Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jár valamiféle kedvezmény szakértői bizottság alapján megállapított diszlekszia, diszgráfia után? fórum

Jár valamiféle kedvezmény szakértői bizottság alapján megállapított diszlekszia, diszgráfia után? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Serry)
2012. jún. 23. 14:14
ha rá van írva, hogy sajátos nevelési igényű a gyeremek, akkor járnak ezek, csak be kell nyújtani az igénylést
21. Pan Dóra (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2012. jún. 23. 14:13
Igen, Neked van igazad, az étkezésben megtévesztett, hogy nálunk az sni tanulók zöme szociális támogatási feltételeknek is megfelel, aki pedig jó anyagi körülmények között él, az lemond az sni kedvezmények egy részéről (tk, étkezés).
2012. jún. 23. 14:01
én úgy tudom, 50 %-os étkezési kedvezmény jár SNI tanulónak
2012. jún. 23. 13:52

Ingyenes tankönyvellátás

a) A kedvezmények köre

A tankönyvpiac rendjérıl szóló 2001. évi XXXVII. törvény 8. §-a és az iskolai

tankönyvellátás rendjérıl szóló 23/2004. (VIII.27.) OM-rendelet alapján a tanulók alábbi köre

részesülhet ingyenes tankönyvellátásban:

- tartósan beteg,

- sajátos nevelési igényő,

- három vagy többgyermekes családban élı,

- nagykorú és saját jogán családi pótlékra jogosult,

- rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülı diákok.

b) Az igénylés feltételei

Az igénylés feltétele, hogy a tanuló november 15-éig leadja a 23/2004. OM-rendelet 5.

mellékletében szereplı Igénylılap a tanulói tankönyvtámogatáshoz I. Normatív kedvezmény

iránti igény címő adatlapot.

c) A jogosultság igazolása

Az ingyenességre való jogosultság megállapításához az alábbi igazolások bemutatása

szükséges:

- a családi pótlék folyósításáról szóló igazolás (bérjegyzék, pénzintézeti számlakivonat,

postai igazolószelvény),

- tartósan beteg tanuló esetén szakorvosi igazolás,

- egyedülálló szülı esetén a szülı írásbeli nyilatkozata,

- sajátos nevelési igény esetén a szakértıi és rehabilitációs bizottság szakvéleménye,

- rendszeres gyermekvédelmi támogatás esetén az errıl szóló határozat.

18. nikeri (válaszként erre: 12. - Serry)
2012. jún. 23. 13:49

Akkor sajnos valóban nem.

Nekünk "Súlyos dysgraphia" nyelvtan és idegen nyelv helyesírás értékelése alól felmentve a diagnózis. Tanulmányai befejezéséig érvényes, nem kell már felülvizsgálatra sem járnunk.

17. Pan Dóra (válaszként erre: 12. - Serry)
2012. jún. 23. 13:43

Ezt a hsz-t csak most olvastam - bocs :(

Ha nincs rajta a disz BNO kódja, akkor valóban nem jár kedvezmény.

16. Pan Dóra (válaszként erre: 14. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 23. 13:40
Az sni kedvezmények nem függvényei a szociális helyzetnek. A szakértői szakvéleményen egyébként szerepelnie kell, mi jár a gyereknek.
15. Pan Dóra (válaszként erre: 9. - Serry)
2012. jún. 23. 13:37

Hidd el, hogy jár. Rossz infot kaptál, és ahogy látom, az utánunk szólók is engem igazoltak.

Az ingyenes tk viszont azt jelenti, hogy el kell fogadni az iskoal által felajánlott könyvtári példányokat.

Egyébként a szülők minden évben kapnak egy nyilatkozatot, amelyben a jogosultság felmérése mellett többek között arról is kérdezik, hogy igénybe kívánja-e venni a kedvezményeket.

2012. jún. 23. 11:30

A jogosultság feltétele: A TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZAT JEGYZŐJE MEGÁLLAPÍTJA A GYERMEK RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI KEDVEZMÉNYRE VALÓ JOGOSULTSÁGÁT, AMENNYIBEN A GYERMEKET GONDOZÓ CSALÁDBAN AZ EGY FŐRE JUTÓ HAVI JÖVEDELEM ÖSSZEGE NEM HALADJA MEG a) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2012-ben 28.500 Ft) - 140%-át ( jelenleg 39.900 Ft), ha a gyermeket egyedülálló szülő, illetve más törvényes képviselő gondozza, vagy ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy ha a nagykorúvá vált gyermek megfelel az 1997. évi XXXI törvény 20. § (3) vagy (4) bekezdésében foglalt feltételeknek (lásd későbbiekben részletesen) b) az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 130%-át (jelenleg 37.050 Ft) az a) pont alá nem tartozó esetben. MINDKÉT ESETBEN FELTÉTEL, HOGY A VAGYONI HELYZET VIZSGÁLATA SORÁN AZ EGY FŐRE JUTÓ VAGYON ÉRTÉKE NEM HALADJA meg az 1997. évi XXXI. törvény 19. §-ának (7) bekezdésében foglalt értéket.



Ezt találtam a rendszeres gyermekvédelmi támogatásról. Szóval ezek csak akkor járnak, ha az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg azt a bizonyos 39000 Ft körüli összeget...

13. migerben (válaszként erre: 11. - Serry)
2012. jún. 23. 10:27

Ha csak veszélyeztetett, akkor nem.

Szülőként kérheted a bizottságnál a felülvizsgálatot.

12. Serry (válaszként erre: 10. - Nikeri)
2012. jún. 23. 10:05
Nekünk sajnos a diagnózisunk ami a bizottságos papíron van nem jogosít. Nincs rajta a disz... pedig az...
11. Serry (válaszként erre: 10. - Nikeri)
2012. jún. 23. 10:04
Sajnos mi akkor valami tévedés áldozatai vagyunk a diagnózisunk alapján nem jár.. pedig diszgráfia és diszlexia veszélyeztetett vegyes figyelemzavaros a gyerekem. Itt azt a tájékoztatást adták,hogy csak szoc alapján jár. kétgyerekes keresőnek nem....(
10. nikeri
2012. jún. 22. 23:44
De igen jár. A fiam dysgraphias, csütörtökön érettségizett. Tankönyvtámogatás (ingyentankönyv) jár. Amit az iskola adott évek óta nyomtatványt egyértelműen megfogalmazza mely esetekben jár, nagycsaládos,fogyatékkal élő, gyermekvédelmi támogatásban részesülő.... stb sajátos nevelési igényű: és ott benne van dysgraphia, dyscalculia, dyslexia
9. Serry (válaszként erre: 8. - Pan Dóra)
2012. jún. 22. 19:16

Ingyen ebéd és tankönyv csak akkor jár ha rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesül a gyermek. A gyermek rendszeres gyermekvédelmi támogatásban akkor részesülhet ha SNI b-s vagyis autista, aspergeres, enyhén vagy súlyosan fogyatékos, tartósan beteg.

"sima" SNI a-ra vagyis diszgráfia, diszlexia, diszkalkulia esetén nem jár semmi csak a fejlesztés vagyis az általad írt utolsó 3.

Tudom ma jártam én is utána, mert hiába van papírunk nem jár a kettő első.

8. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - NataliaWeiss)
2012. jún. 22. 13:58

Igen jár.


1., ingyen tankönyv

2., ingyen ebéd

3., ingyenes fejlesztés - abizottság által meghatározott óraszámban

4., felmentés bizonyos tárgyakból az értékelés alól

5., hosszabb felkészülési idő, segédeszközök (pl. számológép, számítógép) használata

7. NataliaWeiss (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2012. jún. 22. 13:25
Köszönöm
6. erikpipi (válaszként erre: 5. - NataliaWeiss)
2012. jún. 22. 09:57

Étkezés, könyv? Az nem jár. Jár viszont igényjogosultság alapján fejlesztés stb.

Ingyen tankönyvet és étkezést szociális rászorultság alapján adnak.

2012. jún. 22. 09:34
Én mintha azt hallotam volna, hogy kaja, könyv jár. De nem vagyok benne biztos, ezért kérdeztem itt.
2012. jún. 22. 09:32
De javítsatok ki ha másként van.
2012. jún. 22. 09:32
Nem csak abban az esetben ha rendszeres gyerekvédelmi támogatásban részesültök. SNI a-s és nem sok jár, majd felmentést lehet kérni egyes tárgyakból. Sajna mi is így vagyunk.
2012. jún. 22. 09:24
Ha a gyermek BNO kódot is kapott és szakvélemény támasztja alá, jár valamiféle kedvezmény? Tankönyv, ebéd, stb?
2012. jún. 22. 09:24
Jár valamiféle kedvezmény szakértői bizottság alapján megállapított diszlekszia, diszgráfia után?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook