Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kb. hány kg egy 2 éves kislány? fórum

Kb. hány kg egy 2 éves kislány? (beszélgetős fórum)


1 2
50. fincsi5 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2018. ápr. 21. 07:25

Jéé, tényleg azt hittem, elírtad. D

De most nem kövér, pont jó srác.:)))(már amennyit láttam belőle)

49. Channa* (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2018. ápr. 20. 19:27

Igen:D A férjemmel mosolyogtunk, hogy amikor majd a kisfiúnk 4.-ben 180 cm magas lesz:DDDD

És annyi lett:D

48. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2018. ápr. 20. 16:32
Ez rengeteg volt! Jól írtad? DDD
2015. nov. 17. 13:09
Sok olyan helyzet van amikor nem tudsz segíteni, akármilyen kellemetlen azzal, hogy felhívtad rá a figyelmüket te már mindent megtettél!
2015. nov. 17. 13:06

Sajnos kenytelen vagyok vegignezni ahogy rontja a gyereket. Ez borzalmas. De ahogy egyik uncsitesom szokta mondani: "Nem csinalhattam mindenkit en. "

Nehez tehetetlennek maradni, de mar annyiszor probaltam elmagyarazni normalisan persze, mindhiaba.... Feladom. :-(

45. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Gesztenye003)
2015. nov. 15. 18:43
Hamar kirohadnak a fogai ha még ráadásul cumisüvegben kapja a cukros lötyiket :(
44. Zsuzska1425 (válaszként erre: 36. - Gesztenye003)
2015. nov. 15. 17:57

így van,ahogy írod,egy életre megbetegítheti,ami ugyanolyan rossz,mint aki bántja......

de innentől nem a te gondod,ha nem fogadja meg a jószándékú tanácsot

2015. nov. 15. 17:53

Amikor elsobe mentem, alig voltam 18 kg.

Mara mar otvennel tobb :D

42. Zsuzska1425 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2015. nov. 15. 17:52
6 évesen? huh,megleptél...
41. Zsuzska1425 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2015. nov. 15. 17:50
Szerintem az akkori és mostani kakaó a nevén és színén kívül nem nagyon hasonlít,a mai tiszta cukor,de pláne,h a tejtartalma...no comment
40. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Gesztenye003)
2015. nov. 13. 18:30
ahogy írod: a hízásra való hajlam örökletes, de a többi tiszta matek: a többlet kalória = hízás. S ott van még az is, hogy elég ásványi anyagot és vitamint viszont nem kap, mert nem megfelelő a táplálék.
2015. nov. 13. 16:11
Azert nem mindegy, hogy a szulok milyen magasak. 170/180 feletti szulok gyermeke lehet nehany kg-mal tobb. De manapsag ugyebar mindenki fogyozik es egyre sulyosabb mindenki. A masik fele meg ehezik.
38. gesztenye003 (válaszként erre: 37. - Csikil4ny)
2015. nov. 13. 15:41
Na tessek elo pelda vagy. Beszeltem errol olyan emberekkel is akik genetikaval kapcsolatban magyon ertik a temat, es szerintuk sen orokletes a koverseg. A zsirsejtek amik miatt hajlamosak lehetunk ra, eletunk elso 3 eveben jonnek letre ha letrejonnek. Ez az akkor kapott taplalek minosegetol fugg. A koverseg nem azonos a magassaggal v szemszinnel stb. Ezt nem ertem en sem h anno meg oke nem volt ennyi lehetoseg h tajekozodjanak az emberek ezzel kapcsolatban, de manapsag ez mar nem gond. Az ilyen felhaborit...
37. csikil4ny (válaszként erre: 36. - Gesztenye003)
2015. nov. 13. 15:31

Én is azt hittem, hogy a genetika a hibás a gyermekkori kövérségemért, egészen addig amíg el nem kerültem egyetemre és le nem fogytam. Sőt a családom most is furán néz rám, amiért lefogytam, mert valami furcsa mód az ők meglátásukban a szép ember (legyen az nő vagy férfi) 100 kg körül létezik. Aztán a sok betegségükkel csak pislognak és továbbra is szidják a génjeiket....


Tényleg nem tudom megérteni azokat az embereket, akik most is ennyi információ mellett túlsúlyossá etetik a gyermekeiket, ezzel megbélyegezve talán egy életre őket.

2015. nov. 13. 13:54

Pff na hat igen. Aki hulye, az hulye. Elolvasta szomszedom is a hozzaszolasokat, es sajnos csak annyit szurt le belolle, hogy biztos mert ok is nagydarabok marmint ok, a gyerek szulei, es h a kicsi imadja a jo kis cukros kakaot nem fogja megvonni tolle amit szeret (ekozben egy tomenyen tele porcukorral peksutemenyt nyomott a gyerek szajaba majd melegitette is neki a mai masodik nyuszis kakaoadagjat a cumisuvegben es meg hol a nap vege?...kerdem en).

Emelett meg szobakerult h en az enyemnek ilyenkor telen a gyumik es zoldsegek melle szoktam neki adni multivitamin cseppeket is. Nalluk a kicsi nathas, javasoltam neki h adjon o is. Hidegben mikor korulottunk mindenki nathas a plusz vitamin nem arthat. Erre o azt mondta h nem akar neki adni mert meghizhat a gyerek a vitaminoktol, az egyik ismerose is ugy jart.

En mondtam neki h ebben nem hiszek. A cukorban h az hizlal abban hiszek.

Asszem feladom.

Azt nem ertem es lehet kovezni, ha fizikailag bantja vki a gyereket azt buntetik okes kell is, de en buntetnem azokat is akik a gyerek egeszseget "bantjak".

35. Channa* (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2015. nov. 12. 18:36
:DDDD
34. andi6020 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2015. nov. 12. 18:28
Pici volt, de aztán úgy belehúzott, hogy harmadik közepére megduplázta a súlyát :D
33. Channa* (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2015. nov. 12. 18:25

Ő akkor nagyon picike volt.

Kislány?

Én amikor 6 évesen kezdtem az elsőt 20 kg és talán 120 cm magas voltam.

A fiam ugyan ennyi idősen 60 kiló és 165 cm magas:D

32. Channa* (válaszként erre: 13. - Gesztenye003)
2015. nov. 12. 18:21

Nem hiszem.

Mi kakaón nőttünk fel és sosem voltunk kövérek gyerekként, sőt! inkább túl soványak voltunk.

A reggelink minden nap 1 liter kakaó vlt és fejenként 2 kifli vagy 2 zsömle vagy 3 szelet kalács:D

Sajnos már nem ehetünk minden nap, mert már hízunk tőle:(

2015. nov. 12. 18:10
Szerintem a tapszerben nincs semmi rossz. Sajnos az enyem is ezen nott fel, nem volt tejem. Aztan egy evesen kapott tejet. Nem tudom eszre vette-e a kulonbseget mert issza azota is a tejet uugy. Ja de van rossz a tapszerben. Rohadt draga. :-) Majd atall a tejre elobb utobb.
2015. nov. 12. 14:09
Az en lanyom kap edesseget es nem pufok, altalaban napi egy kinder pinguit kap ebed utan. Inni csak vizet iszik, viszont reggel-este meg mindig tapszert iszik ( igen tudom...nem kerek kioktatast, le kene szokni, de nem megy, egyszeruen teljesen kiakad, ha nem azzal keltem, radasul meg azt is eszreveszi, ha mondjuk a negyede tej es nem tap, kozli, hogy nem finom es ujra szivszaggato siras)
29. Zsuzska1425 (válaszként erre: 14. - Gesztenye003)
2015. nov. 12. 14:07

hát inkább azt mondanám,h a saját étrendjüket állították be a kicsinek is,így a rossz szokás alakult ki..persze ez az én véleményem,nem ismerem őket.....napi 3 kakaó,az rengeteg,mondjuk a napi 1 édességet az enyémek is megkapják,de mellette próbálok változatosan etetni őket,nasi inkább gyümölcs,minden nap van zöldség is a tányérban...igaz fiam válogatós,de akkor is próbálok úgy"alkudozni" vele,h ne vmi vacak péksüti,mert épp a nyers zöldséget nem akarja a vajas kenyérhez pl,mert akkor egyen friss gyümit mellé,főtt ételekkel nincs gond :-)

ő mondjuk 6 éves,24 kg,de a magassága is megvan hozzá

28. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Gesztenye003)
2015. nov. 12. 14:07

Kíváncsi leszek....


A tapasztalatom az, hogy a szülő kompenzálni szeretne a gyerekénél a túletetéssel.

Ezen kívül utálják, ha megmondják nekik, mit rontottak el. Eltagadják a problémát, homokba dugják a fejüket és tovább hízlalják a gyereket.


Hol van az emberek egyszerű, józan paaszti esze??

27. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 12. 14:06
Az enyém 16 kilós volt, amikor suliba ment. 7 és fél évesen.
26. aac131dc75 (válaszként erre: 22. - Vessla)
2015. nov. 12. 14:06
A kakaó is nagy gond,hisz lelassítja az emésztést,ettől okoz szorulást.
2015. nov. 12. 14:04
Huha. Na igen a cukor. Mottantol jobnan odafigyelnek majd.
24. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Gesztenye003)
2015. nov. 12. 14:04

nyilván Nesquick-et iszik, dugig cukorral.

Úgy felhízlalták a gyereket, mintha malacuk lenne, felháborító, hogy felnőtt embvernek nincs annyi józan esze, hogy nem ad ennyi kakaót a gyereknek!

23. csikil4ny (válaszként erre: 21. - Gesztenye003)
2015. nov. 12. 14:03
lehet ott még más táplálkozási malőr is, az a baj, hogy a rossz étrendből a túlsúly miatt rengeteg más betegség is következik....
22. Vessla (válaszként erre: 21. - Gesztenye003)
2015. nov. 12. 14:02
Nem a kakaó a gond, hanem a tej meg a cukor. A tej és a cukor hízlal. A cukor pörget. A tej összevissza dobálja az inzulint. Többek közt.
2015. nov. 12. 13:59

Aham. Akkor lehetseges h a kakao miatt rossz alvo. Hat ennek nem fognak orulni, marmint h igazam volt. A kakao lesz ott a ludas mindenert. Nekem anno meg a fogaimat is elrontotta. Pedig a mai napig imadnam a kakaot, de gyerekkorom ota nem ittam. Nem is fogok.

Ha leteszi a kakaot akkor a suly is lejjebb megy gondolom...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook