Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kaptam virágot a páromtól, de szó szerint szinte csak "odadobta". Mit tegyek ilyenkor? fórum

Kaptam virágot a páromtól, de szó szerint szinte csak "odadobta". Mit tegyek ilyenkor? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. aug. 4. 19:55

Megkövetelt ajándéknak ne nézd az átadását :)

Szerintem rá kell hagyni, és máskor nem követelni ajándékot. Az első házassági évfordulónkat elfelejtette a férjem. Akkor marha rosszul esett, de aztán átgondoltam, hogy valamikor este hazafele megáll, ha lát egy szép virágot, és elhozza nekem. Nem rég éjjel lefekvés előtt kisurrant a szomszéd utcába egy bokorhoz, hogy reggelre kitegyen nekem egy virágot és egy kedves kis cetlit. Szeret az év 365 napján, de a dátumokat, alkalmakat nem tartja fejben.

91. spinneli (válaszként erre: 88. - Ab4b6bc17d)
2011. aug. 4. 19:41

Ha mások az igények ajándékozás terén abból bizony nagy problémák adódhatnak, ezt én is írtam.

Az topikindítónak és a párjának is kompromisszumkészebbnek kell lennie ezen a téren, én továbbra is ezt látom célravezetőnek.

90. syria (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2011. aug. 4. 19:40

Először is elgondolkodnék: rendben van-e a kapcsolatom minden téren.

Másodszor: neked kell ismerned a párod, ha nem az az ajándékozós, évfordulót ujjongva ünneplő típus, akkor ezzel együtt kellene elfogadnod. Ajándékot nem lehet kizsarolni. Ha nem bírod elviselni, hogy ilyen, akkor válj meg tőle. Egyébként törődj bele: tőle nem várhatsz meglepiket, bármennyire is szeretnéd.

89. spinneli (válaszként erre: 87. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:39

Akkor ugyanúgy a kérdésemhez lyukadunk ki.

Szerinted aki nem ajándékozza a párját az nem szereti és pont.

Ha más szempontot ezen kívül nem tudsz elfogadni, akkor ez van.

88. ab4b6bc17d (válaszként erre: 80. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:34

Én ezzel is egyetértek. Mármint amit te írtál, hogy ápolni is kell azt a kapcsolatot.

Spinelli szerint nem ezen múlik, de ő pont azt írta, hogy neki nem fontos az ajándékozás. Liliánának viszont igen, s itt a probléma, mert az ő házasságában ez gondot okoz, ezek szerint. Előbb-utóbb lehet, hogy belefárad, hogy mindig elnézze férje nem egyszerű figyelmetlenségét. Szerintem - még ha egy hapsi nem is szeret ajándékozni - kompromisszumot kéne kössön, mert a legtöbb nőnek fontos a virágos romantikázás! - nyilván a nő nem várja el, hogy minden héten virágot hozzon neki a párja, de épp ez az, hogy mekkora örömöt tud okozni egy meglepi virág... vagy ha a szeretet férfi nem felejti el az évfordulót.


Ez pont olyan, mint amikor egy ismerősünknek meghal valakije. Illik egy őszinte részvétemmel együttérzésünket kifejezni. Ha nem mondasz semmit, az a legrosszabb, mert úgy érezheti, hogy nem is érdekled már. Bocs, Lili, hogy ilyen ellentétes példát hoztam fel, de csak ez jutott ezsembe, hogy érzékeltessem a problémád.

87. Ata06 (válaszként erre: 85. - Spinneli)
2011. aug. 4. 19:31
Bocsi, erre még válaszolok. A fórum indító mondta, az elmúlt 5 évben nem kaptam virágot. Erre én visszakérdeztem,hogy: virágot vagy semmit. Na innen már fodrozódott a dolog,de azt már hosszú lenne leírni.:)
86. Ata06
2011. aug. 4. 19:29
Persze mindenki maga tudja, hogy mi a jó neki, ebbe én nem akarok beleszólni. Úgyhogy a továbbiakban magatokra hagylak, én elmondtam a véleményemet,ez úgysem változik meg! Sziasztok
85. spinneli (válaszként erre: 83. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:27
Azt nem értem számodra hogy derült ki, hogy ezen a virág sztorin kívül a fickó soha nem kedves, vagy törődő?
84. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 80. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:27

Igazad van. Mindkét félnek tennie kell a kapcsolatért, és ha egy nő virágra vágyik, akkor igenis a párjától kapjon.

De szerintem egy munkahelyen is illik legalább szóban felköszönteni a nőket.

83. Ata06 (válaszként erre: 81. - Spinneli)
2011. aug. 4. 19:26
Nem igazán értem, hogy mit nem értek? Valakivel vagy törődök vagy nem! Ha törődök kedves vagyok, figyelmes és látszik rajtam, hogy szeretek vele lenni! Ha ez nincs meg minek vagyunk együtt?
82. ab4b6bc17d (válaszként erre: 67. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:25

Ráadásul az ilyen "apróságokból" gyűlik össze aztán annyi, hogy válás lesz a vége. Na de ne fessük az ördögöt a falra! Valóban nem kell rögtön a válóperes ügyvédhez futni.

Viszont az ilyen "ajándékozás" tényleg rosszul eshet (nem csak egy nőnek, egy férfinak is, bárkinek), főleg, ha attól kapjuk, akit a legjobban szeretünk.

Most mondhatjátok, hogy nem ajándékkal, hanem tettekkel kell bizonyítani. Hát, ez a férfi a tettével (mozdulat, meg amit mondott) nem erősítette meg Liliánában az örömöt, az összetartozás érzését.

Szóval én sem hagynám annyiban, de duzzogás helyett eléállnék és megbeszélném vele. Nem csak ezt az egy esetet, hanem akkor az előzményeket is. Mert bizonyos esetekben csak szóból ért az ember.

81. spinneli (válaszként erre: 80. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:23

Azt nem érted szerintem, hogy ápolni nemcsak egyféleképpen lehet.

Valószínűleg nálad igen, de van akinél teljesen más a fokmérője a jó párkapcsolatnak.

80. Ata06 (válaszként erre: 78. - Sziszi-szöszi)
2011. aug. 4. 19:21

És ezt mindig el kéne nézni? Tudod néha az embernek tele van a hócipője azzal,hogy :-Bocs elfelejtettem!

Mondjuk nem a kolléganők oldaláról. De egy párkapcsolatban igenis fontos, hogy a másikra odafigyeljek, mert ha én nem teszem, majd más fogja! Ilyen egyszerű! Nem csak megszerezni, hanem megtartani is tudni kell! Egy kapcsolatot ápolni kell, ha nem teszik elfásul,tönkremegy.

Ezért talán jeleznie kéne az okos telefonban, mert végül is erre is lehet használni.:)

79. b73e24f31f (válaszként erre: 77. - Ab4b6bc17d)
2011. aug. 4. 19:16
Hát jó vagy nem jó én akkor is megmondanám ott és akkor, hogy esetleg nem akarta volna e a fejemhez vágni és megkértem volna, hogy máskor inkább ne hozzon semmit, azzal kevésbé bánt. De hál istennek itt nincsenek ilyen problémák. Az én páromnak sem erőssége az ajándékozás, de ha ad, akkor nem kérdezi meg, hogy "elég lesz-e" vagy ilyesmi, hanem nyilván örül neki, ha örömet okoz, ahogy én is.
78. Sziszi-szöszi (válaszként erre: 72. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:15

Ez nem önzés náluk, csak puszta figylmetlenség.


A kedvenc történetem: egy férfi a munkahelyén (több nő és több férfi dolgozik együtt) nőnapon benyög egy spontán kérdést:

"Március 8? Ugye ma van nő nap?"

A kollegák bólogatnak, mire a férfi elviharzik (hogy virágot vegyen a feleségének), és visszaszól az ajtóból, hogy köszi.

Eszébe sem jutott, hogy a kolleganőit köszöntse.

Tipikus férfi, hála Istennek nem mind ilyen.

77. ab4b6bc17d (válaszként erre: 30. - B73e24f31f)
2011. aug. 4. 19:12
Ez is nagyon jó ötlet Bébike! Mármint a zsíros kenyér és a "megmondaniamagadétis":) amit talán csak akkor kell ordítva, ha nem figyel rád (fórumindító).
76. spinneli (válaszként erre: 72. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:12

Nem gondolom, hogy elnézni kell, ahogy írtam én a megbeszélés pártján állok.

Nem hiszem, hogy bármelyik félnek lenne itt csak és kizárólag igaza, mindkét félnek engedni kell valamiből.

Ezt hívják párkapcsolatnak.

75. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2011. aug. 4. 19:11
Nem szép dolog..de mi előzte meg..egy veszekedés,ilyesmi?
74. Ata06
2011. aug. 4. 19:08
mindenap= mindennap
73. b73e24f31f (válaszként erre: 69. - Spinneli)
2011. aug. 4. 19:08
Hát jaja valami olyasmi :)
72. Ata06 (válaszként erre: 69. - Spinneli)
2011. aug. 4. 19:08

Nem kell mindenap ajándékozni. Ezt nem mondta senki!

De ha 5 év elteltével már ilyen probléma van, mi lesz 25 év múlva? Egymáshoz se szólnak?

Azért fontos a dolgok tisztázása, mert a legtöbb férfi kicsit önző és nem kell nekik minden alkalommal valami mentséget találni.

71. spinneli (válaszként erre: 70. - B73e24f31f)
2011. aug. 4. 19:07
69-es hsz.
70. b73e24f31f (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2011. aug. 4. 19:06
Szakítani nem kell, de megsajnálni se a pasit, hogy "csórikámnak virágot kellett vennie". Csak bele ne rokkanjon egy kis kedvességbe!
69. spinneli (válaszként erre: 67. - Ata06)
2011. aug. 4. 19:04

Ha a nőnek fontos az ajándékozás, beszélje ezt meg a párjával, és találkozzanak középúton.

Ha a ffi tudja, hogy a párjának fontos, pár alkalommal megerőltetheti magát, a nő meg ne várjon mindennapos csudameglepiket egy olyan embertől, aki nem szimplán nem szeret ajándékozni.


Nem annyira megoldhatatlan az élet, ha nem csak a saját szemszögünkből értékeljük a dolgokat.

68. Ata06 (válaszként erre: 63. - Pen80)
2011. aug. 4. 19:04

Attól mert nem illik az alkatomhoz, megteszem a másikért ,mert szeretem. És utána, ha már megvettem, mert szeretem, akkor nem odavágom, ezzel a szöveggel.

Hol itt a szeretet? Én leginkább ezt hiányolom!

És azért, mert ismerem a párom gondolkodását, mindent el kell néznem?

67. Ata06 (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2011. aug. 4. 19:02
Itt már nem csak ez az egy alkalom a kérdés.
2011. aug. 4. 19:01
szerintem verd ki a balhét. :)
65. spinneli (válaszként erre: 63. - Pen80)
2011. aug. 4. 19:01

Látom egy rugóra jár az agyunk.

:)

2011. aug. 4. 19:00

Ugyan már, bunkón ad oda egy virágot, és 5 év után törjük szakításon a fejünket?

Nem gyermeteg gondolat ez így egy kissé???

63. Pen80 (válaszként erre: 59. - Piciici)
2011. aug. 4. 18:59

Jaj, ne már!

Szegény hulla fáradtan a meló után elmegy virágot venni - ami az alkatához ezek szerint nem is illik, de "rákényszerítették", hazaviszi, megtette, amit kértek tőle meg minden, és nem volt kedve jópofizni, erre már ott tartunk, hogy mindjárt szakítani kell vele??

Csodálatos.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook