Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jövő héten Krakkóba látogatunk. Mit érdemes megnézni? fórum

Jövő héten Krakkóba látogatunk. Mit érdemes megnézni? (tudásbázis kérdés)


9. bdiuci (válaszként erre: 8. - Zoltanhabetler)
2013. júl. 10. 20:00
Nagyon nagyon köszönöm a segítséget, kb. ilyen választ vártam!!! Most megyek, és mindent szépen megkeresek a térképen, aztán bele a GPSbe, és irány KRAKKÓÓÓ!!! Köszike mégegyszer! :-))
2013. júl. 9. 17:33

Válasz a kérdés feltevőjének: Én jártam Krakkóban.Igaz,nem mostanábam volt,de feltétlenül nézd meg a Posztó-házat,mellette a templomot,ahol minden órában zene szól a toronyból és szentek alakjai járnak körbe.

A királyi várat a Wawelt nem szabad kihagyni.

A Wielickai sóbányát ajánlom kimagaslaóan,ennek látványa egész életre szóló gyönyörű élmény!!!A közelben van NOva Huta.Itt épült egy templom,aminek az alakja egy vitorláshajót utánoz.A torony tetején egy hatalmas arany korona van, ezt Ausztria ajándékozta a lengyeleknek.A templom falazatát kívülről közel azonos méretű és színű, több mint másfélmillió darab folyami kavics borítja, melyet az ország lakossága gyűjtött össze.Óránként itt is harangjáték szól.Csodálatos a Paradicsom cseppkőbarlang is.Sokan nem hagyják ki a haláltábort.Mindenki maga döntse el,mennyire képes elviselni az ember állati ösztöne szülte borzalmak emlékét.Ha óda menet útba esik Zakopane,keressétek meg a fatemplomot, a pontos helyére már nem emlékszem, de a házaspárok oda járnak megerősíteni a frigyüket.Mi is így tettünk a nejemmel.A közelben van Morskie Oko azaz Tengerszem.Fenn a hegyekben van, de fel lehet menni kocsival, busszal.Mi júliusban ott fenn hógolyóztunk, nagy élmény volt!!Éjszaka nagy élet van,kedvesek a magyarokkal.A kávéval vigyázzatok, mert náluk török kávé a szokásos(darált kávé felöntve forró vízzel és így felszolgálva)kimondottan magyaroknak készítenek presszókávét LILIPUT kávé néven.Igaz a mennyiség is liliputi, de az ára többszörtöse a zaccos töröknek.A mezőgazdaságuk 100 %-ban kistermelői.Az árusoktól érdemes venni finom házi készítésű termékeket,pl a füstölt kecske és juhsajt íze maradandó.Hirtelen ennyi jutott eszembe.Talán tudtam használható ötlettel szolgálni.Érezzétek jól magatokat!

7. bdiuci (válaszként erre: 5. - 9892d65728)
2013. júl. 9. 09:51

:-) Közeben rájöttem hogy a Birkenaube az Auswitz...

Hm, mért gondolod hogy utána már nem lesz kedvem menni sehova? Pedig idáig úgy van, hogy az lezs az elsö utunk. Olyan lehangoló hely?

6. bdiuci (válaszként erre: 5. - 9892d65728)
2013. júl. 9. 09:44

Merre van a Birkenaube???:-)

Auswitzba megyünk, meg Krakkóba, meg max.a környékre, azért is kérdeztem mit érdemes megnézni.

Hallottam hogy a parkolással gond van arrafelé...

2013. júl. 9. 05:23

Ha először Birkenauba mész, utána nem lesz kedved menni sehová.


Ha mégis, akkor arra figyelj, hogy biztonságos parkolóhelyet találj. Ez már nem vonja el a figyelmed a gondtalan csavargástól.


a lényeg, a gondtalanon van..

2013. júl. 8. 12:14
Meg nem lattam, de allitolag a Wieliczkai sobanyat is erdemes megnezni. Kozel van Krakkohoz (13km kb) kocsival.
3. bdiuci (válaszként erre: 2. - Carpediem*)
2013. júl. 8. 12:00
Azok merre vannak? Közel Krakowhoz?
2013. júl. 8. 11:58

mazuri tavakat ajánlom, jó az nem Krakko, de ha már lengyel akkor azt mindenképpen.

Felejthetetlen élmény!!!!!

2013. júl. 8. 11:38
Jövöhéten Krakkóba látogatunk. Mit érdemes megnézni? Oswiecimbe is megyünk, de gondolom ezen kívül is van sok látnivaló. Ajánljatok valamit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook