Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kaális babák fórum

Kaális babák (beszélgetős fórum)


3587. Magni1 (válaszként erre: 3586. - Witch959)
2017. máj. 4. 20:02

Mert nálam most az lenne a legjobb forgatókönyv, h kombi teszt, és ha ott kijön vmi, akkor prena.

De lehet, h 40 évesen a kombi eleve hülyeség, ezt szeretném megbeszélni a genetikussal.

Sztem a down a legmagyobb vesz€ly forrás, az edwardsos meg pataus babák nagyon furán néznek ki, nem igaz, h nem látsazamak uh-on, és ők ugye általában már nem is születnek élve.

Ha baj van, így is úgy is meg kell szülni :(((


Szóval ilyesmi a dilemma.

Az edw+patau+down prena 180ezer,a csak down 75...

3586. witch959 (válaszként erre: 3584. - Magni1)
2017. máj. 4. 19:55
Tyűűű... ezt ő tudja biztosra mondani, de úgy rémlik, hogy neki nem olyan volt, hanem az ultrahang részen láttak eltérést.
3585. Léna123
2017. máj. 4. 19:55

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Majd azért a dokival is megbeszélem, aztán meglátjuk mi lesz, még van pár hetem eldönteni.

Witch, köszi az ajànlást, mindenképpen az Istenhegyire tervezek menni, akkor màr bejelentkezésnél kell kérnem, hogy ahhoz a dokinőhöz szeretnék menni?

Igen azt amúgy olvastam, hogy ha mondjuk a nifty eltérést mutat, akkor automatikusan szúrnak.

3584. Magni1 (válaszként erre: 3583. - Witch959)
2017. máj. 4. 19:53
De azután, h kicsengette a méreg drága teszt árát?
3583. witch959 (válaszként erre: 3582. - Magni1)
2017. máj. 4. 19:50
Katát is megszúrták (lukikata a fórumneve itt), de szerencsére a szúrás eredménye megnyugtató volt. :) Majd jön és elmeséli, csak most shoppingol a drágánk. :D
3582. Magni1 (válaszként erre: 3570. - Léna123)
2017. máj. 4. 19:41
A barinőmnek egy gyerekkel:kihozott vmit a prena vagy edwardsra v pataura, úgyhogy a végén csak megszúrták... :(
3581. Hanga05
2017. máj. 4. 19:35

Witch, siag, köszönöm a tanácsokat!

Nekem a kávé sem segít, minden reggel iszom egyet. Most semmi sem bír a hormonjaimmal. Jövő héten megyek a védőnőhöz, majd őt is megkérdezem.

3580. Hanga05 (válaszként erre: 3573. - Léna123)
2017. máj. 4. 19:32

A Panorama is hasonló a Nifty-hez és a Prena-hoz, csak más cég. Nekem mintha azt mondták vona, hogy amerikai, de gondolom, egy pesti laborja végzi. Én azért választottam, mert talán a legérzékenyebb, meg ennek van a legkiterjesztettebb változata is, bár van hasonló a Nifty-nek. Én nagyon be voltam tojva a koromból adódóan is, és kértem a mikrodeléciókat is, most már nem biztos, hogy kérném.

Edinának (witch) is teljesen igaza van, a kombinált teszt és a jó UH jó kiszűri, ha valami van. Ikreknél még az is nehéz kérdés, jobb, ha nem kerül az ember ilyen helyzetbe, ha mondjuk az egyiknél kiderül, hogy beteg, és a másik egészséges, akkor tesz valamit az ember? Arra akarok célozni, mindig el kell tudni dönteni, hogy meddig vizsgálódjon valaki, van-e következménye?

3579. siag21 (válaszként erre: 3578. - Witch959)
2017. máj. 4. 19:31
Megbeszéltük!😉😂😂😂
3578. witch959 (válaszként erre: 3571. - Siag21)
2017. máj. 4. 19:15
Szerintem most kitaláltad, hogy mi legyen a NoPink bolt mellett a másik üzleti lehetőség! Olyan gyümölcsöt termeszteni, ami állati fehérjét tartalmaz! :D Szerintem csináljuk meg! :D
3577. witch959 (válaszként erre: 3565. - Léna123)
2017. máj. 4. 19:13

Szuper hírek! :)


Nekünk is ikreink lesznek. Azt tanácsolták mindenhol, hogy a genetikai ultrahangot csináltassuk meg és a sima kombinált vértesztet. Ha ezek bármelyike akármennyi eltérést mutat, csak akkor csináltassunk mást.

Még az Istenhegyi honlapján is az van, hogy csak akkor csináltasd meg bármelyik drágábbat, ha a sima kombináltnál találtak valamit, sőt, akkor a kombinált árát levonják a későbbi drága vizsgálat árából.

Az Istenhegyiben dolgozik Dr. Hajdu Krisztina, aki szülész - nőgyógyász és genetikus is egyben. Ő az ország egyik legjobb szakembere, ikreknél kifejezetten őt ajánlja mindenki. Mi is nála voltunk genetikai ultrahangon. Én maximálisan őt ajánlom. :)

3576. siag21 (válaszként erre: 3572. - Léna123)
2017. máj. 4. 19:12

Megmondom őszintén én az elnevezésekkel bajban vagyok. A lenti linken található dolgokat nézték, illetve ehhez választottam még a toxémiát.


[link]

3575. witch959 (válaszként erre: 3568. - Hanga05)
2017. máj. 4. 19:07

Még nem biztos, hogy megcsináltatom megint a terhelést, vasárnap mindenképp egyeztetek a nőgyógyászommal is és meglátjuk, hogy mire jutunk.

A vércukor határon belül volt, így nem hiszem, hogy baj lenne.

Nekem tényleg semmi baj az emésztésemmel, így sajnos nem tudok Neked jó praktikát mondani (azon kívül, hogy egyél sok gyümit :D ). A védőnénid nem tudott valami jó tanácsot adni rá esetleg? Illetve én még reggelente iszom tejeskávét. Pici kávé sok tejjel. Ezt még az elején megkérdeztem a dokimtól, hogy szabad -e. Azt mondta, hogy ennyit nyugodtan, mert ez is segít, hogy ne legyen szorulásom a későbbiekben. Esetleg ezt kipróbálni nálad?

3574. siag21 (válaszként erre: 3568. - Hanga05)
2017. máj. 4. 19:06

Nekem az aszalt szilva vált be. De nincs IR-em, így könnyített pályán mozgok, gyakorlatilag bármit bármikor ehetnék. Azt vettem észre, h a teljes kiőrlésű tésztából készült spagetti sima paradicsomos szósszal megmozgatja a beleket.

Lekopogom, h a betöltött 34 hét alatt nem volt székrekedésem.

3573. Léna123 (válaszként erre: 3566. - Hanga05)
2017. máj. 4. 19:03
Megkérdezhetem mi s Panorama teszt? Arról nem olvastam semmit, bàr gondolom ha rákeresek, megtalàlom. Azt hol csináljàk?
3572. Léna123 (válaszként erre: 3571. - Siag21)
2017. máj. 4. 19:00
Milyen teszttel nézetted ezeket? Kombinàlt teszt? Vagy valami màssal? Bocsi ha valami hülyeséget kérdezek, de annyira kezdő vagyok ebben. ☺
3571. siag21
2017. máj. 4. 18:56

Lányok, mindenkinek gratula: az orvost túlélőknek, a leletgyüjtögetőknek, az uhásoknak, utazóknak, sportolóknak, fotósoknak... 😃❤


Edina, a fehérje amúgy is kell. A terhesség második felében sok kismami fehérje hiányos lesz. Ha lenne sok-sok fehérjéből felépülő gyümölcs, esküszöm elmondanám mi az.😀 Hol gondolod elvégeztetni újra a vizsgálatot?


Léna, én is 37 vagyok, nekem a genetikai uh-n kívül down, edwards és patau szindrómát néztek, illetve nézettem még terhességi toxémiát. Minden alacsony kockázatú lett, így nem mentem tovább.

3570. Léna123 (válaszként erre: 3569. - Magni1)
2017. máj. 4. 18:53

Az jó lenne, ha megírnád. Én még dokival erről nem beszéltem. A Niftyn gondolkozom erősen, ha az árától el is tekintek, azt nem tudom, hogy valóban olyan megbízható e mint ahogy írjàk, főképp ikrek esetén. Mondjuk ma a szonográfus csaj azt mondta igen megbízható, kivàltja a szúrást. Hát nem tudom...

Köszi szépen Hanga, Dorka. ☺☺

3569. Magni1 (válaszként erre: 3565. - Léna123)
2017. máj. 4. 18:46

40 vagyok, hasonló dilemmával, megyek hétfőn a czeizel intézetbe genetikai tanácsadásra, majd beszámolok, h mit mondtak.

Én utána döntök.


A nőgyogyim a prenát erőlteti.

3568. Hanga05 (válaszként erre: 3564. - Witch959)
2017. máj. 4. 18:43

Szerintem várd meg, mit mond a belgyógyász, elvégre a vércukrod jó lett. Esetleg időnként nézesd meg a vércukrodat random. Én nem szívesen terheltetném magam újra, de te tudod.

Neked legalább jó ehet az emésztésed ennyi gyümölccsel. Én a szorulással küzdök, úgyhogy én sem tudom teljesen betartani a diétát, lassan kefírt, joghurtot eszek szilvalével. Ha valaki szintén küzd, és van jó praktikája, ne titkolja! :)

3567. asvdorika (válaszként erre: 3565. - Léna123)
2017. máj. 4. 18:40
Hatalmas gratula Nektek. Látod, hogy megindultak a növésben. 😊
3566. Hanga05 (válaszként erre: 3565. - Léna123)
2017. máj. 4. 18:34

Nagyon szépek! :)


Nekem Panorama tesztem volt, én 40 vagyok.

3565. Léna123
2017. máj. 4. 18:23

Sziasztok! Megvolt ma az uh, nagyon büszke vagyok rájuk, hatalmasat nőttek, 17 mm és 17,8 mm nagyságúak, és minden rendben van. 💜💜💜 Ezek szerint a tünetek enyhülése nem feltétlen jelent rosszat, pedig izgultam miatta.

Magni, örülök, hogy sikerült elintézned a recit, innentől akkor nyugi van. ☺☺

Lányok! 37 éves vagyok, van elképzelésem, hogy milyen genetikai vizsgálatot szeretnék majd az Istenhegyin megcsinàltatni, nyilván az orvosommal is megbeszélem, de megkérdezhetem, hogy hasonló korban ki mit csinàltatott? Szeretnék minél megbízhatóbbat, de nem szúratnék, ha nem muszáj.

3564. witch959 (válaszként erre: 3563. - Magni1)
2017. máj. 4. 17:41
Igen, szerintem is megnyugtató. :) Azt is mondta, hogy a legfontosabb amúgy is a vércukor eredmény, ez is egy oka annak, hogy a legtöbbször nem néznek már terhelésnél ilyen 2 órás vizeletcukrot.
3563. Magni1 (válaszként erre: 3562. - Witch959)
2017. máj. 4. 17:29
Hálisten! Ez azért jól hangzik :)
3562. witch959
2017. máj. 4. 17:26

Felhívtam egy nagyon régi barátunkat, aki a sátoraljaújhelyi kórház laborjának a főorvosa.

Ő több dolgot is mondott:

- simán esélyes, hogy elrontották a vizsgálatot, mert elég fura, hogy a vérkép normális és nekem megsúgja, hogy sokszor elrontják.

- Ez a vizeletvizsgálat nagyon elavult, épp ezért már szinte sosem alkalmazzák. (Van más, amivel pontosabban mérhető, hogy van -e baj a cukorral vagy sem.)

- Régen ezt a vizeletcukrot nem mérték számszerűen, hanem + jelekkel volt 3 csoport. A +++ volt a legrosszabb. Ez az érték a középső csoportba tartozik, de igazából nem lehet a vizeletben pontosan, számszerűen mérni, ez a másik oka annak, hogy már elavultnak számít a vizsgálat, nem is érti, hogy nekem miért csinálták.

- Ha a terhelés alatt bármikor 8 fölé ment a vércukrom, akkor simán megjelenhet a vizeletben a cukor, márpedig ha én ennyire nem ettem mostanában szénhidrátot/cukrot, akkor szinte biztos, hogy volt fölötte legalább egy kis ideig, de az nem baj, mert vissza is ment a normál érték alá normál időn belül.


Szóval ő két dolgot tanácsolna, ha ő kezelne:

- annyit változtassak az étrendemen, hogy egyek állati fehérjét is, elsősorban persze húst, meg nem ártana tojás, sajt, ilyesmi sem

- ismételjük meg a vizsgálatot biztos, ami tuti, ha van bármi, ami terhességi cukorbetegségre utalna


És azt is elmondta, hogy egy percig se aggódjak, terhességnél amúgy is kb. bármi megtörténhet, de ez az eredmény egyáltalán nem rossz, maximum nem a szokványos. :)


Szóval én teljesen megnyugodtam. :)

3561. witch959 (válaszként erre: 3557. - Brownie85)
2017. máj. 4. 17:14
Nyugi! Szerintem Neked semmi baj sem lesz! :D
3560. Magni1 (válaszként erre: 3558. - Magni1)
2017. máj. 4. 17:11

Még mindig azon parázok, h vmi ismerős megtudja :D mielőtt eltelik az első trimeszter.

Így rejtőzködöm :)

3559. Magni1 (válaszként erre: 3557. - Brownie85)
2017. máj. 4. 17:10
Figyeld meg, h neked semmi bajod nem lesz :D
3558. Magni1 (válaszként erre: 3535. - Lukikata)
2017. máj. 4. 17:10
Felraktam a naplómba :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook