Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kb. 3 kilós, egész libát hány fokon és mennyi ideig kell sütni? fórum

Kb. 3 kilós, egész libát hány fokon és mennyi ideig kell sütni? (tudásbázis kérdés)


18. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2014. febr. 13. 18:56

Kicsit megkesve, de annal nagyobb szeretettel ime az eredmeny (latogatok ugyanis betegseg miatt lemondtak, vegul karacsonyra lett libasult):


Libat hazi levesporral szortam be vegul, meg megtuzdeltem egy felszeletelt citrommal, semmi extra.

3 oran at sutottem, 1,5 orat a hatan, majd atontottem a kisult citromleves zsirt egy masik talba, abba raktam a fott krumplit es ment vissza a sutobe; liba taljat meg korberaktam savanyu kaposztaval, es hasara forditva sutottem meg 1,5 oran at.


Kicsit ragosabb volt, mint a kacsa, de finom :) Nem hiszem, hogy a sutes volt a ludas, inkabb a hus maga ilyen...

2013. nov. 16. 12:24
Majd számolj be, hogy milyen lett az eredmény:)
16. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2013. nov. 15. 21:58

Sajnos a liba bolti, mi nem tartunk, csak tyukot. Tul problemas :) Ugyhogy gondolom aranylag fiatal... Ezeket csak jol megtomik, aztan eladjak.


Nos, koszonom mindenkinek a hozzaszolasokat, igy mar valoszinuleg nem fogok felsulni a vendegek elott, es azt is el tudom tervezni, kb. mikor rakjam be a hust sulni.


Persze jo, kiprobalt pac-recepteknek tovabbra is orulok.

2013. nov. 15. 14:19

Több féle ízesítéssel lehet. Én rozmaringgal szoktam, meg fogkhagymával megtűzdelni. De szerintem ez függ attól is, hogy mennyi idős a liba. Minap főztem meg az egyik japánkakasomat és hát 4 óráig főtt, mert már öreg volt. pedig olyan kis picike volt az egész.

De a 3 óra az a minimum.

2013. nov. 15. 13:50
Egyébként a szárnyasok akkor vannak megsülve, ha beleszùrsz egy villát és zubogni kezd belőle a szaft és szépen átsült kívül is.
13. Annie1130 (válaszként erre: 10. - M0ncsa)
2013. nov. 15. 13:46
Igyekeztem pontosan és érthetően válaszolni. :) Egy picit feltekerem a végén, de csak 200 fokra kb. Ez egy kritikus pont. Figyelni kell, hogy ne égjen meg, de nem kell tùlzásba vinni a sütő nyitogatását! :) Én a libát egyszerűen sòs-frissen őrölt borsos masszázsban részesìtem. Mehet mellé a tepsibe pár gerezd fokhagyma és pár szál rozmaring vagy kakukkfű.Tipp:egész különleges ìzt kap a hùs, ha egy egész almát is mellé helyezel.Igazábòl nincs kőbe vésve a fűszerezés.Milliò mòdon lehet még...
12. M0ncsa (válaszként erre: 9. - Mariann63)
2013. nov. 15. 13:20
Es a liba?
11. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Ekka)
2013. nov. 15. 13:20

Libak mar csak ekkorak :D


Huspuhitot nem hasznalok, meg ugy altalaban semmit, amit a vegyiparban allitanak elo.

Termeszetes huspuhitonak amugy remek a citrom :) Probald egyszer ki.


Nem az idovel akarok takarekoskodni amugy, csak nem akarom tulsutni.

10. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Annie1130)
2013. nov. 15. 13:18

Na, ez mar igy egeszen konkret :)


Folia nelkul is 180 fokon sutod a vegen, vagy akkor kicsit feltekered? Szoktad fuszerezni, es ha igen, mivel? Vagy csak sozod-borsozod?

2013. nov. 15. 11:31
Nálam a kacsa római tálban sül, alatta 3 fej hagyma cikkekre vágva, 5-6 gerezd fokhagymával társítva.Először a tetejével sütöm, kb. másfél óráig, utána anélkül, és a vége felé leöntök a zsírjából, hogy szép pirosra süljön.A zsírjában megsül a krumpli, (nekem sárgarépa).
8. Ekka
2013. nov. 15. 11:25

Jó nagy liba:))

Eleszegetném pár napig!:)


Szerintem fog kelleni neki az a 3 óra.., ha jól bekened húspuhítóval, -én szinte mindig használok- akkor ez az időtartam jóval lerövidülhet. Mondjuk akár 40 perccel!:)


Jó étvágyat a 'kicsikéhez'!:))))))))))

2013. nov. 15. 10:36
50 dekánként 20 percig fòlia alatt párolva, 180 fokon, majd plusz fél òrát fòlia nélkül, hogy pirosra, ropogòsra süljön.
6. M0ncsa (válaszként erre: 5. - Gevi1931)
2013. nov. 15. 10:33

Aha, ez eddig stimmel (a 2 kilos kacsakat jo 2 orat sutom, ugy lesz jo). Tehat 3 ora, kb.


Viszont, mennyi az a "kozepes lang"? Es mibe pacoljam be 1-2 napra? Nem sok egy kicsit a husnak, ha ennyit all kiolvasztas utan a hutoben?

2013. nov. 15. 10:27

Ahány kiló a hús annyi óráig kell sütni fólia alatt. Közepes lángon, hogy meg ne égjen.


De 1-2napig bekell pácolni.

4. M0ncsa (válaszként erre: 2. - Leoborta)
2013. nov. 15. 10:23

:D

2 a mennyibol?

2013. nov. 15. 10:23

Sziasztok!


Nem vagyok teljesen jaratlan a sutes-fozesben, de ekkora allatot meg nem sutottem egyben :) Erdekelne, hany fokon es meddig sussem, hogy az egesz rendesen atsuljon, de ne is szaradjon ki.

Recepteknek is nagyon orulnek.


Koszi elore is!

2013. nov. 15. 10:22
Legalább 2 órát, de a hőfokot ne kérdezd, nekem 2-es fokozat. :)
2013. nov. 15. 10:21
Kb. 3 kilós, egész libát hány fokon és mennyi ideig kell sütni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook