Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jutalmazás - büntetés fórum

Jutalmazás - büntetés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
164. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 148. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 12:11
Elméletben nekem is logikus, 2-- alkalommal így is teszek, de időnként borul,szerintem kicsi helyre raktam. De már ott szoktam meg. Na, ez legyen a legnagyobb baj, nem? :))
163. Mazsinka (válaszként erre: 162. - Egypt)
2014. ápr. 21. 11:36

Adott két lány, az egyik visszahúzódóbb természetű alapból, a másik vehemensebb. Apuka úgy gondolta, mindkét gyereknél alkalmazza a nagy szigort, s annak velejáróit. A visszahúzódó még visszahúzódóbb lett, önbizalom hiányos, megfelelési kényszeres, a vehemens még vehemensebb, idegbajos, hangos, védekező üzemmódba kapcsoló, rögtön támadó, páncélt viselő felnőtt.


Nem minden személyiségtípust lehet ugyanolyan elvekkel regulázni, vagy épp lehet, csak annak finomított, vagy felerősített verzióival attól függetlenül, hogy a gyerek épp extrovertált vagy introvertált... stb.

162. egypt (válaszként erre: 146. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 11:25
Még szép, hogy egyformán neveli az ember a gyerekeit, mert mindenkinek van egy irányvonal jó esetben, amit helyesnek tart. Pl. ha én az egyiket nem ütöm meg, akkor a másikat sem. Ha az egyik nem ugrálhat fel az asztaltól, akkor a másik sem. Ha az egyiknek le kell feküdnie 9-kor mese után, akkor a másiknak is. Ha az egyik nem ehet édességet ebéd előtt, akkor a másik sem. Tök mindegy, milyen a habitusa és mennyire tetszik vagy nem tetszik neki, vannak nevelési elvek, amikhez az ember ragaszkodik. Nem lehet teljesen máshogy nevelni. Az egy dolog, hogy ami egyik gyereknél beválik, nem biztos, hogy a másiknál is, és mindenki alkalmazkodik a gyerekhez és változtat, de az egyik gyereket szinte nevelni sem kell, a másiknál pedig sokkal több erőfeszítés kell.
161. a0c1361e44 (válaszként erre: 160. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 11:25

Egyébként nagyon sok felesleget dolgot tartunk, én időnként épp ezért kidobálok ezt meg azt:)

Edényeket sem használok annyit, amennyi van, épp nem rég szabadultam meg fazekaktól és lábosoktól, mert nem használok annyit, így van hely a szekrénybe a lisztnek, cukornak, stb. és nem kell külön polcon tartogatnom.

Sokáig volt 2 robotgépem, 2 grillsütőm, 2 kávéfőzőm, stb. Na ezektől is megszabadultam, bár volt amit megbántam, mert hamarosan tönkre ment a robotgépem és újat kellet vennem. A férjem nagy gyűjtögető, én meg nagy szortírozó:)

Járókánk nekünk volt, de az nem otthon, mert otthonra elég a kiságy, a járóka meg a nagyszülőknél volt. Az etetőszék pedig elég volt arra, hogy egyen benne a gyerek, illetve abban ült és játszott, amikor sokáig voltam a konyhába.

160. Mazsinka (válaszként erre: 159. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 11:18
Az a baj, hogy nálunk már így is mindennek megvan a helye, és semmi sem férne be anélkül, hogy ne legyen kupi-hatás. Ha valamit beteszek, ki kell valami mást vennem a szobából. Kiságy? Nincs neki hely, pelenkázó szerintem nem lesz, mert az is csak foglalja a helyet. Ketrec semmiképp, max egy pihenőszék. Az etetőszék elférne, de kád a fürdetéshez, amikor fél fürdőt elfoglalja a mi kádunk? Lehetetlen. Mivel nincs éléskamrám, a konyhát is nagyon nehéz rendben tartanom, mert mindenütt van minden, amit nagyon utálok!!!
159. a0c1361e44 (válaszként erre: 157. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 11:12

Elsőre mindenki viccesnek találja, amilyen vagyok, de aztán azt mondják, hogy ez tök jó:)

Pesze nekem is kényelmesebb lenne, ha nem lenne ennyi heppem, de már nem tudok mit csinálni, ilyen vagyok és kész:))))

158. a0c1361e44 (válaszként erre: 156. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 11:11

Ha jön a baba, akkor ki kell előre találni, hogy mit hova teszel:)

Én nem vettem épp ezért nagy babakocsit, hanem csak egy összecsukhatót, mert az öszecsukva elfért az ajtó mögött:), az etetőszék a konyhába volt az asztal mellett. Kiságy nem volt gond, mert a berendezés ezzel együtt lett kitalálva:) Lehet azért is volt egyszerűbb nekem ez a része, mert akkor költöztünk a kis lakásunkba, amikor a gyerekünk már megszületett, így már ehhez találtam ki mindent (játékok helye, stb.).


És ugye, hogy milyen jó úgy hazamenni vagy otthon lenni, hogy a lakás nagy részében rend van?


Fog ez menni gyerek mellett is! Erről is lesz előre elképzelésed, ami jó is:)

157. Mazsinka (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 11:05
Van egy barátnőm, pont ilyen, mindenhez táblázatokat csinál. Rendszerez...
156. Mazsinka (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 11:04
Ügyes vagy. Nálam csak annyi elv van, hogy a nappali-vendégfogadó szoba, mindig a legnagyobb rendben kell, hogy legyen. Haj, szösz nem lehet szanaszét, s minden tiptop. Nem túl nagy a lakás, ezért félek is, hogy férne még el benne babakocsi, kiságy, ketrec, pihenőszék, etetőszék, meg egy kupac gyerekjáték. Biztosan felborulna ez a rend, és akkor ha jönne valaki, max a játékkupac tetején foglalhatna helyet, mert ha egyszer szétpakol, úgysem fog fél óra múlva visszapakolni.
155. a0c1361e44 (válaszként erre: 152. - Michelle.r)
2014. ápr. 21. 10:58

Én is előre kitalálom, hogy mit és mivel vegyek fel. Ezt tini koromban "fejlesztettem" ki, amikor mindig probléma volt, hogy melyik nadrághoz vagy szoknyához milyen felsőt és kiegészítőket vegyek fel. A barátnőim jól szórakoztak rajtam, amikor elmondtam nekik, hogy én vasárnap délután felírom egész hétre, hogy mit fogok a hét napjain felvenni:) egy határidő naplóba írtam fel minden napra 2 változatot. Hétfő: sárga nadrág+zöld póló, zöld cipő, sárga és zöld karkötők+nyaklánc, zöld táska vagy kék szoknya+csíkos póló, csíkos cipő, kék nyaklánc és fehér táska+karkötő. Ez annyira belémrögzült, hogy ezt követem a mai napig, csak már nem írom fel, hanem a vasárnapi vasaláskor összerakom. Soha nem variálom át a ruháimat, mert az adott szoknyához vagy nadrághoz vettem a felsőt, az illik hozzá, ha valami történik vele, akkor persze keresek másikat azok helyett. Vannak a plussz cuccaim, amik igen, szín szerint vannak a szekrényben (fehér pólók, kék pólók, világos pólók, fekete pólók, stb.)


És a törölközők:) vannak a nagyok a kicsik és a még kisebbek, alul a sötét színűek és felfelé a kupacban egyre világosabbak, mindig a felsőt vesszük elő, ágyneműt garnitúránként rakom el, kabátok évszak szerint és igyekszem szín szerint is (mindig a legvilágosabb van elől és egyre sötétebbek ahogy haladunk hátrafelé). Én így szoktam meg, a fiúk is átvették ezt a szokásomat. A férjemnek a szekrényében is eszerint pakolok. Nem igen hagyunk kint semmit, ami rendetlenség érzetét kelthetné és pont azért, hogy egyszerűbb legyen tisztán tartani a lakást.

Ez van, nekem ez az etalon, bárkihez megyek a családba ez van mindenkinél. Persze van olyan barátnőm épp ezért, akihez be kell jelentkeznem, mert ha megyek hozzá, akkor "nagyrendet" csinál:))))

Nekünk az első években csak 1 szobánk volt, a gyerekem egész kicsi korától megtanulta, hogy esténként a játékokat vissza kell tenni a polcra, dobozokba, stb. Először közösen csináltuk a pakolást, majd később már egyedül csinálta. Mindig fürdés előtt pakoltunk.


Persze most ezt nem mindet neked írtam, csak nem akartam újabb hozzászólásba kezdeni:)

154. spinneli (válaszként erre: 148. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 10:23

Nekem az, hogy szetteket rakjak össze előre valószínűleg az örökkévalóságig tartana, örülök, ha élesben meg tudom szülni, hogy mit kéne felvenni.

:)

153. spinneli (válaszként erre: 147. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 10:21

A gyerek temperamentuma sokat változtathat az alap elképzelésen, de a következetesség nagyon fontos.


Az én gyerekemen már most látszik, hogy egészen más a ritmusa, mint a férjemé, és az enyém, ami egyáltalán nem baj, de nem olyan "kézenfekvőek" a technikák így, hanem többet kell rajta agyalni, hogy mindenkinek jó legyen, ugyanis lehet úgy fegyelmezni, hogy azt gyerek ne traumaként élje meg.


pl: Egy örökmozgó gyereknél és egy lassabbnál, simulékonyabbnál is bejön a full szigor,de az előbbi sokkal jobban megsínyli, nála érdemes másképpen elérni, hogy a határokat tartsa.

152. michelle.r (válaszként erre: 148. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 10:09
És hogy a manóban tudod eldönteni, hogy két héttel később a bézs nadrágodhoz világoskék, barna vagy vaníliafehér blúzt akarsz felvenni? ;))
2014. ápr. 21. 09:58
Egyébként engem nagyon érdekel ez a téma, és főleg azért, mert még nincs gyerekem. Úgy gondolom, hogy a gyerekvállalás nemcsak arról szól, hogy megszületik, aztán de cuki, s majd felnő. Amikor jön az első hiszti, rosszaság, tombolás, akkor majd ott áll a felkészületlen (ha lehet egyáltalán felkészülni) szülő, s azt sem tudja, hogyan reagálja le az egészet. Választ egy módszert, ami épp a száján kifér, lekiabálja, vagy megveri, vagy bünteti, tudom is én. Aztán jön a többi cirkusz, és anyuka tanácstalan, mit ront el. Eltelik jópár hónap, év, és akkor esetleg utánanéz könyvben, elmegy pszichológushoz, vagy kikéri mások tanácsait. Ekkor már lehet, hogy késő, mert a legelső alkalommal kellett volna helyesen közbelépni, és következetesen ahhoz tartani magát. Ezért szerintem jó dolog előre informálódni, elméleteket gyártani, mert még mindig jobb, ha valakinek vannak elméletei, amik aztán vagy megdőlnek, vagy nem, mintha még azok sem lennének.
150. anya4005 (válaszként erre: 149. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 09:53

Azt irtam,eleg,ha lefekves elott rendet raknak! Mivel egyetlen szobaban vannak a jarekaik,azt addig fel is porszivozom,mig reggeliznek,a tobbi helysegben nem tudnak pakolaszni! Ha pedig este nem pakolnak el,azt 2 perc alatt megoldom. Ne gondold,hogy ket pici gyerek felugyelet es esz nelkul pakol mindent egesz nap,en meg csak nezem. Egy eves koruk ota rendet raknak maguk utan,de bizony,ha faradtak,nem fogok harpiaskodni,hogy megcsinaljak!

Korabban mar irtam,hogy a takaritasban is reszt vesznek,ha van kedvuk,pont azert,mert azt latjak!

149. gribedli*** (válaszként erre: 139. - Anya4005)
2014. ápr. 21. 09:15

En nem tudom elhinni, hogy a kaoszban lehet tisztasagot tartani. Eleve ha rendetlenseg van, mielott felporszivozol, felmosol, mindent el kell mozditani, felemelni, stb. A furdoben sorakozo tul sok termeket is mindet el kell mozditani, mielott rendesen ki tudod takaritani, nem hiszem, hogy ezt napi szinten valaki megcsinalja, mig, ha rend van es nincsenek elo cuccok sehol, minden takaritasi muvelet kevesebb idobe telik es tenyleg elvegezheto napi szinten.


A legtobb helyen, ahol kaosz van, ugy vegzodik, hogy vagy azt sem tudja az illeto, hogy hol kezdjen hozza, vagy megy a sirankozas, hogy persze, a gyerekek miatt nincs ideje, es vannak helyek, ahol egyaltalan soha nem lesz kitakaritva.


Ezert gondolom, hogy igaz a mondas, a rend az fel tisztasag. Aki a "kaosz-de-tiszta" mottot hangoztatja, az csak onmagat hitegeti. A gyerekek is tudnak rendet rakni, minket utanoznak, amit latnak toled, azt teszik ok is. Ha latjak, hogy anyut nem erdekli, ok is tojnak a rendre.

148. gribedli*** (válaszként erre: 137. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 21. 09:07

Torulkozo? Logikus, mindig a felsot huzd ki es nem dol ossze a kupac! Amikor meg elpakolsz, az "ujat" mindig alulra teszed, de ehhez ki kell venned az egesz kupacot:)))


En azert tartok rendet, mert utalok keresgelni. Ez nem mania, ez szinte lustasag, hogy en nem akarok perceket elvesztegetni azzal, hogy keresek valamit, hiszen, ha rend van, egy masodperc alatt kivehetem. Nekem mindossze ezert kell a rend, funkcionalis rend. Hogy ezt ki hogy oldja meg, szinek szerint csoportosit vagy mas kategoria szerint (en speciel sem fajta, sem szin, hanem komplett oltozekeket keszitek ossze, es igy csak kihuzom egy az egybe, tudom, hogy azt a rucit azzal a dzsekivel, azzal a kendovel, nyaklanccal fogom parositani, ez igy meg gyorsabb mint a szin es fajta szerinti csoportositas)

147. Mazsinka (válaszként erre: 140. - Érdekes73)
2014. ápr. 21. 09:07
Minden leendő anyának vannak elképzelései, mit szeretne. Nem hiszem, hogy ez az elképzelés 100 százalékban megfordul a gyakorlatban. Változhat, ezt aláírom, de az alapvonal megmarad, ha anyuka következetesen tartja magát a módszereihez. Akinél felborul minden, az valamit elcseszhetett, és aztán azzal dobálózik, hogy hát, a gyakorlat az teljesen máááás...
146. Mazsinka (válaszként erre: 128. - Csincsinlány)
2014. ápr. 21. 09:04
Nem azért, de két különböző habitusú gyereket nem lehet, hogy különböző módszerekkel kéne nevelni? Mindenki ezzel jön, hogy a gyerekek különbözőek, pedig egyformán neveljük mindkettőt. Az iskolában sem szeretitek, hogy ha mind a 30 gyerek egy kalap alá van véve függetlenül attól kinek milyen tulajdonságai, képességei, igényei vannak, akkor miért nevelitek egyformán az otthoniakat két különböző habitussal?
145. anya4005 (válaszként erre: 143. - Érdekes73)
2014. ápr. 20. 23:36
A fiaim tudjak,hogy vannak szavak,amiket csak anya mondhat! A parom nem beszel csunyan,en eleg szepen cifrazom,ha mondjuk belerugok az agy sarkaba,de nem ismetelgetik,ezzel nem is probalkoznak! Azt hiszem,a hangsulybol tudjak,hogy akkor,ott az nagyon nem jo!!!:-)
144. Érdekes73 (válaszként erre: 128. - Csincsinlány)
2014. ápr. 20. 21:29
Így van szerintem is minden gyerek más és más és más hogyan lehet jól kezelni.Biztos megírják a szakkönyvekbe a tutit ( nem olvastam egyet se) de az élet az kiszámíthatatlan.
143. Érdekes73 (válaszként erre: 109. - Anya4005)
2014. ápr. 20. 21:22
Oviba olyan káromkodást rendezett a gyerek hogy égtem mit a R... mikor az óvónők előadták. Hát nem otthon hallotta :)A vicces ebbe hogy egy ismerős anyukának aki egyáltalán nem fogta magát vissza káromkodásügyileg a gyerekei még véletlenül se használtak csúnya szavakat :)
142. Érdekes73 (válaszként erre: 90. - Anya4005)
2014. ápr. 20. 21:14
:)
141. Érdekes73 (válaszként erre: 106. - Egypt)
2014. ápr. 20. 21:10
Alaptermészet-gének... csodák nincsenek szerintem.Vkire hasonlít az a gyerek :)
140. Érdekes73 (válaszként erre: 54. - Egypt)
2014. ápr. 20. 21:01

:D

Más az elmélet meg a gyakorlat...

139. anya4005 (válaszként erre: 136. - A0c1361e44)
2014. ápr. 20. 17:24
Nem vedeni akarlak,de ez nem betegseg,igeny kerdese! Viszont attol sem trehany valaki,ha nem szin,fazon,evszak szerint pakol. Es a rendetlenseg sem egyenlo a kosszal. Ott,ahol csa felnottek elnek egyutt baromi konnyu rendet,tisztasagot tartani. Ahol gyerek is van,marad a tisztasag es a kaosz. Nekem eleg,ha lefekves elott minden a helyere kerul,de ha faradtak,nyugosek,ez sem erdekel.
138. spinneli (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2014. ápr. 20. 16:28

"Gyerekek, próbálkoznak - ez a dolguk. Az enyém pedig azt, hogy mederben tartsam. "


Az enyém ugyan még csak 9 hónapos, de kb. én is ennyiben tudnám összefoglalni a gyereknevelés lényegét.

:)

137. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 136. - A0c1361e44)
2014. ápr. 20. 15:45
Gyertek már hozzám pakolni egy kicsit. Nem vagyok nagyon rendetlen, de a pizsamák és törülközőim körül általában van kis felfordulás, hiába vannak a pizsamáim évszak szerint, valahogy mindíg felborítom a rendet. A törölközőt is sokszor kihúzom, persze, hogy borul a rend. Tegnap selejteztem, most meg itt bóklászok, és írok, ahelyett, hogy rendet raknék. Szerintem vannak dolgok, amihez nincs türelmem. :)) Én igenis irígylem Íriszt, meg azokat, akik mindent rendben tudnak tartani!
136. a0c1361e44 (válaszként erre: 135. - Anya4005)
2014. ápr. 20. 15:15
Csak azután mondtam miután az illető azt mondta, hogy beteg vagyok én és a gyerekem is.
135. anya4005 (válaszként erre: 132. - Michelle.r)
2014. ápr. 20. 14:54

A parom igenyli,hogy szin es fazon szerint legyenek a ruhai. Mivel en pakolom el,mindig figyelek,hogy ugy legyen,ahogy neki jo,de a sajatomat csak fajta szerint valogatom,es a gyerekeket is. Nincs ezzel baj,a baj ott van,hogy ha valaki azt allitja,hogy retkes,trehany a masik,mert nem ugy csinalja,mint o. Most en mi lehetek,ha igy is,ugy is pakolok?

:-)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook