Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaptam egy csomó gránátalmát és mangót, mit lehet belőle csinálni? fórum

Kaptam egy csomó gránátalmát és mangót, mit lehet belőle csinálni? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 4. 16:00
Mangóból zseléfixel lekvárt is lehet főzni. A tasakon rajta van az elkészítés módja. Egyszer régen kipróbáltam. Finom volt.
2009. jan. 4. 13:25
a mangóból finom turmixot lehet csinalni, de ahogy picurbogi mondja, jo kis gymolcssali is lehet!
2009. jan. 4. 13:24
a mangó a szerelem szimbólima:D
2009. jan. 4. 13:23

1 gránátalma

1 zacskó (25 dkg) zöldsalátamix

1 lilahagyma


Az öntethez:

6 ek. extraszűz olívaolaj

2 tk. fehér balzsamecet (sherryecet hiányában)

1 ek. vörösborecet

1 tk. Créme de Cassis (elhagyható)

frissen őrölt bors


A gránátalmát megmossuk, négyfelé vágjuk, a magokat kiszedegetjük. A lilahagymát felaprítjuk. Egy nagy salátástálban összekeverjük a zöldsalátát, a gránátalma magjait és a lilahagymát.

Az öntethez egy kis tálkában kikeverjük a hozzávalókat (én a tejhabosítómmal szoktam) és óvatosan összeforgatjuk a salátával. Hűtőbe tesszük kínálásig. Érdemes aznap, legfeljebb másnap elfogyasztani, mert a zöldek hajlamosak megszottyadni egy idő után.

2009. jan. 4. 13:23
Én gyümölcssalátát csinálnék belőle! Vehetsz hozzá esetleg még néhány másfajta gyümölcsöt, leszeleted őket, a gránátalmának a magjait vagy mik azok, belemorzsolod, esetleg öntesz rá egy kicsi alkoholt, és kész is! Én imádom :)
2009. jan. 4. 13:19
Kaptam egy csomo granatalmat es mangot mit lehet belöle csinalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook