Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki a Methenamin port? Vesegyulladás kikezelése után ezt írta fel az orvos, de csak annyit mondtak róla, hogy... fórum

Ismeri valaki a Methenamin port? Vesegyulladás kikezelése után ezt írta fel az orvos, de csak annyit mondtak róla, hogy... (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 6. 14:52
Elég fura, hogy nem írtak adagolást rá, pedig elvileg az kötelező lenne, vagy pedig ki van szerelve dozisonként külön. Én úgy tudom, hogy a methenamin dozisa 0,5 gramm,feloldani egy pohár vízben és meginni, és fel szokták írni valóban vesegyulladás esetén szövődmények elkerülése végett. A szaga elég kellemetlen szóval elkerülendő együtt tárolni bármi mással, ami átveheti a büdös halszagra hasonlító szagot. Hát ennyi röviden, remélem segítettem, bár én még csak tanulom ezeket, szóval nem vagyok benne 1000%ig biztos.
4. gatto4 (válaszként erre: 3. - B235ac96d5)
2012. aug. 22. 13:00

Szia!

Köszönöm, ez is csak abban erősített meg, hogy egyáltalán nem értem hogy vesegyulladás után minek ír fel ilyet a doki? Semmi közöm a "húgyvezeték fertőzésének elkerülésé"-hez.

Köszönöm mégegyszer :)

2012. aug. 22. 08:55

Szia! Én nem ismerem, de ezt találtam:


A húgyvezeték fertőzésének elkerülésére használják. A vizelet savas kémhatása következtében formaldehiddé alakul, mely hatásosan gátolja a baktériumok és gombák okozta fertőzések kialakulását.

Az élelmiszeriparban tartósítószerként alkalmazzák, mert meggátolja a gombák elszaporodását. Előfordulhat kaviárban, egyes sajtokban, és halkonzervekben, halételekben. A bőrön keresztül is felszívódhat, egyes embereknél allergiás reakciókat válthat ki. Nagy mennyiségben mellékhatás előfordulhat, azonban az élelmiszerekben jellegzetes mellékíze miatt sosem fordul elő nagy koncentrációban.


Remélem segítettem valamelyest!:)

2012. aug. 22. 08:22

Csak annyit mondtak róla, hogy lúgosítja a vizeletet. A gyógyszertári készítményben pedig csak a por van kis zacskókban, semmi leírás.

Tud valaki segíteni, tájékoztatást adni? (neten nem találtam szinte semmit erről)

2012. aug. 22. 08:21
Ismeri valaki a Methenamin port? Vesegyulladás kikezelése után ezt írta fel az orvos, de csak annyit mondtak róla, hogy...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook