Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismerjük meg hazánkat! fórum

Ismerjük meg hazánkat! (beszélgetős fórum)


2011. júl. 30. 20:02
Kár, hogy megállt ez a fórum:(
2010. ápr. 24. 19:15

A termő, ékes ág ma is címerünk része, ott díszlik az oltalmazó dombok oldalába mélyre vetett, megtartó gyökerek fölött. Amint a múlt felett van a jelen, és mindaz, ami a jövőből belátható.


A község a Rákos-patak és a Sződ-Rákos-patak vízválasztóján terül el. Fölötte északkeletre emelkedik a Margita-hegy (344 m), ennek csúcsa egyben a Gödöllői-dombság legmagasabb pontja. Első okleveles említése egyesek szerint 1215-ből, mások szerint 1325-böl való. Neve a szád, száda finnugor eredetű szóból keletkezett, amelynek jelentése száj, valaminek a bejárata. Gödöllő felöl nézve valóban a Sződ-Rákos-patak völgyének a bejáratában van. A községnek 1492-ben említik tornyos kőtemplomát. A mostani római katolikus templom 1794-ben épült, oltárát Than Mór (1828-1899) Krisztus keresztelése című festménye ékesíti. A református templom 1928-ban épült Schulek Frigyes tervei alapján. A Bánó-kastélyt 1987-ben impozáns faluházzá alakították. A községben megtekinthető Székely Bertalan egykori műterme, lakása és parkja. Síremléke a régi református temetőben látható Gödöllő felé haladva az országúttól balra. Az emlékművet 1943-ban emelték.


Látnivalók:

Pejacsevich-Kollerfy-Bánó kastély - ma faluház

Turul életfa

Székely Bertalan műterem, kert és emlékház

Székely Bertalan síremlék

Lidianna emlékkút

Református templom

Katolikus templom

Baptista imaház

Rudnyánszky kápolna-kripta

Damjanich emlékhely

Rudnyánszky-Vécsey kastély - ma idősek otthona

Tájház

17. KEND
2010. márc. 2. 19:03
más ötlet?
2010. febr. 15. 15:05

Kedvenc városom HÉVÍZ!

Zala megyében, a Balaton dél-nyugati szegletében található.


Szép, tiszta, virágos, rendezett, kedves emberek lakta…..nyugalom városa.

Minden féle képen először az:

Hévízi-tófürdőt említeném… reumás és mozgásszervi megbetegedésekre ajánlott,aholtavirózsák, vízi-liliomok társaságában fürdőzhetsz.


-Római- kori romkert

-Árpád-kori templom

-Szentlélek-templom….itt hangversenyeket is rendeznek.

-Fürdő-sétány,Szobor park

Estére benépesül a város vacsora..zene….tánc hajnalig!

2010. febr. 15. 14:16

Közeledik a Húsvét!

Szeretnék nektek valami érdekeset ajánlani Húsvét.. hétfőjére!

Szigetbecsén…. Ráckeve szomszédságában.

Minden évben megrendezésre kerül a hagyományos TOJÁSDOBÁLÁS a város főutcáján, a Duna partján.

Neked csak annyit kell tenned, futsz a tojás elől vagy keresel egy jó széles férfi hátat, ami védelmez téged.

Jó kis móka! Legyél részese te is….



Közeledik a Húsvét!


Szeretnék nektek valami érdekeset ajánlani Húsvét.. hétfőjére!


Szigetbecsén…. Ráckeve szomszédságában.

Minden évben megrendezésre kerül a hagyományos TOJÁSDOBÁLÁS a város főutcáján, a Duna partján.

Neked csak annyit kell tenned, futsz a tojás elől vagy keresel egy jó széles férfi hátat, ami védelmez téged.

Jó kis móka! Legyél részese te is….

2010. febr. 15. 14:00

Tököl

Pest megye-Budapesttől 25.km

Igazából látni való nincsen, de Kulturális élet az van.... ilyenkor beindul a báli szezon se..szeri,se...száma.

Van sportcsarnokunk sporteseményekkel, koncertekkel.

Itt a Duna kiélheted horgász szenvedélyed .

Nyáron Nemzetközi folklór fesztivál!

Egy élhető város a nagyváros közelségében… Csepel-szigeten

2010. febr. 15. 13:43

Komáromba erődöt én is láttam.

Utánna mentünk a Városi Gyógyfürdőbe...nagyon jó napot tudtunk magunk után.

12. KEND
2010. febr. 13. 21:40
A komáromi erődöt sem lehet kihagyni..mind a hármat érdemes meglátogatni, maradandó élmény
11. KEND (válaszként erre: 10. - 9925394c3b)
2010. febr. 13. 21:10
Ezt én is így gondolom! Gyönyörű helyek vannak ám itt nálunk! Hegyestű, Kékkút, Tapolca,Egerszalók, Tura,Dég, Recsk......
2010. febr. 13. 21:03
Csillagösvény, (van róla cikk itt az oldalon), Dobogókő, de szerintem akármerre indulunk kis hazánkban, mindenhol találni szépet, kincset,értéket
2010. febr. 13. 15:59
Kiskunhalas, Dél-Magyarország, Duna-Tisza köze, a szerb határtól 20 km-re. Nevezetesség: Halasi Csipke, amit kézzel varrnak különleges lencérnából. Valóban meseszép, mindenkinek ajánlom a magtekintését. A legjobb kaja, amit csak itt készítenek, a savanyú máj. Békés kisváros. Megközelíthetö Kecskeméttöl az 54-es úton, majd Soltvadkerten az 53-as útra rátérve
8. 9cb35398ff (válaszként erre: 7. - 064209f635)
2010. febr. 13. 14:25

vigyázzatok a kocsonyabulin:)

hacsak nem akartok még egy bébit:)

7. 064209f635 (válaszként erre: 6. - 9cb35398ff)
2010. febr. 13. 14:21

:) háth igen:(


Na ,de azért nem messze itt van miskolc... végülis ez a város sem rossz...

Azért programilag elég jó...

Most lesz a kocsonyafesztivál, hát az valami hatalmas nagy buli:)

A babám akkor fogant:)))

és idén megint megyünk, persze kettesben, barátokkal.

6. 9cb35398ff (válaszként erre: 4. - 064209f635)
2010. febr. 13. 13:31

mikor Bánkon voltunk, elmentünk körülnézni...

egy kis faluba tévedtünk, kérdeztük a bácsit van e valami látnivaló és ő tájszólással mondta : "nincsen csak a kastély":))) a mai napig emlegetjük, olyan jópofán mondta.

és tényleg nem volt semmi...

borzalmas lehet, főleg a sötétség:(

2010. febr. 13. 13:28

Én vanyarci vagyok.

Vanyarc:

(Nógrád megye.)

BP-től 70 km-re van. Megközelíthető Balassagyarmat, Vác, Pásztó, Hatvan és Aszód felől.

Látnivalók:

Milleniumi Emlékpark

Dessewffy-Bánffy kúria

Evangélikus templom

Veres Pálné sírja

Tájház-alkotóház

Viselettörténeti Babamúzeum


Minden évben szeptember 2. szombatján megrendezik a Haluskafesztivált..

Van 1 pizzériánk, maximum ott lehet szórakozni.. Szóval, fiataloknak nm pont a legjobb.

Bővebb info a honlapunkon. :)

www. vanyarc. hu

2010. febr. 13. 13:13

Edelény...

Ide ne gyertek ,mert ez a világ vége...

Itt a hónap első felében sötétbe borul a város...és egészen addig tart még van pénz...


Szörnyű...de hát mit is várunk Észak-magyarországtól...


Látnivaló nincs, esetleg van egy romos kastélyunk... de semmi extra...


Szórakozási lehetőség kimerül a két pizzériában...

Am 22:00 után megáll az élet...

2010. febr. 13. 13:09

RÁCKEVE!

A Csepel sziget déli csücskében található.Budapesttől kb. 40 km-re. Itt folyik a Kis-Duna. Van egy csodaszép híd -(Árpád-híd)- mely nem keverendő össze a bp.-i Árpáddal... A város nagyjából 12.000 lakják.

Én két éve élek itt, és engem megfogott a szépsége a nyugodtsága. A falu és a város kellő mértékben ötvözik egymást. Tavaly megnyílt az önkormányzat épület tetején egy kilátó, ahonnan Ráckeve, a Duna, a szigetek, a híd, a belváros könnyedén megcsodálható!

Tavasszal, nyáron egészen késő őszig nyaralók sokasága népesíti a helységet. Horgászásra, fürdésre, evezésre, pihenésre, kikapcsolódásra abszolúte alkalmas hely!!

Nevezetessége a szerb templom, a Savoyai-kastély, és megannyi apró érdekesség. Javaslom mindenkinek, hogy egyszer mindenképpen látogasson el ide!

2. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - Minerva65)
2010. febr. 13. 12:57

Ez nagyon jó téma:)


Én tatabányai vagyok, itt legszebb látnivaló a Turul-madár, Európa legnagyobb totemszobra:)

Ha erre jár valaki feltétlen nézze meg, gyönyörű a kilátás a városra!

2010. febr. 13. 12:49

Legyen ez egy városnézegető!

Tudjunk meg minél többet kicsiny országunkról!

Írhatsz akár kedvenc városodról, ahol élsz.... laksz szokásokról, hagyományokról, látnivalókról, vagy éppen amire büszke vagy.

Falvak... Ti sem maradhattok ki!

Érdekességek…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook