Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Irigy vagyok... fórum

Irigy vagyok... (beszélgetős fórum)


2022. szept. 28. 20:57
En is irigy vagyok.
2022. szept. 17. 14:52
Hiszem, h mindennek megvan az oka. Lehet ha lennének még szüleid, nem lenne neked olyan jó mint most, nem élted volna meg úgy az életed ahogy most sikerült. Mindennek oka van. Anyám meghalt kiskoromban, de egy percig sem éreztem hiányát, mert mindent megkaptam. Így kellett lennie, így tudok fejlődni. A barátaink akiket mi választunk lehetnek sokkal inkább a családunk, mint ahova születünk. Lehet irigykedni, persze, de hidd el sok a kirakat belülről meg rohad..... felesleges energiák. Örülj a párodnak, gyermekednek és erre koncentrálj. 🤗🥰
23. 55Judit (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 08:47

Én értem amit írsz. Nem azért vagyok jóban mert ad, azért ad, mert kedvelitek egymást.

Az irigység egy alapvető emberi tulajdonság. Még abban is van egy kicsi, aki azt harsogja hogy bennem aztán nincs, és látványosan megkövezi azt aki bevallja.


Igen, szomorú a helyzeted amiben van, megértelek. Nekem sincsenek szüleim régen, de én fellélegeztem mikor megszűntek. Amíg voltak életem kezdetétől éreznem kellett hogy nem kívánt gyerek voltam. Ebben nagyon sok fájdalom benne volt. A testi és lelki bántalmazás is sokszor brutál módon. De azért vannak dolgok amivel szépíthetjük az életünket. Én mindig arra törekszem hogy arra koncentrálok ami van, az idő alatt nem tudok foglalkozni azzal ami nincs. Mert ugye egyszerre csak egy dologra tudunk koncentrálni. Ha azt mondod hogy te többre is, akkor nem koncentrálsz eléggé. Én együtt érzek veled, és kívánom keveredj ki ebből a helyzetből mert biztos hogy találsz az életedben jó dolgokat is. Lehet, sokaknak meg pont az hiányzik ami neked van, csak annyira természetesnek veszed, hogy sokszor talán nem is tudsz róla. Fel a fejjel!

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 35e7baa159)
2022. szept. 17. 08:46
Tudom min mész keresztül én is elvetéltem egyszer..nagyon rossz volt..sajnállak nagyon..szívből kivanom hogy Nektek is legyen egy szivárvány- babátok hamarosan..Az ezer százalék hogy amikor nagyon magam alatt vagyok de belegondolok hogy itt van nekem a Csepp és hogy van egy normalis ferjem akkor kicsit lenyugszom...
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Pteri)
2022. szept. 17. 08:42
Jaaj...ez borzasztó..igen tudom hogy minden viszonyítás kérdése és tényleg amikor a hozzád hasonló sorsokról hallok akkor rájövök hogy van rosszabb...és ismerek személyesen is sok embert akivel nem cserélnék..
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Channa*)
2022. szept. 17. 08:38
Ha VAN CSALAD de nekünk van a sógornő és nekem egy darab unokatesó akivel szintén az a szitu ha mi nem hívjuk el ő már sosem..A három féltesóból kettő nagyon csúnyán átvert többször is,nem vagyok madár hogy kockáztassam a kis házunk boutonságát és a kis összekapart dolgainkat..Szóval igen keresnénk őket ha lennének...
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Jooeva)
2022. szept. 17. 08:34
Ez sem jó...sajnálom..
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 17. 08:33
Nem lát szívesen.. Mert nem szeret vendéeket fogadni..
17. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 07:42
Minden nem lehet a tiéd. Annak kéne örülni amid van.
2022. szept. 17. 07:34
Kár. Én meg nem vagyok irigy. Hálás vagyok azért, amim van, megbecsülöm, és boldog vagyok. Hogy másnak mi van, azzal meg nem törődök. Sőt képes vagyok örülni mások sikerének is.
2022. szept. 17. 00:51
Örülj annak ami van.
14. 35e7baa159 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 23:31

Én megértelek. Mondjuk hála istennek sem a férjem sem én nem szeretjük a nagy családi hacacàrékat így rendre nem is megyünk el rájuk. Én meddő vagyok ,nekünk a legnagyobb álmunk,hogy gyermekünk lehessen. Majdnem meg is valósult,a napokban vetéltem el.

Amúgy a családunk egy kalap fos, a szüleimet leszámítva. Örülj inkább a kicsidnek és a férjednek, ők ott vannak neked , szeretve vagy.

13. 35e7baa159 (válaszként erre: 12. - Pteri)
2022. szept. 16. 23:27
Még van mit enni, inni. Várjuk ki a végét...
12. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 21:03
Nekem se testvér, se unokatestvér, a férjem nem érte meg azt se, hogy a gyerekek gimnazisták legyenek. Most legyek rád írigy? Nem vagyok. Örülök, hogy van hol laknunk, folyik tiszta víz a csapból, van mit ennünk, néha a hajléktalanoknak és a menhelyi kutyáknak is adunk belőle. Igaza van Tiennek, más ennek is örülne. Gondolj arra, hogy az irigység a te lelkedet mérgezi, neked lesz rosszabb.
11. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 20:34

Eléggé magányosnak tűnsz. Azzal kell gazdálkodni ami van.

Buddha tanítása szerint a ragaszkodás az emberi szenvedés legnagyobb okozója, ami sóvárgást, vágyakozást, bizonytalanságot idéz elő.

Az irigység beteggé tesz :)

2022. szept. 16. 20:06

Én nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert bár az én és a férjem szülei is régen meghaltak, de családunk van. Vannak testvéreim, unokatesóim, nénikéim, remélem jó sokáig. A család, ahogy nőnek a gyerekek, bővül az újabb generációval és igyekszünk ismerni egymást.


Ez sosem arról szól, hogy anyagilag támogatjuk egymást, hiszen mindenkinek van családja, hanem az együtt lét a fontos.


Évente többször találkozunk. Ünnepekkor vagy csak úgy.


Karácsony szenteste is mindig többen vagyunk, ahogy a többi napon is.


Azért, hogy az embernek legyen családja és barátai, tenni kell. Nem azt kell várni, hogy mindig a másik keressen, hanem nekünk is fel kell emelni a telefont vagy a fenekünket és időt kell szakítani arra, hogy találkozni tudjunk.


Szerencsésnek érzem magam, mert ha én épp akár hanyagságból, de nem keresek valakit, akkor ők megteszik.

Nem sértődünk meg, ha egyoldalú a keresés, mert nem az a fontos, hogy ki teszi meg, hanem az, hogy valaki megtegye.


Te se azt várd, hogy a másik keressen csak, hanem te is tegyél a kapcsolatokért!

2022. szept. 16. 19:57

Az ember a rokonait nem tudja megválogatni.

Sokan vannak így, mint Te.

Én is nagyszülők nélkül nőttem fel, örülök, hogy az enyémek már lassan felnőnek és legalább az én oldalamról van tata és mama.

Tesóm 25 évig nagyon távol volt a családtól (feleség hatására), így az én és az ő gyerekei évente kb. 2x találkoztak. Sajnáltam nagyon, mert párom egyke, azaz az ő részéről nincs unokatesó. Se testvér, se senki...egy távol élő nagynéni csak.

Barátok szintén elkoptak.

Hidd el mindenkinek van fájó pontja az életben, de azt kell értékelni ami van, nem azon keseregni, ami nincs.

5-6 éve vannak nálunk is közös ünnepek, hétvégi családi összejövetelek időnként...de a volt asszony megint borította a bilit, így hónapok óta megint nincs találka...ez van.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 19:49
Esetleg látogassátok meg ti.
2022. szept. 16. 19:46
Igyekszem..csak néha úgy előjön..
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 16. 19:45
Félreértessz..csak megemlítettem hogy mostanában segít..De jó lenne ha a gyerek többet látná ..
2022. szept. 16. 19:36
Felesleges másokra irigykedni. Attól, mert másnak jó, neked nem lesz rosszabb. Legyél hálás azért, amid van.
4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 16. 19:28
Hm. Egyetértek.
2022. szept. 16. 19:25

"A férjemnek van egy lánytesója akivel mostanában azért sokkal jobb a viszonyunk és egyre többet próbál anyagilag segíteni, "


A hiba a te készülékedben van. Soha a büdös életben nem kérnék, nem fogadnék el pénzt senkitől.

Ha szeretem azért, ha meg nem van annyi büszkeségem, hogy azért.

Az a jó testvér aki ad? Ne nevettess már!!!


Miért kell bárkire is irigynek lenni? Kell szerencse is az élethez, de magunkon is múlik, hogyan alakul az életünk.

Az irigység kiül rád, mindenki kerülni fog.

2. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 19:16
A föld nevű bolygó lakosainak cca.80% szeretne olyan életet mind a tiéd.
2022. szept. 16. 19:05
Biztos sokaknál kiverem a biztosítékot ezzel a topikindító címmel, de talán lesz aki aki megért..40 feletti nő vagyok, egy tünemény kisgyerekkel, 80 százalékosan velem összeillő férjjel..Ez eddig jó...De! Egyikünknek sincsenek szülei, nekem három féltestvérem van akikkel nem tartom a kapcsolatot kettő átvert egy pedig nagyon messze van..A férjemnek van egy lánytesója akivel mostanában azért sokkal jobb a viszonyunk és egyre többet próbál anyagilag segíteni, de vele sem találkozunk túl gyakran és a gyerek szempontjából tök jó lenne ha nem csak mi lennénk az élete részei..Szóval az irígységem az az olyan emberekre vonatkozik akiknek még vannak szülők mindkét részről, ( nem elválva hanem együtt boldogan)tesók akikkel imadják egymast és napi szinten találkoznak, nagy a család együtt töltik az ünnepeket...a barátaink nagy részeben csalódtunk amióta megvan a Cseppünk, kb.3-4 olyan van akik akkor is keresnek ha mi nem hívjuk őket..És ha ezeknek az embereknek még a melójukban is sikerük van flottul megy minden, sírni tudnék..miért van az hogy valakinek minden jó az életében, más meg minden téren megszívja...legalább az egyik része jó lenne..Egyedül az hajt előre hogy imádom a kisgyerekem és imadkozom hogy fel tudjam nevelni úgy hogy együtt vagyunk az apjával és megérjük hogy legalább 30 éves koráig élhessünk megadva neki mindent ami nekűnk nem volt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook