Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kényszerneurózissal küzdök! Csak azt engedem fizikailag... fórum

Kényszerneurózissal küzdök! Csak azt engedem fizikailag... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. ápr. 14. 20:02
Ebben az esetben a nemi szerepvállalás azt jelenti, hogy a kényszerességemből fakadóan nem tudok (vagy csak nehezen tudok) a saját nemi szerepem szerint funkcionálni.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Pteri)
2023. ápr. 14. 19:58
Vagy még az se! Köszönöm, a bogyóiból nem kérek, a bölcsességekkel meg tele van a padlás! Hallottam már éppen eleget, túl vagyok rajta! Vagy megoldódik vagy nem! Normális hogy csak azt engedem közel, akiben megbízok és szeretem (és ő is szeret), de azért ennél többről lenne szó, hiszen nem csak ebből áll az élet! De az tény, hogy kell egy olyan meghitt, szeretetteljes viszony, ami el tudja hitetni velem, hogy valakiben meg tudok bízni és közel engedhetem magamhoz!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Kunigunda33)
2023. ápr. 14. 19:53
Fizikai érintkezés, ami megnehezíti a hétköznapjaimat. A kényszeresség annyit tesz, hogyha valaki nyújtja a kezét, nem tudom hogy mit fogott meg előtte, így kezet sem fogok vele, csak ha tudom hogy tiszta a keze, de még akkor sem! Nem bízok meg benne, mert egy idegen és láttam már az emberek higiéniai szokásait! Amikor itt volt a pandémia, akkor is leszerepeltek! Elvártam volna, hogy legalább ilyenkor összeszedik magukat (kézmosás, stb.), de nem sikerült! Ma már attól is undorodom, ha valaki hozzám ér! Nyilván ebből alakult ki a kényszeresség, sajnos rossz tapasztalatok által.
5. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 22:54

Aki meg tudna gyógyítani, az a pszichiàter. Ha tényleg komoly kényszerneurózisod van.

Az, hogy csak azt engeded közel fizikailag, akivel szeretitek egymàst, az lenne a normàlis.

Mi a problémàd?

4. kunigunda33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 10:45

Ez tényleg zavaros. A fogalmi diagnózist szakorvostól szeded? Bár a kényszeresség megjelenhet sok formában, de jellemzője, hogy uralkodó gondolatként jelenik meg ami irányulhat cselekedetekre, rituálékra, szavak ismételgetésre...stb. (Van egy ismerősöm aki arra érez késztetést, hogy ismételgessen cselekvéssorozatokat, mint mondjuk a lépcsőn többször fel és le menjen minden ok nélkül) általában szorongás a kísérő tünetet, amit nem szabad a félelemmel összekeverni.

Ha a nőiségeddel/férfiasságoddal van a gond és ez okoz nehézséget sok olyan lehetőség áll előtted, hogy gyógyulni tudj ezen a területen. Sose feledd, hogy ez is csak az élet egy területe. Megeshet és ez innentől kezdve mélylélektan és megjegyzem én is csak találgatok, mert nem beszéltünk erről személyesen, hogy a személyiségednek egy adott részéről túl sokáig nem vettél tudomást ami most helyet kér, hogy elvégezze a maga funkcióját. Egyszerű gyakorlatokat is folytathatsz önmagadtól ami egy tudatos jelenlétet kíván. Például adott szituációkban megpróbálod megfigyelni az érzéseidet és az azt követő gondolatokat.


Sok sikert és jó gyakorlást. Azt gyanítom, hogy egy sérülés szeretne gyógyulni ami nem tudatos szinten működtet és már kellemetlenné vált. Nincs gáz. Önmagunkkal megtanulni élni és azt elfogadni, megismerni egy életfeladat.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 07:18
Kicsit bővebben?
2023. ápr. 7. 07:17
Kicsit zavaros ez nekem. Az teljesen normális, hogy fizikailag a másik nemhez vonzódsz és őket(őt) engeded közel magadhoz. Az is normális, hogy elvárod az önzetlen szeretetet és azt is nyújtod cserében. Viszont azt nem értem, hogy miért kell a nemi szerepvállalás? Te te vagy, ő a másik nem tagja, akkor mi a gond? Más felállásban sem lenne probléma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook