Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismerkedésnél számít, ha valaki kutyát/macskát tart? fórum

Ismerkedésnél számít, ha valaki kutyát/macskát tart? (beszélgetős fórum)


1 2
27. timycat (válaszként erre: 26. - 5236d12e25)
2021. júl. 10. 13:14

Látom te full nem érted, hogy nem csak panel van a világon, nem csak ott vannak benti és/vagy elhízott állatok és attól hogy van egy kert ahol kutyát tartasz az még édes kevés inger számára.


Nálunk se bolha, se egyéb külső, belső élősködők nincsenek az állatokon/állatokban. Érdekes.

Ha jól értem a sztorid végét az állat nyugodtan maradhat bolhás ha kint van. Gratulálok.


Az állat ott van ahova szoktatva van... csak hagyd nyitva az ajtót előttük.


"Ebben a melegben meg biztosítani kell a napi többszörös friss vízet és hűsölő helyet." Nem mondod. A friss vizet egyébként is biztosítani kell. Egy 40 fokos nyári melegben hiába van a kutyáknak friss vize (ami kint mondjuk 10 perc alatt lesz pisi meleg), medencéje a tökéletes hűsölő hely a klimatizált lakás.

26. 5236d12e25 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2021. júl. 10. 12:26

Látom full nem érted amit írtam..

A panelos állat max akkor lát fűvet ha le viszik. A panelosok legtöbbje kórosan elhízott állat. A panelos állatok javarésze naphosszat egyedül van inger nélkül.

Attól mert kezelve van még csomó más élőskődőt bogarat is behord. Tapasztalat. Arról nem is beszélve, hogy csomó fajta kombi cseppet, bolhaírtó sampont, nyakörvet elnyomtunk hasztalanul még az állatorvostól is kaptunk csoda injekciót hasztalanul. nem tudtuk leírtani a bolhákat.. A fekvőhelyük is kezelve majd cserélve is lett, hasztalanul. A vége az lett, hogy úsztunk a bolhás lakásban. Nem győztem a lakást bio killel sprayzni..

Attól mert a kutya fürdetve van még büdős,mert van egy alapszaga! Nem kell ahhoz koszosnak lennie.

Amellett van amelyik kevésbé másik jobban hulajtja a szőrét. Az állat akkor sem bentre való.

Az állat ott van ahova szoktatva van.

Ebben a melegben meg biztosítani kell a napi többszörös friss vízet és hűsölő helyet.

25. timycat (válaszként erre: 23. - 5236d12e25)
2021. júl. 10. 10:03

Élősködők ellen - lehetőleg megelőzve azt - kezelni kell az állatot.

A koszos kutyának - ahogy a koszos embernek is - van szaga.

24. timycat (válaszként erre: 22. - 5236d12e25)
2021. júl. 10. 10:01

Ez nem így van, és nem csak panel lakók a benti állatok sem.


Nálunk ház van, a cicák ki-bejárnak, az udvart igyekeztünk macskabiztosan kialakítani, azaz ne tudjanak elkóricálni. Az utcán ki vannak téve az autóknak, kutyáknak, rosszindulatú embereknek vagy idegen, esetleg betegséget is hordozó "harci macskáknak". Bár az udvarunk tényleg biztonságos, így is akkor vagyok nyugodt ha este minden cica a házban van. Van olyan cicánk amelyik nem is szeret kijárni, jobban szeret a kanapén heverni. A macskák nálunk matuzsálemi életkort élnek meg, pont amiatt is mert egy csomó rizikós helyzetet (balesetet, macskanyavalyát) kizárunk.


Húgomnak egy komplett tanyája van, a kutyák ha húgom kint van kint szaladgálnak, de ha bent van a házban bent szeretnek lenni. Ha húgom nincs otthon a házba zárja őket. És ilyen nagy hőségben a kutyákat úgy kell "kilökni" a házból, hogy menjenek ki, mert még a pisit, kakit is inkább tartogatják csak ne kelljen kimenni.


Ha az állat választhat ott szeret lenni ahol a gazdája van.

23. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 10. 09:40

Nem, csak ki - be hord mindent, köztük bolhát meg szőrt. 🤷‍♀️


Amellett a kutyának van egy alapszaga.


Írom ezt úgy, hogy nagy állatbarát vagyok, állatokat tartok, és gyerekem is van.

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2021. júl. 10. 09:25

Nem nem láncon. De egyáltalán nem való be főleg egy nagytestű kutya a lakásba.

Annak a kutyának inger kell, tér, hogy mozogasson. Nem, nem napi 3x pisi kaki séta.

Én baromira sajnálom a panelos állatokat.

A macska detto, neki pláne kell a tér, hogy szabadon mozoghasson, vadásszon.

Monsom ezt úgy, hogy nekem is volt cica a lakásban, és addig kistestű kiskutya a lakásban amíg cudar idő volt kint.

De ettől függetlenül az állat kinti lakó nem benti.

21. tumbo2 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2021. júl. 10. 08:03
nálunk mindenki állatbarát,csak én fajzottam így el.a hatéves kislány odamegy a nagy kutyához,én meg a közelébe sem megyek.az unokaöcsémnek lova,birkái,galambjai is vannak.ő maga vágja le,készíti ki a bőröket.
2021. júl. 10. 07:49

Persze hogy számít. A velünk élő állatok befolyásolják a mindennapi életünket, életkörülményeinket és persze az állatokhoz való viszonyulás is egyfajta jellemrajz.


Nekem volt udvarolóm, aki eljött értem, szaladt velem ki a kertbe a cicánk és a srác megjegyezte, hogy kerék alá való. Még el sem kezdődött már vége volt a randinak. Volt másik srác, akinek kutyái, macskái, lovai voltak, imádta az állatokat de kint tartotta őket, ő fakadt ki egyszer hogy ő nem szívesen jön hozzám, mert nálam hiába takarítok minden cicaszőrös a lakásban, inkább menjek mindig én őhozzá. Nyilván ez a kapcsolat sem működött volna hosszútávon.


Férjem is már "beteges" állatbarát, ebből a szempontból is jól megtaláltuk egymást. Mikor megismertem őt ágyban alvó macskája volt. Én is cicákkal aludtam így ez nem zavart sem engem, sem őt. De el tudom fogadni azt hogy ez valakinek már sok és nem szeretne macskaszőrös ágyban heverni.


Lehet itt erőlködni a takarítással, én naponta porszívózok, majd minden nap felmosok, heti 2szer húzok ágyat, a ruháinkat időjárástól függetlenül szárítógépben szárítom, de akkor is mindenhol macskaszőr van. 4 cicánk van, ebből 1 "extra szőrös".

19. babyapocakban (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
2021. júl. 10. 07:15
Pont ezt akartam megfogalmazni.
18. babyapocakban (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. júl. 10. 07:14
Nem a három medve meg a kása? :)
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2021. júl. 10. 07:09
És tényleg! Ez jó volt! 🤣🤣🤣
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 22:02
Az Hófehérke volt 😆
2021. júl. 9. 21:59

Kell a tágas tér a kutyának, de az enyém kint játszik, szaladgál. Majd bejön és lefekszik. Van hogy kint vagyok, neki meg melege (vagy elege) van, és maga bemegy.


Nem alszanak az ágyamban, nem esznek a tányéromból.

14. Bless the child (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2021. júl. 9. 21:35
Láncon?
13. andi6020 (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2021. júl. 9. 21:12
Lemozgatás kell az állatnak.
12. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2021. júl. 9. 20:43
hát,aki úgy gondolja,csinálja.nem vagyok egy állatbarát.
11. Regin_a (válaszként erre: 9. - Tumbo2)
2021. júl. 9. 20:10

Nem egy kép, video van a neten ahol a kutya vigyázza a csecsemőt, a gyereket. A macska sem hülyébb és nem koszosabb a kutyánál

Azt mondják, a porban játszó gyerek ellenállóbb lesz, mint akit a széltöl is óvnak

10. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2021. júl. 9. 20:03

De a kutya és a macska is kinte való.

Állatnak kell a tágas tér.

2021. júl. 9. 17:16
én nem tűrném meg a lakásban az biztos,mikor az unokaöcsémnél voltunk gyereknézőben a macska ott mászkált a gyerekágyban.aztán elkezdett a szatyromban turkálni. orrba vágtam a kulccsal,addig vissza sem jött,míg ott voltunk.az öcsém is legszívesebben kihajította volna az ablakon.
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 16:54
A pasi mit mond?
2021. júl. 9. 16:23
Nem biztos, hogy ez tette be a kaput nála, de szerintem ez is.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 16:01
Örülj neki. A kutya nem az udvarra való.
2021. júl. 9. 14:49
Számít. Minden számít, ami te vagy, ami hozzád tartozik, ami téged határoz meg. Van, akit zavar, van, akit nem zavar a bent tartott állat. Ha valaki emiatt utasított el, azzal nincs dolgod, mert nem fogad el olyannak, amilyen vagy. Mellesleg ennyiből nem lehet tudni, hogy miért történt így. De nem is fontos. Olyat keress, aki úgy kedvel, ahogy vagy.
4. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 14:43
szerintem oda is valók.egy ismerősöm mondta,a harmadikon laktak,a kutya jobban örül neki,mint a felesége.miért nem csodálkoztam,mikor lement egy cigiért,aztán két hét múlva talált haza.
3. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 14:37
Gondolom tisztán tartod őket. Ha neki is van nem lehet ez a baja. Inkább attól tart,hogy a kutyusodat,cicádat ,majd jobban szereted mint őt :)
2021. júl. 9. 14:30
Lehetséges
2021. júl. 9. 14:29

Van egy kutyám akit bent tartok a lakásban. Labrador méretű. Illetve van egy macskám is. Őt is bent tartom. Szerintetek ez egy pasinak zavaró? Emiatt utasított el?

Neki is van, de csak az udvaron tartja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook