Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kézműves virágok fórum

Kézműves virágok (beszélgetős fórum)


3. Pndi
2019. júl. 25. 02:12

Hát, tiszteletre méltó a múltad, én nem gondoltam ennyire beleásni magam. De kikapcsol. Ha már kivagyok, leülök és virágokat csinálok. Próbálkoztam több mindennel, de a krepp papírt szeretem a legjobban.

Amúgy győri vagyok, van egy-két kreatív bolt, de több mindent a neten kell rendelnem. A szárat megpróbálom újságpapírral is, nem rossz ötlet.

2019. júl. 23. 22:11

Ha bp-i vagy, a Viragpiacon tudsz venni egy csomo koteszeti kiegeszitot. A napi jegy talan egy ezres korul van, de a neten meg tudod nezni. Ha tenyleg szeretsz ilyesmivel szorakizni, szerintem megeri.


Volt egy nagyker, ahol iszonyat jo kellekek voltak, mikor vasaroltam naluk, de ott valami 50-60 ezres eves minimum volt, es ugy a fele volt a kartya feltetel elso vasarlasnal vagy 10 eve. Viszont szoktak csinalni bemutatokat, amik allitolag nagyon jok szoktak lenni, es ugy emlekszem, amatorok is vehettek jegyet. Sajnos a nevuket meg nem tudnam mondani, de ha keresgelsz nagyker, virag, dekor, Budapest cimszavakkal, biztos megtalalod oket, vagy mas hasonlo rendezvenyeket. Persze, ott van a youtube meg a google :D de ha beszelgetni szeretnel ilyesmirol, ott talalhatsz ilyen tarsasagot.


Papirbol, drotbol kiindulva en nem kreppet hasznalnek a szarnak. Becsavart ujsagpapir, 3-4 drottal, muviraghoz eleg merev, am hajlithato alapot kapsz, es mehet ra a textil, vekony papir csavarva, csak kar a festek.

Hogy mennyi papir es mennyi drot kell, attol fugg mivel dolgozol.


En sokat plasztikaztam. Az ovis gyurmazas utan papirral meg Technokollal jatszottam sokat (biztos atol vagyok ilyen hulye). Gyerekkent azert szerettem, ha a szuleim sokat trecseltek este az ismeros csaladokkal, mert en viragokat csinalhattam a lecsopogo meg kikananalazott viaszbol. Aztan volt a papirmase maniam, muanyag hulladek "ujrahasznositas", keramia szakkor...

design szakon vegeztem, ahol csak kifutora valo ruhakat csinaltam a vizsgamunkamra. A 20 eve tervezo tanarom azt mondta, o nem hitte, hogy sikerulni fog, mert padlo hoszigetelobol csinaltam a merevitest.

Otos lett a bemutato.


Persze mindez mikor volt mar...

Mi van a kezedben? Mennyit szansz ra? Mi a cel? Mennyire legyen rugalmas?

1. Pndi
2019. júl. 23. 20:19

Újabban virágokat készítek krepp papírból és szalagból. Gondoltam, megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, segíthetnénk egymásnak, ilyesmi.

Amiben most segítségre szorulok, az az, hogy hol kaphatok olyan szár vastagító csövet. Megoldom a dolgot vagy több drót összecsavarásával, vagy papírt tekerek rá, de az igazi a csöves megoldás lenne.

Remélem, nem vagyok egyedül ezzel a hobbyval, mert szeretnék új ötleteket, új módszerekez tanulni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook