Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell a gyereknek a korlát? fórum

Kell a gyereknek a korlát? (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. sariya (válaszként erre: 10. - 01c8755c79)
2009. júl. 21. 12:43
Komolyan nem lehet megbeszélni velük semmit..áh fogalmam sincs mi tévő legyek.
13. 01c8755c79 (válaszként erre: 11. - Sariya)
2009. júl. 21. 12:43
... első körben egy jól irányzott pofon a meghökkentés erejével, aztán hosszas beszélgetés és rendbe tenni, hogy kinek hol a helye. (pofon elmaradhat ;), ha a szülő belátja már az elején, hogy hol hibázott ;))
12. sariya (válaszként erre: 7. - Egypt)
2009. júl. 21. 12:41
Ez így van,de mit tehetek én??vagy hagyjam?Akkor én is bekattanok,és csak szégyellek velük majd elmenni bárhova is.
11. sariya (válaszként erre: 6. - Megryan)
2009. júl. 21. 12:40
A legnagyobb probléma,h nem tudnak viselkedni.Bárhova megyünk,ott elszabadul a pokol.Nem hallgatnak az apjukra,csak amikor már tiszta ideg.Nem lehet kérni tőlük semmit,mert úgyse csinálják,vagy abszolút elengedik a fülük mellett.És a hangnem se olyan sokszor ahogy egy gyereknek kéne szólni a szülőhöz.pl.konkrétan a saját apját lebénázza meg lehülyézi.
10. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Sariya)
2009. júl. 21. 12:39
Természetesen kell a korlát... többek közt azért is, mert a gyerek akkor érzi magát biztonságban. Amikor kisebbek voltak (azt hiszem éppen ez a 6-8 éves kor), akkor meg is mondtam, hogy vannak olyan korlátok, amikhez nem fűzök különösebb magyarázatot, mivel nem megbeszélés tárgya, lehet, hogy olyan, amit ők még nem érthetnek, nem foghatnak fel, de bízniuk kell bennem annyira, hogy az ő érdekükben van. A legtöbb dolgot viszont megbeszéltük, hogy miért úgy van,úgy kell lennie, ahogy.
2009. júl. 21. 12:38

hát az nagyon nem jó. Muszáj megtanulniuk a határaikat, mert különben rengeteg problémájuk lesz az életben!! és minnél idősebb annál nehezebb meghúzni a határokat!

egy a fontos, hogy a gyerek előtt a szülök mindig uyanazon az állásponton legyen, utána meg lehet beszélni hogy ki mit hogy szeretne, de a gyerek elött egyett kell érteni!!

8. sariya (válaszként erre: 3. - Mrsa4)
2009. júl. 21. 12:38
Na igen,csakhogy nem én vagyok a szüleik,és nem tom,h ebbe mennyire szólhatok bele,tehetek e egyáltalán vmit.Mert a párom igazat ad,de annyival le is zárja,hogy..de olyan nehéz.
2009. júl. 21. 12:37

A saját érdekében is nagyon fontosak a korlátok. Minden gyerek már pici korától fogva elkezdi próbálgatni a korlátait, ez szükséges a biztonságérzet kialakulásához. Ha nem kapja ezt meg, súlyos gondok lesznek a fejlődésével.

Szerintem a szülő az nem haver, hanem szülő, a gyereknek is így a jó.

2009. júl. 21. 12:37

Írhatnál példát problémákra.

Szerintem kellő következetességgel még időben vannak.

5. sariya (válaszként erre: 2. - Winny)
2009. júl. 21. 12:36
Náluk többnyire akarom és nem akarom van,amit peresze a gyerek mondd és olyan mintha ő lenne a főnök..
2009. júl. 21. 12:35
Szerintem addig kell a határt megbeszélni, amíg a gyerek és szülő is higgadt. Csak a tekintélyét veszti el a szülő, ha ködös dühös aggyal ordibál a gyerekkel. Ha pedig nem tartja be a gyerek a megbeszéltet, legyen következménye. Most még meg lehetne fogni őket, de utána nehéz ha megszokják hogy haver a szülő, elküldik majd a fenébe ha arra kéri hogy ugyan írják már meg 14 évesen a leckét.
2009. júl. 21. 12:35
hát... ezt előbb kellett volna szerintem, most már nehéz lesz a változás...
2009. júl. 21. 12:34

A gyereknek tudni kell a határokat a saját normális fejlődése miatt.

Van a szabad és a nem szabad!

Ezzel ha nincs tisztában gondok lesznek a közösségben.

2009. júl. 21. 12:29
A páromnak van 2 gyereke,6 és 8 évesek.És rém rosszak tudnak lenni.Megfigyeltem,h a szüleiket és engm sem úgy tekintik mint felnőtteket,mint a szüleiket,hanem mint haverokat.Nincs tisztelet,és szinte nincsenek korlátok se.A párom meg csak akkor szól,amikor már nem bírja és eldurran az agya.De sztem nincs ez így jól.Szerintetek mit lehet tenni,hogy a kapcsolat szülő-gyerek legyen,ne pedig haveri?Hol és hogy kell meghúzni a határokat?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook