Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezdődő krupp? fórum

Kezdődő krupp? (beszélgetős fórum)


18. KIKY
2011. dec. 23. 14:15

Doki látta a lánykámat, elmondtam a panaszainkat ééésss nem krupp. Nagyon megnyugodtam. Nincs jellemző "húzó" légzés a köhögések között, ha felébresztem, akkor simán abbahagyja, csak elalváskor jellemző... így azt mondta a dokinő, h nem az. Vszínű a torkáról (mert piros picit), ill. a lecsurgó takony az ok.

g1977g nagyon sajnálom, jobbulást Nektek!

17. g1977g
2011. dec. 22. 09:17
sajnos mi nem úsztuk meg, kedd hajnal óta kórházban vagyunk.
2011. dec. 19. 22:34

Lehetőség szerint együtt tedd föl az alapanyagokat. Lehet ez egy fazék is. Nagyon jó a citromból kinyomott lé. Hidegen menjen bele minden. Egy-két perc forralás után szűrd le.


Az eredményen meg fogsz lepődni. Én azért azt javaslom, ne használd ezt hosszú távon mineden nap, mert ez egy olyan anyag, ami a köhögés csillapításán túl egy természetes antibiotikum is, ezért mintegy fertőtleníti a szervezetet. Ezt nem kell fölöslegesen, ezért időnként szünetet érdemes tartani. Látványos javulás lesz azonnal, de feltétlenül kérd ki majd az orvosod véleményét, tanácsát.

15. KIKY (válaszként erre: 13. - Csülkösbab)
2011. dec. 19. 22:24
Nagyon köszönöm. Citromlével is működik, mert akkor most azonnal lefőzném, ugyanis citrom most nincs itthon. Ill. vízforralóval is megcsinálhatom (tehát a forrásban lévő vizet öntöm a cuccokra)?
14. KIKY (válaszként erre: 6. - Hangamező)
2011. dec. 19. 22:23
Nekünk a Hauser macifejű hidegpárásítónk van, abba is lehet vajon salvus vizet tenni?
13. Csülkösbab (válaszként erre: 12. - KIKY)
2011. dec. 19. 22:22
Csak akkor, amikor szükséges. Ez ugyanis azonnal hat.
12. KIKY (válaszként erre: 9. - Csülkösbab)
2011. dec. 19. 22:21
Mindenképp kipróbálom, nagy híve vagyok a természetes gyógymódoknak. És ezt egész nap igya vagy inkább este, lefekvés előtt?
11. KIKY
2011. dec. 19. 22:19

Köszönöm mindenkinek. Calcimuscot adok neki a Zirtec cseppel, ill. a Juvitás gyerek lándzsásutifűt. Most adtam be neki (a lándzsást) és mintha abbahagyta volna, remélem szegénykém tud nyugodtan aludni. Ill. szedjük a Nahrin Tropicot, ez elvileg direkt felsőlégúti megbetegedések ellen/re van.

A szobában nincs meleg, 20 fog körül.

Az az idegesítő, hogy egyébként egy enyhe orrfolyáson kívül semmi baja, napközben, ha fent van egyet sem köhint. Holnapra azért bejelentkeztem a dokihoz.

10. g1977g
2011. dec. 19. 22:17
ezt a theophylline-t nem ismerem, holnap megyünk az orvoshoz, majd rákérdezek.
2011. dec. 19. 22:17

Mivel én nem vagyok kuruzsló, de azért akadnak ötleteim, amik jól működnek, hát szívleljétek meg a következőt:


Egy liter cukros vízbe (Legyen benne 3-4 evőkanál cukor) tegyetek egy evőkanálnyi kakukkfüvet és nyomjatok bele egy citrom levét. Amikor felforr, le a tűzről, 3 perc ázás után leszűrés. Utána lehet fogyasztani hidegen, melegen. Mindennél jobban segít. Persze ki kell kérni az orvok, gyógyszerészek véleményét, hiszen más halandó nem segíthet!

(Nagyon működni fog!)

2011. dec. 19. 22:11
Calcmusk-ot is ajánlatos adni, és köptetőt.
7. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - G1977g)
2011. dec. 19. 22:10

Az jó drága kúp, darabja 500 ft. Nekünk van itthon, de én emellett írattam ki theophylline-t remélem jól írtam le. Ez elég olcsó és jó. Ez is kúp.

Épp tegnap este kellett adnom a fiamnak, (nagyon hamar hatott)mert kezdett befulladni. Reggel kapott egy kis köptetőt és jól van...kopp-kopp:-))


A rechtodelt-tel nagyon vigyázni kell, azt már nagyon erős tüneteknél kell adni.

6. Hangamező (válaszként erre: 1. - KIKY)
2011. dec. 19. 22:09

Mi is most kruppolunk, mi másodjára, előzőleg kórházba küldött a dokinőnk, ott kiokosítottak.


Ha ugatva köhög, ha a belélegzés nehezített és ziláló, akkor tuti krupp. Nekünk az első úgy egy hétig tartott el, és csak eztán jött a hurutos köhögés, ami a gyógyulás jele!!!


A hidegpárásító is legyen sózott, a salvus víz nagyon jó. Érdemes beszerezni valamilyen ultrahangos porlasztású inhalálót is, azzal közvetlen tudod a gyereket párásítani, az ér a legtöbbet. Ebbe is salvus víz mehet. Az ablakot gyakran nyisd ki 20-30 percekre, nekünk az elmúlt éjjel minden második órában egy órát volt nyitva. 19 fok körül tartjuk a szobát, így elég elviselhető volt az éjjel.


Sóbarlangba is visszük ilyenkor a kicsit.


Hirtelen más nem jut az eszembe.

5. KIKY
2011. dec. 19. 22:08
elkiabáltam, megint köhög...
4. g1977g (válaszként erre: 3. - G1977g)
2011. dec. 19. 22:05
Sajnos mi is voltunk kórházban vele.
2011. dec. 19. 22:04
az én nagyobbik fiam is kruppos sajnos. most megint köhög. A kruppos köhögés száraz, olyan mint amikor mély, öblös hangon ugat a kutya, vagy a fóka. Nagyon fontos a sok, rengeteg! folyadék, attól hamarabb felszakad. Acc, vagy Ambroxol még, ez is segít felszakítani a köhögést. A párásítás sokat segít, de csak akkor hatásos, ha nincs meleg a szobában. Lehet az arcát pár percre a nyitott mélyhűtő elé tartani, a hideg pára segít. Írass fel Rectodelt kúpot, biztos ami biztos, legyen otthon ha kell. A fiam sajnos 4,5 éve kruppos, bár az utóbbi két évben már nem olyan sűrűn jön elő.
2011. dec. 19. 21:56

Szia, annak hangzik a leírtakból, tesóm gyerekének van, épp ők is betegek, neki elég súlyosan szokott kijönni, kórházban is voltak már miatta. De mióta kitapasztalta a teendőket (pl. nyitott ablaknál alszik a gyerekkel :(((( ) (biztos tudod, hogy a hideg jó neki)

Úgy tudom néhány nap, most már lassan javulnia kell. lehet, hogy már a javulás, hogy nem köhögött még.

1. KIKY
2011. dec. 19. 21:46
Kicsi lányom 2 éves. Pár napja elalváskor ijesztően elkezd köhögni, pont mikor már elalszik. A nappali alvásra is jellemző sajnos. Hétvégén annyira elfajult a dolog, hogy össze-vissza hányt mindent. Hívtam az ügyeletet, akik persze nem jöttek ki, hanyag eleganciával közölte a dokinő, hogy ilyen előfordul, majd kinövi, vigyem levegőre, adjak neki zirtec cseppet és calcium ampullát. A levegő segít is. Persze a cseppeket is beadom neki és ált. nyugodtan alszik tovább. Ez vajon krupp? Vagy csak kezdeti formája? Mennyi ideig tart egy ilyen folyamat? Nekünk már ez az 5. nap. Most közvetlenül a fejéhez tettem a hidegpárásítót és a sólámpát, így egyenlőre nem köhögött még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook