Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Késő más utat választani? fórum

Késő más utat választani? (beszélgetős fórum)


2022. jan. 17. 14:18
nem késő
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Bichi)
2022. jan. 17. 13:45
Hát még van időm,mivel az egyetem befejezéséig biztosan nem megyek.Ami jelenleg van,azt 8 hónap alatt tettem félre,ez mindkettőnk odaútja,meg egy kicsi.Nem költök semmi extrára,nagyon megfogom a pénzt,csak ezért sikerült.Így remélem,a visszaútra is meglesz,hacsak teljesen tönkre nem megy a gazdaság itthon... :(
19. Bichi (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 10:37
Hát ha még annyi pénzed van csak, hogy kiutazz, akkor szerintem még sajnos nincs min gondolkozni...
2022. jan. 17. 10:31

Nekem csak az ütötte meg a szemem, h egyelore csak az odautra van meg a penz.


En igy nem mennek, foleg gyerekkel.


Csak akkor, ha megvan minimum a penz a visszautra is. De még jobb lenne; ha van egy kis tartalek is.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Simple)
2022. jan. 17. 08:09
Köszönöm szépen <3 :)
16. 16748e293b (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 07:57
Ez az utolsó mondatod lehet a jó döntés most, a járvány miatt, mert a korod miatt még akkor sem leszel elkésve (pár év múlva) és pakolhatsz félre pénzt, ahogy írtad.
15. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 07:20
Ennyi idősen még előtted az élet. Semmivel nem vagy elkésve.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. jan. 17. 06:51
De nem akarok mindenáron külföldön élni,csak ez az egy,amit el akarok engedni,de nem megy.Jelenleg nagynehezen annyit félre tudtam tenni,ami az odautazásra elég.Egyedülállóként ez is nagyon nagy dolog o.O Azon nem gondolkodom,mit kéne odakint csinálnom,mert én fordító és tolmács szeretnék lenni.Jogi szinten is.Jelenleg ennek az alapozásán dolgozom,ami viszont kint értéktelen.De igen,tudom,hogy kiutazni jelenleg lehetetlenség,amit meg is értek,most mindenki fél... ezért is várnék még néhány évet,addig meg pakolok félre,amit lehet. :)
13. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 17. 03:58

Nem is arra reagálnék hogy menj vagy ne menj, mert most ezen még szervezkedhetsz és és tedd is azt.Tudj meg minél többet:)

"mikor még fiatalon" Könyörgöm,,,,,Fiatal Vagy:)))))!

Elgodolkodnék azon is ,,,nincs e más ország ami szerethető lenne számodra.Lehet hogy ahová mennél az a nagy álom,,,mégis nagy a világ, gyönyörű helyek vannak ahol kicsit könnyebb lenne .

2022. jan. 17. 03:37

Azért 30-as évek végén nem mondanám, hogy bármiről lemaradtál volna. :)


Külföld... Ha nincsenek itthoni kötöttségeid és a gyereked kedvet érez hozzá, miért ne?


Amúgy a kulcs, hogy milyen munkát tudsz kint végezni. Ha most itt olyan diplomára gyúrsz, amit kint nem tudsz hasznosítani, akkor az nem túl célravezető.


Fel kellene mérned a kinti paicot, mi az, amihez értesz / meg tudsz tanulni, és kint külföldiként is foglalkoztatnak és ahhoz szerezni minél több tudást, esetleg már előre állásokat pályázni. Ha kint fix munka vár, az nagyban megkönnyíti a dolgokat.


Hogy én mennék-e? Nekem itthon kötöttségem van, emiatt nem megyek. De sokszor gondolkozom azon, hogy a gyerekemnek meg talán pont azzal tartoznék, hogy menjünk és egy normálisabb országban nőhessen fel....

2022. jan. 17. 00:39
Nem.
10. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 16. 23:47
A 30-as éveid közepén semmi sem késő, az új pár találásra pedig különösen nem.
2022. jan. 16. 23:19
Nem késő
8. unom (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 16. 22:07

Ha ez Japán, akkor most bőven van időd eldönteni.

Jelenleg turistaként is szinte lehetetlen bejutni az országba, gondolom, letelepedni még nehezebb.

7. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 16. 22:04

Csak nem a felkelő nap országa?

Biztosan van magyar diaszpóra, bár mint tudjuk, mi magyarok nem arról vagyunk híresek, hogy felkaroljuk az újonnan érkezett hazánkfiát...

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. jan. 16. 21:57
És teljesen igazuk lenne :) Mindkét véleménynek amúgy,mert én már az évek során annyi mindent olvastam és látok pro és kontra,de beszélgetni senkivel nem beszélgettem erről.Ez egy ázsiai ország.Nem a szomszédban van.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2022. jan. 16. 21:55
Az álmaim országa tényleg az álmok országa és nem is túl befogadó.Így ez is egy erős szempont.Mikor még fiatalon,még a fiam előtt jóval ezt tervezgettem,már akkor visszatartott,amikor olvastam,hogy külföldiként munkát kapni nagyon nehéz és sosem fogadnak el igazán.Én pedig nem akartam kiábrándulni belőle,így elengedtem az egészet és csak csendesen,távolról dédelgettem.Megtanultam a nyelvet,még nyelvvizsgám is van belőle..hát az imádat nem múlik.. Még a kisfiamat is megtanítottam rá,megért egy átlagos beszélgetésből szinte mindent,a kacifántos vagy szakmai kifejezésektől eltekintve...bár olvasni még nem igazán tud a nyelven.De szereti ő is.Nem igazán nevezném meg,mert sok lekezelő véleményt kaptam családi körben is az "ostoba" vágyam miatt,de szerintem kitalálható ebből.És amúgy igen. :) Láttam már varjakat a karón száradni...sajnos igen.De az még rosszabb lenne,ha belefutnék a replay gombba.Még egy teljesen független nőnek is nehéz értelmes párt találnia,még ha ez az egyetlen tulajdonság is,amit keres másban,nem a pénzt,a sármot vagy az egzisztenciát.Mert abba is belefutottam már azóta,hogy valaki ezzel jött,hogy amúgy örülnöm kéne,befogad a házába,van kocsija,fizeti a tandíjam,én pedig ott köszöntem el tőle,nem pont ilyen higgadtan.Ha másom nincs is,de a tartásomhoz ragaszkodom.Úgyhogy inkább egyedül,mint az ilyen lélekromboló eshetőségek között... :)
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 16. 21:48

Lemaradva nem vagy semmiről, hülyeség ez a "versenyből kiestél" is, hiszen hányan találnak új párt.

Szerintem nehéz bármit írni, úgy, hogy rébuszokban beszélsz, nem írod hova mennél, van-e ott segítség, mit dolgoznál, mennyi anyagi tartalékod van, szóval simán lehet hogy mindenki azt írná, hogy ne gondolkodj, menj, de az is, hogy senki nem bíztatna erre...

3. Pulcsis (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 16. 21:43
Ilyesmibe csak akkor érdemes belevágni, ha van az adott helyen (ahova mennétek) ismerős/segítség. És még akkor sem biztos hogy siker lesz a vége.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 16. 21:42

Nem fogod elhinni, nálunk az egyik szomszéd nő közel 60 évesen vállalt munkát külföldön. Néhány évvel fiatalabb (második) férje van. Itteni lakást átadták a nő fiának, akinek szintén második kapcsolatából baba született. Az "öregek" havonta-kéthavonta jönnek haza, pár napig itt laknak, majd mennek vissza szomszéd országba.

Nézzük a te szemszögedből. Ha lesz olyan munkád, amiből meg tudtok élni, nagyfiú is kedvet érez, miért ne? Bármikor haza lehet jönni, ha nem sikerülne. Melyik lenne az álmaid országa? Esetleg keresnél olyan csoportot, akik már ott élnek, tudnának mesélni?

"kapcsolatra nem gondolok,tudom,hogy a versenyből kiestem,mikor bevállaltam a gyerekem", nahát, te is tudod, hogy ez nem igaz!? Láttál már karón varjút? :)

2022. jan. 16. 21:35

Tudom,hogy most "kikapok",ezért is lesz anonim,mert amúgy sokat beszélgetek itt..De érdekelnének a vélemények arról,ami foglalkoztat nagyon nagyon nagyon régóta...

A 30-as éveim közepén-végén járok.Sosem voltam házas,van egy nagyfiam,bántalmazó kapcsolatból mentünk el,egyedül élünk kettesben néhány éve már.Egész jól megvagyunk.Közben én tanulok is.Mostanában többször előjön egy régi vágyam,a külföldi élet.Nem közel,úgyhogy több dolog is megfontolandó,de semmi sem lehetetlen.Csak kishitű vagyok és egy gyerekkel egyedül külföldre menni,ott munkát szerezni,a gyereket iskolába beíratni...kapcsolatra nem gondolok,tudom,hogy a versenyből kiestem,mikor bevállaltam a gyerekem a volt párommal,akiről akkor még nem tudtam,hogy egy agresszív állat,dehát ebbe mi,nők,elég sokan beleesünk az idealisztikus nézeteink miatt az életről....Amúgy nem játszik a történetben,a gyerek az én nevemet viseli,kizárólagos felügyeleti jogom van,ő meg nem is keresi,úgyhogy ezzel nem is kéne megküzdeni.Nekem elég lenne egy nyugis,boldog élet álmaim országában.Mostanában egyre többször és egyre fájdalmasabban jön elő,hogy talán mégis mennem kéne..De így közel a 40-hez társul az az érzés is,hogy már késő...Igaz,pedzegettük a fiammal,hogy mit szólna,ha...Nincs ellenére,elég jól tud a nyelven amúgy is.Én tanítottam. :) Erre máig nagyon büszke vagyok.Csak nincs hol használnia.. :D Úgyhogy elveszettnek nem,de elkésettnek érzem magam...Van még ennyi idősen esély arra,hogy "elindítson" az ember egy életet külföldön?Meg amúgyis...nektek voltak ilyen gondolataitok?Vagy más,amihez elkésettnek érzitek magatokat?Beszélgessünk.Érdekel,én is most szokom a középkort.Esetleg tapasztalatok?A történetből világunk csodás állását természetesen nem lehet kihagyni,így 2 év várakozási időt adtam magunknak.Addigra le is diplomázok,meg félretenni is lehetne talán egy keveset,ha szúrok még egy lyukat arra a bizonyos szíjra...bár a tudásomat kint nem tudnám hasznosítani,maximum honosíttatni valamilyen tanfolyammal...Csak maga a gondolat...hogy egyre többször gondolok rá és egyre jobban megvisel a kétség,amit emiatt érzek...Ti bele mernétek vágni?És ha igen,miért nem... :D (viccen kívül,tényleg érdekel a véleményetek)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook