Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamaszkor fórum

Kamaszkor (beszélgetős fórum)


2009. okt. 9. 18:45
Köszönöm Camea a jótanácsokat,remélem máskor is fordulhatok hozzád!
12. 01c8755c79 (válaszként erre: 10. - Tinamama)
2009. okt. 9. 07:36

... sajnabajna nem tudsz menstruálni helyette. ;) Nem kell túldramatizálni a dolgot... szeeeeerintem. A barnás folyással akár egy évig is el lehet még... de lehet előbb is bármikor. Lánykámnál jó egy évig húzódott még utána.

Arra készítsd fel, hogy elázott bugyit rögtön beáztatni... nem dugdossuk a párna alatt és a fiókban... ;D

2009. okt. 8. 20:34
Nemrég barnás volt a bugyija 2-3 napig.Tapasztalt anyukák, szerintetek még mennyi idö mire rendesen megjön a menzesze
2009. aug. 29. 10:18
A bizalmas légkörrel nincs baj,csak én is attól félek,hogy nem leszek pont akkor mellette,és megijed.Nekem is volt egy osztálytársam akinek a suliban jött meg,és elájult annyira megrémült.Tudja,hogy ilyenkor mit kell tenni,de az mégis más,mikor már ott van...Szeretném minél jobban felkésziteni erre.
2009. aug. 25. 10:43
Az én lányom 11 éves volt amikor megjott a mensije.Már kisiskolás kortól kiderült, hogy rohamosabb ritmusú a fizikális fejlődése, mint az osztálybeli lányoknak.Elhűlve tapasztaltam, hogy 9 évesen kezdenek nőni a mellei, változik az alakja, minden hormonális hozadékkal.Persze, hogy orvoshoz szaladtam, vizsgáltattam, de csak azzal nyugtattak, hogy minden rendben, fejlődik a gyerek. Nagyon szorogtam, pedig már 10 évesen ismerte a ,,nagylánnyá" válás részleteit.Furcsa helyzeteket teremthet az élet.Nem mindegy, mikor, hol,kiknek a társaságában éri az élmény...Nála szerencsésen kezdődött, éppen téli vakáció volt, én is mellette voltam.Tapasztaltam aztán, hogy felesleges volt annyira kishitünek lenni, nagyon ügyesen,rutinosan fogadják a mai fiatalok az élet velejáróit.Ugyhogy mai lányos anyukák, kövessétek a jeleket, mert szerintem ha jó a kapcsolatunk a lányainkkal ösztönösen rá lehet érezni mikor és hogyan segíthetjük át ezen az eseményen.
2009. aug. 25. 09:37

Ha eddig nem alakítottátok ki a bizalmas légkört, akkor nem egyszerű a feladat, mert ez nem megy úgy - szerintem -, hogy na gyere csak ülj le és most felvilágosítlak!

Napi beszélgetésekbe beleszőve, mindíg a felmerült részletekre válaszolva őszintén és egyszerűen válaszolj.

Ha nem szoktatok ilyesmiről beszélni, megoldás lehet, ha mesélsz a saját gyermekkorodról, saját élményeidről. Mi lepett meg, mi tetszett, és mi undorított. Te hogy élted meg és hogy mitől változott meg a hozzáállásod?

És gyorsan kezdjetek el BESZÉLGETNI, amíg még nem késő!!!!

2009. aug. 23. 21:26
Mára elköszönök,nemsokára vége a munkaidőmnek.Azért várom még a tanácsokat!Sziasztok!
2009. aug. 23. 19:47
Ha kérdezett,eddig is mindenre válaszoltam,és azn apja is elég nyitott,de azt mondta ez mégiscsak az én dolgom lenne.Tudja mire valo a betét,hova kell tenni és miért.Van egy könyve,Peti Ida és Picuri a cime,ebben minden benne van a lányokról és a fiukról,arrol hogy hogyan is lesz a kisbaba.Ezt már elolvasta egy párszor,és ha volt kérdése,őszintén válaszoltam.Arra lennék kiváncsi másoknál ez hogyan is történt.
5. dfe0f5c485 (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2009. aug. 23. 19:07
szerintem beszélgess vele. az én lányom is ilyesmi idős lehetett, mikor gondoltam, elmesélem neki ezeket a dolgokat, de nem nagyon volt mit mondani. hidd el hogy ők többet tudnak mint mi.de azért ha beszélgettek, hátha lenne pár kérdése.
2009. aug. 23. 19:00

Szia!

Az én lányom is 11-éves.Ő már mindent tud sőt ő kérdezgetett ezekről a dolgokról én meg mindent elmondtam neki.

3. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2009. aug. 23. 19:00
Biztos, hogy nem tudja? Osztálytársak, barátnők nem avatták még be?
2009. aug. 23. 19:00
Van egy ilyen könyv, hogy Gaby Schuster: Csak lányoknak! A Nőiesség enciklopédiája. Kimondottan ennek a korosztálynak íródott. Javaslom nagyon! Én a beszélgetések mellett ezt is odatettem a leánynak. :o) Amúgy az én leányom is nagyon fejlett volt testileg, és sok vékonyka osztálytársának volt már mensije 11-12 éves korában, neki meg majdnem 15 volt, amire megjött. :o)
2009. aug. 23. 18:56
A lányom 11 éves,nagyon fejlett testileg.Mikor mondjam el neki hogy mit kell tennie konkrétan amikor megjön majd a mensije.Sok mindent tud már,de konkrét dolgokat még nem beszéltük meg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook