Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯
6227. 1e454498dd (válaszként erre: 6217. - Witch959)
2018. júl. 22. 20:52
😁😁😁
6226. Picky
2018. júl. 22. 19:27

Szép vasárnap estét mindenkinek!

Valaki esetleg le tudná nekem írni milyen is az a méhösszehúzódás/méhkeményedés. 17 hetes vagyok. Pár napja azt vettem észre hogy dèlutàn/este ha hàton fekszem egy-egy részen kiemelkedik a kiemelkedésen kívül a mèh többi része laza.

Naponta 2-4-et figyelek meg. Általában a méh külömböző területein jelentkezik, egyszer oldalt, aztán volt már a méh felső részèn is és közèpen is.

Fájdalommal sose jár és egy 20-30 másodpercen belül magától oldódik.

Ez lenne az a rejtéjes haskeményedés, méhösszehúzódás?

2018. júl. 22. 18:37
Te jó ég, mik vannak, tényleg! Nálunk volt a védőnő, van cica és kutya is, nem szólt egy szót sem, sőt a kutyát megsimogatta. Toxoplazma negatív, se az orvos, sem ő nem csináltak ügyet belőle.
6224. 1dc9175405 (válaszként erre: 6222. - Panni_80)
2018. júl. 22. 12:25

Hozzánk nemsokára jön a védőnő családlátogatóba.

Már most elkezdte kifejteni nem tetszését, hogy 3 kutyánk és 3 macskánk van.

A háziorvos rosszabb volt. Kértem toxoplazmózis vérvételre beutalót. Ekkor közölte, hogy el kell dönteni melyik a fontosabb... Közöltem vele, hogy az ikrek a legfontosabbak, de ettől még nem kell és nem is akarok lemondani a négylábú "gyerekeinkről"!!!

6223. witch959 (válaszként erre: 6222. - Panni_80)
2018. júl. 21. 22:27

Így van! 😀



Sweetenough! Remélem szülés után is ilyenek lesznek! Ritka az ilyen, szerencsés vagy!

6222. Panni_80 (válaszként erre: 6220. - Witch959)
2018. júl. 21. 21:39
Amikor kijött csalàdlàtogatni a vèdőnő,ès meglàtta a kutyànkat az alsó szinten,elkezdete mondogatni neki viccesen,hogy ha majd jön a kisbaba,ki fog kiköltözni,a kutya,vagy a baba?A mikor elment,fèrjem mondta nekem,hogy hàt,majd a vèdőnèni fog kiköltözni,a baba ès a kutya marad:-)
6221. 815886c551 (válaszként erre: 6220. - Witch959)
2018. júl. 21. 21:10
Nekem valahogy szerencsém van a védőnővel, gyerekorvossal, nagyon jó fejek. Eddig legalábbis :-) Hallottam én is egy két sztorit. Már a kórházban sem hagyják az anyukákat az elvekkel, hogy mit és hogyan kell(ene).
6220. witch959 (válaszként erre: 6219. - 815886c551)
2018. júl. 21. 20:57

Az a baj a védőnők többségével, hogy ők is beleszólnak és általában a szöges ellentéte a véleményük a gyerekorvoséval... Csak hogy könnyű legyen az anyuka élete. 🤣😂

Sőt, mi innen páran a régiek közül egy csoportban tartjuk a kapcsolatot napi szinten nagyon intenzíven (igaz, Magni? 😂😂). Szóval azt is megbeszéltük mindig, hogy kinek mit mondott a doki és a védőnő. Gyakorlatilag mindig mindenre mást mondtak mindannyiunknak... 😂 A "kedvenc" ilyen témám most a hozzátáplálás. 😂

2018. júl. 21. 20:49

Mikor meghallják, hány éves vagyok (38) hány műtétem volt (6) és hogy mennyit várunk (10 év) valamint, hogy lombikbabáról van szó, 10 emberből 9 rákérdez, akkor időzített császár lesz? Hálás vagyok a sorsnak, hogy az orvos, akihez járok úgy áll hozzám, mint bármelyik kismamájához. Nem tervezünk előre, akkor ott fog kiderülni, hogy mi a legjobb. Úgy indulunk neki, hogy természetes, de ha császár lesz a vége, akkor úgyis jó. Szülésznőm ugyanez a hozzáállás.

Hazaérkezés után se terveztünk semmit. Minden irodalmat elolvastam, minden érdekel a témában, sok anyukával beszéltem a családban, nem ragaszkodunk semmihez. A legjobban a védőnő fogalmazta meg, hogy eltervezhetjük, hogy mi lesz, aztán majd úgyis jön a baba és eldől minden :-)

6218. agci113
2018. júl. 21. 20:49
😘😘😘
6217. witch959
2018. júl. 21. 20:34

Az a baj, hogy hihetetlenül nyomják egyesek a saját nézeteiket és tényleg kb. gyilkosnak néznek, ha nem úgy csinálsz valamit, ahogy mondják. Brutális nyomás van a friss anyukákon, akik még azt sem tudják, hogy fiúk - e vagy lányok abban a pillanatban...


Ági! Nagyon sajnálom, hogy anyósod ilyen és sajnos tökéletesen átérzem, mert az enyém is pontosan ilyen! Erről jut eszembe egy kép szövege, ami Facebook - on terjedt:


"Drága Anyós! Kérlek ne is próbálkozz kioktatni arról, hogy hogyan kell nevelnem a saját gyermekemet! Nekem jutott egy a tiedből és hát mit ne mondjak... Van még mit fejlődni...!" 😂

6216. Magni1 (válaszként erre: 6206. - Witch959)
2018. júl. 21. 20:26

Szívemből szólsz 😍🙂


Amúgy én elhatároztam, mielőtt megszületett, hogy napirend lesz, és három óránkénti etetés, ehhez képest már a kórházban igény szerint szoptattam. ☺

Mondjuk most már van napirend, de most meg ez a jó.

6215. 1e454498dd (válaszként erre: 6206. - Witch959)
2018. júl. 21. 20:15

Én világ életemben tudtam, mit és hogyan szeretnék csinálni a gyerekemmel, gyerekeimmel. Láttam magam előtt az életünket, az etetést, altatást, játékot, mindent. Azután jött egy kislány, aki totál felborított mindent. Átlagosnál érzékenyebb és egyben határozottabb, és én húzhattam le minden elképzelésemet és tervemet. A jól átgondolt alapokat is felülírhatja a gyerek. A kisfiam egészen más.

Igaz, amit írsz, egyedül te tudod, mi a legjobb a gyerekednek, néha pedig ő még nálad is jobban tudja😉😁


Valóban édemes az első pillanattól kezdve meghúzni a határokat, hogy meddig szólhat bele a dolgokba a rokonság, intelligencia kérdése, hogy ezt a határt betartják-e. Anyósom nem tiszteli a határokat. Nagyon nehéz így. Tegnap durván megsértve a határt tönkretette a lányom szülinapját. Ez is olyan, hogy nem elég az elhatározás. Rengeteg rugalmasságra van szükség. Van, ahol működik, például ha a gyerek igényeit nézem, van ahol nem. Ilyen az anyósommal való viszony.


Ha pedig néha sírva futnál ki a világból, ne hidd, hogy emiatt rossz anya vagy! Nem lehet mindig mosolyogni. De még ekkor is a világ legjobb dolga anyukának lenni!❤

6214. witch959 (válaszként erre: 6213. - Witch959)
2018. júl. 21. 19:44
Ja, és nagyon fontos! Az, hogy nekünk ez bevált, kicsit sem jelenti azt, hogy mindenkinek ez a jó! Tényleg mindenki úgy csinálja, ahogy nekik a leginkább működik!
6213. witch959 (válaszként erre: 6212. - Witch959)
2018. júl. 21. 17:55
Rosszul írtam! Szóval én 3 óránként etetek és napirend van!
6212. witch959 (válaszként erre: 6210. - Szamóca86)
2018. júl. 21. 17:54

Én nem tudom, hogy működik - e, mert én nem 3 óránként etetek és napirend van első perctől. 😀

Ez működik nálunk tökéletesen. 😊

Nincs cumijuk, mérlegelve szoptattam, aztán pár hét után már csak egyiküket szoptattam, másik lefejt tejet kapott és tápszer is kellett, illetve 3 - 4 hónapos koruktól csak tápot kapnak, mert egyik napról a másikra egyszerűen elapadt a tejem. 8 hetes koruk óta nem kelnek éjjel enni/inni/sírni, alszanak este fél 8 - 8-tól reggel 7 - 8 - ig. 😊

De az előbb említett dolgok miatt már többen is veszekedtek velem és beszéltek hozzám úgy, mintha ezzel kb. megölném őket, de letojom. 😂 Vidám és kiegyensúlyozott csajszijaink vannak, akik szerencsére sosem voltak még betegek, tehát talán nem olyan szörnyű, amit teszünk. 😀

6211. szamóca86 (válaszként erre: 6207. - Agci113)
2018. júl. 21. 17:43

Ó,ez egy nagyon aranyos pocak már! 😊

Jól tettétek,hogy kimozdultatok,olyan szép az idő!

Én már csak rövidebb kimozdulásokban gondolkodom (28+3-nál járok a csajokkal),de ma eljutottunk délután fagyizni,az is nagyon jó volt. 😊🍦

6210. szamóca86 (válaszként erre: 6206. - Witch959)
2018. júl. 21. 17:40

Tetszik amiket írtál. 😊

Van 1-2 elképzelésem,de ha nem fognak működni az elején,igyekszem azért rugalmasnak lenni.

Őszinténszólva ikrekkel nehéz elképzelnem az igény szerinti etetést és a napirend nélküliséget...ez kivitelezhető? Nem csúszik nagyon szét akkor minden?

Persze az elején mindenképp szétcsúszott leszek valamennyire,gondolom. 😁

Azért sokszor eszembe fog majd jutni amiket írtál. Az az ötperces szünet is,remélem. ☺

6209. witch959 (válaszként erre: 6207. - Agci113)
2018. júl. 21. 17:27
Nagyon szépen dudorodsz már!! 😍
2018. júl. 21. 16:17

Witch, a szívemből szóltál!


Ágci, gyönyörűen domborodik az a pocak 😍

6207. agci113
2018. júl. 21. 15:33

Csajok, ma Velemérben jártunk s férjem lőtt rólam egy képet-igazából ez az első kép amin látszik valami 😍

Kicsit fent hagyom!

Amúgy gyönyörű ez a vidék,még nem jártunk erre, de nagyon ajánlom, annyira békés!

Lánykák,akik a végén jártok, nagyon gondolok Rátok!! Én is a nem mindent előre eldöntés híve vagyok, de Witch írtál pár igen megfontolandó dolgot, úgyh köszönjük!!!! :D

6206. witch959
2018. júl. 21. 15:14

Én a szülésre nem terveztem semmit, de én úgy gondolom, hogy teljesen mindegy, ha ketté kell vágni, akkor legyen úgy, csak a csajokkal minden rendben legyen. Nem hinném, hogy a szülés módjától függne, hogy valaki jó anya vagy sem. :) Például a rokonságomban van olyan egybabás, aki a szülés előtt pár nappal befordíttatta a dokival a babáját, mert szerinte kizárólag akkor lesz jó anya valaki, ha természetes úton szül... A gyerek már 3 éves, ő pedig mindennek mondható, csak jó anyának nem... :(


Viszont a tervezésben én úgy gondolom, hogy vannak alapok, amiket célszerű lefektetni még előre, a többi pedig alakul, ahogy kényelmes. Például az etetés (igény szerint vagy 3 óránként), napirend vagy igény szerinti nevelés, cumi vagy nem cumi, stb... Mert ezek mindegyikénél az a legjobb, ha első perctől úgy van. Persze minden alakítható később is, de akkor már mindenkinek nehezebb az átállás.

De bármit is választ az ember, mindig az a legfontosabb, hogy nektek a legjobb legyen! Rohadt sokan lesznek, akik majd mindenáron meg akarják mondani, hogy mit hogyan csináljatok és ti meg ott lesztek a hormonjaitokkal és 1 vagy 2 babával hulla fáradtan és a megmondóemberek csak nyomni fogják a fejetekbe a dolgokat, rosszabb esetben mindenki egészen mást, szóval a saját gondolatotokhoz képest még vagy 10 verzió hangzik el és legszívesebben csak kiabálnátok, hogy elllllééééégggg, de ugye a jólneveltség miatt nem teszitek... Na, ez az a pont, amikor ha törik, ha szakad, akkor is üljetek le egy kávéval/teával/kakaóval/akármivel 5 percre és gondolkodjatok el egy picit! SENKI SEM ismeri jobban a gyerekeiteket nálatok és épp ezért SENKI SEM tudhatja jobban, hogy nektek mi a jó! Ha akármiért nem akartok szoptatni, akkor adj tápszert! Ha fejni akarsz inkább és üvegből tejet adni, akkor tedd úgy! Ha egy ágyban akarsz vele aludni, akkor tedd úgy! Teljesen mindegy, hogy ki mit mond! És az 5 perces szusszanás végén gondolj arra, hogy milyen kemény küzdelem volt, hogy az a pici baba(vagy több) megszülessen és mosolyogj!!! Mindig mosolyogj!!! Hiszen ott van Veled és Te vagy az anyukája!!! A világ legjobb dolga anyukának lenni!!

6205. szamóca86 (válaszként erre: 6204. - Mokuci1986)
2018. júl. 21. 14:59

Ó,akkor mostmár tényleg meg lehet nyugodni,erős babák már,bármikor érkezhetnek. 😊

Nagyon ügyesek vagytok és biztosan azok is lesztek! Ha nem görcsölünk,az már fél siker szerintem,a többi majd idővel alakul! 😉

Persze nincsenek illúzióim,biztos lesznek kiborulások is,de ez a csomag része,főleg igy elsőre. ☺

6204. mokuci1986 (válaszként erre: 6203. - Szamóca86)
2018. júl. 21. 14:44

Teljesen így gondolom én is 😊

Lesz itt fejetlenség, kéretlen tanácsok, sikertelen próbálkozások, káosz, sírás, nevetés, kisebb-nagyobb sikerek és kudarcok... Hirtelen más nem is jut eszembe 😊 De abban az egyben biztos vagyok, hogy idővel mindenki bele fog rázódni, szülők és babáik egyaránt 😍

Ma töltöttem a 36 hetet, fogalmam sincs h mennyi lehet még hátra. Izgatott nem vagyok, de kíváncsi rájuk annál inkább 😍

6203. szamóca86 (válaszként erre: 6198. - Mokuci1986)
2018. júl. 21. 14:19

Egyébként szerintem teljesen jól teszed,hogy nem görcsölsz.

Néha elképzelem milyen lesz a két kicsivel,de én is úgy vagyok vele,hogy meg kell majd ismernünk egymást,össze kell szokni. Hiába szeretnék én bizonyos szabályokat,ha azt sem tudom milyen habitusú babák lesznek,hogy megy majd nekik az evés,alvás,mennyire lesznek nyugisak/türelmetlenek.

Ezeket látni kell és utána lehet próbálgatni mi hogyan jó nekik és nekünk.

Legalábbis én így gondolom,az elején úgyis nagy össze-visszaság lesz,ebben biztos vagyok. ☺


Te jól vagy Mókuci? Neked már nagyon nincs sok...😊

6202. szamóca86 (válaszként erre: 6198. - Mokuci1986)
2018. júl. 21. 14:14

Hát amúgy én sem akarom túltervezni,mert annyiféleképpen alakulhat. Adott helyzetben a doki jobban tudja majd mi a legjobb,mint én akinek teljesen új lesz minden érzés.

Nem akarok nagy terveket,csak menjen minden jól. 😁☺

6201. asvdorika (válaszként erre: 6105. - Wantababy)
2018. júl. 21. 13:47
Köszönöm 😍
6200. asvdorika (válaszként erre: 6109. - Witch959)
2018. júl. 21. 13:46
Köszönjük szépen! 😊😍
6199. Wantababy (válaszként erre: 6195. - Léna123)
2018. júl. 21. 13:03
Értem,köszönöm. ☺ Igen a vége fele járok 😊
6198. mokuci1986 (válaszként erre: 6196. - Szamóca86)
2018. júl. 21. 11:10
Mi azt beszéltük meg a drnővel, h mivel A baba fejvégű, így nem zárjuk ki a természetes szülést, de B baba még forgolódik, így rögtönzünk majd akkor, amikor eljön az ideje. Én nem is tervezek semmit előre, mert akkor úgysem úgy lesz, s csalódott leszek. Nem jellemző annyira rám, h sodródom az árral, de jelenleg azt teszem. Pl ahogy azt sem tervezem, hogy egyszerre vagy külön etetem őket, hogy alszanak majd, stb. Egyelőre semmit nem látok előre, mindennel úgy vagyok, hogy majd alakul vagy majd kitapasztalom. Nem akarok feleslegesen előre görcsölni semmin, még élvezem a terhességet, amíg tudom, aztán úgyis itt fogok bőgni a magatehetetlenségtől, amikor megszületnek 😂
❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook