Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki fél a fogászati beavatkozásoktól? fórum

Ki fél a fogászati beavatkozásoktól? (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. Pitypang (válaszként erre: 56. - 43bee68010)
2009. aug. 2. 00:38

Én is szeretem a gondolatot, hogy rendben vannak a fogaim és a sajátjaim. Ez is közrejátszik abban, hogy ne halogassam a fogorvoshoz menést. Minden fogmosáskor is az van bennem, hogy igenis kell és jó, stb. Még ha nem is mondják mindenhol, de sokan hagynak ki fogmosásokat. Én félek a fogatlanságtól, a műfogaktól, nem beszélve attól a macerától, amivel az jár, na meg az ára... Ráadásul nem nagyon láttam olyan műfogat, amiről nem láttam volna azonnal, hogy nem igazi. Nem érdekel majd pár ránc, stb., de a fogak... Hát nem is tudom, milyen már a gondolat is, hogy elveszítsem a sajátjaimat. Ez nekem bőven akkora motiváció, hogy ne féljek dokihoz menni. Sőt, várom, hogy csinálja meg és mehessek haza a szép és ép fogammal. :)

Hozzá tartozik, hogy félig szerencsém is van a fogaimmal. Fehérek, szabályosak. Azért félig van szerencsém, mert a felső fogsoromnak kutya baja, épp a fogorvos is mondta, hogy naponta lát fogakat ugye, de elvétve találkozik ilyenekkel, mint az enyém. Ja, viszont alul van pár rágófog, amik tömve vannak, mosom őket rendületlenül, de mégis folyton tömést kell cserélni egyikben, másikban, mert a tömött már nem olyan, mint az ép fog.


Na, mindegy is ez most. :) Én azt mondom a "félősöknek", hogy sokkal rosszabb elveszíteni fogakat, lyukas foggal kínlódni, mint az a kis pár perc az orvosnál. Ennél sokkal rosszabb dolgokat is túléltek az életben. Ugye? ;)

56. 43bee68010 (válaszként erre: 41. - Pitypang)
2009. aug. 1. 01:34

Ezt mintha egy az egyben én írtam volna:)

Azzal a különbséggel,hogy nekem évekkel ezelőtt kellett kivágni a bölcsesség fogamat,de az azt megelőző 4 nap amíg nem mentem orvoshoz sokkal szörnyűbb volt minden beavatkozásnál.

Most csináltattam meg minden fogamat,nagy megelégedéssel tölt el,hogy rendben vannak és mindig örömmel mentem a kezelésekre,mert ez a cél lebegett előttem.

2009. júl. 18. 16:24
Szerintem mindenki, akinek volt rossz élménye a fogorvosnál. Főleg, ha az első élményei voltak rosszak. :(
2009. júl. 18. 16:19
Én annyira félek, hogy már kétszer ájultam el a váróteremben pont amikor sorba kerültem. Ennek ellenére nincs rossz fogam mert évente kétszer ellenőrzésre megyek. Ez az igazi bátorság. Ugye? :-)
53. makrai.lilla (válaszként erre: 52. - Cbc7d5fe99)
2009. júl. 18. 13:57

igen???akkor ezek szerint te is félsz:)

sok bajod van?

2009. júl. 18. 13:46
énis!írtam is ilyen fórumot ki
51. makrai.lilla (válaszként erre: 50. - F5c6739a81)
2009. júl. 18. 13:44
az tuti,nem mondom h a fejfájás nem jobb de sztem a fog szarabb.
50. f5c6739a81 (válaszként erre: 21. - Tixtina)
2009. júl. 18. 11:14
Dehogy bátor. Migrénes :-S Egy jó kis igazi migrénes rohamhoz képest semmi sem lehet elég fájdalmas, már amit eddigi életem során tapasztaltam. Mindenkinek megvan a maga baja :-)
49. makrai.lilla (válaszként erre: 48. - Ágica2188)
2009. júl. 18. 09:57
énis húzom már de hétfö megyek mindenképp.addig meg csak nem rosszabbdik
48. Ágica2188 (válaszként erre: 45. - Makrai.lilla)
2009. júl. 18. 09:39

:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Na, igen!! èn azóta inkább elviseltem hogy fáj!! Volt hogy egy hétig szenvedtem vele, amikor rászántam magam (vagyis a párom már nem bírta nézni és elcibált) a váróban kiszünt szóval mehettünk haza!!

Igaz nem igazán tudott volna segíteni, mert a huzatra sajna nagyon érzékeny vagyok, attól napokig fáj pedig nincs baja a fogamnak!!!!

47. badonyimariaeva (válaszként erre: 46. - Makrai.lilla)
2009. júl. 17. 22:32
Egy műtét.
46. makrai.lilla (válaszként erre: 44. - Badonyimariaeva)
2009. júl. 17. 22:18
pl?
45. makrai.lilla (válaszként erre: 43. - Ágica2188)
2009. júl. 17. 22:18
igen ezek azok az "élmények ami után mindenki fél...nekem is volt sajna nemrég-
2009. júl. 17. 20:27

Én is nagyon félek,már rettegek ha oda kell mennem.

Pedig ettől sokkal rosszabb dolgok is vannak, most már azt is tudom!

2009. júl. 17. 20:06

èn rettenetesen!!! Egyszer 15 éves koromban fájt a fogam egy *arom neki állt kitépni, pedig mondtam hogy nem hatott az érzésteleitö!! Azon túl hogy 20 percig kínlasztott úgy hogy mindent éreztem, még bele is törte!! Ugyhogy fel kellet vágni hogy kiszedjék a gyökerét, persze ezt már nem vele csináltattam!!!

De azóta nem igazán járok fogorvoshoz!!

42. makrai.lilla (válaszként erre: 39. - A5f2072932)
2009. júl. 17. 19:05

nekem a röntgen nem mutat semmit szoval a gyökér nem gyulladt még,remélem kibirom hétföig akkor áll neki gyökérkezelni,..

én kértem igy,ha ma nekikezd és vmi lesz akkor szo vas nincs csak ügyelet.

2009. júl. 17. 16:09

Én sem félek. A fájdalomtól jobban irtózom, mint egy egyszeri fogorvoslátogatástól. Amikor még időben elmegy az ember, nem is kell a poklot sem megjárni.

Tömetni én is érzéstelenítés nélkül szoktam. Most épp 3 napja fel kellett vágni az ínyt,mert egy bölcsességfogam nem fért el, begyulladt körülötte minden. Nem mondom, hogy élvezem az ilyesmit, de ennél sokkal fájdalmasabb dolgok is vannak az életben. Pl. a szülésnél a fogorvos ezerszer jobb. :D

Nekem nagyobb félelem a hetekig tartó fogfájás, éjszakai nemalvás, nyűgösség, ingerlékenység, mint elmenni és megcsináltatni, ami elromlott.

2009. júl. 17. 16:06
Én rohadtul rá tudok görcsölni!!!...
39. a5f2072932 (válaszként erre: 32. - Makrai.lilla)
2009. júl. 17. 14:36
Ha a gyökér gyulladt, akkor nem mindegyik orvos húzza ki a fogat. Van amelyik előbb beszedeti az antibiotikumot és amikor már lement a gyulladás, akkor húzza csak ki. Az én orvosom fordítva csinálja, előbb húz, utána szedeti be a gyógyszert. Az antibiotikum szedése sokat árt a szervezet immunrendszerének és a bélflórának is, ezért írtam, hogy nem kell megvárni egy foggal, hogy begyulladjon a gyökere.
2009. júl. 17. 14:32
Én nem félek. Tömetni pl. mindig injekció nélkül tömetek, mert idegesít, hogy nem tudok órákig beszélni:) Szerintem hozzáedződtem, mindig sok problémám volt a fogaimmal.
37. Brad
2009. júl. 17. 14:24
én
2009. júl. 17. 14:20

hát nekem már rendesen rosszuláteim vannak ha menni kell..hűnyinger és társai...


altatva kéne de az drága

35. 2104cc91e8 (válaszként erre: 34. - 2104cc91e8)
2009. júl. 17. 14:18
Bocsi a szóismétlésért :(
2009. júl. 17. 14:17

Szerintem egyszerűbb lett volna úgy feltenni a kérdést, ki nem fél, mert így ötszázhúszezer oldal lesz :) :)

Szerintem nagyon kevés ember nem fél a fogorvostól!!!

Az valóban sokat segít, ha van egy nagyon jó orvosunk, de nekem még akkor is szorul a zabszem amikor tudom, hogy "csak" fogkő levételre kell mennem :(

33. Ritkó (válaszként erre: 10. - Makrai.lilla)
2009. júl. 17. 14:14
Nekem a korona alatt fáj:(
32. makrai.lilla (válaszként erre: 30. - A5f2072932)
2009. júl. 17. 14:13
ja ha a gyökér is gyulladt, nem húznak?
2009. júl. 17. 14:12

Jajj.. én is nagyon félek... Tegnap kellett volna mennem, de nem mentem... :(


Jövőhéten viszont már muszáj lesz... De bele se merek gondolni..

Nem voltam már négy éve, akkor nem kértem injekciót, mert attól is rettentően félek. (A doki mondta,h nem kell, mert nagyon pici a lyuk)


Tény, hogy nem fájt, de akkor tényleg picit tömtünk. :)

Most meg! :S Két éve kiesett a tömésem, és pár napja érzem,h fájdogál.. Muszáj lesz elmennem... De ez már nem pici lyuk szerintem.

Nagyon fo..k tőle. :S

2009. júl. 17. 14:12
Én 19 éve járok kezelésekre, volt már minden, a töméstől a gyökérkezelésen és húzáson át a pótlásig, de még ezek után is a frász tör ki ha fájni kezd valamelyik fogam és el kell mennem. Szerintem ehhez nem lehet hozzászokni, mindig újra és újra bátorságot kell gyűjteni. A gyógyszerezés csak addig működik amíg a gyökér be nem gyullad, viszont akkor már naon hosszadalmas a kezelés, mert 6 nap antibiotikum szedés is követi a húzást. Jobb időben elmenni. Amelyik fog egyszer már fáj, az már magától nem gyógyul, csak az idő elteltével menthetetlenné válik. Gyűjts tehát bátorságot és menj el a dokihoz! :-) Fájdalommentes kezelést kívánok! :-)
2009. júl. 17. 14:11
csepel környékén nem tud valami jó fogorvost? aki türelmes és jól dolgozik
2009. júl. 17. 14:10
má azon gondolkodok beveszek nyugtatót de nemhiszem h szabad ha utána meg olyat kapok amitöl pörög a szivem...meg sztem 2 xanaxtól sem lennék jobban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook