Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskola cuccok fórum

Iskola cuccok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. aug. 13. 11:02
bocs a helyesÍrási hibákért, gyorsan írtam, és próbáltam visszafogni az indulataimat.
84. Macskanita (válaszként erre: 83. - Szakalyadri)
2011. aug. 13. 11:01

Igazat adok Adrinak!!!

volt hogy nekünk sem volt még kenyérre sem pénz, és nem azért, mert elvertem a lóvét, hanem azért mert ilyen fos világot élünk, és rohadt mód nem érdekelt sENKIT, semmilyen hivatalt sem!!!

Ez sajnos nem így működik, hogy kérni kell, és kap.Ne haragudjatok, lehet hogy durva lesz amit írok, távol álljon tőlem bármilyen rasszizmus...de!Ha nem barna a bőrszíned, és nem vagy alpári, mocskosszájú ingyenélő , akkor esélyed nincs a segélyre...

Tudjátok, nagyon sok juttatás megjárna bizonyos rászoruló családoknak, de ezt nem hangoztatják sehol...ha nem jár utána, akkor nincs miről beszélni.

Érdemes családi pótlék osztáskor kiállni a helyi nagypostához, ott megkapja mindenki a szükséges információt.:-))) vagy inkább :-((((((((((????

A gagyiról meg annyit, hogy sok család örül a gagyinak is, sok kisgyerek örül a GAGYINAK is, nevelés kérdése.

Ki a kicsit nem becsüli.....

Aki nem élte meg ezt még, kívánom, hogy ne is tudja meg, bár az élet olyan, hogy egyszer fenn, egyszer lenn, és mindenkit pofánvág ha nem többször, de egyszer minimum, vagy így- vagy úgy.-

Ezen érdemes elgondolkodni.

A topikindítónak üzenem, ha megvannak a feltételek hozzá, menjen, és kérjen beiskolázási segélyt, iogaz utólag adják, de az is pénz, illetve lépjen kapcsolatba a helyi családsegítő szolgálattal, nem suzégyen, és ők TUTI hogy segítenek, ha nem is pénzzel, de tágyi eszközökkel biztos.

83. szakalyadri (válaszként erre: 82. - 8d691b84ef)
2011. aug. 13. 07:55

Sajnos 5000Ft segítség a mai világban nem segítség.Persze,már rég be kellett volna hajtatnia a gyerektartást-egyebek.

Tudod az a szomorú itt hogy nem csak a nyitó lett kioktatva hanem az is aki fiatal a rákkal szenvedett,szenved mert nem tudja holnap ott lesz-e megint neki,szenved mert beteg az egyik gyereke,szenved a megélhetéséért.Tudod csoda árán veszi meg a gagyit a családjának!

A kisújja többet ér a portál 90%-ánál,példás anya.

Vikit nem ismerem,de csak remélni merem hogy nem gázol át több jószándékú emberen,azt is hogy nem szándékosan tette.


Megjegyzem sok okosság lett itt felsorolva,de kérdem én ha csak kérni kell és mindnki mindenért kap miért van több ezer éhező gyerek ebben az országban?!

Ezen gondolkodjatok!

2011. aug. 13. 07:39

Látjátok itt van a kutya elásva, itt mindenki magára veszi ezt az egészet és már rég nem arról szól aki a topikot indította. Ki bántotta itt Napsugárt? Senki. Viki napok óta mást sem csinált mint tőletek kért elnézést a véleményéért, holott Ti bántottátok.

És Adri igen én is láttam ilyen gyerekeket már az óvodában is. De ez pont arról szólt, hogy a topikindító nem akar segítséget kérni, és azt sem mondja meg, miben segíthetnénk neki.

Valaki mondja már meg nekem végre, hogy segítsenek azon aki nem hagyja?

81. szakalyadri (válaszként erre: 77. - Ae55128da6)
2011. aug. 13. 01:52

Napsugár naplóját itt már egyikünk sem fogja olvasni.

Remélem elégedett magával az aki ezt elérte!

Mélységesen fel vagyok háborodva.Egy tanár aki képtelen az együttérzésre?Aki nem érti meg hogy nincsből nem lehet középkategóriás tanszert venni?!

Persze valószínű mindenki tudja már nyár eljén is hogy ősszel iskolakezdés,csakhogy sok helyen azért küzdenek hogy hónap végén is legyen étel a gyerekeknek az asztalon!Ezt pont egy tanár ne látná?Az aki tanulta?!-tanárként mondom ezt!


Urbanszkyviki!

Én sajnos láttam gyereket aki nem az első padban hanem a tábla előtt széken ült,mert a szülőknek nem volt pénze szemüvegre!

Sőt szakadt ruhában gyerekeket is akiknek a "gagyiból"sem jutott!

Talán egy kis szociális érzékenységet tanulhatnál még.Hasznavehetetlen tanácsokkal nem lehet megváltani a világot:(

80. 8d691b84ef (válaszként erre: 79. - 1675f7fe54)
2011. aug. 12. 17:14
Én azt sem értem, hogy még te is azt írtad, hogy nem igazán hiszed el amit a topikindító leírt, akkor miért baj az ha valaki más ezt ki is fejti?
79. 1675f7fe54 (válaszként erre: 78. - 8d691b84ef)
2011. aug. 12. 14:51
Ez a hozzászólás is szégyen, de nem kicsit.
2011. aug. 12. 14:45

Szomorúan olvastam ezt végig.

Senki nem vonja kétségbe, hogy trében vagyunk, és nagyon sokan.

Viszont itt szó szerint meglincseltek valakit aki elmondja a véleményét. Miért? Nem volt bunkó, közönséges, sem lenéző. Nem értem.

És ne haragudjatok, de annyiban igenis igazat adnék Urbanszkyvikinek, hogy rengeteg lehetőség van a segítség kérésre. A gyermekkedvezményt, azt hogy kaphatnak e ingyen tankönyvet, ingyen étkeztetést stb. az önkormányzat fogja eldönteni a jövedelmi adatok alapján, és csak kérni kell. Ha nem éri el az egy főre jutó jövedelem azt az összeget akkor megadják. Ez így megy. Ha náluk eléri még így a három gyerekkel is, akkor már bocsánat, de szeretnék annyit keresni, mint ez az anyuka. Ha meg nem akkor miért is nem veszi mégsem igénybe a segítséget? Ez az egész számomra nagyon zavaros. Ráadásul ha két hónapja nem fizet a férje, akkor bíróság, és behajtatni. Tudom hogy ez idő, de biztos, hogy meg fogja kapni.

Még valami. Itt 3 gyerekről beszélünk, ha mindhárom iskolás, akkor egymás tankönyveit hogyhogy nem tudják örökölni? Oké hogy változik valamennyit a tanterv, de gondolom nem mindenben mindig. Sztem ez az egész így ebben a formában picit zavaros.

Segítsünk, de azt nem mondja meg miben is

segíthetnénk?

És mindezt úgy mondom, hogy nemrég nekünk nem csak lógott a fejünk felett, hanem gyönyörűen ki is kapcsolták a gázunkat, egy egész napot szaladgáltam, hogy valahogy pénzt szerezzek, hogy a 4 hós és 4 éves gyerekkel ne maradjunk így. Tehát tudom Ő miről beszél, és tudom mit jelent nyakig lenni a trutyiban.

Senkit sem ítélek el, de ez a fajta kommunikáció amit itt lerendeztetek az elmúlt pár napban, az szégyen.

2011. aug. 12. 10:34

Sziasztok!


Kedves napsugár és urbanszkyviki!


Mind a ketten olvassátok a naplóm és én is a tieteket :)

Nagyon jó fej csajszik vagytok mind ketten és nem hiszem hogy ne tudnátok jókat beszélgetni itt a hoxán.Nagyon szeretlek titeket olvasni és szerintem ha bele olvasnátok egymás naplójába biztos szimpik lennétek egymásnak.

Szerintem Viki nem nagy képű én nem így ismerem és te Napsugár egy olyan helyzetben lévő anyuka vagy mint én és tudom,hogy tele vagy jó indulattal.

Próbáljátok meg elölről kezdeni szerintem ki jönnétek mert ez csak egy félreértés. Remélem ezért a hozzá szólásomért nem veszítelek el titeket az olvasóim közül.Legyen mind kettőtöknek nagyon szép napja.

2011. aug. 12. 10:24

[link]


jó kedvet nektek!

2011. aug. 12. 10:22

Ne bántsátok egymást!

Itt senki nem bánt senkit!

Csak véleményt cseréltek!

És bár bántónak érzitek, sokszor nem annak szánják. Érzésekkel élünk és érzésekkel reagálunk.

ami neked fájó, az nem biztos, hogy a másiknak is az lehet pusztán csak segítség, és amit a másik kimond az nem biztos hogy bántó, csak te érzed annak, mert az élethelyzeted amiben vagy az elkeserít...

Csupa jó dolgok lettek ide leírva, valakinek a nehézségei, valakinek a könnyebbségei és valakinek a segítségnyújtása az iskolakezdéshez, mert közel áll a tűzhöz...


további szép napot és jó élményeket érezzétek magatokat nagyon jól!

2011. aug. 12. 10:05

Kedves Fórumozók!

Már írtam párszor, hogy hsz-eimmel nem akarok/tam bántani senki érzéseit sem. Nem vagyok agresszív és főleg nem gazdag. És nem értem ,hogy fajulhat el egy reagálás, miszerint segítséget kérni nem szégyen, illetve nem kötelező minden évben új táskát venni, és a hibás margójú füzet számomra gagyi (és akkor itt most bocs!! hogy számomra az, ez csak az én véleményem, ha szegényebb vagyok, akkor is) ilyen durva válaszokba.

Tisztelettel és alázattal bocsánatot kérek a véleményemért attól, akit/akiket megbántottam!

És tényleg szép napot! :)

2011. aug. 12. 09:43
Még valami.Lehet hogy sokkal szegényebb vagyok mint te urbanszkykám, de amig én a kicsiből is adok az olyanoknak akik éheztek, mert nem egy családnak küldtem már élelmiszert, és egyéb mást itt a Hoxán is, amikor még tudtam segiteni.Na ez az amit te soha nem fogsz megtenni.Inkább kritizálod a másikat a nagyképű stilusoddal!Én inkább segitek ha tudok, veled ellentétben!És az ilyenek mint te talán soha nem tudja mit jelent az hogy SEGITENI EGY CSALÁDON!!!Egy gyermeken aki éhezett.Én segitettem, és ha tudok segitek ezek után is.Vannak rosszabb és jobb időszakok.Most a rosszabb van, és hidd el segitség nélkül meg fogjuk oldani mint eddig is!!!!!De ezt a stilust amit te képviselsz....???Nos...nem minősitem inkább!!Üdvözelt
72. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Muti0713)
2011. aug. 12. 09:27
Sziasztok, nem olvastam most vissza a tegnap d.u.-n óta írottakat... de felénk pl-ul a Máltai szeretet szolgálat mindig tart gyűjtést,amit aztán szét osztanak a rászorultabb családok között. Jelenleg most pont a beiskolázás fog jönni,ezért gondoltam,hogy beírom. Hátha feléd is van ilyen lehetőség?! üdv.
2011. aug. 12. 07:42

Teljesen igazatok van.

Szép napot! :)

70. mamcili (válaszként erre: 69. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 11. 23:56

Köszönöm Enissa :)

Teljesen egyet értek veled!

2011. aug. 11. 23:45

Az a baj a sok gond miatt az emberek egymást utálják már. Valahogy nem azt nézi,( szomorúan mondhatom ,a többség,)miben tudnának segíteni a másiknak, nem… inkább a gyengébbe belerúgnak.


Ugyanakkor látom, hogy a szülők unottá válnak, nem is próbálkoznak változtatni. Meglehetne szervezni az előző osztályokkal, hogy adják át a tankönyveket. Az igazgatóval is lehetne beszélni, hogy egy iskolában ne hatféle kiadó könyveiből tanuljanak a gyerekek. Ehhez kellene lépni, beszélni, szervezni, és a többség tudna győzni. Még az önkormányzat oktatási osztályáig is ellehetne ám menni.

Aki most fent van, ne szálljon el az sem, mert onnan nagyobbat lehet esni.

Kellemetlen amikor kérni kell, de a gyerekek miatt a büszkeséget muszáj félretenni. Most elkell fogadni a kicsit is. Cseppekből áll a tenger is.

Aki hozzászól a fórumhoz nem ugyanabból a helységből való, így más és más önkormányzatonként a segélymértéke is. Függ a gyermekek, munkanélküliek számától, mennyi adót tudnak beszedni stb.

Annyira elszomorító, nem elég,hogy szinte az ország nagy része elszegényedik, még bántjuk is egymást. A módosabb a szegényt, hogy élhetetlen és a szegény a gazdagabbat, hogy honnan a pénze. Tapasztalhattuk , van aki önhibájából él nyomorúságosan, de már oly sokunknak nem kell az önhiba sem, hogy kicsússzon a lábunk alól a talaj. Több összefogás, tolerancia egymással szemben,szebbé tehetné a napjainkat, talán még mosolyogni is megtanulnánk. Tudjunk a kicsinek is örülni, és mamcili amint említette tanuljunk megköszönni is dolgokat!

68. mamcili (válaszként erre: 67. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 22:52

Amin ledöbbenek, hogy rengeteg lánykám által kinőtt ruhát ajánlgattam ismerősöknek,

itt is és aki kérte, az sem jött érte,

volt hogy varrógépet ígértem másnak, de az sem jött érte...


A ruhákat a vöröskereszthez vittem le a végén: azt mondták, bárcsak többen vinnének ilyen szép cuccokat.

A varrógépnek találtam egy nagycsaládost, aki hálás volt érte.


A nővérem jelképes összegért adna jó minőségű ruhákat másoknak, de mindenki képeket kér...

Nekem sincs fényképezőgépem, de a számítógépre a munkámhoz nagy szükség van.


Volt egy család egy éve,

megmaradt füzeteket, ceruzákat kaptak,

sőt még jó minőségű ruhákat is tudtam szerezni a kislánynak...

Nem vártam érte pénzt, de azért egy köszönöm jól esett volna...


Szívesen segítek én is másokon, nekem is volt olyan időszakom és még ma is van, hogy egy napra 500 ft jut

van hogy az iskolába nem tudom befizetni az ebédet...


És igen szomorú vagyok, hogy ilyen megtörténhet úgy, hogy becsülettel dolgozom...

és nagyon szeretem a munkám...


Hiába keresek kiegészítő munkát, nem találok, pedig nagy szükségem lenne, rá, de talán most már könnyebb lesz, hogy kezdek újra magamra találni, és sok mindent tanultam meg az idei nyáron...


Tudom, hogy nem az iskolai cuccokkal kapcsolatos, de biztos vagyok benne, hogy egy-két jó szó, sok ilyen helyzetben lévő szülőnek segítene.


Én nagyon sokat köszönhetek a "hoxázásnak", az itt velem beszélgető tanároknak, és más embereknek!


Az elvált szülőknek meg üzenem,

ne szégyeljetek kérni a gyerekeiteknek a másik szülőtől...

Ne pénzt kérjetek!

vegye meg ő neki...

Higgyétek el meg fog változni a véleménye a gyerektartásról...

És bármit kértek, tegyétek szeretettel és ne haraggal...

2011. aug. 11. 22:26

Kedves Bernice és Napsugár!

Írtam is, de még egyszer leírom, hogy nem akarok sértegetni senkit, ez nekem nem kenyerem. Csupán egy tanítónő vagyok a sok közül, aki gyerekek előtt is ebben forgott, és higyjétek el, rengeteg ember jár még ugyanebben a cipőben. De gondolom, ezt Ti is tudjátok.

Csak mégis elgondolkodtató, hogy ha egy anya abban a helyzetben van, hogy nem képes már előteremteni azt a anyagi alapot, ahinnan még lehet kiút és annyira gallyra ment már minden körülötte, és Ő már teljesen el van keseredve, egyszerűen nem tudja elutasítani a segítő kezeket, főleg, ha a gyerekeire gondol. Dobálózom itt az önkormányzattal??? Kérdésem hát: a volt férje, a gyerekei apja felé miért nem lép? Miért csak legyint, hogy kell a pénz plasztikára?? Ilyen nincs, ilyet nem mond egy ANYA! Főleg, amikor kifut a lába alól a talaj.

És igaza van mamcili-nek is: a könyvtárban ott vannak a tanulóra váró könyvek. Igaz, csak pár főnek jut, de CSAK kérni kell!!!!!

És nektek üzenem: nem kell lenézni és kigúnyolni másokat csak azért, mert olyanokat mond, amiket Ti nem.

Szép estét nektek! :) És az írottakat nem vonom vissza.

Kívánom, hogy a fórumindító találja meg az eszközeit annak, hogy előteremtse gyermekeinak az iskolához a szükséges dolgokat.

66. mamcili (válaszként erre: 62. - 32e254e8e2)
2011. aug. 11. 22:21
az is jobb a semminél, én volt, hogy 2000-t kaptam...
2011. aug. 11. 22:15

Én nem tudom ki mennyiért vásárol,

de én már megvettem mindent, még a tartalék füzeteket is.

A táskán és tolltartón kívül, amire nincs szükség minden évben...

(és ha kell meg lehet venni tanév közben is...)

összesen: max:10e ft...

2011. aug. 11. 22:07

Évek óta, ha tehetjük, nem adunk új könyveket a gyerekeknek, de a munkafüzetekre mindig szükség van.

A lányom iskolájában is vannak, könyvtári könyvek, szerintem nagyon jó ötlet...

A szülőknek is könnyebbség, és nem a kiadók gazdagságát kell nézni...

Amikor én gyerek voltam még a technika és rajz felszerelést is az iskola biztosította...

Azért nem volt mindegy...

nekünk csak tolltartó, füzet, ceruzák , radír és hegyező, vonalzók, és hegyező kellett...

De hol van már ez...

Alkalmanként fordult elő hogy, rajzlapot kértek be...

63. mamcili (válaszként erre: 17. - Muti0713)
2011. aug. 11. 22:01

Ne várj,

lépj minél hamarabb,

nem szégyen ha segítséget kérsz, főleg, hogy nagy szükséged van rá!

62. 32e254e8e2 (válaszként erre: 56. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 21:55
Az önkormányzathoz segitségért forulni???Tudod te mennyit adnak????5 ezer forintot!!!!!5 ezeret!!!!!!!!!!!!ezt hivják rendkivüli segélynek!!!!Kiváncsi lennék ha te ilyen nagyon okos vagy mit kezdenél ennyi pénzzel, amit jó ha megkapsz és ha megkapod akkor kb két hónap mulva meg is érkezik a pénz.Könnyen dumálsz!Nagyon könnyen.CSAk ne kerülj soha rossz helyzetbe!!Nagyon okos vagy!CSak tanulj még egy kicsikét.
61. 32e254e8e2 (válaszként erre: 58. - 1675f7fe54)
2011. aug. 11. 21:52
Ééééééééés ott a pont!!;-))
60. 32e254e8e2 (válaszként erre: 18. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 21:44
NEKED GAGYI DRÁGÁM, ÉN MEG EZT TUDOM MEGVENNI!!!!!!!!!!ENNYI!!!ADSZ PÉNZT MÁSIKRA?????????aKKOR MEG????lÉGYSZIVES TÖBB TISZTELETET!!!KÖSSZ!
59. 1675f7fe54 (válaszként erre: 54. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 21:35

Szerinted egy 3 gyerekes ember mikor kezd az iskolára készülni?

+ha már ennyire dobállózol az önkormányzattal, akkor nézz már szét Pesten mik a kritériumok..

58. 1675f7fe54 (válaszként erre: 55. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 21:33

"Táskát nem kell minden évben venni"


Tényleg?:XD most hogy mondod jó tudni...


ui: sosem birtam a te fajta nagyképű emberkéket.Olvasgasd magad vissza pár év mulva, majd amikor mind a 3 gyereked suliba fog járni:D utána beszélgessünk "okoska".

57. 1675f7fe54 (válaszként erre: 55. - Urbanszkyviki)
2011. aug. 11. 21:31
Alapitványi iskolában nem.És nem mindenhol adnak kedvezményt-önkormányzattól függ.
2011. aug. 11. 19:47
Ja, és nem utolsó sorban sok "jobb" munkahelyen adnak beiskolázási segélyt, ami átlagosan 30.000 körül mozog. Az ő munkahelyén ilyen lehetőség nincs?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook