Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két hónappal ezelőtt ivartalaníttattam a lány cicánkat. De most újra csavarog és úgy tünik "szerelmes"..csalogatja a kandúrokat.Ez normális? fórum

Két hónappal ezelőtt ivartalaníttattam a lány cicánkat. De most újra csavarog és úgy tünik "szerelmes"..csalogatja a kandúrokat.Ez normális? (tudásbázis kérdés)


21. Trinitas (válaszként erre: 6. - Green angel)
2011. ápr. 28. 09:42
aztán még egyet fél év múlva :D
20. emagdi (válaszként erre: 19. - Arrival)
2011. ápr. 28. 05:41

nekem most 2 macskám van, egyikben sincs udvarlási ösztön (egyik fiú a másik lány).

gyerekkoromban is volt macskám, arra sem jött rá az udvarolhatnék miután ivartalanítva lett (pedig neki volt egy alomnyi kölyke is a műtét előtt).

2011. ápr. 28. 00:41

Az ivartalanítással az ösztön megmarad.

A mieink is ezt csinálták. Sőt a kutya is, fiúkutya, és tüzeléskor hajkurászta a lányokat.

2011. ápr. 27. 23:45

A lány cicánkat én 5 hónaposan műttettem, vele nincs gond.

Az egyik fiút 3 hónaposan, mert érte egy kis baleset műteni kellet és az orvos kérdezte, hogy ha gondolom úgyis altatja akkor rögtön ki is ivartalanítja. belementem, aztán az orvos megbánta a felajánlást, mert annyira fejletlen volt még, hogy csak mikroszkóppal tudta megoldani, de ezzel a kandúrral van a legkevesebb gond. Tény hogy hihetetlenül elhízott, de megmaradt 3 hónapos kiscica szinten, igaz 7 kilós

A sziámit 6 hónaposan ivartalaníttattam, mert már ilyen korán kezdett kandúrkodni.

A himalájaival késtem el, ő kb. 1,5 éves volt, hát azóta is spriccel, verekszik, próbálkozik a csajoknál és ami a legrosszabb, hogy szerintem a sziámi tőle tanulta el a spriccelési-technikát, mert mostanában azt is rajtakaptam, hogy jelölget, pedig korábban (most2 éves) nem tette

2011. ápr. 27. 20:44
Most is az udvarról jövök,hívogattam, de sehonnan sem jött elő...Rettegek,mert már szinte mindegyik szomszéd cicát elütötte az autó. Azt hittem egyik nap,hogy ő haldoklik az úttesten....(mint később kiderült,az anyukája volt,azért hasonlított annyira rá,még a hangja is)...felkaptam és zokogva rohantam be vele,mire ő előugrott a bokrokból....Gondolhatjátok,hogy az ájulás határán voltam! Abban a percben azt sem tudtam,hogy akkor ki cicáját találtam meg..... Na hát azóta idegbeteg vagyok miatta....
2011. ápr. 27. 20:24
Nekem muszáj volt ivartalanitani, mert nem tudta kihordani a cicákat...fejletlenül félidőbe leellett mindig ...persze nem maradtak soha életbe a cicák...és emiatt olyan lelki beteg volt, hogy szinte egyhuzamba pasizott.....Váá.....egy élmény volt!
15. Fille
2011. ápr. 27. 20:24
Nekem az ivartlaanitott kandúrom is megveszik amikor a szomszéd macskája tüzel.... úgy kell zárni a amcskát, h ne lógjon ki...na és ilyenkor hiszti gép, hozzá se lehet érni, és állandóan nyávog (volt h éjjel nem lehetett tőle aludni m ő szerenádozott...
14. f3b788b175 (válaszként erre: 6. - Green angel)
2011. ápr. 27. 20:21
Az enyém is ezt csinálta...elcsábitotta a másik cicám kölykeit...
2011. ápr. 27. 20:20
Az én cicám is ki volt pakolva, mégis fiúzott, és a másik cicám kölykeit babusgatta....mintha szoptatni is akarta volna...persze teje nem volt....ennyire erősek voltak az ösztönei...nekem sziámi cicáim voltak.
12. green angel (válaszként erre: 9. - Sookie)
2011. ápr. 27. 20:15
kb 8 hónapos volt amikor ivartalanították...nagyon pontosan nem tudom megmondani milyen idős, mert találtam a kis drágámat....
11. emagdi
2011. ápr. 27. 20:12

nem értek hozzá, de az rémlik, hogy amikor én ivartalaníttattam a cicám, az állatdoki direkt mondta, hogy kiszedte a petefészkeit a cicának, hogy ne termelődjenek ezek a hormonok, s ne tüzeljen.

nem lehet, hogy esetleg a te cicádnál csak elvágták a petevezetéket (hogy ne legyen kiscica), de a petefészket nem vették ki?

10. Sookie (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. ápr. 27. 20:09
Igen, ezért kérdeztem én is pont.
2011. ápr. 27. 20:09
Mennyi idősen ivartalaníttattad a cicád?
8. timycat (válaszként erre: 1. - Green angel)
2011. ápr. 27. 20:09
Azért csavarog megint, mert megszokta. Cicákat ivarérés előtt kell ivartalanítani és akkor ki sem alakul náluk az ösztön. Az én egyik kandúrommal is elkéstünk és ugyanúgy spriccel, csavarog, fut a csajok után
2011. ápr. 27. 20:08
Nekünk 2 dominával kell megküzdenünk. :) Hiába a műtét, mindig lelépnek itthonról.
6. green angel (válaszként erre: 3. - Trinitas)
2011. ápr. 27. 20:07
Lopott egy kiscicát??? :))
2011. ápr. 27. 20:07
Igen. Azért, mert ivartalították, tehát nem esik teherbe, a vágy megmarad...
4. green angel (válaszként erre: 2. - Gine)
2011. ápr. 27. 20:05
Na szépen vagyunk....)) úgy aggódom érte....állandóan kiszökik az utcára,amit azelőtt soha nem tett.
2011. ápr. 27. 20:04
az enyém is ezt csinálta.. majd mikor ott lett volna az ideje, hogy szüljön, -mivel ugye az lehetetlenség volt- szépen hozott haza egy kölyköt valahonnan.. :D
2. Gine (válaszként erre: 1. - Green angel)
2011. ápr. 27. 20:03

Szia!


Igen,normális:)Az én cicum is ivartalanítva van,de mégis pasizik:)

2011. ápr. 27. 20:02
Két hónappal ezelőtt ivartalaníttattam a lány cicánkat. De most újra csavarog és úgy tünik "szerelmes"..csalogatja a kandúrokat.Ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook