Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamaszokkal kirándulni, önállóság fórum

Kamaszokkal kirándulni, önállóság (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 1. 12:53

Sziasztok,


Mennyire normális dolog gimnazista kamaszokat nyaralni vinni és kirándulni menni egy-egy hétvégén?


Nehéz őket kimozdítani, sajnos a mobiltelefon óta megfelel nekik a 4 fal. Legalább mozognak, szokják a természetben járást , töltődnek, együtt vagyunk - gondoltam.


De lehet, hogy ezt csak én erőltetem, mint elvált apa, aki így kompenzál valamit és, aki - egyes vélemények szerint - megragadt a váláskori állapot szintjén, amikor még kicsit voltak a gyerekek, és továbbra is úgy kezelem őket, hiszen az egészséges kamasz pont, hogy nem akar a szülővel lenni.


Külföldi nyaralás dettó. Ez a gyerekeit az élettől és önállosódástól féltő szülő tutujgatja, és hurcolgatja csak magával őket, mintha még mindig kisgyerekek lennének, ezzel okozva a legnagyobb kárt nekik, mert nem idejében tanulják meg az életet (pl. Bp-en egyedül orvosokhoz járni, ügyet intézni), hanem majd későn jönnek a nagy pofára esések.


Ahogy az is 'káros', ahogy egy gimnazistát egy pontig elvisz reggel a szülő autóval.(?)


Vélemény? Nálatok hogy van ez?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook