Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikres anyukák segítsetek fórum

Ikres anyukák segítsetek (beszélgetős fórum)


14. Szabokisandi (válaszként erre: 13. - Aniju)
2012. szept. 23. 21:37
Köszönöm szépen.
13. aniju
2012. szept. 23. 20:46

figyi, ez egyedi. Nagynéném az ikrek mellett két másik babának is tudott tejet adni.


Nekem az első naptól kezdve kellett plusz tápszer.


Nem vagyunk egyformák.


Tudtam őket egyszerre szoptatni, amíg hagyták. 5 hósan meg gondoltak egyet és nem kértek belőlem többet.


Kivitelezés? én bölcső szerű tartásban. De van, aki máshogy. Ezt a sógornőd fogja kikísérletezni maguknak.


Ami tanácsot érdemes megfogadni, h ne csináljon problémát a van tejem, mennyi van kérdéskörből. Fölösleges.


És sztem tök mindegy, h az ikrek hanyadikok a sorban, mindenképp más, mint az egy db gyerek. :)

12. Szabokisandi (válaszként erre: 11. - Aniju)
2012. szept. 23. 00:48
Sógornőmnek az első babái lesznek. Én egyesével szoptattam (mert hogy nekem nem voltak ikreim :)), így ebben nem tudok neki tippeket adni. Meddig volt elég mindkettőnek a tejci, vagy kapásból hozzátápláltál? Gyakorlati-kivitelezési tanácsok érdekelnének.
11. aniju
2012. szept. 18. 20:32

mire vagy kiv?


Alíz kapásból szopizott, Izut másfél hó volt megtanítani.

Együtt szoptattam őket, amíg hagyták, aztán már igényelték, h külön külön.


Tanulni kell, de megoldható és zajkímélő. :D

2012. szept. 16. 22:29
Szoptatásról is írtok pár szót?
9. aniju (válaszként erre: 6. - Szabokisandi)
2012. szept. 15. 21:07
a miénk lábzsákkal szunyihálóval volt ennyi. A pelenkázó táskát én személy szerint feleslegesnek tartom...
2012. szept. 15. 12:41

Nekem egymás mögötti volt (20 éve), és azért szerettem, mert mindenhova könnyen befértem, nem volt gond a keskeny járda és ajtó sem. A hátsó gyerek egyébként remekül kilát, ha már rendesen tud ülni, az autóban sem azt látja a hátul ülő, mint a sofőr :)))

Az igaz, hogy ha a fiam tettem hátra, a lányomról mindig leszerválta a sapkát, de helycserével megoldottuk :)

3 éves korukig használtam, mert ha valahova sietnem kellett, csak bevágtam őket, és már repültünk is. Igaz, a vadiúj babakocsit ennyi idő alatt úgy leamortizáltuk (a kerekeit), hogy eladásra gondolni sem mertünk.

7. melcsi21 (válaszként erre: 6. - Szabokisandi)
2012. szept. 15. 09:02
Nekünk van egymás melletti és egymás mögötti is. Az egymás melletti Bergon twin típusú és 1 hónaposan vettük. Az előző tulajnak azért nem volt jó, mert 2. emeleten laknak és 3 pici babával nem tudta még a babakocsit is felvinni, lift meg nincs náluk. Szerintem nagyon jó és újonnan sem vészes az ára 30 ezer forint körül van. A nagy áruházak pénztáránál is nagyon jó el lehet vele férni és az autóba is nagyon jól be tudom tenni, nálunk a két ülés közé is befér (toyota corolla). Az egymás mögöttit tegnap kezdtük el használni, vagyis inkább kipróbáltuk, de az én csemetéimnek nem igazán tetszik, aki hátul van az rúgdossa az előllévőt, amitől az visít. Azért remélem majd pár hónap múlva azt is tudjuk használni. Érdemes aukciós portálakon körbenézni, mert ki lehet fogni jókat.
2012. szept. 15. 08:49

Köszönöm szépen, hasznos infókhoz jutottam. Én is láttam, Bergon márkájút, újat, nagyon jó áron, igaz semmi sincs hozzá (táska, lábzsák stb). A sógornőm is egymás mellettit szeretne és nekik is Fiestájuk van :) (nagyon régi típusú).

A használttal nekem is az a bajom, hogy valószínűleg mire a gyerekek két évesek lesznek, elhasználódhat, egy barátnőmének is folyton kiesett az egyik kereke (igaz az ő gyerekei elég nagyok voltak).

2012. szept. 15. 07:47

Egymás melletti van nekünk, Bergon iker típusú, tavaly decemberben vettük, 110ezer volt. (újan)

használtan egész jól lehet találni, láttam 20ért is ezt....


Meg vagyok elégedve vele, a lányok tudnak szemlélődni, nem a másik ülőkéjét nézik..... :)


Nekem az volt heppem, h a másik hosszabb mint "kéne", azzal nehezebb utazni.


Ez meg ugye szélesebb, de sztem könnyebben közlekedünk vele, ugye kb akkkora, mint egy kerekes szék, = be kell férjünk az ajtókon.... (van pár bolt nálunk, ahova nem, de oda nem megyünk be a csajokkal.... :D


Ja, autó. Egy Ford Fiestánk van, hááát, nem épp ikrekre tervezett kis autó, de a kocsijukat épp be tudjuk tenni hátra. Aztán a többi cumót betömködjük a lukakba.... :D Kicsit röhejes, de mi se hipp hopp veszünk nagyobb autót....

2012. szept. 15. 03:34
Én is egymás melletti párti vagyok, de ahány ember/anyuka annyi elvárás. Mi használtan vettünk elsőre is, így jóval olcsóbban megúsztuk. Igaz le kellett cserélnünk időközben, mert már 10 éves volt és nem bírta a strapát. Szerintem fontos azt is figyelembe venni mennyi a súlya, a szélessége. Mi így vettünk egy német babakocsit, ami 3 kerekű az első bolygósítható ami nagyon hasznos tud lenni megfordulásnál, 70 centi széles így szinte mindenhova befér, 18 kiló minden cullanggal, és befért egy seat cordoba hátuljába. Én pl most árulom a miénket mert tényleg egy bizonyos kor után csak fölösleges.
2012. szept. 15. 02:19

a "míg az egyik a világot szemléli..." az egymás mögötti kocsiról írtam... én is sokat vaciláltam, de mikor próbálgattuk a bababoltban, annyira ijesztőnek tűnt, h az egyik baba mennyire távol lenne tőlem...

még annyi, hogy bolygókerekes legyen, mert az amúgysem könnyű kocsit enélkül nagyon nehéz lenne irányítani

2012. szept. 15. 02:14

Szia

én mindenképpen az egymás mellettit javaslom. Míg az egyik a világot szemléli, a másik a "hátát nézi". Biztonságosabb az úttesten való átkelés... a babakocsi fele már az úttesten van, mire látni lehet, hogy jön-e autó, vagy ha húzza, akkor ő már a járdán, míg az egyik baba még szinte az út közepén. Sajnos ezeket lehetetlenség kicsire összecsukni... (mózeskosaras) Ha nem ragaszkodik hozzá, akkor nyugodtan vegyen használtat, hiszen másfél évnél tovább ezeket nem használjuk, és ennyi idő alatt lehetetlenség tönkre tenni. Legalábbis a miénk - az autóba való berakás miatti karcolásokon kívül (fém lábtartókon) - hibátlan állapotú maradt. Újonnan volt 90ezer, nagyon masszív, tartozékok: mózeskosár, napernyő, szúnyogháló, alsókosár, pelenkázó táska, 2db összetekerhető pelenkázó"szivacs", esővédő. lábzsák... három fokozatban állítható ülés (teljesen vizszintesre is...) Szerintem ez nem volt annyira vészes összeg, tekintettel arra, hogy milyen árak vannak. Mi nem egészen egy évig használtuk, ahogy elindultak már nem nagyon akartak babakocsiba ülni,így vettünk egy "futkározósat" amit "esernyőre" össze lehet csukni, de ezt sem használtuk sokáig, kb 21 hónapos korukig. Remélem tudtam "segíteni" :)

2012. szept. 15. 01:26
Sógornőm ikerbabákat vár, kislányok lesznek, kiírás szerint decemberben. A tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, milyen babakocsit lenne érdemes venniük, elsősorban a babák szempontja a fontos, de jó volna, ha az aránylag kis méretű autójukba be tudnák tenni, ha utazni akarnak. Második fontos szempont az ár, nem tudnak százezreket erre szánni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook