Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kedves MÁV! fórum

Kedves MÁV! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2011. okt. 29. 13:39

Mindenki tud negatív példát mondani.Én is többek közt....De könyörgöm a Volánnál sosem volt rossz tapasztalatotok???

Én mondjuk gyűlölöm a buszt,mivel szűk helyen,összepréselve kell utazni,nincs lehetőségem felkelni stb.De gondolom ezzel egyedül vagyok Magyarországon....

Mondok 1 példát arra amiért a legtöbben szidják a vasutat:ugyebár koszosak a kocsik....Indulás előtt kitakarították,én megnéztem,mindenhol fel volt mosva stb.A három órás út felénél egy utas azt mondja,szét van dobálva a papírtörlő a WC-ben...Árulja el valaki mi a megfelelő válasz????Ugye senki nem gondolja hogy én dobáltam szét????Míg az utasok morálja olyan amilyen(tisztelet a kivételnek),ne akarjuk megváltani a világot.

Tavaly decemberben utaztam fel Nyugati pu.-ra.Ic-vel,Ic kocsiban.Miért nem tudtam a helyjegyemre irt helyre leülni????Mert a kedves hölgy a SÁROS bőröndjét nagyon ügyesen feltette az ülésre...mikor megkérdeztem,szerinte ez így jó???A válasz az volt:-Van még hely,nem????

Szidhatjuk a vasutat,vasutasokat stb.De először mindenki nézzen magába....

28. Venezuela (válaszként erre: 27. - Venezuela)
2011. okt. 29. 13:34
De azért élveztem:):):)
2011. okt. 29. 13:20
Sztem az IC sem jobb,Pestről a 3 órás út Pécsre 9re sikeredett,remek volt.....Épp,hogy elértük az utolsó buszt haza....
2011. okt. 29. 10:39

Helló!

Én magam is a Máv-nál dolgozom,igaz egy ideje már nem a végrehajtásban.Azóta,hogy lakóhelyemen elvesztettem a munkám magam is bejárok egy alföldi kisvárosból Budapestre napi rendszerességgel.Néha én is úgy érzem,hogy katasztrófa ami a Nyugati pu. környékén történik és látszólag nincs is magyarázat a minden napos késésre.Már kb. 3 hónapja járok fel de a vonatom még egyetlen alkalommal sem volt rendes. A 10-15 perces késést rendszerint Ferihegy és a Nyugati között szedjük fel,ami abszurdumnak tünik.Utas is rengeteg van,de a jegyvizsgálókkal én még nem láttam problémát.Udvariasak,szolgálatkészek.

Azt én sem igazán értem,hogy a sulyos beteg apukádat miért kellett kitenni a szörnyü utazásnak,föleg ha már elözöleg is voltak rossz tapasztalataid.Én is azt gondolom,hogy ha azon a vonalon van lehetőség ic-vel való utazásra azt kellett volna választani,vagy legalább az első osztályt,ahol azért mindig akad ülöhely.Nem gondolom,hogy ha már egy sulyos beteg embert utaztattok, ezen kellett volna sprórolni.

Természetesen a késés az más dolog,abban tök igazad van és ha a jv. udvariatlan volt abban is.

2011. okt. 28. 22:11
Mondjuk ez nagyban függ attól, hogy az ember mennyit utazik és milyen messze. Meg gondolom az sem mindegy, hogy nyugatra, avagy keletre mész. Sajnos valószínűleg ezek a gondok még évek múlva is meg lesznek és nem tudom mikor fog valami pozitív irányba elmozdulni.
24. Alexx
2011. okt. 28. 20:16

Én Vecsésről 3 éve ingázom minden áldott nap. A 14 ezer forintos (!!!) bérlet a zsebemben és az egész Hoxa teljes kapacitása sem lenne elég, hogy leírjam a szinte MINDEN NAPOS megpróbáltatásokat. Ráadásul jön a tél!

Tudjátok, azt olvastam egyszer valahol, hogy a MÁV-nak 5 ellensége van: a 4 évszak és az utasok.

S ezen kívül csak panaszkodni tudnék. Ma is késett a vonatom hazafelé, de még annyira sem voltak képesek, hogy ezt bemondják, pedig az nem kerül semmibe. Amíg a kommunikációjuk is a bányász béka segge alatt van, itt nem lesz minőség. Soha. Írtam én panaszt, semmit nem használt.

23. Nagy Moni (válaszként erre: 22. - 4c30444687)
2011. okt. 28. 20:04
Kemény hozzászólás,de teljesen jogos.
22. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Annette)
2011. okt. 28. 17:32

Én sem vonatoztam keveset, úh. vannak cifra sztoriim, de szerintem pofátlanság mégértésért és türelemért verni az asztalt, ha te ennyire vagy megértő a dolgozókkal.


"(Tisztelet a kivételnek, akivel eddig életemben egyszer találkoztam.)"

Eddig túl sokat nem utazhattál, ha csak ilyen tapasztalataid vannak.


"Természetesen már Pestről 15 perc késéssel indult a vonat, és annak ellenére, hogy már álló hely alig volt, nem csatoltak hozzá új kocsikat."

Mert szerinted biztos, hogy tartalékba rahedlivel állnak a HASZNÁLHATÓ kocsik? Plusz pár sorral korábban már reklamáltál, hogy 15 perc késéssel indult a vonat. Ez pl. lehet azért, mert adott pálya nem volt szabad. Ha nekiállnak kocsikat toligálni, akkor pl. még nagyobb lesz a csúszás.


Lecsatolták az utolsó vagont, és mindenkit feltuszkoltak a maradék 4-be! Ezek szerint mégis volt hely...


"Egyetlen megértő dolgozó sem volt, bármit próbáltam kérdezni mindenki csak kiabált velem/velünk."

Igazából mit kellett volna megérteniük, hogy neked milyen szär? És mire mentél volna a megértéssel? Attól még ugyanígy történik minden.


"A következő néhány megállónál elég sok utas leszállt (köszönhetően a csodajó útnak),"

...vagy azért, mert épp az volt au úticéljuk.


"és az eddig erőszakoskodó kalauz azt is megengedte, hogy az első osztályon leüljünk,"

Mikor nem maradhattál, az a baj, mikor le is ülhettél az a baj.


"és azt mondta, meg fog várni minket a másik vonat, ne aggódjunk. Nyugodtan szálltunk le, hogy haza fogunk érni, de természetesen a másik vonat sehol nem volt..."

Igen, ez biztos a kalauz hibája.


"Gondolom nem kell részleteznem, hogy nemrég tüdőrákkal műtött apukám hogy érezte magát az úton..."

Tüdőrákkal műtött apukának egyáltalán miért kellett menni, ha ennyire nem bírja az utazást? Téged érdekelt, hogy a pénztárosnak mondjuk egy hete volt sérv műtéte, vagy a kalauz azért volt ingerült, mert reggel halt meg az anyja és ráadásnak egy csomó sggfej utashoz volt szerencséje?


"Ezek után, kedves MÁV, soha többé nem foglak terhelni a szállításommal! :)"

Már várom a köcsög Volán cikked.

21. pritta (válaszként erre: 20. - Pritta)
2011. okt. 28. 13:01

nem is utazok soha vonattal. max évente egyzser családhoz. előre írtózom már az egésztől.

egy 3 órás útón is 2-3 szor át kell szállni és mindehol fél órákat várakozni.

20. pritta
2011. okt. 28. 12:59

Látom mindenki szidja a magyar vasutat. hadd osszam meg veletek h Svédországban sem álom mindig a vasutazás. főleg télen....


miden vonat késik és mindig. a legtöbb van h csak 5-15 perceket, de gyakran órákat... te meg fagyoskodsz míg várakozol és azon imádkozol h a maradék 2-4 átszálláskor megvárjon a vonat.


Majdnem minden évben hoznak új vonatokat, amik vannak h a legelső úton lerobbannak :D tavaly egy csoport utas a vonaton szilveszterezett a semmiben... mert tönkrememnt a vonat. hát szegények...


idén ismét ígérgetnek h megitn jönnek új vonatok, meg új fejlesztések. majd meglátjuk...


babakocsi-kerekeszéknek soha sincs elég hely. most volt a tv-ben h szegény mozgáskorlátozott megvette a jegyeket a családjához, feltüntete h mozgáskorlátozott stb. mikor kiment a vonathoz közölték vele h nem alkalmas ez a vonat mozgáskorlátozottak szállítására... mehetett haza. kidobott pénz, kidobott idő...

érdekes mert a jegyvételkor illett volna tudni.


amikor utolára utaztunk babakocsival egy nagyon vékony folyosón tömörültem a wc ajtóban a babkocsival mert nem volt hely.. és a kalauz kint hajtogatta h van itt hely ide kell felszállni. az egész utat ott zötykölődtem végig a wc szagban, mert a kicsi a babakocsiban aludt.


egy másik alkalommal a pici aludt a kocsiban, a babakocsit így lefedtem egy kendővel h ne süsse a nap. a kaluz jött megnézte a jegyeket, megmutattam mindháromunként. ő erre odament a babakocsihoz,felhajotta a kendőt h belenézzen a babakocsiba!!!! mi mást tennék bele? nagymamát??? a jegy meg ki volt fizetve. ááá. csak felbosszantott a nő eléggé.

19. Nagy Moni (válaszként erre: 18. - Foxika)
2011. okt. 28. 12:08
Ha nem írod le hogy kolléga vagy,akkor is rájövök,mivel sajnos tényleg ez megy nálunk!!!!
18. foxika (válaszként erre: 3. - Gota)
2011. okt. 28. 11:53

Igen kedvesebbek lehettek volna, foleg a kalauz de ok ugyanúgy "verve" vannak mint az utasok. A vasúttársaság is tobb társaságból áll, úgyhogy necsodálkozzatok, mert pl. a kalauz és mondjuk a forgalmista kulon cég cégen belul. A régi szoci idok elmultak, hogy sok az utas, csatolunk kocsit.

Én mint dolgozó kedves lehetnék ha nem duhítene fel a feljebbvalóm a hulye koveteléseivel és a buntikkel. Megtudnám oldani a helyzetet egyszeruen, de nem tehetem mert a másik cégnek nem dolgozhatok magamtol, mert a feljebbvalóknak kell ezt intézni egymáskozt és majd a tudtomra adják mit tehetek, és így már a késés pl. nem 20 perc hanem 1 óra. Az utolsó vonat nem várhat mert fentrol jon az utasítás "nem várunk". Lehet hogy amit írtam nektek mint utasoknak érthetetlen de aki benne van az tudja.

2011. okt. 28. 11:34

Sziasztok.

Én a másik oldalról tudnám leírni a tapasztalatomat,de nem fogom mentegetni sem a vasutat,sem a kalauz kollégákat.

Nekünk is probléma amit itt leirtatok,pl.kevés kocsi,le-,felugráló utasok,"jegy nélkül olcsóbb úgyis k.csög a Máv"szindróma.....

Leirtatok pár vonalat,én szerencsére nem arra dolgozom,mi környékünk elég nyugodt,aránylag kevés problémás utassal,de akivel gond van azzal rendesen.Emberséget sehol nem tanítják,az vagy van vagy nincs.Nekem személy szerint egyszerűbb ha úgy állok az utashoz hogy segíteni próbálok,de higgyétek el sok kolléga már megcsömörlött attól ami nálunk zajlik.

Pár dolgot kijavítanék(nem nagyképűségből)

1."KÉt ember esetén a 33%-os diákkedvezményünk ellenére jobban megérte autózni."=a diákjegy sosem volt 33%os....

2."még a mozgó vonatra is csak úgy ugrálnak fel,A kaller meg a forgalmis meg üvöltözik állandóan velük.."=ha az én hibámból esik be valaki a vonat alá,még a műanyag lakat is rám rozsdásodik,úgy leültetnek foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt....mindezek ellenére nem az üvöltés a megfelelő...

3."és igen, az is igaz hogy ott rohadnak a rendezőn az üres kocsik. . . csúcsidőben igazán beköthetnének plusz szerelvényeket"=hidd el a kalauz a legutolsó akinek beleszólása van abba hogy hány kocsi közlekedjen,ebben olyan emberek döntenek akik szinte sosem ülnek vonaton....

4.". aztán valahogy mindig (minden héten) ELROMLIK a fűtés, és szerencsés módon - mielőtt beérnénk Debrecenbe - MEGJAVUL magától!!!!!"=nem tudom milyen fajta vonaton utazol(csak sejtem)de nem mindenhol mi felelünk a fűtésért,sok típusnál a mozdonyvezető....bár nehezen hinném el hogy brahiból le fel kapcsolgatja,mivel ezzel hidd el szinte semmit nem spórol!!!

5."Persze, ha nem vennék jegyet technikai, műszaki vagy egyéb okok miatt, majd a kalauz szíves elnézését kérném, még engem b***nának meg maximum 12 ezer ft-ra. . . "=mivel a munkámat végzem/kockáztatom,megbüntetem akinek nincs jegye,de persze ez nem Szentírás,mivel ha valóban nem a te hibád,nem kell befizetnéd a büntetést.Én erről a vonaton nem tudhatok hogy valahol elromlott egy automata,de pl.egy pénztáros már tudni fogja....


Remélem senki nem érezte kioktatásnak,mivel nem ez volt a célom.Csak mindennek 2 oldala van.A lehető legrosszabb munkakör ha emberek közt dolgozol,mivel úgysem tudsz olyat tenni ami 100ból 100 embernek jó.

Én végzem a munkám,ha kell bunkón,de alapvetően empatikusan.Télen-nyáron,ünnepkor-hétvégén,éjjel-nappal.....

16. enna92
2011. okt. 28. 11:08

gondolom ez a budapest-miskolc vonat volt...

minden héten ez van.

én már évek óta rajta utazom, és nem kívánom senkinek sem amit lerendeznek minden egyes péntek délután (vagy akár máskor is) az emberek! még a mozgó vonatra is csak úgy ugrálnak fel (egy nap tuti valaki alá fog esni a nagy akciózás közben) mikor beállítják a szerelvényt, hogy lehessen helyük. A kaller meg a forgalmis meg üvöltözik állandóan velük... Amint beáll a vonat, 3 perc alatt megtelik az egész vonat, nem csoda hogy nincs hely, nem egyszer utaztam én is vonatwc-ben, mert már csak ott volt hely, és Nyékládházáig álltam, persze rá 10 percre, Miskolcon kellett leszállnom. :D

velem is egy az egybe ugyanez megtörtént amit leírtál, csak én voltam az, aki az ájulás szélén állt szó szerint is, ugyanúgy az 1. osztály folyosóján dekkoltam mert tele volt az egész vonat, a kaller is pattogott h menjek innen, és még az öreglányok is nekiálltak nekem hogy mit képzelek magamról hogy útba merészelek állni nekik a folyosón, mert ők leszállnának és nem férnek el tőlem... (nem vagyok egy nagy forma amúgy)

és igen, az is igaz hogy ott rohadnak a rendezőn az üres kocsik... csúcsidőben igazán beköthetnének plusz szerelvényeket, de nem igazán akarnak róla tudomást venni hogy az az 5 nem elég. csak egy kéne, rögtön jobb lenne a helyzet! mellesleg én is idegbajt kapnék ha minden héten ezt a cirkuszt kéne végigcsinálnom, de úgy hogy végigjárjak a vonaton és még jegyeket is ellenőrizgessek úgy hogy az utasok 40%-ával nem csak annyit kell törődni hogy aláírom a jegyét ("mikor megy az ország másik végéből a csatlakozásom, egyáltalán hol kell átszállni?" kérdés meg "jaj hát nincs nálam a diákom")! szóval a bunkóság /ingerültség érthető, az ürügye nem.

idővel megszokja az ember... sajnos ez van. ilyen országban ne várjatok jobbat. :)

15. f5848578d5 (válaszként erre: 14. - F5848578d5)
2011. okt. 28. 11:01
Azt ki is felejtettem, hogy MEGYESZÉKHELYEN, megyei jogú városban lakunk.
2011. okt. 28. 11:00

Már legalább öt éve arra a megállapításra jutottunk az akkori főiskolai csoporttársammal, hogy bár spórolni szerettünk volna a vonattal (pénzt és időt olyan formában, hogy a vonaton lehet tanulni), nem engedhetjük meg magunknak a vonatozást.


Így maradt, hogy minden második héten, illetve vizsgaidőszakban vizsgánként valamelyikünk szülei alól kihúztuk az autót és azzal mentünk. KÉt ember esetén a 33%-os diákkedvezményünk ellenére jobban megérte autózni. A tanulást meg úgy oldottuk meg, hogy az autókban lévő kazettás magnón meghallgattuk az előre felvett anyagokat.


Időben sem volt mindegy, mondjuk vizsgaidőszakban, hogy az utolsó vonat eléréséhez 10 perccel korábban ki kellett volna jönnünk a vizsgáról és rohannunk + villamosoznunk Kelenföldre, vagy szép kényelmesen befejeztük, hazafelé még általában megálltunk a Balaton parton, mind a ketten Balcsi mániások vagyunk és így is hamarabb hazaértünk mint vonattal.


Azóta tudomásom szerint a mi vonalunkon elvették az IC-t, a menetidő még több mint 30 perccel megnőtt, viszont elkészült az autópálya és az autózás még 20-30 perccel rövidebb lett.

13. Ageeca (válaszként erre: 12. - 92c7c20f7e)
2011. okt. 28. 10:51
Mennyi ott a jegy?
2011. okt. 28. 10:43
Elővárosi vasútvonal, Kőbánya-Kispest--Lajosmizse, 60 km. 10 éve még 1 óra 35 perc volt a menetidő, mára 2 órás lett. Én nem km-ben számolnám a jegyek árát, hanem időben. Irreálisan soknak tartom a jegyárat ezen a vonalon, míg egy másikon gyorsabban megy a vonat ugyanennyiért. EZT UGYSEM FOGJÁK FIGYELEMBE VENNI!
11. globus
2011. okt. 28. 10:38
Kb. 20 éve nem utaztam vonattal, de meglepő, hogy azóta semmi sem változott...
10. R75
2011. okt. 28. 10:35

Sajnálom az esetedet...

Én 5éve utazom Vác-Bp. útvonalon, igazából amit leírtál meg sem lepődöm... :-((((( nap, mint nap kínlódunk vagy a fűtéstől (nyáron), vagy a légkonditól (télen)... az állandó késések, leállások, stb...

Arról nem beszélve, hogy heti 5napból 3on állnom kell, mindezt majd havi 25ezerért, mert ugye nem elég a vagon, amit beállítanak...

Ez van... sajnos tenni ellene nem tudunk... :-(

2011. okt. 28. 10:35
Heti szinten tudnék mesélni "élményeket" a drága hőn szeretett MÁV-unkkal kapcsolatban.... Télen hajnalban hűtenek, nyáron meg fűtenek!!! Fantasztikus érzés mikor a hajnali vonatra felszállva azt tapasztalom hogy meleg van! Igen ám, de ez kb. Monorig tart...aztán valahogy mindig (minden héten) ELROMLIK a fűtés, és szerencsés módon - mielőtt beérnénk Debrecenbe - MEGJAVUL magától!!!!! Hihetetlen, hogy ilyenekkel spórolnak, miközben szerencsétlen utas fagyoskodik a februári-márciusi hajnalokon. Undorító.
2011. okt. 28. 10:25

Én biztonságosnak és gyorsnak tartottam mindaddig a vonattal utazgatást, amíg ez nem történt velem.

Vác-Budapest útvonal, szemészetre vittem 7 éves fiamat Pestre. Odafelé semmi.

Visszafelé készülünk leszállni, az "újabbfajta" automatikusan nyíló ajtónál, ami csak egyszárnyas volt, kis fülkével. Fogalmam sincs, miért kérdeztem meg a fiamtól: -Mit gondolsz, ki fog ez egyáltalán nyílni, valamiért megéreztem, hogy NEM!

Mögöttünk egy idős néni, és egy idős házaspár, mögöttük egy csapat fiatal torlódott már sorban állva leszálláshoz készülve.

Vonat megáll, megnyomom a gombot amikor kizöldül, semmi.

Még egyszer nyomom, semmi.

Csapat fiatal inal a fülkén át a 2 szárnyashoz, utánuk én a fiammal, vágtatunk, mögöttünk a nyugdíjasok.

Az ajtó nyitva, fiatalok MÁSOK UTÁN SORBANÁLLVA elkezdenek leszállni, majd fiam elöl én mögötte, kezét fogom, mögöttem azonnal csukódik az ajtó, majdnem odazárva nyugdíjas nénit, akit alig tudtam elkapni, mert megfordulva feszegeti az ajtót, hogy a férje is leszállhasson, a vonat meg már lassan csordogált, néni leugrott (vagy lekaptam?), a vonat még persze alig mozdult, a néni biztonságban leért, közben fiamat üvöltve navigáltam arrébb, amíg a nénivel foglalkoztam.

Kalauz sehol nem volt, végignézve a vonaton több ajtó tárva-nyitva, és persze mindez gyorsan zajlott le, nem mi voltunk az egyetlen, akit majdnem odazárt az ajtó, a többi ajtónál is hasonlóképpen jártak, tehát mindez nem azért történt, mert elment az idő, amíg a másik ajtóhoz rohantunk.

Hihetetlen, és érthetetlen.

Persze azonnal bementem a jegyvételhez jelezni, hogy mi történt, hogy a vonat most is nyitott ajtóval megy, és hogy az emberek fennmaradtak a vonaton, a hölgy csodálkozva mondta, hogy értesíti a vonatvezetőt, hát, nem tudom, megtette -e. Azóta is azon gondolkodom, mi van, ha az az ajtó a fiamat és engem választ el, és ő 7 évesen ottmarad, én meg még csak fel sem tudom hívni, hogy mit csináljon, amíg visszamegyek érte.

Nem gondoltam, hogy erre külön ki kell képeznem, az alapok persze megvannak, de mi van, ha kétségbeesik, és felugrik a méár induló vonat lépcsőjére utánam??? Jobb bele sem gondolni, a hideg ráz.

7. agis
2011. okt. 28. 09:57
Kuldd el a megintallunvazza.blog.hu ra:)
2011. okt. 28. 09:54

Szia!


Ez a Magyar Álom Vasutak.

Teljes mértékben osztom a véleményedet. Tulajdonképpen szerencsés vagy, ha megteheted, hogy "nem terheled" a szállításoddal többé a mávot, de én például, mint sokan mások ezt nem tehetem meg...autóm nincs, reményem sincs rá, hogy lesz és a busz közlekedés sem jellemző nálunk, így MUSZÁJ elviselnem a mávval való utazás MINDEN nyűgét, mert egyszerűen nem tehetek mást. Én 9 éve szívok rendszeresen miattuk és kitörölhetem azzal, mikor a hangosbemondóból szóló hang a szíves elnézésemet kéri. Persze, ha nem vennék jegyet technikai, műszaki vagy egyéb okok miatt, majd a kalauz szíves elnézését kérném, még engem b***nának meg maximum 12 ezer ft-ra....

2011. okt. 28. 09:46

Nyíregyháza-Debrecen vonalon nagyon aranyos kalauzok vannak.. :D

A múltkor jöttem hazafele a páromtól, és egy idősebb hölgy volt a kalauz, aki aranyosan elkezdi:

-Maga fiatalember nem kíséri ezt a hölgyet el? -kérdezte a páromtól... :)

-Most sajnos nem, majd jövőhéten megyek hozzá...-válaszolt Attis...

-Akkor még egy gyors integetés, puszi, és indul a vonat... :) Megvárta míg integetünk, és puszilódunk, és utána mutatta fel a zöld irányjelzőt! :D

Kedves hölgy volt, nekem melengette a szívem! :)


Persze voltam már olyan helyzetben mikor D-Csapókertnél nem éppen akart leszállni egy roma (nem volt jegye). Mivel a kalauz nem nyúlhat hozzá, így a rendőröket kellett hívni. A vonat 20 percet állt. Nekem tök mindegy volt, mert nincs átszállás stb.. Másoknak nem tetszett (érthető). A rendőrök készségesen levezették a potya utasokat, és mentünk tovább!


Sajnálom hogy nem állt mellettetek a szerencse :(

4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Annette)
2011. okt. 28. 09:44

... szomorú volt olvasni a soraidat, sajnálom, hogy így jártatok. Talán 20 évvel ezelőttről voltak hasonló élményeim. Úgy tudom, már nem is lenne szabad állni vonaton.

Elég sokat utazom vonattal, de ahogy az előző hsz. is írta, IC-vel... kedvesek, szolgálatkészek mindig a kalauzok. Nincsenek rossz tapasztalataim.

3. gota
2011. okt. 28. 09:42

KATASZTRÓFA!!!!

És ebben az egészben az a legdühítőbb szerintem, hogy a dolgozóknak semmibe nem került volna kedvesnek lenni... Ez az, ami nem kerül pénzbe, szimplán csak empátia kérdése...

2011. okt. 28. 09:41
Szia! Nekem eddig semmi bajom nem volt a kalauzokkal, sajnálom, hogy neked rossz a tapasztalatod. Ezért érdemes inkább IC-vel utazni, bőven megéri az árát a pótjegy! És ha ilyen beteg az édesapád, szerintem semmiképpen nem szabad kitenni egy ilyen utazásnak, rá kell szánni a pótjegy árát vagy az első osztály árát.
2011. okt. 28. 09:38
Amikor már nekem is elfogy a türelmem. Rövid történet arról, hogyan veszik semmibe azt, hogy az ember tőlük függ, még ha csak pár óráig is, valamint a nagyon megértő és végtelen türelmű kedves dolgozókról... (Tisztelet a kivételnek, akivel eddig életemben egyszer találkoztam.)

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook