Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

IVIG (beszélgetős fórum)

17. timon333 (válaszként erre: 16. - Katyus74)
jún. 20. 14:21
Ivig infúziót fogok kapni,remélem ez lesz a megoldás és végre megmarad a baba.
16. Katyus74 (válaszként erre: 11. - Timon333)
jún. 12. 21:46

Nálam magas a Th1, nekem csak medrolt ìrtak elő erre 50 napig. A lombik előtt kèt hèttel kell kezdeni, ès 50 napig szedni. Csak nem tudom hogy a stimu kezdete előtt 2 hèttel vagy a beültetès előtt kèt hèttel kell elkezdeni.

Azt hiszem magas Nk nàl a lipid elèg. Nekem az jó volt. A Th1 re csak szteroidot ìrnak(medrol vagy prednisolom). Azt hiszem.

15. Excaliburné (válaszként erre: 14. - Timon333)
márc. 6. 12:08

Szia Timon,

Az OEP támogatást IVIG-re az 5.és 9.hétre lehet megkérni a random ülésező ún.HABAB bizottságtól.

Dr Skriba akinél én voltam ennek a HABAB bizottság tagja (jelenleg nem dolgozik) azt mondta, hogy az 1 eddigi vetélésem és maga az eredmény nem elég ahhoz, hogy igényelni tudjuk, így nekünk maradt a teljes magán finanszírozás.

Minimum 2 vetélés(ezt érthetően nem szerettük volna megvárni..) és a kért rengeteg vizsgálat megléte esetén lehet megigényelni az OEP támogatást.

Időben is sok-sok hónap.

Én ennyit tudok róla.

Van egy másik fórum ami már nem igazán él, de visszaolvasva itt lehet sok hasznos infót meg fogsz tudni:

[link]

Remélem segítettem,

Linda

márc. 6. 11:05
Nem tudjátok véletlenül,hogy az Ivigre az Oeptől lehet kérni egyszeri méltányosságit ?
13. Excaliburné (válaszként erre: 12. - Excaliburné)
jan. 31. 13:08
*jav.Prednisolon vagy Medrol
12. Excaliburné (válaszként erre: 11. - Timon333)
jan. 31. 13:00

Szia,

Nekem az pont nem lett magas.

A "jó" TH2 túlsúlyom volt.

Az Nk és az MLC viszont nem lett jó, így meg is "nyertem" 3 IVIG infúziót.

A TH1 túlsúlyra szteroidot szoktak adni (Pednisolon vagy Medrol).

Linda

jan. 31. 12:56

Sziasztok. Mi jan.3-án voltunk a G1-be az Nk és a th1 citokin lett nálam magas.

Márc.4-én megyünk Dr. Szőnyihez.

Másnál is lett a th1 citokin magas ?

10. Lisie2015 (válaszként erre: 9. - Edina188)
jan. 30. 18:54

Szia! Csináltasd meg a HABAB vizsgálatot is.

Magas NK-nál elég a lipid is. Az nem olyan drága. Ha csak az a baj.

De a HABAB vizsgálatra időpontot kell kérni, ès az eredmény 5-6 hét alatt van kèsz.

Én is Szőnyinél vagyok és hétfőn kapom az első IVIG infúziót. Nekem hàrmat kell kapnom.

Testsúllykilogrammonként számolják ki a mennyiséget.

230.000-430.000 ft / infúzió, plussz 75.000 az infúzió beadása.

Brutál.De esküsznek rá, hogy hat. Meglátjuk

2018. jan. 28. 10:32
Sziasztok!Holnap készülünk menni a G1-be Szőnyi doktorhoz,Hozza kaptam időpontot most gyorsan.Marciusban lesz a harmadik lombikunk eddig mindig csak a biokemiai terhessegig jutottam.Sajat elhatározásra megcsináltattam az NK vizsgálatot és elég magas érték jött ki.Elegge elkeseredtem!Nem tudom hogy meg kéne csináltatnom a HABAB vizsgálatot,vagy próbáljuk meg a következő lombikot lipiddel? Nagyon rövid az idő márciusig.Aki kifizette az IVIGet és sikéres volt a lombikja végül mennyibe került neki az IVIG mert úgy tudom több alkalommal is be kell adni ilyenkor.Szerintetek Szőnyinél jó kezekben vagyok,fog tudni segíteni?Ne haragudjatok a sok hülye kérdésért csak tanácstalan vagyok!
8. Angyajka (válaszként erre: 6. - 2015fun)
2017. nov. 9. 17:46
Köszönöm. :)
7. zsanci79 (válaszként erre: 5. - 2015fun)
2017. nov. 9. 14:19

Szia!

A Kaaliban valoban nem igazan preferaljak az immunologiat, mashol viszont igen.

A szakvelemeny rajta van a HABAB leleteden, Szonyi pedig megadja a javaslatot, ami alapjan az OEGYI kiadja az engedelyt off label hasznalatra, mert ez engedely koteles. Ennyi a protokoll. A kezelest ugyis a G1ben kapod, nem is ertem hogy akarja bevenni a doki a kezelesi tervbe, max felirja a kartonodra, tobbet nem tud csinalni.

A beadas fuggetlen attol, hogy mit mond az orvos.

Ne hagyd magad befolyasolni. Ha te hiszel benne, es van ra anyagi lehetoseged is, akkor vedd fel a kezelest.

Az adagolast is a G1 fogja megadni. Szoval a lombikos dokinak nem sok koze van hozza, tud rola, es kesz.

Hidd el, nagyon sokaknak sikerult a sokadik lombik elsore, IVIGgel.

Biztos van immunologiai alap a meddossegben, kulonben miert lenne a protokoll resze a szteroid?

Sok sikert! En biztatlak!

6. 2015fun (válaszként erre: 3. - Angyajka)
2017. nov. 9. 14:01
Ez igen! Gratulálok :)!!!
5. 2015fun (válaszként erre: 4. - Norcuska 82)
2017. nov. 9. 13:53
Szia! Nekem is kiírta Szőnyi a következő lombikhoz. Neked is lombik lesz? Hogy viselted a kezelést? Az Nk-d is magasabb volt? Voltam a Kaáliban a nőgyógyásznál, aki azt mondta, hogy nincs tudományos alapja az immunológiának a terhességre gyakorolt hatásáról és h. sok nőgyógyász foglalkozik ezzel, de ha én viszek belgyógyász immunológustól szakvéleményt, hogy Nekem erre van szükségem, akkor beépíti a programba. Na ilyen szakvéleményem még nincs. Szőnyi szerint indokolt, eddig bátor voltam, de most rámjött egy kis para.
2017. nov. 6. 18:58

Szia!

Én most fogom kapni szerdán az Iviget a G1-ben Dr. Szőnyi jóvoltából.

Nekem a partner elleni reaktivitásom magas. 70-80 helyett 256 volt.

Azt hallottam a lipid gyengébb és az inkább csak az NK-ra van. De ne haragudjatok, ha rosszul tudom. Egyébként ez a vizsgálat is nekem jutott eszembe... Nem dokinak...

2017. nov. 6. 18:08

Szia!

Nálunk eredménytelen 3,5 év és 5 inszemináció után kezdtük a mélyebb vizsgálódást. Az nk sejtarányom 16,8 volt, az aktivitásom viszont alacsonyabb a referencia értéknél, 50vmennyi. Az autonukleális antitesteknél pedig az ana volt pozitív, 0,5-tel több a felső határnál. Az összeférhetetlenséget nem néztük. A dokik azt mondták, hogy ez nagyon minimális eltérés, ez nem lehet ok. Szőnyi dr volt egyedül más véleményen. Jött a smoflipid+medrol és egy 6. inszem a g1 intézetben. Az ikreim 5 hónaposak. :) Sok sikert!

2. zsanci79 (válaszként erre: 1. - 2015fun)
2017. nov. 6. 16:22

Szia!

Szerintem itt nem fogsz talalni sorstarsat.

Face lombik csopiba annal inkabb.

En kaptam lipidet inszemnel, nem segitett, bar annyi minden miatt is lehetett a sikertelenseg.

De tovabbra is bizom benne, lombiknal is fogom kapni.

2017. nov. 5. 09:00
Azok tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek IVIG vagy lipid kezelés hozta meg a sikert a baba szempontjából. Kinek milyen értékei voltak, volt-e más indikáció, hol csinálták.

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook