Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jelent-e valamit, ha 36 hetesen a külső és belső méhszáj is nyitva van két ujjnyira? fórum

Jelent-e valamit, ha 36 hetesen a külső és belső méhszáj is nyitva van két ujjnyira? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
37. f8db0709b8 (válaszként erre: 36. - Ridikul)
2016. szept. 10. 16:55

Mi is igy vagyunk de amikor megyünk dokihoz már bőrönd a csomagtartóba figyel...hátha nem engednek haza :D

Kitartást neked:)

2016. szept. 10. 15:34

Minden a legnagyobb rendben :) lepény bírja még, baba 3000g felettinek tűnik. Nst is Ok volt.

Jövőhéten újra.

Semmi jelét nem érzem, h jönni akarna. Így várunk rá tovább.

2016. szept. 10. 07:46

:)

Mesélj:)

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Ridikul)
2016. szept. 10. 05:00

Húha... Figyelek ám!


És mi lett az UH?

2016. szept. 10. 01:26

Ha esetleg olvasná valaki, még mindig egyben :)

Ezek szerint tényleg nem lehet alapozni méhszájértékre, meg nyákdugóra.

2016. szept. 6. 09:05

3. Baba :) első kettőnél nekem sem volt nyákdugó, így ez Számomra is új volt.

Én gyanuztam, h a kettő együtt állása hamarabb kicsalogatja a bébit, de mára már lenyugodtam.

Most várok az UHra, arra azér Továbbra is kíváncsi vagyok.

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Ridikul)
2016. szept. 5. 20:14

:-)

4-et szültem természetes úton, de fogalmam sincs, mi az a nyákdugó.


A 4. gyereknél egyébként 1 hónapig mászkáltam én is 1-2 ujjnyira nyitott méhszájjal.


Június végén már volt olyan, hogy el akartunk indulni a kórházba, olyan fájásaim voltak. Ehhez képest augusztus végén szültem a 42.!! héten.


Minden variáció szóba jöhet ezen feladat megoldására.

30. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - Ridikul)
2016. szept. 5. 17:24

Mikor elsőre voltunk dokinál petezsákot mondott két hét múlva meg 11hetesek lettünk aztán 17 végül 13.... Ez ilyen.

Simán túléltem az első kettôt 24 és 29 évesen...most 37 vagyok ez mar necces..nem tudom mim fáj jobban,nehezebb,görcsölősebb..30hétig hánytam..szeretnék már túl lenni rajta.

Kötelezőkön kivül többször latott doki mert valami mindig volt..még véreztem is,utána korházba is voltam tehát ez a sok fekvés készit ki inkább.

Aranylag gyors szüléseim voltak csak ő most fiú meg sulyra már most nagyobb mint a két lány volt ilyenkor.


Neked első baba?

29. ridikul (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2016. szept. 5. 17:07

De érdekes, h Ennyire különböző időpontokra voltál kiírva. Mindig a baba méretéhez igazították? Nem gondoltam, h lehetnek ekkora különbségek. Majdnem egy hónap :O


Persze, tudtam h egzakt választ nem kapok ilyen fórumról, meg nyilván megkérdeztem az orvost és védőnőt is a továbbiakról. Csak jó lett volna tapasztalatokat olvasgatni, sorstársakkal ismerkedni.

És mitől félsz így a 3. babánál? Milyen volt az első két szülésed?

28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Ridikul)
2016. szept. 5. 12:44

2 hetet még kikéne húznom,de a doki szerint nem fog menni...én már bőrönd nélkül sehova nem megyek:)

Nálam kavar volt kezdettől kezdve..szept.9-re volt az első utána okt eleje aztán szept 28.. most 18-ról beszélnek:D

Majd jön ha akar:)


Terhesség alatt nem érdemes fórumokat olvasni,mert mindenkinél más:)

Mondom én akinek 3.baba és bevagyok parázva:)

27. ridikul (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2016. szept. 5. 12:27

Köszönöm, az megvan :) csak inkább a kiváncsiság hajt. Elütöttem volna az időt a tapasztalatok olvasásával.

Bárhol olvasom, mindenhol azt írják a nyákdugó sem jelent igazából semmit. Csak hogy 2-3 héten belül megindul. De azt azért sejtettem ;)


Mikorra vagy kiírva?

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Ridikul)
2016. szept. 5. 12:21
Kitartás! Én is az utolsókat rúgom :D
25. ridikul (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2016. szept. 5. 11:39

Köszönöm szépen 😊

Előbb utóbb úgy is kibújik. :)

24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Ridikul)
2016. szept. 5. 10:09
Szia! Én a magam részéről drukkolok, hogy ha bármikor is, de simán menjen minden! :D
2016. szept. 5. 09:06

Egyelőre még nem tűnik úgy, h meg akarna szűletni a baba. A hidegfrontot éreztem, de végülis nem lett belőle éles helyzet, csak erős jóslók. A nyákdugó is távozott.

Nagyon kíváncsi vagyok a holnapi UHra :)

22. buci07 (válaszként erre: 20. - 937a2a883a)
2016. szept. 5. 07:26
Hozzászólásaidból kiindulva te nagyon sokat voltál kórházban terhességed alatt!Ott nem láttál semmi rosszat ami esetleg azt hozta ki belőled,hogy ugyanaz veled is megtörténhet?
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 20. - 937a2a883a)
2016. szept. 4. 13:09

Hát ilyen ez a világ, bizony jó sokszor megtalálni a kikapcs gombot, sokat segít...


De ezért nem másokat kell leszólni, meg lehet azt csendben is találni.



Ilyen témában én sohasem itt tájékozódtam egyébként, hanem megkérdeztem az orvosomat, ami előre aggasztott.


Ami meg úgy jött hirtelen, az meg jött, ott meg nem volt idő hoxát kérdezgetni..


Egyébként valószínűleg azért kérdezte a fórumindító, mert kíváncsi volt az esetleges veszélyekre. Nem azért, hogy leírjuk neki, hogy a világon semmi baj sem lehet..

Egyébként meg úgy kezdtem a válaszaimat, hogy már jószerével nem is kezeltek koraszülöttként, ma már egy 36. hétre született babával nagyon nem foglalkoznak, mert a mai orvosi körülmények között ez egyáltalán nem gáz..


Az én esetem arra volt példa, hogy az volt a jó, hogy kijött, mert bent nem kapott kaját már.. Oszt ennyi..

2016. szept. 4. 12:51

Na, pont az ilyen hozzászólások miatt nem olvasom ezt többet. Nem hiszem, hogy a várandós kismamáknak ezt kellene hallani/olvasni, akármennyire is ez a való világ néga. Pláne, ha az elején is ki van bővítve és nem a kérdésre jön csak a válasz, kell a lábjegyzet, hogy majdnem gáz lett. Bár a te eseted ritka.

Ez olyan, mint amikor valakivel beszélgetek és kérdezés nélkül el kezdi mondani, hogy milyen volt a szülése. Szándékosan nem kérdezek meg senkit, mert nem hiszem, hogy azt kellene hallgatnom a szülés kapujában, hogy ki mennyit szenvedett. Pláne, hogy sokan utólag eltúlozzák, hogy ők juj de jól végigcsinálták minden ellenére. Csak ugye szóban le tudom állítani, de fórumon tuti belefutok. De ha a nyitót nem zavarja, nem gond. Az övé ez a téma. :)


Kedves fórumindító, ha gondolod privátban írhatsz majd, ha megvan a baba. :) Itt nem olvasom el az utánam íródott dolgokat.

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 16. - Ridikul)
2016. szept. 4. 12:17
Én "szeretem" a kórházat, mert sokkal inkább elvagyok ott, mint otthon izguljak, hogy nem-e inkább bent lenne a helyem. Persze amikor már 3 másik gyerek volt otthon, nem volt egyszerű, de még akkor is jobb volt.
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Ridikul)
2016. szept. 4. 12:15

Ráadásul egy olyan orvosnál, - akit egyébként imádok - akinek anno még régen a 70-es években meghalt egy 36. hétre született gyereke...


Nálam végül megindult a koraszülés 36. héten, de nem egyértelműen. Bent tartottak, de nem hívták őt fel, pedig én kértem. (ott akkor az volt még a rendszer, hogy ők tudták csak a dokik számát) Amikor a 2. átvajúdott éjszaka után reggel 6-kor jött be, meglátott, megvizsgált, úgy elkezdett üvölteni a kollégáival, hogy a kocsmában is ritkán hallani olyat. 2 óra múlva megvolt a gyerek. Hát necces volt..

17. ridikul (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2016. szept. 3. 12:31

Köszi a választ :)

Őszintén nem kívánom kihúzni 40 hétig. Tudom, h nem kívánság műsor. És nyilván siettetni sem szeretnék semmit. De nem leszek megijedve, ha megindul a szülés, nem fogok aggódni sem, 7 nappal általában amúgy is nagyobbnak mérték. Szerintem van egy érett babám odabent. De majd az UH után okosabbak leszünk. :)

Mert úgy tűnik, azt még meg tudjuk ejteni.

A méhlepényt UHn nézik? Miért csak 36-37 hetesen (sőt, Hallottam, h valakinek a 30 és azt követően a 38. Héten volt uhja)vizsgálják? Ez így elég veszélyes, ha pl a te példádat is nézzük.

Mondjuk az a lényeg, h minden rendben veletek. De alakulhatott volna máshogy is.

16. ridikul (válaszként erre: 10. - 937a2a883a)
2016. szept. 3. 12:25

A kórházazást nem csoda, h nem bírtad. Én ettől a remélhetőleg csak 3 naptól is oda vagyok :D nyilván kibírom. Az elején én is feküdtem bent igaz csak 3 éjszakát és szerencsére a riadalom nagyobb volt, mint a baj :) de nem szerettem bent lenni.

Az a lényeg, h túlélted, nem történt nagy baj, most már nem is fog. :)

Kitartást kívánok a hátra lévő időhöz. Majd próbáld Még élvezni kicsit a pocakos létet, már megnyugodhatsz, h nem történhet semmi rossz :)

Írj majd még, jó olyanokkal csevegni, akik hasonló terhességi korban járnak. :)

15. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Buci07)
2016. szept. 3. 09:10
Ja, a szüléstől/ fájdalomtól amúgy nem félek. Jobban mondva az még a teljesen normális kategóriába tartozik. Én attól félek, hogy egyedül leszek, nem a szüléstől.
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Ridikul)
2016. szept. 3. 08:50

Kihúzhatod.

De nem ez az érdekes.

36 hetesen már a koraiság miatt semmi baja sem lesz a gyereknek.


Az azért érdekesebb, hogy miért kezdte meg a kibújást. Nálam pl. - mint utólag kiderült azért - mert a méhlepényem már elsorvadt. Akkor halt volna meg, ha nem születik meg 36. hétre..


Az orvosod nagyon legyen észen, mindent nézzenek az uh-on, áramlást, lepényt, stb.. egyébként semmi sincs, ha kicsit előbb jön, 37. héttől már nem is koraszülés, de még a 36 hétnél se nagyon tekintették annak.

13. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Buci07)
2016. szept. 3. 08:40

Tudod nehéz úgy pozitívan hozzáállni, ha a legelején begörcsölsz és barnázol. Lehet sokaknak megy utána, nekem nem ment. Onnantól azt járt a fejemben, hogy baj lesz. De nem lett komoly gond.


Tudom, hogy minden fejben dől el, de azt is, hogy irtó kevésvember tudja alkalmazni ezt.

Szülés utáni depressziótól nem tartok. Eleve nem leszek egyedül az első hetekben, nem lesz időm magamba fordulni. Másrészt az elmúlt hónapokban sem lettem az, pedig voltam mélyponton. Amúgy pont ezért pszichológushoz járok, hogy véletlenül se legyek az. Én hiszek benne, ugyanis tudom milyen depressziósnak lenni. 16 évesen sajnos megtapasztaltam és nyugtatót szedtem. Annak a közelében sem vagyok/voltam mostanában. Ja, meg a szülés utáni dolgoktól egyáltalán nem tartok, van tapasztalatom. Nálam a terhesség volt ilyen mumus. Igazából ettől már akkor féltem, amikor tesóm az volt. Elég bő információval rendelkezem, ami hátrány. Ebben az állapotban a tudás nem áldás, hanem átok.


Azért köszi. :)

12. buci07 (válaszként erre: 10. - 937a2a883a)
2016. szept. 3. 07:18

Nálad a hangsúly a depin van!Talán pozitívan álltál volna a terhességedhez nem parázva,egy napot se kellett volna kórházban lenned!

A szüléshez is így hozzá állni nem lehet..

Ezek után nálad még a szülés utáni depressziót is feltételezem...ne haragudj,de minden fejben dől el.

2016. szept. 2. 20:11
Ejha, jó hosszú lett. Bocsi :D
10. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - Ridikul)
2016. szept. 2. 20:11

Nálam a kórházban töltött idő kettős érzelmeket váltott ki. Egyrészt nem volt jó ott lenni hetekig és látni, hogy mik történnek másokkal. Férjem sem tudott minden nap jönni és többnyire 20-30 perceket volt csak ott. Amúgy is kicsit depis alkat vagyok és a kórház rontott rajta. Másrészt viszont biztonságot adott, mert ott voltak az orvosok a közvetlen közelemben, ha gond lett volna. Bár az megint idegesített, hogy csak PIC II van abban a kórházban és bizonyos terhességi kor alatt nem vállalnak, hanem átszállítanak, ha beindulna a szülés. Hivatalosan azt hiszem a PIC II 34. héttől látja el a piciket, ha semmi extra komplikáció nincs. Viszont mondták a dokik, hogy azért már a 32. héttől is el tudnak látni babákat, ha van rá kapacitás. Szóval huszonhetesen aggódtam ez miatt is nagyon. Most már 35+3 hetesen simán bevállalnak és jó esetben nem lenne semmi gond, max egy kis oxigént kapna és a meleg miatt lenne inkubátorban. Számomra a 36. hét elérése lesz a megváltás attól függetlenül, hogy hivatalosan betöltött 37. hét után nem számít koraszülöttnek.


Érdekes, hogy ilyen értékekkel nem kellett kímélni magad. Mondjuk ahova én járok, ott minden aprósággal befektetik a kismamákat, biztos, ami biztos. Igazából nekem a 19. héten kezdett el rövidülni a méhnyak, de nem vészesen. Aztán kicsit visszaállt és a 26. héten nagyon hirtelen megrövidült a doki szerint 1 ujjnyira, de uh alapján 2 ujjnyi volt. Viszont miközben csinálta a hüvelyi uh-t, akkor látta, hogy a haskeményedéskor hirtelen 6 mm-t rövidült, majd el kezdett visszaállni. A méhszájam nem volt nyitva. Aztán akkor mondták, hogy van egy úgynevezett arabin pesszárium, ami tartja a méhnyakat és a méhszájat sem engedi könnyen kinyílni, illetve a görcsöket is elvezeti és nem egy helyre összpontosulnak...csak hát nekem kell fizetni, mert az OEP nem támogatja. Nem tudom, hogy e nélkül mi lett volna. Lehet semmi, lehet tényleg koraszülés, nem tudom. De az idegeim tönkrementek a terhesség alatt, pláne a 26. hét után. :( Meg nem tudnám mondani, hány adag magnézium infúzió ment le. 6. héttől görcsölgetek, rengeteget szúr és nyilall az alhasam, hüvelyem, keményedik a pocim. Most meg ugye már erősebbek ezek is, meg néha kicsit más, mint eddig (szerintem jóslóféleségek, mert van, hogy derékból jön). Szóval én sok kellemetlen tünetet megúsztam, de ami fájni tud, az nekem minden fáj folyamatosan, szinte szünet nélkül. Amúgy a tünetek olyanok, hogy a doki sem tudta megmondani, hogy most nálam ez természetes tünet (sokaknak fáj a hüvely, alhas) vagy épp baj lesz belőle. Inkább nem kockáztattunk. Viszont tudom, hogy nálam a stressz is rengeteg gondod okozott. Folyamatosan féltem a vetéléstől, koraszüléstől. Most meg attól tartok, hogy nem ismerem fel időben a szülés jeleit és itthon megszülök, nem érek be a kórházba. Na, meg a legrosszabb az, hogy mindenki messze lakik, csak a férjemre számíthatok itt, ő meg dolgozik és van egy olyan érzésem, hogy a szülés is akkor fog megindulni, amikor egyedül leszek és a kórházban is egyedül kell ezt végigcsinálnom. Igazából ez az, ami legbelül lelkileg megvisel most. :( Na meg persze az is, hogy remélem szülés közben is minden oké lesz, de addig is a pocakban sem lesz baja Nimródnak, mert amúgy kisfiú. :) Én is remélem, hogy azért a 37. hétig bent marad, de keddig mindenképp legyen jó neki odabent, akkor töltöm a 36-ot. Bár már örülök, hogy szeptember van, mert folyamatosan azt mondogattam neki, hogy szeptemberi baba már nyugodtan lehet, ha szeretne, de előbbi semmiképpen (amúgy október 4-re vagyok kiírva).


Majd mindenképpen írj, ha megszületik a pici. Nálad kislány vagy kisfiú? Mikorra vagy amúgy kiírva?


Én kedden megyek majd nst-re és lehet, hogy a pesszáriumot is leveszik, így ezért is gondolom, hogy nem húzom a 37. hétig. Meg abba kell hagynom a magnéziumot is, amiből sokat szedek.


Nekem nincs nagy pocim. A családban sokan meg is jegyzik, hogy biztos Nimród is pici lesz. De teljesen rendben vannak a méretei, sőt...mindig nagyobbnak mérik a koránál kb 1 héttel. Ami meglepett, hogy alig híztam, pedig elég hízékony voltam mindig. Most meg kb a pici súlya van rajtam, semmi más (se lepény, se magzatvíz).

9. ridikul (válaszként erre: 8. - 937a2a883a)
2016. szept. 1. 17:41

Szia!

Nem lehetett könnyű sokáig kórházban lenni.

Milyen tűneteid voltak? Mikortól és milyen mértékben rövidült a méhnyak? Nekem 24 hetes vizsgálat óta 1 cm-s. Utána kezdett el nyílni a külső, a középső, majd a belső méhszáj is. De nem kellett, így nem kíméltem magam.

Nem is Hallottam még ilyen visszatartásról, mint amilyet írtál. Hála istennek, h van ilyen

Nem érzem úgy, h a napokban szülök.

Neked is maradjon még bent egy kicsit :) nagyon egy időben vagyunk :) kisfiút vagy kislányt vársz?

8. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Ridikul)
2016. szept. 1. 17:21
A legtöbb esetben ez azt jelenti, hogy hamarosan babázol. Lehet, hogy nagyon hamar. :) De hallottam már olyat, hogy így is kihúzta valaki a végéig. Kíváncsi leszek, nálam hogyan alakul majd. Mivel én sokat voltam kórházban fenyegető koraszüléssel és méhnyak rövidüléssel, így arabin pesszáriumom van, ami "összetart odalent". Max 2 hét és leveszik. A doki szerint, ha csak ez tartja vissza a szülést (szerinte és szerintem is igen), akkor a levétel után pár napon belül megszülök. Én ma vagyok 35+2 hetes, már nem félek a koraszüléstől, sokakat ismerek, akik ezen a héten születtek. Ettől függetlenül persze még maradjon 1-2 hetet. :) A pesszáriumot is elvileg 36-37 hét között kapják le.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook