Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki hogyan állt ellen a kisértésnek, hogy ne egyen mert fogyni akar? fórum

Ki hogyan állt ellen a kisértésnek, hogy ne egyen mert fogyni akar? (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Csingiling83)
2015. febr. 11. 14:21

Nem a fogyás miatt, hanem úgy általában, hogy betartsak egy adott étrendet én úgy csinálom, hogy nem veszek semmi olyat, amit úgysem ehetnék. Eleve vannak cuccok, amiket meg meg nem ennék, mert nem a gyengém, és olyan vagyok, hogy ha tényleg nagyon de nagyon ennék valami édességet, ami pont nem a legjobb az étrendemnek, akkor ha nem pont az van itthon, amit én szeretek, a többi ott is marad...


Pl. szeretem az epres rittersportot. Na, ha csokira vágyom, és a férjemnek van itthon piros lindtje (amit utálok), képtelen vagyok megenni csak azért mert csoki-csoki, kit érdekel. Ha nem epres ritter, ott marad. De ha lenne itthon epres ritter, akkor meg megenném ilyen helyzetekben, ezért mit csinálok? Nem veszem meg. ÉS szerencsére csak én szeretem, úgyhogy a többieknek meg nincs:DDD


Egyébként egy nagyon szigorú étrend mellett én azt az elvet követem, hogy 3 hetente egy étkezés lehet valami olyan kedvenc, ami nem férne bele de kivételt teszek. Ez nem egy nap szabadon evést jelent, hanem 1 étkezés. De sokszor velem az ellenkezője fordul elő, az, hogy a kimért kajámat sem tudom elpusztítani az egészet, hát nyammogok rajta jó sokáig.


Ma már nagyon sok tök finom fehérjeturmix létezik, ha édességre vágysz, én ezeket innám, úgysem tudsz belőle annyit meginni, hogy kárt okozzon, mert azért annyira nem kívánod majd, hiszen egy jó minőségű cucc nem fogja felvinni a vércukrodat. Sós dolgok meg van egy csomó, végülis sokan hiányolják a ropogós valamit (chips), én ehelyett sajtból készítek chipset, reszelt sajt halmokat sütőben megolvasztok, majd mikor kihűl, ropogós lesz, teljesen kielégíti a chips iránti vágyamat, ha van, de parmezánt használok, ami azért mégsem olajban sült krumpli (utóbbinak semmi tápértéke), hanem van benne kálcium, d-vitamin, fehérje stb.


Ha 1 hét után már mindent össze vissza ennél, lehet, hogy nagyon rosszul van összeállítva az étrended és ezért is érzed így.

44. Mezei Virág (válaszként erre: 43. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 11. 14:14

Ja!

Legyen mivel foglalkozni. Ez is egy program. :)

43. 03d9e3ee29 (válaszként erre: 42. - Mezei Virág)
2015. febr. 11. 14:11
Ugyan! Túl kell bonyolítani :)
2015. febr. 11. 14:08

Aki fogyni akar, kevesebbet kell ennie.

Cukros, lisztes ételekből jóval kevesebbet. :)


Nem kell ellenállni a kísértésnek, mértéket kell tartani.

2015. febr. 11. 14:01

Egyébként szerintem az sem mindegy hogy valaki dolgozik vagy nem.

Nekem munka mellett oda kell figyelnem hogy eleget egyek, különben fogyok.

Nem is értem hogy egy dolgozó ember hogy tud elhízni, annak már tényleg brutál mennyiséget kell ennie.

40. 9a57973fa3 (válaszként erre: 38. - 8122eadc5b)
2015. febr. 11. 13:44
:D
39. darkangel69 (válaszként erre: 37. - 12d083b51b)
2015. febr. 11. 12:19
Utána olvastam a Dukan diétának....tetszik!
2015. febr. 11. 11:55
Befalaztam a konyhát :)
37. 12d083b51b (válaszként erre: 36. - Darkangel69)
2015. febr. 11. 11:54

Egyetértek!

Függ az életkortól, a leadni szükséges kilóktól, az egyéb általános egészségi állapottól, mert ez is befolyásolja, befolyásolhatja, hogy ki milyen-mennyi féle-fajta testmozgást tud mellé-rakni...


Nem lehet sablont felállítani és kimondani, hogy egyedüli helyes út, és aki nem azt csinálja....


Nekem a dr. Dukán-féle módszer segített, azzal tudtam eredményt elérni. Két és fél hónap alatt lement 7,5 kg, a "vissza-vezető szakasz"-ban elvesztettem belőle 1 kg-ot, de azért mégis lement a havi átlagban bő 3 kg.

Szóval érdemes alaposan körbenézni egyiket is, másikat is, és amiben az ember hinni tud, amiről úgy érzi, hogy azt be tudja tartani, azt meg tudja csinálni, azon az úton kell elindulni... és ha esetenként meg-megbotlunk is, végig-menni!!!

36. darkangel69 (válaszként erre: 30. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 11. 11:23
Jah, már értelek! :) azt hittem a bűnózést a csokira, süteményre értetted. Az, hogy ki milyen fogyókurába vág bele, mindenki saját maga dönti el. Én kalóriát számoltam. Ebbe nekem belefért a sült szalonna abonett kenyérrel esetleg egy kevés teljeskiőrlésű kenyérrel, vagy a rántott hús. A csoki már nem. Ha nagyon ki voltam éhezve az édességre, megettem egy alacsonyabb kalóriás müzliszeletet. Nem vagyok szakember, csak a saját tapasztalataimra hagyatkozva mondom, hogy nem mindegy háhy éves az ember és hány kg felesleggel indul.
35. 388b941089 (válaszként erre: 30. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 11. 07:23
De ertem. En spec nem, mert nagyon sokat edzel es kell a kaja. De vannak akik kulonbozo dietakat nyomnak melle. Ez egy eletforma. En miota lefogytam 20 kg-ot, nem vagyok hajlando dietazni,. :P
2015. febr. 11. 04:30
nincs ilyen gondom hala,sosem volt,igaz mindigcsak keveset eszek egyszerre es sokszor.
2015. febr. 11. 00:32

Szemèlyes tapasztalatom az, most màr eljutottam arra a szintre, hogy nem kìvànom meg őrült mòdon az èdessèget. Minimàlisat fogyasztok (mhnkahelyi àrtalom), viszont a lisztet kerülöm, ahogy csak lehet. Na de nem ez volt a kèrdès. Egyszerűen ns tarts otthon olyan dolgokat, amiket nem akarsz enni. Viszont gyümi mindig legyen. Szerintem. Napi hàromszor kajàlok, kimarad a gyümi òra sajnos.

Jah, ès fogytam ùgy, hogy engedèlyeztem magamnak minden hèten egy csalòs napot. Akkor olyanokat ettem, amit amùgy nem ajànlott, de persze mèrtèkkel. Akkor fogytam vagy 3 kilòt egy hònap alatt.

2015. febr. 10. 22:07
hat en mar tulsagosan is ellenallnek, csak annyira legyengulök, hogy nem birja a szervezetem igy muszaj vagyok enni bar akkor is egeszsegeset szoktam.
31. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2015. febr. 10. 22:06
Igy van.
30. 03d9e3ee29 (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2015. febr. 10. 22:03

Te sem érted amit írok?

Az edzés részét én is támogatom, de ha megkívánod pl. a sült szalonnát, nem eszel mert edzés mellett is diétázol?

29. 388b941089 (válaszként erre: 23. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 10. 21:59
Jajj mamam...ez egy eletforma, nem fogyokura.
28. 03d9e3ee29 (válaszként erre: 25. - 0f332c4ec9)
2015. febr. 10. 21:53

Miért nincs fogalmam?

Mert nem értem hogy ha nincs túlsúlyod, minek edzel keményen, és minek diétázol?

Akkor már el kellett volna fogynod, nem?

Lehet járni edzeni, persze, de minek mellette diétázni, ha nem akarsz fogyni?

2015. febr. 10. 21:53

Az az alap baj szerintem, ha valaki diétának fogja fel a dolgot ami X hétig kő keményen be kell tartani… még ha ki is szenvedi azt a pár kilót amit kitűzött, de utána mi lesz? Örül, hogy lejárt az X hét, kibírta. Megtörli a homlokát és folytatja a korábbi kajával… Én is sokáig csináltam.. minden tavasszal pánikszerűen diétáztam, hogy jön a bikiniszezon… júniusra össze is kaptam magam… augusztusban már toltam a lángost a csokifagyival… nem sok jött föl, csak annyi amit leküzdöttem tavasszal..

Sokkal egyszerűbb életmódot váltani és nem úgy felfogni mint egy megszorítást…

Én kizártam a glutént és a cukrot… Sokat főzök itthon. Nem veszek kész, vagy félkész kaját…

9 kilót híztam egyenlőre a terhesség alatt. (35 hetes vagyok)

Nem vizesedek és nem lett terhességi cukrom sem… de ami a legfontosabb nem azt érzem, hogy ki kell bírnom.. Voltak csalónapok itt is, de szépen elmaradoztak, mert már akkor sem volt kedvem csalni amikor lehetett volna…

2015. febr. 10. 21:51

Az eredeti kérdésre válaszolva:

1. Az az egyik legjobb módszer, szerintem, ha a célodra gondolsz, hogy mit akarsz elérni, s EZÉRT nem eszel, még jobb, ha ezt még összekapcsolod azzal, hogy eddig ilyenkor mindig ettél, s emiatt nem haladtál előre a kitűzött célod felé, tehát MOST nem fogod megint elrontani. Emellé még elképzelhetsz mindenféle szörnyű rémképet, hogy ha most elengeded magad, akkor milyen hátrányai lesznek esetleg.

Nekem például a cukorevés elkerülésére nagyon beválik, ha elképzelem, hogy ha megint fogorvoshoz kell majd mennem,(mondjuk elképzelem, hogy éppen másnap kéne mennem) mert elromlanak a sok cukortól a fogaim, akkor milyen ijesztő dolgokat fog csinálni a fogoros a fogaimmal. :)

2. Gondolj arra, hogy már mióta (adott esetben 1 hete) diétázol, s nem adhatod már megint fel, mert már nagyon kíváncsi vagy rá, hogy vajon milyen lesz az új álomalakod, hogy fog állni rajtad a fürdőruha, hogy milyen arcot vágnak majd, akik nem hittek benned stb. Gondolj arra, hogy milyen jó lesz majd, hogy tőled kérnek éledmódváltással kapcsolatos tippeket.

Ilyesmik. :)

25. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 23. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 10. 21:45
Na látszik,hogy fogalmad nincs erről a témáról. Nem azért edzem és diétázom jó ideje mert meg voltam hizva hanem mert ez nekem életforma vagy mondhatni mánia amiből a legjobbat hozom ki a maximumot és élvezem. Tudod nem mindenki azért diétázik ám meg edz mert fogyni akar(azzal sincs semmi baj a világon)hanem mert úgy érzi nagyon jól magát. Na mindegy..
24. 388b941089 (válaszként erre: 20. - Unom)
2015. febr. 10. 21:45
Ezt en is ala tudom tamasztani ;)
23. 03d9e3ee29 (válaszként erre: 19. - 0f332c4ec9)
2015. febr. 10. 21:42

Hány kiló voltál hogy jó ideje keményen edzel és diétázol? :D

Na, jó éjt, a fórumindítónak sok sikert a fogyáshoz :)

22. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 20. - Unom)
2015. febr. 10. 21:42
Nem az a titka a fogyásnak. De miért gondolják sokan azt,hogy ha mozognak tolhatják be a szénhidrátot?? Ezer meg ezer példát tudnék erre,de ez egy topik. Nagyon sokan ezt csinálják. Edzenek és mellette esznek mindent,hát úgy is néz ki. Nem azzal van a gond,hogy valaki nagyobb,husibb egyáltalán nem,csak itt a fóruminditó fogyni akar.
2015. febr. 10. 21:41

Nehéz dolog ,mert én is 2 férfinek főzöm itthon...ők meg szeretnek jókat enni...és néha sütnöm is kell...

Édességet meg rágcsát meg mindig tartanunk kell itthon...

Nagy akaraterő kell...


Ők meg annyit ehetnek, amennyit akarnak, mert vékony ,izmos alkatúak..:)

20. unom (válaszként erre: 16. - 0f332c4ec9)
2015. febr. 10. 21:39

Szerinted a fogyás titka az, hogy bizonyos ételeket nem eszik valaki?

Ha ügyel a mértékre bármit lehet enni, főleg, ha mellette mozog is.

19. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 18. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 10. 21:39
Utolsó mondatod nagyon nem igaz. Én keményen edzem és diétázom már jó ideje és sokan a környezetemben és nem vagyunk gonoszak nem is leszünk azok sem bánatevők és kövérek sem. Azért nem mert tudjuk,hogy mi az igazán egészséges milyen egy jó testben élni. Ja és hisztis sem vagyok,mindent és/vagy bármit meg sem ennék soha. Kimondottan jól érzem magam a bőrömben pedig no cukor és szénhidrát,ellenben rengeteg edzés és egészséges tiszta étkezés.
2015. febr. 10. 21:34

Hát nem tudom, de ha én eljárnék edzeni, és rendesen ennék mellette, még akkor is fogynék :D

Mondjuk ha valaki 10.000 kalóriát befal egy nap akkor lehet hogy nem...

Nekem akkor se magyarázzátok meg, hogy diéta és edzés mellett nem fér bele heti egy nap, amikor mást is ehet az ember.

Az ilyenekből lesz a sok gonosz kövér bánatevő, mert mindent megvonnak maguktól, hisztisek lesznek, aztán egyszer csak mindent felfalnak, és még nagyobbra híznak.

17. Aquatica (válaszként erre: 1. - Csingiling83)
2015. febr. 10. 21:29
En is edzek . Egeszsègesen eszem. De heti egy nap bűnözök. Egy nap kb 5x eszem. Nem èhezek.es már fogytam 3kg.neked is Menni fog.
16. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 13. - 03d9e3ee29)
2015. febr. 10. 21:28
Nem. Ha fogyni akar akkor nem. El kell dönteni,hogy akar fogyni vagy sem. Miután elérte az álomalakot ha nagyon akar néha néha ehet valami olyat,de csak keveset ami"bünös",de lehet addigra már nem is kell neki. Ha mégis mert abszolute lehetséges akkor nagy néha nyugodtan,de a diéta és edzés kezdetén nagyon nem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook