Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kettő maradjon vagy három gyerek fórum

Kettő maradjon vagy három gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. júl. 27. 14:36

mi is ezen gondolkodunk,illetve csak apa....szeretne még egyet,de akkor most,hogy ne legyen nagy a kor különbség,1 éves a kicsi....én viszont nem szeretnék vagy már nem is tudom...nem állunk valami f@szán anyagilag,de ahol elfér a kettő,ott elfér még egy...most meg van minden cókmók,de ha elosztogatjuk,akkor újra mindent beszerezni..nem tudom..nálunk is sok minden szól mellette,de legalább annyi ellene is...

és különben is,pár év múlva már nem biztos,hogy lenne erőm újra kezdeni....

21. jgrg
2010. júl. 27. 14:11

Sziasztok

Én lennék a párom néven futó egyed Jk hozzászólásaiban. Alapvetően egyetértek vele, hogy egy gyerek nem anyagi kérdés, de mégis az, mert ha mondjuk otthon akarsz vele lenni az első két évben, akkor még két évig egy fizetésből élünk. Ha mind a hármat el akarod indítani az életben akkor nem mindegy, hogy 2 vagy 3 gyereknek való "útravalót" szedsz össze. (lehet, hogy ez az én hülyeségem, de én minden gyerekemnek egy fél lakás árát oda szeretném adni, amikor elindul otthonról). És persze ott van a külön szoba kérdése kamaszkorban, stb.

Amiben igazad van, hogy ezek persze részletkérdések, mert hiszen a külön szoba lehet 6nm és lehet 16 és a nyaralás lehet ugyan olyan jó a Balatonon autóval, mint a Vöröstengeren repülővel.

Pont ezért vívódunk rajta, mert van egy szint, amit mi elképzelünk és abban egy gyerek nem egy almát kap naponta. (ezzel nem megbántani akarlak).

De aztán szerintem úgyis 3 lesz a vége....

G

20. 793a9334d7 (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. júl. 27. 13:55

Arany csillagom!

A szívedre hallgass. Semmi másra, és senki máséra.

A gyerek nem biznisz, ahogy mostanában kezelik, még a kifejezések is mintha egy vállalkozást vagy jogi ügyletet sejtetnének: belevágni, érvek ellene és mellette, stb.

Nem.

Itt egy dolog van: bírsz-e még egyet. Testileg és lelkileg, jó kedvvel és egészséggel.

Az anyagiak nem olyan lényegesek, mint sokan hiszik, sok mindenen lehet spórolni. Azon ne múljon már, hogy minden nap egy naranccsal többet kell venni. (Egyébként egy hatgyerekes orvos kiszámolta, hogy elég 1 alma/nap/gyerek).

A többi meg majd meglesz, bízzál benne.

Sőt meg is van, talán nem csak a kisruhák, hanem a kiságy is. Ha nincs, hátha ad valaki kölcsön pár hónapra. És nem kell semmiből szuper márkás felszerelés, csak ami a célnak megfelel.

Egyébként a 2. és 3. gyerek között elfoglaltságban már alig van különbség, majd meg fogod látni, a harmadik meg se kottyan. A legnagyobb változás a nulla és az egy között van, de hát ezen már rég túl vagytok.

És ki tudja?

Lehet, hogy a század Beethovenjét vagy Einsteinjét fogod felnevelni, vagy egy nagy magyar költőt. (Beethoven 6. gyerek volt, Arany János például 10.)

Tőlük még én is messze vagyok, nekünk csak 4 gyerekünk van. Mind diplomás, illetve a legkisebb még egyetemista.


Minden jót és bízva bízzál!



Nekem 4 gyerekem van, most már felnőttek. Mind diplomás.

19. Kira88 (válaszként erre: 11. - Titati)
2010. júl. 27. 13:12

És valóban így is érzem :)

Gratulálok neked,gyönyörű gyerekeid vannak!Biztos vagyok benne,hogy majd egy nap ők is hasonlóan fogják gondolni,mint én,hogy egy csoda volt 2 tesóval felnőni!:)

2010. júl. 27. 13:09
szia nekünk 1 van és nem merek válalni még 1-et , ha lehetöség lenne rá hogy saját lakásunk lenne akkor bele vágnánk,sajnos anyagilag se állunk ugy , de én mindig is azt mondom aki biztositani tudja a jövöjüket az mért ne válalhatna nagy családot
17. Jk (válaszként erre: 12. - 111e183830)
2010. júl. 27. 13:06

a párom hozza fel mindig hogy legyen, aztán hozza az ellenérveket. ugyanúgy nyüglődik mint én ezen a kérdésen.

igazából szeretne, de fél hogy hol férnek el hogyan tartja el a családot ugy hogy ne legyen hiányérzet.

2010. júl. 27. 13:05

Nekem a nagy 2 és fél, a kicsi 7 hónapos. Most ott tartok, hogy teljesítő képességem végét érzem az ellátásukkal és egyéb teendőimmel kapcsolatban. Tehát kettőre vagyok hitelesítve? Nem tudom, más hogyan csinálja?

Ettől függetlenül kicsit irigykedem ha pocakost látok vagy apró újszülöttet. De két esetben tudnám elképzelni csak, hogy 3 legyen: ha becsúszik vagy amikor ők már nagyobbak.

Persze ha anyagi téren kezdek gondolkodni akkor újabb ellentmondásokba ütközöm, de ezt a részét most hagyjuk.

15. martamay (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. júl. 27. 13:03

Naaa..:)))) De jo!!! Szerintem ahol mar felmerul ez a kerdes, ott hamarosan valasz is lesz. :) Lass minket! :)))

Sok sikert a megfelelo dontes meghozatalaban!

14. Jk (válaszként erre: 9. - Titati)
2010. júl. 27. 13:02
egyfolytában mérlegelünk. egyik nap elhatározzuk hogy elég a kettő. majd másnap elgyengülünk, mert olyan tökéletesek miért ne lehetne mégegy.
13. Jk
2010. júl. 27. 13:00

Sziasztok


köszönöm a gyors válaszokat. Két lányunk van eddig. egy két és fél éves és egy nyolc hónapos. Ha jönne a harmadik akkor is csak kb másfél év múlva. Jelenleg külföldön vagyunk és itt semmikép nem szeretnék mégegyet. ahhoz tulságosan egyedül vagyok már a kettővel is. otthon meg tudni mi lesz még. tudom ráérek eldönteni ezekután, de mostanában eléggé befürödtünk a kölcsönadósdival és ha tervezünk még gyereket akkor picit jobban odafigyelünk a kölcsönadott holmik állapotára.

2010. júl. 27. 12:58

a második után évekig el sem tudtam képzelni,hogy legyen még egy

aztán jött a bogár

most 2 és fél éves a tökmag

életem legjobb döntése volt

mérlegelj:anyagilag belefér?igazán sokba csecsemőnek és majd kamasznak lesz

tényleg akarja a párod is vagy csak rád hagyja?

lakás helyzet megengedi?

szívből szeretnél megint pocakos lenni,szülni,csecsemővel élni?--vagy csak elkapott a romantika a babaruhák láttán?

11. titati (válaszként erre: 7. - Kira88)
2010. júl. 27. 12:56

Kira!

Nagyon szépen megfogalmaztad!!!!!

2010. júl. 27. 12:54
Legyen. Ahol két gyerek felnő, ott a harmadik is . Három gyerek már nagyon jó kis közösséget tud alkotni. Mi negyediket is szeretnénk, de már csak 2 % az esélye, hogy összejön valaha. :-(
9. titati (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. júl. 27. 12:54

Ha a szívetek szeretné, akkor három :-)))


Mi is évekig érveltünk a két gyerek mellett...próbáltuk "meggyőzni" magunkat, hogy olcsóbb, könnyebb kettővel....aztán a szívünk győzött az érvelésekkel szemben. És így lettünk valóban BOLDOG család!!!!!

2010. júl. 27. 12:52

Nekünk még csak 3 hónapos a lányunk. Sajnos nem a jelenlegi páromtól van a lányunk, mert az apja a terhességem elején elhagyott. A párom szeretne saját gyereket is amit meg is értek. Lizit is imádja, szóval nem kell attól félnem, hogy különbséget fog tenni majd a 2 között. Jobb apa, mint néhány édesapa. Én mindig is csak egyet szerettem volna.

Nekem van diákhitelem, viszont van saját házunk, autónk. Mégis félek majd 2-3 év múlva belevágni egy ilyen felelősségteljes dologba. Soha nem lehet tudni mit fog hozni a jővő... főleg a kormány.

7. Kira88 (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. júl. 27. 12:50

Szia!


Nekem nincsen gyerekem,nem tudom teljes mértékben átérezni a helyzetedet,csak annyit mondhatok,hogy mi is 3man vagyunk tesók,és az én szüleim is csak 2-őt terveztek.Anya mesélte,annak idején nagy dilemma volt,hogy megtartsák-e az öcsémet. Ma már felnőttként azt mondhatom,hogy bár anyagiakban kevesebbet kaptunk,mint azok,akiknek csak egy tesójuk volt(vagy egy sem)akkor sem cserélném el semmire sem az öcsémet és a gyerekkoromat!fantasztikus volt :)

Hidd el,a legtöbb,amit a gyerekeidnek adhatsz,az a (még egy)testvér!

2010. júl. 27. 12:46
Én most várom a másodikat, de mármost tudom, hogy egyszer később ha a kicsik nagyobbak lesznek, fogok akarni egy harmadikat is.Azért majd írd meg, hogy döntöttetek.
2010. júl. 27. 12:45
Mekkorák a gyerkőcök?
2010. júl. 27. 12:45

Mi is így vagyunk, csak a másodikon gondolkozunk...sajnos a pénz nagyon nagy úr.....

Főleg, hogy még saját lakásunk sincs, viszont hitel az van.....

Nehéz döntés. Viszont ha szeretnétek, szerintem vágjatok bele!

Mondjuk azt csak ti tudjátok, hogy hogy álltok majd anyagilag.

Én általában a szívemre hallgatok:)

2010. júl. 27. 12:45
Ha szivetek szerint elférne mégegy, akkor ne is gondolkozzatok tovább. Ha nem lenne rá lehetőségetek (mondjuk el vagytok adósodva vagy nincs munka stb) akkor eszedbe sem jutott volna. Én úgy gondolom hogyha egy nőnek beköltözik a fejébe a gondolat, annak kisbaba a vége. Ellenkező esetben egész életedben hiányérzeted lesz valószínűleg (szépek a gyerekek, sok a szabadidő stb stb,na de azért csak kellett volna egy harmadik amig lehetett)
2. dde01ab1e7 (válaszként erre: 1. - Jk)
2010. júl. 27. 12:44
Én szívem szerint szeretnék még ,igaz nekem egy van,és jelenleg olyan sincs aki a másodikat megszülné nekem. Szép dolog a nagy család.
1. Jk
2010. júl. 27. 12:41

Annyira sok érv van amellett hogy ne legyen kettőnél több gyerekünk. De most hogy elkezdtem kiszortirozni a kinőtt kisruhákat....

Nem tudjuk bele merjünk e vágni, el tudjuk e őket megfelelően tartani, korban nálam belefér, de férjem aggodik azon is hogy mire jönne a harmadik ő lassan negyven. Kocsi, ház, stb érvek ellenne. De szívünk szerint lehet lehetne mégegy.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook