Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki a nőgyógyászod? fórum

Ki a nőgyógyászod? (beszélgetős fórum)


91. f124753f33 (válaszként erre: 86. - Joyce)
2007. máj. 23. 14:15

Az meg, hogy melyik doki mit mond, szerintem egyáltalán nem kell komolyan venni.

Elmesélek egy példát. A barátnőmmel a következő történt. Egy doki felírt neki fogamzásgátlót (a nevét nem akarom ideírni), aztán allergia vagy mi tört ki rajta, ami abban nyilvánult meg, hogy az arca tökre bepirosodott, már-már ijesztően! Mintha be lenne gyulladva! Szegény lány sírógörcsöt kapott, meg összetört egy tükröt is. Semmi nem segített.

Fogta magát, visszament volna a dokihoz, de az hosszú időre külföldre ment nyaralgatni. Aki pedig helyettesítette a következőt mondta: Hát kisasszony, sajnos ez reménytelen, és most, hogy jönnek a melegek, vigyázzon, mert lehet az lesz, hogy a feje egyszerűen felrobban!.,..

Képzeljétek ezt mondta az a rohadék!

Na nem akarom tovább ragozni, végül kiderült, hogy a két doki ellenséges viszonyban volt egymással, a barátnőm arca rendbe jött, szóval minden jól alakult.

De a véleményem az, az ilyen dokit fel kéne kötni!

És sajnos több is van ilyen. Élvezik, hogy az ember kiszolgáltatott, és meg merem kockáztatni, egyesek kajak nőgyűlölők is, és a pozíciójukban élik ki magukat.

Bocs, hogy kicsit hosszú lett, de azt hiszem idevág.

90. Erika31 (válaszként erre: 89. - Joyce)
2007. máj. 23. 14:13
Joyce! Először a lelkedet kell rendbe tenned, mert a problémák onnét erednek.
89. Joyce (válaszként erre: 85. - F124753f33)
2007. máj. 23. 14:11
De most fogamzásgátlót szedek. Előtte abba is hagytam a hormont kb. 2 évig. Minden egyre rosszabb lett. A természet nem kedvel. Lelkileg tök kikészültem attól, hogy mi van hogyha nem szedek semmit, továbbá attól is, hogy mi van, hogyha hormont szedek, amit mostmár nem fogok, meg attól is, hogy mi van hogyha fogamzásgátlót szedek. Ezért is mindegy nekem egy másik forumban, hogy mennyit fogyok, mennyit nem.
88. Erika31 (válaszként erre: 86. - Joyce)
2007. máj. 23. 14:10
Selejtes? Ne mondj már ilyet! Szerintem ez butaság! Milyen vizsgálatok alapján mondták ezt?
2007. máj. 23. 14:08
Egyetértek depeche mode-al!
86. Joyce (válaszként erre: 84. - Erika31)
2007. máj. 23. 14:08
Biztos. Annyit tesz, hogy mesterséges beavatkozásokkal lehet, hogy lehetek terhes, ugye az lutri, hogy kinek sikerül, kinek nem. Természetes úgon viszont nem. Egy doki utalt rá. Egy másik meg mondta. Csak nem értem miért nem lehet valakit tájékoztatni az állapotáról, következményekről. Senki nem mondott semmit. Az is véletlen, hogy az egyik mondta. Selejtes vagyok.
85. f124753f33 (válaszként erre: 79. - Joyce)
2007. máj. 23. 14:07

Értem én.Amúgy ne stresszeld magad, szerintem biztos, hogy nem vagy meddő.

Kezd ott, hogy minden hormont elhagysz és nem szedsz semmit.

Hidd el, hogy a természet rendje a Te oldaladon áll :)

84. Erika31 (válaszként erre: 83. - Joyce)
2007. máj. 23. 14:02
Meddő lettél? Ez már biztos? Olyan fiatal vagy még!
83. Joyce (válaszként erre: 82. - Gota)
2007. máj. 23. 13:43
Főleg, hogy méga anno egyszer lecseszett, hogy miért nem működik ez nálam normálisan. Nem tudom miket csinált az anyukád veled. Gondolom nem akarod elmeséni, de együttérzek veled. Én tulajdonképpen meddő lettem az egész sztori miatt, amiben ő is benne volt.
82. gota (válaszként erre: 81. - Joyce)
2007. máj. 23. 13:38
Na, ez is szép kis történet! Az én anyám nem túl jó anya (ha elmesélném, miket csinált...), de azért ezt nem engedte volna!
81. Joyce (válaszként erre: 80. - Gota)
2007. máj. 23. 13:35
Engem anyám vitt el orvoshoz. Úgyhogy kellett szednem, mert ugye anyám, meg a doki állandóan visszrendelt, hogy új receptet felírjon, anyám meg vitt. Most meg annyi már nekem.
80. gota
2007. máj. 23. 13:28
Persze, de szerintem azért normális embernek van annyi esze, h tudja, h nem jó az, ha valaki 13 évesen tök feleslegesen hormont szed. Nekem pl. biztos nem engedte volna anyám. Én inkább az illóolajokkal próbálkoztam és az is bevált...
79. Joyce (válaszként erre: 74. - F124753f33)
2007. máj. 23. 13:25
És nem azt írtam, hogy meddő vagy. Bocs, ha megijesztettelek. Tényleg máshogy kellett volna fogalmaznom.
78. Joyce (válaszként erre: 75. - Gota)
2007. máj. 23. 13:24
Ez tényleg felháborító!!!!!!!!!!!!!Erről beszéltem, hogy csak mégjobban tönkremegy!!!!!!Az anyja, a nők meg nem tudnak semmit!Tök kiszolgáltatottak ilyen téren, ezért hiszik el, nem a hülyeség miatt.
77. Joyce (válaszként erre: 74. - F124753f33)
2007. máj. 23. 13:19

Mondtam, hogy senkire sem akartam ráhozni a frászt!!!!!!!!Viszont rám akkor jött rá a frász, amikor megtudtam, hogy ilyen következményei is lehetnek, és még ki tudja mi, és nem ezért, hanem azért, hogy ezt nekem miért nem mondták meg?????

Szerintem mindenkinek minél több mindent kéne tudnia a dologról!!!!!!!!Amit meg írtam előfordulhat, azt is írtam, hogy nem evidensen következik belőle, de egy barátnőmmel előfordult!!

Nekem meg 13 évesen írtak fel hormont, amit évekig szedtem, és semmit nem mondtak, azt se, hogy hormon, stb. Akkor még semmit nem tudtam ezekről!!!Egy 13 éves már nem tök hülye, hozzá lehet szólni, megérti!!!!Engem ez háborít fel!!!!!!

76. Erika31 (válaszként erre: 73. - Joyce)
2007. máj. 23. 13:17
Írtam privit!
75. gota
2007. máj. 23. 13:09
Én legjobban azon akadtam ki, mikor az egyik barátnőmet még tiniként elvitte az anyja nőgyógyászhoz, mert midnig annyira görcsölt, mikor megjött neki, hogy szegénykém fel sem tudott kelni az ágyból. Erre 13 évesen(!!!) egyszerűen felírt neki a doki fogamzásgátlót. Hát nem tudom, h normális-e az ilyen. Mondjuk a barátnőm anyja sem egészen komplett, h ahelyett, h ragaszkodott volna egy teljes kivizsgáláshoz, elkezdte szedetni vele a gyógyszert. 13 évesen!!!
74. f124753f33 (válaszként erre: 73. - Joyce)
2007. máj. 23. 13:09

...Azé egy aprócska megjegyzés:

Nem kéne olyan dolgokat írnod, amivel te magad sem vagy tisztában (pl a nekem írt meddőségi dolog). Rám ugyan nem, de lehet valakire meg úgy ráhozod a parát, hogy komoly következményei lehetnek....

73. Joyce (válaszként erre: 72. - Erika31)
2007. máj. 23. 12:49

De én szedem a fogamzásgátló most. Amellett is lehet szedni? Akkor abba kéne hagynom, hogy kiderüljön milyen a hatása, nem? Neked milyen hormonjaid borultak fel? A bőrömre egyébként jó hatással van a fogamzásgátló, sokkal jobbal, mint eddig bármi csodakence. De én nagyon ki vagyok, hogy totál oda a hormonrendszerem!!


Az E vitaminból kapszukát szedtél? Az Amway valami rendelős dolog, nem? Nekem nincs olyan ismerősöm. Bio boltban pl. nem lehet kapni valamit? Fogamzásgátló mellett is lehet szedni?

72. Erika31 (válaszként erre: 70. - Joyce)
2007. máj. 23. 12:40
A gyógyszertárit is szedtem, viszont az nem vált be.
71. Erika31 (válaszként erre: 70. - Joyce)
2007. máj. 23. 12:39

Én sem kötöttem az orrára, viszont nem vagyok hajlandó hormont szedni.

Én az Amway-ből rendelem, de van pl. a Lenkei doktornak is E vitamin készítménye.

70. Joyce (válaszként erre: 69. - Erika31)
2007. máj. 23. 12:35
Milyen E vitamin? A dokim kiröhögne.
69. Erika31 (válaszként erre: 68. - Joyce)
2007. máj. 23. 12:34

Szia Joyce!


Én E vitamint szednék a helyedben! Nekem nagyon bevállt, totál rosszak voltak a hormoneredményeim, és teljesen rendbe hozta. Ráadásul a ciklust is beállította.

Mondjuk nem a gyógyszertári E vitamin...

68. Joyce
2007. máj. 23. 12:33

Valaki írjon!

Amióta megjött kétségbek vagyok eseve, hogy miért van ez így velem. Szedtem valami hormonfélét szerintem kb. 13 éves koromtól pár évig, két félét is, hoszzú távon nem volt jó, és szerintem káros hatásai is lettek. Fogamzástló jobb? Azt sem akartam!


Ti mit csinálnátok????

67. Joyce
2007. máj. 23. 12:20
Nekem viszont muszáj szednem, mert nem volt oké a ciklusom és azt mondta a doki, hogy ez a legjobb rá. Más azt mondta, hogy hormont kell rá szednem, de a hormonoktó jobban félek!!! Ti mit csinálnátok? Ha nem szedek semmit az nagyon rossz, de szerintem egy vagy több kimondott hormonnak több mellékhatása van. A fogamzásgátló is hormont tartalmaz mondjuk, de nem jobb? Egyébként én is híztam tőle, és nekem is azt mondták, hogy nem attól van, pedig köztudott, hogy sokmindenki elhíz tőle. Ti mit szednétek inkább?
66. Erika31 (válaszként erre: 64. - Joyce)
2007. máj. 23. 11:37

Sziasztok!


Amkikor én abbahagytam a fogamzásgátlót, akkor volt egy nagyon jó belgyógyász üzemorvosunk, és elmondta, hogy miket okoz belgyógyászati szempontból: tönkreteszi a májat, mivel hogy csak állandó méreg, amit nap mint nap beveszünk, ezen kívül agyalapi tumort. Csináltatott is velem vizsgálatokat akkor. Hát a májfunkció tényleg nem volt jó, aztán 3 hónap múlva, amikor kiürült a szervezetemből, jó lett az eredmény.

Na, én akkor azt mondtam, hogy soha többet fogamzásgátló gyógyszert!

65. f124753f33 (válaszként erre: 63. - Joyce)
2007. máj. 23. 11:36

Nekem hízás lett. De már örülök, mert kezd lemenni.

Amúgy több mint 3 hónapja abbahagytam mindent.

És volt hüvelyi UH, meg hormonszint mérés, minden ok. A ciklusom is rendben van. Viszont megfogadtam önmagamnak, hogy soha többé nem szedek semmit.

64. Joyce
2007. máj. 23. 11:31

Én pl. azt nagyon nem pártolom, hogy tizenéveseknek is felírják, ha van valami gond, vagy csak úgy. Akkor még rendbejöhet a szervezet, hisz még csak akkor kezdődött az egész. Ha meg valakinek nincs partnere minek mérgezze magát, úgy hogy valós mellékhatásai lehetnek? Viszont, ha valaki úgy dönt szedi, mert van miért és csak pár hónapig nincs senkije, akkor meg annyi időre lehet, hogy rosszabb, ha abbahagyja.


Pl. azt nem mondják, hogy valaki szedi egy darabig, aztán abbahagyja és nem jön meg neki. Mivel a fogamzásgátló mellett a hormonrendszered szünetel, mert kívülről viszed be a hormont, ha abbahagyod, akkor újra a szervezetnek kell hormont termelni, csak valakinél ez nem kezdődik el, és akkor amiatt jön a sok és nagy adagú hormonkezelés, aztán vagy helyreáll vagy nem.


Viszont egy nem kívánt terhességet senkinek sem kívánok. Annál talán jobb a fogamzásgátló. Amellett is lehet valaki terhes, ha beveszi rendesen, mert nem 100%-os védelem, a többi módszer kisebb védettséget ad.


Aki nem szedhet gyógyszert, az szokta a többit használni. Az egész azért nehéz, mert tényleg nem vicc, főleg, hogyha az embernek saját magáról van szó.

63. Joyce (válaszként erre: 62. - F124753f33)
2007. máj. 23. 11:24

Nem akartalak megijeszteni, de fel lehet borítani örökre a hormonrendszert, azzal a dokiknak tényleg nem szabadna viccelődni, kényes egyensúly, és akkor természetes úton már lehet, hogy nem fog működni a petefészked. Viszont nem tudom nálad mi borult fel, meg mik voltak a tünetek. Sokan szednek fogamzásgátlót, nem lesz mindenkinek baja. Van amelyik orvos pl. nem akarná, hogy a barátnője szedjen, mert sok mellékhatása lehet,de a rendelésen másnak felírja. Ez is érdekes. Viszont tényleg sokan szedik, és nem mindenkinek lesz baja. Csak akkor lehetne megtudni, ha abba hagynál minden ilyet és kiderülne milyen lesz a ciklusod. Meg a véredből akkor megállapítanák a hormonszintedet, amelyik napon kell. Még olyat is lehet, hogy megállapítsák hüvelyi UH-gal, hogy van-e peteérésed, de azt csak meddőségi kezeléseknél csinálják úgy hallottam. Meg a hüvelyi UH sok nőnek nagyon fáj, meg minden, nem ajánlom.


De nem akartalak megijeszteni, sok nőnek semmi baja sem lesz tőle!!!!!!!!!!!!


Neked milyen tüneteid lettek tőle?

62. f124753f33 (válaszként erre: 54. - Joyce)
2007. máj. 23. 11:11

MEDDŐSÉGEM ?....

Ezt hogy értetted? :(

Válaszolj légyszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook