Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jár nekünk az emelt családi pótlék? fórum

Jár nekünk az emelt családi pótlék? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 22. 18:34

hétfőn megyünk vissza kiváncsi leszek!!

a fiamnak ráadásul allergiás szemgyulladása van most már 2. alkalommal ezért a szemész felirta a szemcseppet hogy ennek is kell lenni itthon mert akár mikor előjöhet neki...


a 3 gyereknek a tartós gyógyszerei kenőcsei 17 ezer forintba kerültek a mult héten..

2009. nov. 11. 12:14
Nekem is allergiás/asztmás a nagyobb.Jár az emelt családi,szakorvos adja az igazolást amit el kell küldeni a MÁK-NAK.Más kedvezmények is járnak mellé pl 50%kedvezmény étkezésre suliban/oviban,ingyen tankönyv stb.
2009. nov. 10. 20:48

Hát a kicsi ekcémás is,arra tudom hogy jár ,a nagyot bevették valami programba ha beválogatják ingyen kapna egy évig egy nagyon drága gyógyszert,imtkozom hogy sikerüljön.

A sógornőm fia tej és tojás allergiás ő is kapja ,de én ugy vettem észre kapják ezt olyanok is akiknek nem járna:(


Mind a 3 gyerek tartós gyógyszereket szed nap mint nap...


A lányom már 2 éve kapja a közgyógy igazolványt is..

2009. nov. 10. 20:14
Én úgy tudom ha "csak allergiás"akkor nem jár!!!!!De egyébként pulmonológus szakorvos dönti el!!!!
2009. nov. 10. 20:13
Nézz szét az emelt családi pótlékkal járó kedvezmények fórumon. Sok érdekes dolog van ott. Úgy tudom a házipor, kutyaszőr és hasonló allergiára nem jár. Ha allergiás asztmás akkor már igen. Szakorvos segít.
2009. nov. 10. 20:11
Már egy gyerek után is járna, nem még három után igy hogy mindhárom allergiás!Az orvos által kitöltött papírt kell benyujtani a MÁK-ba( Azt mindenképpen tartalmaznia kell, hogy tartósan betegek a gyerekek, tehát nem átmeneti allergiáról van szó!). Mielőbb inditsd el , mert elég sok időbe telik, míg átrágják magukat rajta.
2009. nov. 10. 20:03
Allergiára nem jár:(
2009. nov. 10. 19:59
Minekünk van asztmánkis és jár de mindenképp doki szakorvos mondja meg esetleg tölti ki az igénylőlapot ő megtudja mondani sok sikert
3. a9e1c02a7b (válaszként erre: 1. - Feedfedd1f)
2009. nov. 10. 19:57
A szakorvos megmondja, hogy jár-e. Úgy tudom akkor jár, ha rendszeresen gyógyszert szednek, és állítólag egyszeri kórházi tartózkodás is megkövetelt. De meg kell kérdezni, vannak feltételek.
2. fbogi (válaszként erre: 1. - Feedfedd1f)
2009. nov. 10. 19:54
Szerintem mindenképpen jár az emelt csp. Kérni kell hozzá egy nyomtatványt, amit a szakorvos tölt ki.
2009. nov. 10. 19:51

3 gyerekem van a nagy 10 éves 7 éves kora óta járunk allergológiára:házipor atka és kutyaszőr allergiás.

A lányom 6 éves allergiás a tojássárgájára, kutyaszőr, ,macskaszőr,penészgomba,parlagfű,tengerimalac.


A kicsi 15 hónapos ekcémás a bőre és most derült ki hogy az allergiás érték 6 szorosa a megengedettnek:háziporatka,lisztatka,gombák,parlagfű ,fekete ürömre allergiás.


Ha valakinek hasonló panaszai vannak a gyerekének kérem segitsen,nagyon kétségbe vagyok esve,mondták hogy igényeljem de nem tudom jár e nekik???


Nagyon köszönök minden segitséget előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook