Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kedves MÁV! fórum

Kedves MÁV! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
59. kisvárosi (válaszként erre: 58. - Kattyus)
2011. nov. 7. 12:53
Ne szomorkodj! Én egy nyáron Balatonboglárig álltam.Az hozzánk kb. 300 km,vagy kicsit több.Aztán ugy belejöttem az állásba,hogy már Keszthelyig le sem ültem,pedig már lett volna hely.
2011. nov. 6. 20:50
120km állva oda vissza! Szeretünk MÁV!
57. kisvárosi (válaszként erre: 53. - Radica947)
2011. nov. 6. 17:38

Helló!

Teljesen igazad van és Foxikának is.

Épp aktuális most ez a téma,hisz a Máv-nál most volt garnitúra váltás.Egész pontosan nem tudom mi zajlott,hogy zajlott,de azért abban majdnem teljesen biztos vagyok,hogy a lelépők tele zsebbel léptek le.

Na itt kellene elkezdeni a takaritást és haladni szépen lefelé.Ha sokára is, de nagy valószinüséggel lenne eredmény.A szolgáltatás szinvonalában az emberek hozzáállásában is történne előrelépés minden bizonnyal.

56. foxika (válaszként erre: 55. - Cs.gica)
2011. nov. 5. 16:24
Ahhoz kellene egy tisztességes ország, tisztességes vezetéssel és tisztességes emberekkel.
55. cs.gica (válaszként erre: 48. - Lilu44)
2011. nov. 5. 14:12

Lilunak teljesen igaza van. Joggal elvárható, hogy a pénzünkért tisztességes szolgáltatást kapjunk.

Hogy álom volna? Csak akkor, ha senki nem szól semmiért, ha mindenki csak beletörődik..

Nem utolsósorban, mindenkinek, aki szolgáltat, azzal kellene kelnie és feküdnie, hogy "a vevőnek igaza van" .. mert abból kellene megélniük.

54. foxika (válaszként erre: 48. - Lilu44)
2011. nov. 5. 13:31
Álmodj tovább!!!
2011. nov. 4. 23:42
Már megbocsássatok, de amíg egy olyan vezérigazgató akit "kirúgnak" több tízmilliós végkielégítést kap, addig miért gondoljátok, hogy valamit is számít az a pár forint amit az utazásra befizettek? Ez van a BKV-nál is, a jegyek és bérletek árai a csillagos eget verik, mégis állandóan "veszteséges"
2011. nov. 4. 19:53
Most megnyugtattatok, hogy nem én látom rosszul a dolgokat :)(vagy nem csak én:P)
2011. nov. 4. 14:34
És az én esetemben Debrecen nem köztes állomás volt, hanem teljesen más irány.
50. f5848578d5 (válaszként erre: 49. - Tica06)
2011. nov. 4. 14:33
Én múlt időt használtam, ugyanis amikor én főiskolás voltam, még ezek alapján kellett számolnunk, mert ez volt a szabály.
49. tica06 (válaszként erre: 46. - F5848578d5)
2011. nov. 4. 12:23

Valószínű azóta a te ismereteid is elavultak..

Egyetemi, főiskolai diákigazolvánnyal levelező tagozaton 50% kedvezmény jár, lakhely és egyetem között, de ha rendszeresen valamelyik közbe eső állomáson szállsz fel (mert mondjuk addig autóval mész esetenként) ingyen és bérmentve kapsz rá engedélyt a máv-tól, csak a jegypénztárhoz kell menni, így nem kell az egész útvonalra megvenni a jegyet.

48. Lilu44 (válaszként erre: 22. - 4c30444687)
2011. nov. 3. 20:25
Pont az olyen emberek miatt nem halad előre az ország,amilyen te vagy. Kötekedő,negayt,és midnekiben a rosszat kereső. A MÁV van értünk, nem mi a MÁV-ért. Addig amég mi fizetünk nekik-hozzáteszem ,nem is keveset- addig kutya kötelességük tiszta vagonokat adni a seggünk alá, megfelelő számú vagonnal és ülőhellyel és mosolygós, szép napot kívánó kalauzokkal és 3000 szer elnézést kérő diszpécserrel,amiért a vonat merészel késni, és rabolja az időnket. Tudod ,ez az egyetlen dolog,amit nem tud senki sem visszafizetni a másiknak, az elrabolt időt. Márpedig ők nem tezsnek mást nap mint nap.
2011. nov. 3. 13:36

Hetente egyszer utazom, a Balaton felvidékről Székesfehérvárig. A vasúti alkalmazottakkal semmi bajom. Nincs tömeg. Sőt. Minden kocsiban, talán ketten, hárman ülünk, a többi hely üres. A kalauz mindig örömmel megjegyzi, hogy én vagyok az egyetlen, aki teljes árú menetjeggyel utazik. Az utasok 99 %-a kedvezménnyel jár ide-oda. Ez érvényes a külföldiekre is - ők tudják a legjobban, hogy nyugdíjasoknak ingyen jár... miért is??? Hogy teljes áron nem utaznak, nem csoda, mert cca 2500,- forint a menetjegy (egyirányú) oda-vissza 5000,- forintból pedig autóval is megfordulhatnék. Nevetséges.

A legrosszabb a kosz. És ezen a vonalon nem az utasok koszolnak. Az ülések alatt évek óta nem volt felmosva, a többi is csak a maszatos felmosóval van csíkozva.

Hogy miért nem megyek IC-vel?? Mert nincs. Közel három óra az út, mert igazi gyors vonat sincs. Illetve ez a gyors vonat: minden megállóhelyen megáll...

Mit várhatunk olyan cégtől, ahol három kiszervezett cég takarít. Egy a vagonokat: kisöpri a csikket a peronra. Egy a peront: kisöpri a csikket a sínek közé -- és a harmadik a sínek közét.

Fejtől bűzlik.. de onnan nagyon..

46. f5848578d5 (válaszként erre: 17. - Nagy Moni)
2011. nov. 3. 10:50
Sajnos hiányos az ismereted, a levelező tagozatos diákigazolványunkkal csak és kizárólag 33%-os kedvezményre voltunk jogosultak és arra is csak a lakóhely szerinti pályaudvartól a főiskola székhelye közötti pályaudvarig, illetve vissza. Amikor egy ideig Debrecenből jártam a párom munkája miatt, akkor külön kellett kérvényeznem a vasúttól, hogy kiterjesszék az érvényességet és ne büntessenek meg.
45. 731e5b9ffb (válaszként erre: 22. - 4c30444687)
2011. nov. 3. 07:38

"Én sem vonatoztam keveset, úh. vannak cifra sztoriim, de szerintem pofátlanság mégértésért és türelemért verni az asztalt, ha te ennyire vagy megértő a dolgozókkal. "


Nem akarom védeni a cikkírót, de miért neki kéne megértőnek lenni, amikor ők fizettek a szolgáltatásért? Majd ha a MÁV fog fizetni neki hogy "elvihesse" A-ból B-be majd akkor nagyon megértő lesz..

Azt felejtik el itt egyesek, hogy mi fizetünk, nem szivességből engednek fel a vonatra.

2011. nov. 3. 07:18
Engem az háborít fel, hogy például az EC-n (ami ugyanúgy pótjegy köteles, viszont nincs helybiztosítás se)ha késik több mint 20 percet nem térítik vissza a pótjegy árát, csak az IC-n. Persze azon is csak akkor, ha a MÁV hibájából késik. Dehát mindig rá lehet fogni valaki/mi másra a dolgot pl.:túl meleg van, túl hideg van, leesett a hó, befagyott a váltó, felső vezeték szakadás stb..Nem csak az utasnak kéne szívni, hanem egy kicsit a MÁV-nak is ilyen esetekben. Nem véletlen az, hogy akinek nincs valamilyen kedvezménye, az nem fogja igénybe venni a MÁV "szolgáltatásait"..Egyszerűen nem éri meg. Sokkal biztonságosabb és gyorsabb mint az autó ha minden klappol,de mégsem választja senki, hacsak nincs más lehetősége. Én személy szerint szívesebben vonatoznék ha nem kéne minden alkalommal sprintelnem a keletiben, azért hogy elérjem a csatlakozást, amire 25 perc helyett 3-5 percem van.. Alapvetően a rendszerben van hiba. Ha fizetünk egy szolgáltatásért (mert nem ingyen kéredzkedtünk fel arra a vonatra..), akkor elvárható lenne hogy kapjunk is cserébe valamit. Lakótársam nyári 40 fokban olyan újfajta ablak nélküli IC-n utazott 2 órát, melyben elromlott a légkondi. Amikor panaszt tett csak kerekedett a hölgy szeme, hogy neki ezt nem jelezték..Persze a pótjegy árát ő se kapta vissza.
43. sajert
2011. nov. 2. 21:01

Sajnálom a rossz tapasztalatokat.


Mi hobbi-vonatosok vagyunk. A fiam imádja a vonatokat meg a vonatozást, így hetente egyszer-kétszer bevonatozunk Keletibe, ott körülnézünk (1,5-2 órán keresztül), majd hazavonatozunk. Elég olcsó (férjem Bp bérlettel, nekem meg ötszáz forint kb. oda-vissza), és nagyon-nagy örömet okozunk vele. A kalauzok mindig kedvesek, aranyosak, beszélgetnek a fiammal. Tény, soha nem sietünk sehova (mondjuk még nem is késett egy percet se), nincs tömeg, kényelmesen utazunk.


A fiamat megismerik a Keletibe az árusok, már van mozdonyvezető is haver :-)).


A fiam előtt talán ha 3x jártam a Keletibe, most meg már mintha hazajárnék.


A kocsik is tiszták, rendezettek.

42. Liat20
2011. nov. 2. 00:01
Én Pestre költöztem szeptemberben a tanulmányaim miatt.Egyik pénteken siettem haza egy IC ment akkor szerettem volna az elérni, hogy minél előbb együtt lehessek a családommal. Péntek ugye katasztrófa mert mindenki akkor menne haza. A 4 ablak helyett csak kettőben volt jegyárusítás. És ez még nem lett volna elég (kígyózó sor állt) azt mondta az árus , hogy nála már pótjegyet nem tudok venni hanem csak a vonaton , aminek az ára még plusz 750Ft a 250 helyett. És hogy egyébként is már csak állni tudok rajta. Ilyen van 2011-ben????? Mire megy el az a rengeteg pénz amit az emberek tömegközlekedésre meg adóra fizetnek? Csináljanak normális vonatokat meg elég vagont!Nagyon elkezdtem anyázni a nőnek, mert még pofákat is vágott meg kedvesség sem szorul belé. Az a baj, hogy muszáj vonatoznom egyelőre , mert autóm nincsen :/
41. Annette (válaszként erre: 38. - 4c30444687)
2011. nov. 1. 19:19
Legalább megerősítettél, hogy kritikát kaptam vélemény helyett :)
40. Annette (válaszként erre: 40. - Foxika)
2011. nov. 1. 11:28

Tudom, hogy nem ők irányítják, sajnos más cégnél belelátok ebbe, hogy kinek mibe van beleszólása.

Nem vártam változást attól, hogy ezt megírtam, csak kíváncsi voltam másoknak mi a véleményük róla, és úgylátom nem vagyok egyedül a tapasztalatommal.

39. Suhi
2011. okt. 30. 12:41
Én is vonatozom gyerekkorom óta. Régebben gyorsvonatoztam, manapság IC-vel járok. Tény, hogy gyakran nem problémamentesek az utak. Volt hogy nyomorogtunk, volt hogy fáztunk, volt hogy 6 órát sikerült késnünk, de ha probléma volt mindig normális volt a hozzáállása a jegykezelőnek. Ő is ugyanúgy szenvedett, mint mi... az viszont tény, hogy nagyon drágák a jegyek.
38. 4c30444687 (válaszként erre: 33. - Annette)
2011. okt. 30. 12:07
Ha nem bírod a kritikát, akkor ne fórumra írj "cikket"!
37. Annette (válaszként erre: 36. - J357)
2011. okt. 30. 12:04
Írtam a mávnak is közvetlenül, de kb. annyit ért, mint ez a cikk..
36. j357
2011. okt. 30. 05:59
Csak azt nem értem miért nem a MÁV panaszkönyvbe írtad a tapasztalataidat.
35. Annette (válaszként erre: 34. - Kisvárosi)
2011. okt. 29. 20:12
Nem vagyok megsértődve, viszont szerintem itt néhányan nem a véleményüket írják le, hanem vitát indítanak. Ha én véleményt írok, akkor nem emelem ki a másik mondatait, szavait, hogy azokba belekössek, hanem elmondom hogy szerintem ez nem így van, mert...
34. kisvárosi (válaszként erre: 33. - Annette)
2011. okt. 29. 19:34

Már ne haragudj,de ez itt egy nyilvános fórum.Én úgy gondolom meg szerintem mások is,hogy mindenkinek joga van elmondani a véleményét,amivel persze nem kötelező egyetérteni.Ha te cikket irtál ide, számolnod kellett azzal,hogy sokan elolvassák és hozzászólnak, véleményt nyilvánitanak,ki ilyet,ki olyat.Az is nyilvánvaló,hogy nem mindenkinek azonosak a tapasztalatai a tieddel.Én úgy veszem észre,hogy te vagy megsértődve,mert valaki ellent mert mondani neked.Ha ilyen érzékeny vagy talán nem kellene irnod nyilvános topikba.

Bocs,hogy a csapos közbeszólt.

33. Annette (válaszként erre: 22. - 4c30444687)
2011. okt. 29. 18:33
Ha ennyire nem tetszett amit írtam, nem volt kötelező végigolvasnod. Ha csak vitatkozni akarsz, járj más fórumokra, nem ezért írtam a cikket. Szerintem nem kötelező részleteznem hogy apukám miért jött velünk, miért pont azzal a vonattal mentünk stb. Komolyan nem értem miért vagy megsértődve rám. (ja és nem lesz "köcsögvolán cikkem" mert alapvetően türelmes vagyok, és ezt is csak azért írtam mert a mávval már nagyon sok rossz tapasztalatom volt, ez egy a sok közül.)
32. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 29. - Nagy Moni)
2011. okt. 29. 15:53

Akkor én leszek a kivétel, mert bár naponta ingázok a vonattal, sosem szidtam a vasúti dolgozókat. A tapasztalataim jók, a kallerek munkáját kifejezetten becsülöm. Pont mondtam múltkor páromnak, hogy bazi fárasztó lehet minden állomáson lepattanni a dezsőről, majd útjára engedni azt, közben jegyeket ellenőrizni, kiadni etc. etc.

Mondjuk én vonatbuzi vagyok - ha buszra kell szállnom, már az első percben citerázik a számszéle - :).

Megjegyzem a nagybeteg apuka albinézőbe való hurcolását sem értem éppen.

Különben bírom, hogy általában azok írnak ilyen nyünyörgős cikkeket, akikkel kb. szökőévben egyszer fordul elő ilyesmi.

A MÁV egy kalap fos, a dolgozóik pedig ugyanolyan emberek mint mi. Írom ezt úgy, hogy mnukámból kifolyólag ft-ra pontosan tudom, milyen pénzekhez jut havonta a cég. Ez egy olyan jelenség, amin végképp nem tudunk változtatni.

Az utasok tetü viselkedésében is tökéletesen egyetértek. Az emberek szemetelnek, mocskolnak. Én -többek között- ezért sem ülök le. Inkább szépen beállok az ajtó mellé.

31. kisvárosi (válaszként erre: 29. - Nagy Moni)
2011. okt. 29. 15:24

Igy igaz ahogy leirod.Sok múlik sz utasokon is.Én is tapasztaltam,most,hogy sokat utazok.Van aki szivfájdalom nélkül felrakja pl.a lábát a koszos cipőjével az ülésre.Nem foglalkoztatja,hogy valaki esetleg odaül majd a tiszta ruhájával.Vagy egy "kedves"pár jó multkor össze-visszamorzsázta az egész fülkét.Jutott mindenhová,ülésre,padlóra.Úgy nézett ki a hely mint egy madáretető.Azért ez nem a vasutasok hibája akárhogy is nézzük.Amúgy mostanában már vannak utazó takaritók is.Én menetben,jövetben találkozom velük.Egyébként az,hogy a magyar vasut ott tart ahol tart egyáltalán nem a gyalog vasutasok hibája. Én dolgoztam a végrehajtásban is és tudom,hogy akik lenn vannak az "alagsorban"azok legjobb tudásuk szerint mindent megtesznek.Ha ők máshogy állnának a dolgokhoz még itt sem tartanánk.Csak ők vannak kéznél,nekik kell tartani t hátukat,ha hibásak,ha nem.Persze akárki hibázhat.Még az is aki nagy hangon reklamál esetleg szidkozódik,mocskolódik.Mert ilyen is van.Ha egyszer meg lehetne oldani,hogy utasok és vasutasok elbeszélgessenek egymással még az is lehet,hogy megértenék és elfogadnák egymás érveit.Ez egy lépés lehetne a jobbitás felé.Igaz kis lépés,de mégiscsak lépés.

A buszról annyit:mi most két nyáron busszal utaztunk nyaralni, elég nagy távolságra.Őszintén szólva szörnyü volt,pedig az egyik alkalommal nem is volt tele a busz.Kb. 20 centi helyen szorongtunk két éjszakén keresztül,sok száz km-en.Fájó háttal,lábbal támolyogtunk le a jármüről érkezés után.A vonaton legalább fel lehet állni,járkálni stb.Már ha van hely persze.

2011. okt. 29. 14:07
Tudnék én is miről mesélni. ritka, hogy ne késsen a vonat, de már előre bekalkulálom. és ha évente egyszer pontos, akkor meg nagyon örülök "előbb" odaérek :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook