Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyenkor mi a teendő? Kihez fordulhatok? fórum

Ilyenkor mi a teendő? Kihez fordulhatok? (beszélgetős fórum)


1 2
18. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. dec. 2. 08:29
Egyszerűbb másokat hibáztatni.
17. aszparagusz (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. dec. 2. 08:27

A postának mi köze van hozzá, hogy nem a megadott címeden élsz, illetve, hogy nem tudod ellenőrizni a postaládát.

Mivel kórházban vagy, inkább a gyógyulásra koncentrálj.

2020. dec. 2. 08:22
Német cégről van szó, egy helyi nagy bútor centerről. Ennyit erről. Nem pedig egy piszlicsáré kínai wishről.
2020. dec. 2. 08:20

Ja mellesleg a bankban is lett kérve az email értesítés, de még nem sikerült. 1.5 hónapja intézzük a banki dolgainkat és mindig van valami fenakadás a rendszerrel.

A bank pedig igen is ilyen esetben el tud járni a pénz visszaszerzésében. Ezt a helyi bankvezető mondta el és ajánlotta fel, hogy elindítja.

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2020. dec. 2. 08:16
Megtettem telefonon, és nem először mert nem. Ez volt az első baki. Mert jelenleg 1 hete kórhárban vagyok, és még leszek akár karácsonyig,tehát személyesen jelenleg nem tudok.
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. dec. 2. 08:15

Ácsi, ácsi.

Mivel hivatalos papírom van kitöltve beadva a postára. Nehogy már én futkossak plusz kört mert valamelyik képtelen normálisan végezni a munkáját!

Rendben van,hogy az ember hibázik, de ez már nem az első eset volt,csak most nem kis károm származik belőle!

20 km odébb lakom most. Nem nem kérhetem oda a papírjaimat mert csok miatt nem jelentkezhetek be máshova!

Plusz jelenleg más banki ügyünk is folyamatban van, ergo nem fogom és nem is kérhetem, hogy 8 felé küldözgessék a papírjaimat!


Azért ne haragudj, de ez nonszensz.

2020. dec. 2. 08:10
Egyébként, be kell menni a postára, ahol átszokta venni a FI az ajánlott leveleket és ott a posta vezetőt keresni, és elmondani neki a problémát.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Simple)
2020. dec. 2. 08:09

Ezt értem én is igen, lehet hunyónak tekinteni a postát, de nem lett volna egyszerűbb már a bankban is szólni, hogy erre a címre postázzák? Vagy: megtennék, hogy felhívnak? Emailtben megkaphatom?


Én most március óta mindenhol ezt kérem, így elküldik emailen, majd megkapom postán is, és ha mégsem, akkor sincs baj, mert tudok róla.

10. simple (válaszként erre: 9. - Channa*)
2020. dec. 2. 08:05
Azt írja, hogy utánküldést kért. Ez a posta szolgáltatása, aminek külön díja van. Ez esetben ő körültekintően járt el, és a posta a hunyó.
9. Channa* (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2020. dec. 2. 08:00

A bankba miért nem adtad le a szüleid címét levelezésicímként? Telefonon is felhívtak volna és emailt is küldtek volna...


Most tényleg egy postást kellene kirúgatni? Amúgy is kevesen vállalják ezt a munkát, ráadásul alig fizetnek érte.


Én azt gondolom, és előre elnézést!

Hogy neked kellene körültekintőbben eljárnod a postai küldemények esetében.


Rendelésnél is tudsz adni szállítási címként mást, mint ami a lakcímkártyádon szerepel, akár a munkahelyedre is kérheted.


Rendelés: ezzel kapcsolatban is neked kellett volna körültekintőbbnek lenned. Mielőtt rendelsz ellenőrizd le, hogy kitől. Rengeteg nem létező "cég"től lehet rendelni.

A banknak nem az a feladata, hogy visszaszerezze az ügyfelek pénzét az ilyen cégektől! Ők nem rendőrök, annyit tudnak csinálni, hogy indítanak egy visszahívást, amire ha nem kap választ, akkor nem tud mit tenni.


Igen, van, hogy hibázik a posta, de az általad leírt esetekben nem ő a hibás, hanem te, így ha panasszal akarsz élni, akkor magad ellen kellene benyújtanod és nem a bankra, postára és mindenki másra mutogatni.

8. simple (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. dec. 2. 08:00
Utánküldést kértél? Mert akkor a postának kártalanítania kell.
7. NeKoAn (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2020. dec. 2. 07:41

Akkor csak az ügyfélszolgálatnak tudsz mailben iràsos panaszt tenni.

Célszerü a meghatalmazást és az utánküldési szerzödést is csatolnod.

6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2020. dec. 2. 06:50

😅 Igen

Bocsi tényleg siettem.

Tehát a bank felevette a panaszomat. Küldtek egy nyomtatványt amit ki kellett volna töltenem,és záros határon belül vissza küldenem. De mivel ez a levél nem szüleimhez került, hanem az eredeti bejelentett lakcímünkre (ami amúgy a saját házunk csak építés alatt van, még nem lakjuk. Csok miatt nem tudunk máshova még ideiglenesen sem bejelentkezni.)

Így ugye lemaradtam róla, és mivel nem tudtam vissza küldeni így az ügyet lezárták. Erről pedig az értesítő, hogy az ügy lezárva szüleimhez ment már.

Benyújtani még egyszer pedig nem lehet.

2020. dec. 2. 06:45

Ezt leírnád értelmesen?


"Nos a banktól is a levelem amiben be kellett volna nyújtanom az adatokat,nem szüleimhez került, ez miatt lemaradtam róla. Szüleimhez meg már megérkezett a követlező, hogy értesítő az ügy lezárva hisz nem reagáltam.. 32 ezer forintom bánja így most."

4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - NeKoAn)
2020. dec. 2. 06:36
A meghatalmazás mellett ki lett töltve hogy minden küldeménynek, levélnek értesítőnek szüleimhez KELL kézbesíteniük.
2020. dec. 2. 06:16

Szia


Egy kérdés...

Meghatalmazása van a szüleidnek vagy utánküldést kértél a küldeményeidre, mert nem mindegy?

2020. dec. 2. 06:08
Bocsánat a hibákért. 🤦‍♀️ Siettem
2020. dec. 2. 05:58

Sziasztok!


Kihez tudok fordulni, ha a postai dolgozó miatt elbuktam a pénzem?

Rengeltem egy német oldalról, kártyával fizettem. Utólag kiderült a bolt már rég megszűnt elvileg másik városba új név alatt nyílt, új honlappal, de ez a régi oldal még mindig él, a google folyamat kidobja, a pénzt benyeli,ellenben nem szállít ki.

Jeleztem mindkét oldal felé, 0 reakció.

Jeleztem a bankomnak, akik.ilyen esetben könnyebben vissza tudják szerezni a pénzem.

Jelenleg nem ott lakunk még ahova be vagyunk jelentkezve, de hivatalos papír van megcsinálva a postára, hogy minden levelünknek értesítőnek szüleimhez kell kézbesíteni, ők vehetnek át mindent rajtunk kívűl.

Mindig szólnak szüleim ha jön levél, mi ha fontos levelet várunk

Nyílván nem tudok mindig hetente kirohangálni postaládát ellenőrizni, de ha tudom, hogy jött levél és fontos soron kívűl megyünk érte.

Akkor van baj ha helyettesítő postás van. Akkor mindent az eredeti állandó lakcímünkre dob. Így meg ugye nem kapjuk meg mert nem tudunk róla hogy oda dobták.


Nos a banktól is a levelem amiben be kellett volna nyújtanom az adatokat,nem szüleimhez került, ez miatt lemaradtam róla. Szüleimhez meg már megérkezett a követlező, hogy értesítő az ügy lezárva hisz nem reagáltam.. 32 ezer forintom bánja így most.

Tegnap felhívtam a helyi postát, és ha nem lennék jelenleg kórházban biztosan úgy üvöltöttem volna, hogy a haja is leég..

Kérdem én ilyenkor hova tudok fordulni? Hisz a helyettesítő postásnak is tudnia kellene ( a posta vezetőtől) hova kell vinni a levelet. Ez sajnos már nem az első eset volt, de az első ami miatt elbuktam a pénzem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook