Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamaszok otthoni segítsége fórum

Kamaszok otthoni segítsége (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. Anetta25 (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2016. dec. 22. 11:48

az a helyzet, hogy azt látom lassan neki sincs tekintélye. mivel mamánál mindent megcsinálnak nekik, anyukánál abba a havi hatnapba szintén nem kell semmit csinálni.


Ha rám már nem hallgatnak akkor apa ha szól még van amit megcsinálnak...de mostmár egyre inkább neki sem

9. Idhikai (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2016. dec. 22. 11:37

Szia, én 10 éveskét kaptam "pótszülőként". Fogalma nincs semmiről, mit, miért... hogyan.

A szobáját kellene rendben tartani... egyelőre itt tartunk, mert még friss a dolog. Mondom, hogy mit csináljon... tedd el az asztalról..., Igazítsd az ágy mellé a szőnyeget... stb. és mellette állok, amíg megcsinálja. Nincs hangemelés (ahhoz nem értek). Állok és kivárom... és megdicsérem.

... és nincs büntetés, és jutalmazás sem a dicséreten kívül. Büntetés egyáltalán nincs, mert tudom, hogy ezeket most fogjuk megtanulni.

8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Anetta25)
2016. dec. 22. 11:31

Na, itt a baj, hogy te már elkéstél, vagyis aki

kicsi korától neveli a gyermeket :(


Kamasz gyereket már nehéz nevelni, pláne, ha te "csak" pótszülő vagy, :(

Erről Apukával kellene beszélgetni (szerintem)

7. Anetta25 (válaszként erre: 6. - 300c83c7b2)
2016. dec. 22. 11:22

nem én nem vártam el, én csak az utálatos pótszülő vagyok...

és eddig valószínűleg senki semmit nem várt el..én meg szeretném, de kb semmi...és mki azzal jön nekem, hogy mert még gyerekek.

Szerintem meg 14 évesek már nem olyan kicsik, hogy meg ne tudnának csinálni egy két dolgot.

2016. dec. 22. 11:15
Az enyémek már felnőttek, de amíg itthon voltak segítettek. Két lányom, egy fiam van. A saját szobájukat, dolgaikat rendben kellett tartani 13-14 évesen. Szemetet kivinni, boltba menni, a fiam nyírta a füvet. Ágyukat áthúzták, ilyesmi. Nem mondom, hogy nem kellett időnként többször szólni, alap volt, hogy a koruknak megfelelően segítenek itthon. Az a helyzet, hogy ha eddig semmit sem vártál el tőluk, akkor már nagyon nehéz lesz. Ezt pici korban kell elkezdeni, a játékaik elrakodásával, este a ruháját a szennyesbe dobja, stb. Aztán ahogy nő, egyre több mindent meg tud csinálni. Nálunk ezt sohasem jutalmaztuk külön, megdicsértem, elismertem, tiszteletben tartottam a munkájukat. Büntetésre nem nagyon volt szükség, max olyan, hogy akkor mehet ide-oda, ha megcsinálta a dolgát.
5. Anetta25 (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2016. dec. 22. 11:12

semmi baj, a lényeg benne volt :) az együtt...nálunk akkor sem hajlandóak...ha mki csinálja sem motiválja őket..


a 3szori szólással még egész elégedett lennék...van hogy 8szor szólok...és hiába emelem meg a hangom sem segít...ha büntetést helyezek kilátásba sem hatja emg őket...olyanok mintha érdektelenek lennének

2016. dec. 22. 11:09

Bocsánat, elragadtattam magam és nem is a kérdéseidre válaszoltam :)


Szóval szerintem a kamaszok már bármit meg tudnak csinálni, nagyon ügyesek.


Az meg egy dolog, hogy nem ugranak rögtön. Megkérem őket, hogy pl. ágyazzanak be. Térülök-fordulok, ha még mindig nem csinálták meg, akkor újra szólok. Harmadszorra már felemelem a hangom és nyomatékosan mondom: most azonnal nekiállsz és beágyazol. Ez hatni szokott. Ott állok, amíg meg nem csinálja, sőt ha kell, segítek is.


De mindennel így van. Türelmes vagyok velük, 2-3 alkalommal szólok, ha kell, de általában 2. szólásra megcsinálják.


Hétvégén a diópucolásnál volt gond a kicsivel, nem volt hozzá kedve, fel sem akart kelni az ágyból. Mondtam, hogy nekem sincs hozzá kedvem, de muszáj megcsinálni és ha 4-en neki állunk sokkal gyorsabban elkészül, mintha én egyedül csinálnám.

Valószínűleg hatott, mert 5 perc múlva tettre készen állt :)


Szerintem annyi az egész, hogy minden gyereknek érteni kell a nyelvén, ráadásul ők kezdettől így lettek nevelve, hogy szót kell fogadni - nekünk meg el kell fogadni, hogy kamaszok és vannak nekik is rossz napjaik, tudnak hisztizni, durcáskodni... :)

3. Anetta25 (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2016. dec. 22. 11:05

akkor ők tényleg szuperek :) tényleg büszke is lehetsz rájuk.


Azt nyilván sejtem, hogy nehézségek mindenhol vannak, csak nálunk tényleg a legalapabb dolgokra sem kérhetők meg.

ezért érdeklődök, hogy átlagosan mit lehet elvárni :)

2016. dec. 22. 10:56

Hűű, nekem 2 kamasz fiam van, egyik 13 éves, másik 16.

Imádom őket, nem lehet rájuk egy rossz szavam sem, mert ügyesen segítenek már mindenben. Tegnap pl. hárman közösen porszívóztuk fel a lakást. Elosztottuk, hogy melyik részt ki takarítja fel. Leviszik a szemetet, ha kell elmennek a boltba.

Főzésben, sütésben segítenek. A kamaszok már nagyok, mindenben tudnak segíteni és kell is, hogy részt vegyenek a házimunkában.


A nagyfiamra külön büszke vagyok, ezt mindig kihangsúlyozom. Ő néhány ételt már egyedül meg tud főzni, egy-két sütit elkészíteni.

A kicsi már nem jeleskedik annyira a konyhában, de ő megcsinál mást.

Vasárnap családi diópucolás volt :))


Ja igen! És még hadd dicsekedjek a nagyfiammal! Emlékszem, 1-2 éve egy nap annyira rosszul voltam, hogy egész nap feküdtem. Ő hazajött a suliból, elment bevásárolni és megfőzte az ebédet.

Imádom őket, nekem vannak a világon a legjobb gyerekeim :)


Tudnék rosszat is mondani rájuk, de azok eltörpülnek a jók mellett, így azok szóra sem érdemesek :))

2016. dec. 22. 10:41

Sziasztok


Akinek van otthon kamasz gyerkőce, vagy aki nemrég volt kamasz.

13-14 évesen mit segít otthon egy kamasz? mi várható el? mennyi ideig kell türelmesnek lenni ha megkéred valamire?

Mit értékelnek jutalomként a segítségért, és mit büntetésül, ha sokadik megkérésre sem csinálnak meg semmit.


köszi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook