipi57 (válaszként erre: 18. - Georgina319)
2015. júl. 19. 15:20
Vigyázz magadra,de hidd el ,jobb hogy ha egy kicsit beszélgetsz róla,könnyíti a lelkedet.Én is tapasztalatból mondom.
2015. júl. 19. 15:14
Köszönöm nektek, bár nem lett jobb a közérzetem, most is bőgök, de jó volt valakikkel beszélni a bánatomról.
17. Pipi57 (válaszként erre: 16. - Marlenka70)
2015. júl. 19. 15:11
Sajnos ezt tudjuk tapasztalatból,bár ne tudnánk:(
16. marlenka70 (válaszként erre: 14. - Pipi57)
2015. júl. 19. 15:04
Akkor egyre gondoltunk ez ügyben.
2015. júl. 19. 14:44
Teljesen természetes érzés a fájdalom, most.Az emlékek is,de múlt és nem lehet változtatni rajta.Nagyon értelmetlen az élet ilyenkor,találj a pillanatokban valamit ,egy kis öröm perceket....és gyere vissza a jelenbe fokozatosan :)))Biztos van akinek szüksége van rád ,itt is!
14. Pipi57 (válaszként erre: 13. - Marlenka70)
2015. júl. 19. 14:43
Én is ezt írtam....
2015. júl. 19. 14:43
Csak az tudja aki megélte. Iszonyú nehéz és sokszor érzem úgy, hogy az idő sem nekem dolgozik.
12. Pipi57 (válaszként erre: 11. - Georgina319)
2015. júl. 19. 14:39

Álmodni szoktam,de a szellemekben nem hiszek.

Lehet, hogy csak beképzelsz még most dolgokat,mert még nagyon friss a gyászod.Azért idő kell ahhoz, hogy fel tudd dolgozni.

Én 3 évig minden áldott nap kimentem a temetőbe,mert úgy éreztem hogy, mennem kell....

Most már eljutottam arra szintre ,hogy csak heti 2-3 alkalommal megyek.

A fájdalmadról amugy beszélgess minnél többet,mert a lelked megkönnyebbül tőle, majd meglátod....

11. Georgina319 (válaszként erre: 10. - Pipi57)
2015. júl. 19. 14:32
Te szoktál róla álmodni? Hiszel a szellemekben? A paranormális dolgokban? Velem történt a napokban valami, és nem találok rá magyarázatot.
10. Pipi57 (válaszként erre: 9. - Georgina319)
2015. júl. 19. 14:22

Tudod, lehet itt bárkinek bármi véleménye,az ilyet csak az tudja megérteni aki ezt átélte.

Az én férjem beteg volt, igazán súlyos 2 évig ,de akkor is nehéz,hogy nincs ,pedig már 4 éve nincs közöttünk.Szerencsére van egy fiam ,aki erőt adott hogy ,folytatnom kell, ha másért nem hát érte.:(

9. Georgina319 (válaszként erre: 8. - Pipi57)
2015. júl. 19. 14:17
Mi csak 18 évig éltünk együtt, de tini korunk óta ismertük egymást. A napok múlásával nemhogy könnyebb lenne, egyre nehezebb. Egészségügyi végzettségem van, ismerem a gyász fázisait, de akkor is nehéz. Nagyon nehéz. Nem akarom elhinni, hogy így egyik napról a másikra elment. Soha nem panaszkodott, és gyomorvérzésben halt meg.
2015. júl. 19. 14:07

Nagyon nehezen,34 év jó házasság után pedig pláne.

Nagyon nehezen tudom feldolgozni:(

2015. júl. 19. 14:05
Apum tavaly szeptemberben hagyott itt minket. Anyu nem tudja kiheverni. 32 évet húztak le együtt. Idővel biztos könnyebb. Ha valaki bekerül a képbe akkor plabe2segít a sebek begyógyulásában
2015. júl. 19. 14:03
A halál az élet része. Az ember ezt az egyet kivéve mindent túlél.
5. Georgina319 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2015. júl. 19. 13:54
Van egy fiam, de nem velem él. Reggeltől estig dolgozik. Nincs se ideje, se türelme rám.
2015. júl. 19. 13:44
Gondolom mindenki szarul, de ez evidens.
2015. júl. 19. 13:44

:'( Részvétem.

Nyilván idővel könnyebb lesz.

Van családod, gyereked, aki melletted áll?

2015. júl. 19. 13:44

Részvétem!


Megy tovább az élet.


Most még gyászolj, aztán alakulnak a dolgok.


Csak el ne hagyd magad!

2015. júl. 19. 13:42
Május 28.-án halt meg az élettársam. Egyre nehezebb. Nem tudom mi lesz velem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook