Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ingázás bölcsissel, ovissal fórum

Ingázás bölcsissel, ovissal (beszélgetős fórum)


nov. 28. 02:50
nehez dolog ez,de sokan csinaljak!
22. Panna07 (válaszként erre: 21. - Ágio8405)
nov. 4. 15:00
Persze, attól még van, aki nem anyagi okok miatt megy vissza dolgozni, és adja bölcsibe a gyereket, hanem pl lelki okok miatt, mert nem bírja már otthon, nehezen leköthető már a gyerek 2 évesen, vagy a gyereknek kell a közösség, hogy jobban fejlődjön.
21. Ágio8405 (válaszként erre: 20. - Panna07)
nov. 4. 14:32
A tényen nem valtoztat hogy nem mindenki azért adja be mert muszáj.
20. Panna07 (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
nov. 4. 14:28
Csak egy kiigazítás: állami bőlcsibe csak az adhatja be a gyereket, aki dolgozik, ez feltétel, papír is kell róla. Fizetősbe bármikor lehet.
19. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - Levarosbukta)
nov. 4. 12:50
Azért van kivétel bőven…. Nem egyet tudom aki azért adja be mert miért ne vagy mert kisteso születik. Oviba is sokszor az hozza full betegen a gyereket aki amugyis otthon van a kistesóval.
18. levarosbukta (válaszként erre: 12. - Violet18)
nov. 4. 11:21
Utálom amikor valaki ezzel jön, hogy nem hobbiból adja be a gyerekét a bölcsibe! Szokjatok le róla. Senki nem jószántából adja be, hanem azért mert dolgoznia kell menni.
nov. 3. 17:58

Köszi a hozzászólásokat.


Igen, 10 órát nagyon soknak éreznék. Igazából ez a 7,5 óra barátibb, abból 1-2 óra úgyis csendes pihenő.


Home office ügyben rosszul fejeztem ki magam. Amit bukok, az a heti 1-2 nap, nem tudnék otthon maradni, mert a bölcsibe be kell vigyem. De az ad hoc jellegű home office napokkal élnék, ha ebbe a cégem is belemegy. Ha beteg a gyerek, akkor mondjuk pár nap táppénz után home office lehetne. Bár gondolom nagyon kemény lehet egy lábadozó kisgyerek mellett dolgozni.

16. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
nov. 3. 12:02

Bölcsődés korára nemigen emlékszünk felnőttként. Én is jártam, mert akkor még 6 hónap otthonmaradás járt az anyáknak, semmire sem emlékszem, csak szüleim beszéltek róla. Sőt, nekem óvodából sem maradt meg semmi emlék.


Unokám 2 évesen kifejezetten vágyott gyerekek társaságára, most is imád oviba járni, öt és félévesen.

15. etr4 (válaszként erre: 14. - Semleges)
nov. 3. 11:56
Persze az jó dolog, akkor nem kell dolgozni :)
nov. 3. 11:10
A home office-t nem hagynám veszni.
13. 1872ce0988 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
nov. 3. 09:36
nem sikerült az értő olvasás
nov. 3. 09:29
Nekem is volt bölcsis a gyerekem, általaban mindig ők voltak az elsők és az utolsók is, mert dolgoztam. Nem hobbiból adtam be őket mint sokan, hanem mert kellett a pénz, dolgoznom kellett. Nyilván nem a legjobb h ott van egész nap, de h belegondolsz, visszatekintesz gyerekkorodra (nálam így volt legalábbis) 7-5ig bölcsi ovi suli....amíg a szülők dolgoztak. Az indulás nem mindig könnyű, beszoktatás hosszú idő is lehet.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Bichi)
nov. 3. 07:28

Köszönöm, kedves vagy. Jól látod, tényleg nem jókedvemben hoztam meg ezt a döntést.


Plusz egy pont a munkahely közeli bölcsinek akkor. Ha beválna az ingázás, oda járna oviba is. Amit kinéztem, közvetlen közelben több szuper játszótér is van, munka után ott szeretnék programozni a kicsivel, hogy legyen minőségi időnk.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Liliom10)
nov. 3. 07:26

Sajnálom, nagyon nehéz lehetett. Remélem, azóta többet tudtok együtt lenni.


Én sem szívesen adom bölcsibe a gyereket, de anyagilag nincs más választásom. Sajnos kiszolgáltatottá váltam nem csak anyagilag, így a most legbiztosabbnak tűnő megoldást kell válasszam; a pénzkeresetet és a bölcsit. 🙁 Pont ezért is gondoltam, hogy a 7,5 óra nélkülem talán nem viseli meg annyira. De nagyon nehéz döntés számomra az intézményesítés.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Panna.33)
nov. 3. 07:21
Köszönöm, ez is egy fontos szempont. Nem is jutott eszembe. Pedig, ha épp nem érem el a következő vonatot, akkor másfél óra is lehet, míg az otthonunkhoz közeli bölcsibe érte tudnék menni. Ez nagyon soknak tűnik.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - 1872ce0988)
nov. 3. 06:27
Ez nem igaz. Sokaknak vannak rossz emléke ezek miatt gyerekkorából. Ez az idő rengeteg amit Fi irt hogy mennyit lenne a boocsiben. Férjem volt így. Alig van gyerekkori emléke de az mélyen él benne hogy utálta az ovit bölcsit amiatt hogy 10 órát volt bent. Anyukája erről mit sem tudott mert ő nem is mondta. Mégis így felnőtt fejjel emlékszik rá.
7. 1872ce0988 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 3. 05:47

szerintem a home office-t ne dobd be a lecsóba, mert valószínűleg többször lesz beteg olyankor meg ki tudod esetleg használni hogy otthon maradhatsz.


amúgy a gyerekek mindent jól viselnek amit a szülő is. szóval az ingázás is vállalható, viszont nem jó ennyi időt a bölcsiben, oviban hagyni a gyereket. nyilván van aki rákényszerül, de rokonok bevonásával, esetleg környékbeli megbízható emberrel próbálnám megoldani.

6. Bichi (válaszként erre: 5. - Liliom10)
nov. 2. 19:37

Hát ezzel mondjuk nem sokat segítettél, biztos ő sem jókedvében adja be a kicsit...

Egyébként meg sosem lehet tudni, mi a jó választás, mert látszik, hogy sokat kell mérlegelni, de mivel nem évekről van szó, lévén gondolom utána máshova megy oviba, ezért én biztos a munkahelyhez közelebbit választanám...

5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 18:32

Egyik kisfiam szintén 2,5 évesen lett bölcsődés. Rengeteget volt beteg, szinte 1 hét bölcsi (vagy annyi se), 2 hét otthon. Kb. 6-kor keltettem, nagyon sajnáltam szegényt fölébreszteni, mert előtte mindig kb. 7-ig aludt. A bölcsi csak pár km volt hozzánk, ott hagytuk a kocsit, és a férjem hozta őt haza, mert én csak 6-fél 7-re tudtam hazaérni.

Ha akkor anyagilag megtehettük volna, hogy itthon maradjak, sosem adtam volna bölcsibe a kisfiamat !!! Lelkileg is nagyon nehéz időszak volt, sokat sírtam, mert nem azért szültem , hogy csak vacsora, fürdés idejére találkozzak hétközben a kisfiammal.

Minden szempontot alaposan gondolj át !

4. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 18:03
Nekem sincs ilyen tapasztalatom, de olyant választanék, ami közel van a munkahelyemhez, hogyha bármi gond adódik, hamar ki tudják szaladni. Kolléganőm is bölcsibe hordja a kisfiát, de közel van hozzánk meg a lakáshoz is, így ha bármi van, ki tud szaladni. Mondjuk nem szokott gond lenni.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
nov. 2. 17:54
Köszönöm a gondolatot. Ez nekem is egy nagyon nyomós érv. Sosem akartam egy pici gyereket 9-10 órákra intézményben hagyni a családja nélkül. Én is olyan soknak érzem. Főleg első intézménynél, egy általános iskola megint más.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 2. 17:52
Nincs tapasztalatom, annyit tudok, hogy nem hagynám a gyerekem minden nap 7-16:30 ig bölcsiben, ha van más megoldás is.
nov. 2. 17:28

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Jó volna tapasztalatokat olvasni, ha van valakinek. ☺️


Kisfiamat jövő ősszel, 2,5 évesen bölcsibe vinném. Van több hely is, ahova esetleg be tudna kerülni. Persze vegyék is fel. 😝 Hát ez majd kiderül ugye, hogy bekerülünk-e valahova.


A mi környékünkön 2 bölcsi van, ahova esetleg felvennék. Az egyik kiesik a munka vonaláról, a másik pedig fizetős. Ha ide vinném, reggel 7 körül kellene bevigyem, 16:30 körül tudnék érte menni, mivel a munkahelyem elég messze van. Én nagyon soknak érzem, hogy ennyi ideig legyen bölcsiben egy ilyen pici gyerek.


Ha a messzi bölcsibe vinném, 7-kor együtt indulnánk, 8 körül érnénk a bölcsibe, majd 15:30 körül tudnám felvenni.


Az a bölcsi nagyon jó, vannak boltok és játszóterek is a környékén, valamint nagyon szimpatikus a szellemisége, és utána oda tudna járni oviba is. Ehhez közel van a munkahelyem, és mivel egyházi intézmény, talán felvennék.


Megmondom őszintén, nekem ez sok szempontból szimpatikusabb. Ami nehéz, hogy ugyan sokkal többet lenne velem, de napi 2x egy óra lenne az ingázás neki. Illetve nekem is nagy vállalás, mert így nem tudnám a céges home office 1-2 napot kihasználni.


Mit gondoltok? Van valakinek tapasztalata? Hogy bírják az ilyen hosszú ingázást a kicsik? Köszönöm ☺️


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook