Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kezdek megőrülni! Szemhéjremegés ellen mi a teendő? fórum

Kezdek megőrülni! Szemhéjremegés ellen mi a teendő? (beszélgetős fórum)


1 2
57. Ancsa40 (válaszként erre: 37. - Malcsika)
dec. 6. 09:25
Szia. Neked hogyan oldódott meg?
56. lolita2112 (válaszként erre: 55. - De16c8f9e6)
dec. 6. 08:42
ez a szaraz szem szindroma,ismerem,mert nekem is volt ez problemam.
dec. 5. 18:30
Nekem meg annyira viszket az egyik hogy most már rendesen fáj is. Meg könnyezik. Mert folyton nyomogatom. Ez kötőhártya gyulladás lehet, ugye?
dec. 5. 18:12
magnézium plusz több alvás, plusz kevesebb stressz.
53. tumbo2 (válaszként erre: 52. - Ildi992)
dec. 5. 18:09
nem tudom,egy munkatársamnak is állandóan remegett
dec. 5. 16:20
Stresszmentesítés, vagy múlt feldolgozása. Valahol sokkot kaptál annak a következménye szerintem.
dec. 5. 15:05
Voltam neurológusnál. Szerinte nem szervi baj, hanem lelki, de adott egy MR beutalót biztos, ami biztos. Kb áprilisra lesz is időpont. Azt mondja lehet olyan is, h érképlet, kanyarulat nyom ideget.
50. Ancsa40 (válaszként erre: 48. - Greeneyed)
dec. 5. 07:49
Kellett valami kivizsgálás? Szemészet negatív, neurológiára kell mennem. Be vagyok rezelve erősen.
dec. 4. 02:05
nekem is volt mar ez problema,azota surun eszek diot vagy mandulat/ezek sok fontos vitaminnal televannak/es megoldodott a problemam.
48. Greeneyed (válaszként erre: 40. - Ancsa40)
dec. 3. 18:30
Igen, saját tapasztalatból kiindulva.
47. Ágio8405 (válaszként erre: 40. - Ancsa40)
dec. 2. 05:52
Laboron nézess Mg szintet. Lehet nem elég vagy nem hasznosul amit szedsz. Nekem a Mg megoldja ezt.
dec. 2. 02:02
MG,C vit es KALIUM hianya okozza,epp tegnap olvastam errol a temarol veletlenul.
nov. 30. 09:57
De ilyen hosszú ideig?
nov. 30. 09:50
a kialvatlansag,stresszes elet is okozhat szemremegest,
nov. 29. 11:55

nagyon kellemetlen. én magnéziumot, B-komplexet szedek. meg lejebb vettem a koffeint.

ma még nem jött elő

nov. 29. 11:37
Én ha tejeset vagy koffeineset eszek/iszok ,akkor ráng a szemhéjam meg akár az arcom is vagy vagy a testemen bárhol.
41. 1872ce0988 (válaszként erre: 40. - Ancsa40)
nov. 29. 11:28
én is ezzel küzdök pár napja.
nov. 29. 11:20
Sziasztok! 4 hete nekem is ráng a jobb felső szemhéjam. Van , hogy naponta 2-3 alkalommal, de van, hogy vagy 20x is. Ha erősen behunyom, vagy szemcseppet használok,tüsszentek, akkor ezekkel elő tudom idézni a rángást. Szemész szerint nem szemprobléma, szedjek milgammát.Eszem a magnéziumot is, de semmi. Néha az őrületbe kerget. Normális, hogy ilyen hosszú ideje csinálja?
39. Greeneyed (válaszként erre: 37. - Malcsika)
2022. okt. 23. 22:52
Esetleg gyengéd arc- és fejmasszázst is kipróbálnék a helyedben. És próbálj relaxálni.
38. Greeneyed (válaszként erre: 37. - Malcsika)
2022. okt. 23. 22:51
Próbáld ki a szemtornát, az szerintem nem árthat. Legalább két hónapig remegett, rángott a szemhéjam (nem állandóan, de visszatérően), és a szemtorna megszüntette. Mivel nálad fizikai sérülés okozhatta, szerintem a fizikai "kezelés" segíthet inkább, mint a vitaminok.
2022. okt. 23. 17:08
Mar lassan 3 hete a jobb szemem sarka ugymondvan rang, megugrik, nekem rosszabb ha jobbra nezek vagy lefele illetve ha elore nezek es oldalra egy pontra. Napi szinten legalabb 200 x is erzem van hogy csukott szemmel is… B vitamin komplexet mar egy jo hete szedek semmi javulas emelett egy hete nyomatom a magnesia asvanyvizet 170mg magnezium. Frontra is rosszabb sajnos ez a szarsag . Nekem kivalto okkent azt tudnam mondani hogy a gyerek nekem dobott egy teaskanalat jatek kozben eleg nagy erovel verzett is a homlokom felett es azota van ez nekem . Voltam neurologusnal (aki mondta ott nincs olyan ideg ami ezt kivaltana inkabb megijedtem) , szemorvosnal mindegyik azt mondta el fog mulni de a neurologus mondta hogy ez tud allandosulni is. Szoval nagyon nagy remennyel fordulok hozzatok es kivancsisaggal hogy mi volt nektek a panasz es mi mulasztotta el ezt es meddig tartod nektek milyen rendszereseggel?
36. Greeneyed (válaszként erre: 31. - Greeneyed)
2022. aug. 2. 00:31
Frissítés - elmúlt. A szemtorna segített.
2022. júl. 29. 05:00
B2 vitamint es mg kell ra. Nekem is volt korabban ilyen problemam.
2022. márc. 21. 13:00
Sziasztok van itt olyan aki szedett már Thiogamma 600 mg tablettát.?Ha igen írjatok a tapasztalatról.Köszönöm.
33. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Réka007)
2022. márc. 21. 06:58
Szerintem is el kellene menni a szemészetre. Ha sokat ülsz gép előtt, a szem fáradsága is okozhatja. Látásvizsgálat lenne célszerű, meglehet, hogy szemüvegre lenne szükséged.
2022. márc. 21. 04:30
B vitamin es MG hianya okozhatja.
31. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Réka007)
2022. febr. 27. 23:16

Elkezdtem "tornáztatni" a szememet, és úgy érzem, segít - hátha neked is.

Még előfordul a remegés, de ritkábban, és a szemtorna meg is szünteti 1-2 percen belül.

A szemtorna semmi extra, csak elnézek minden irányba (jobbra, balra, fel, le), amilyen erősen csak tudok, hogy a szemmozgató izmok dolgozzanak, illetve tágra nyitom a szememet, majd becsukom - ezt többször egymás után.

30. Greeneyed (válaszként erre: 29. - Egomanyus2)
2022. febr. 14. 21:13
Nemrég voltam cégesen, de a szemhéjremegést elfelejtettem említeni; a látásom rendben van. De lehet, hogy elmegyek külön, és megemlítem a szemhéjremegést.
29. Egomanyus2 (válaszként erre: 28. - Greeneyed)
2022. febr. 14. 20:23
Én közel 30 éve ülök a gép előtt, de itthon nagyon megviselte a szemem. Egyébként is romlik, de most rossz volt. Kisebb volt itthon a monitor is, és a bezártság sem tett jót. De tényleg javult. Azért érdemes elmenni szemészetre, egyébként sem árt néha megnézetni.
28. Greeneyed (válaszként erre: 27. - Egomanyus2)
2022. febr. 14. 17:12

Ez érdekes, lehet, hogy nekem is a home office miatt van?

Egyébként vagy 15 éve számítógép előtt ülök, de csak a Covid óta itthon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook