Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikrek - együtt, vagy külön? fórum

Ikrek - együtt, vagy külön? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ikrek - együtt, vagy külön?

1 2 3
38. Fish
2008. márc. 13. 17:16
olvastam az adatlapot, nagyon sok mindenen mentel keresztul, ezt el sem lehet kepzelni, kitartast kivanok neked mindenhez!
37. Fish
2008. márc. 13. 17:14

Rozalia

koszi :D

eppen ma egesz jopl metn minden amikor is naivan setaltam veluk vasarolni es visszafele bedurvultak mert az uttesten at kellett kelni veluk, es egyik sem akarta megfogni a kezem igy vertek magukat a foldohz es uvoltottek, csodalatos latvany voltunk :D

kitamasztott parnaval etettem oket,amit nem javasolnak de nekem nem volt mas megoldas, mert nem volt segitsegem sem

ha visszagondolok nem voltak konnyu idok

itt van poraz ti mit gondoltok errol? harom gyereknel amugy eleg praktikusk kulfoldon elterjedt de otthon elitelik elegge

36. Rozália (válaszként erre: 35. - Fish)
2008. márc. 13. 14:31
Gratulálok... a "szimnpla" ikerrel sem könnyű, hárommal meg? El sem tudom képzelni hogyan oldottad meg, amikor aprócskák voltak...:)))
35. Fish
2008. márc. 12. 21:36

nem baj :D

ja oviban vannak :d akkor jo neked

nekik is kene de angliaban nincs ovoda, csak bolcsode de az fizetos: 800 E lenne havonta az allami bolcsode :(:( nem viccelek :D

szval maradok en meg en, csak a mozgaster nem eleg:(

nem tudom en osztonosen csinaltam eddig mindent, van egy baratnom aki minden egyutt keltette fel az ikreit, en nem es megis egyutt ebrednek fel mind, szval erdekes

2008. márc. 12. 15:21

Ne haragudj, most vettem észre, hogy egyikőjük fiú. Olyan édes szöszke ő is abban a babakocsiban, nem tűnt fel elsőre, pedig ő zöldben van. Egyébként most könnyebb egy kicsit velük, hogy 3órát oviban vannak,és nem engem nyúznak egész nap.Nálam ennek a kornak a nehézsége az, hogy állandóan versengenek, attól kezdve, hogy ki ér oda hozzám először, ha kijönnek az oviból, ki száll ki elsőnek az autóból, ki megy elöször wc-re,és kié lesz először a kiszemelt játék. Mindig ugyan az kell nekik, de legalább már tudnk 30-ig számolni, mer ezzel tanítottam meg őket, hogy addig kell várni a cserére. Ebbe úgy bele is nyugszanak.

Nagy kérdés ez az iskola téma, az ikrek könyve minden esetre a szétválasztást javasolja. Majd olvassatok bele, ha esetleg nem ismernétek még.

33. Fish (válaszként erre: 32. - SZ.T.C.)
2008. márc. 11. 23:50

koszi szepen :D

probaltam pl kulonbozo ruhakat rajuk adni de akkor sem ment, mert azon is osszevesznek, sot a fiam is szeretne barbis haloinget :D

nalam mindig kulon aludtak most donttek ugy hogy egyutt akarnak aludni, es mar nem tudojm oket szetszedni...

kivancsi leszek mi lesz az iskolaba, az enyemek raaasul ket nyleven is gagyognak, lassabban beszelek mint egy ennyi idos gyerek

szval en is mindig gondolkodtam, raadasul angliaban ahol elunk a legtobb iskolaban kulon vannak a fiuk es lanyok, vagyis kulon van lany es fiu iskola, eleg erdekes lesz kesobb :D

nalad mi volt a leghuzosabb idoszak, hogy birod?

32. SZ.T.C. (válaszként erre: 31. - Fish)
2008. márc. 11. 16:10
Szia Fish! Gyönyörüek a lányaid!Ügyes vagy, hogy így tudod rendezni a három csöppséget, és még te sem hanyagolod el magad! Nem lehetett könnyű az elején, az biztos! Egyébként, hogy bírnák e külön az enyémek vagy sem, nem tudom, mert még nem próbáltuk sosem. Mindig, minden hova együtt visszük őket. Csak néha úgy gondolom, hogy fiatalabb korban jobb elkezdeni a külön szoktatást, mert később még nehezebb lesz. Persze a fokozatosság jobb lenne, csak azt meg a hétköznapokban nem tudom megoldani.De azt hiszem, mi is maradunk egyenlőre együtt.
31. Fish (válaszként erre: 28. - SZ.T.C.)
2008. márc. 11. 11:29

az enymeket nem tudom szetvalasztani mert akkor sirnak :D

a lanyok mar nem is hajlandoak kulona ludni csak egymassal :D

2008. márc. 11. 11:27
MI IKREK VAGYUNK,EGYÜTT ÜLTÜNK A SULIBAN 12 ÉVIG, ÉS A MAI NAPIG NAGYON ÖSSZETARTUNK.
29. Rozália (válaszként erre: 28. - SZ.T.C.)
2008. febr. 6. 06:38

Köszi szépen, minden véleményt megfontolunk, de pl. a karácsonyt az idősebbik iker a kórházban töltötte, hát ne tudd meg, mennyire hiányoztak egymásnak... A másik nem nyúlt az ajándékokhoz, míg a tesója haza nem jött...

Nem tudom, szerencse, hogy végül majd nem nekem kell döntenem...:)

2008. febr. 5. 15:36
Szia! Most találtam rá erre a témára. Én is hasonló problémával küzdök. Fiú ikreim most kezdték az ovit, és az ovó nénik nagyon nehezen bírnak az enyémekkel. Én is a szétválasztás pártján állok, csak a szívem szekad meg. Én nem merek az iskola kezdésig várni, azt gondolom, arra már egy kicsit szokhatnák a külön életet. Beszéltem ikes anyukával / neki most 22-25 éves körüliek a fiúk/ , aki nagyon megbánta a közös osztályt. A gyengébben tanuló fiú, a mai napig magán hordozza a "rosszabbik iker" megbélyegzést. Állítólag sokat szenvedett az állandó összehasonlításoktól. Nálam az oviban az a zavaró még, hogy egységként kezelik őket. "Az ikrek így, az ikrek úgy", "valamelyik dolgozott velem", " az egyik egy tányér levest evett, a másik kettővel". Mondjuk, amióta visszakérdezek,hogy " De melyik?" azóta jobban oda figyelnek az ovó nénik is. Pedig nem egyforma ruhában vannak. A magatartás problémánk is megoldódna, szerintem, ha külön lennének. Sokkal nyugodtabban viselkednének, ha nem adna bátorítást a másik jelenléte.Azonkívül, én sokszor észreveszem, hogy egyikőjü majmolja a másikat. Még farsangon is ugyan az akart lenni mindkettő.Ha külön lennének , jobban menne a saját feje után, és szívesen barátkozna mással is, mert rákényszerül. Egyébként az enyémek egyformán akaratosak, egyik sem alkuszik, állandó a versengés és a rivalizálás itthon. Hát, majd meglátom én is hogyan döntök,de az biztos, hogy a te menyed sem könnyű szívvel szedné szét őket. Én úgy gondolom, inkább támogassátok, mert ez az ő részéről is egy nehéz döntés. És mégis csak az ő gyerekei!
27. Rozália (válaszként erre: 26. - 8565183eb5)
2007. nov. 19. 15:53
Igen, persze. Csak aztán nehogy annyira jót akarjunk nekik, hogy rosszul döntsünk.
26. 8565183eb5 (válaszként erre: 25. - Rozália)
2007. nov. 19. 15:05
Nektek kell érezni hogy mi a legjobb nekik. Ti ismeritek őket. Más véleményét meghallgattod de úgyis a család az aki dönt és tudja mi lesz nekik a legjobb.
25. Rozália (válaszként erre: 24. - 8565183eb5)
2007. nov. 19. 10:28

Igen, néztem. Tényleg nagyon érdekes a történetük.

Nem tudom, minél több vélemény hangzik el, talán annál nehezebb az álláspont kialakítása. (Még jó, hogy két év múlva mennek suliba:))

24. 8565183eb5 (válaszként erre: 23. - Rozália)
2007. nov. 18. 20:45

Szia


Nézted a spektrumon?

Bár akikről szó van lányok és 35évesek.

De a véleményük érdekes amit saját magukról mondanak hogy miként kellett volna őket nevelni.

23. Rozália (válaszként erre: 22. - 8565183eb5)
2007. nov. 16. 16:18
Igen-igen, de születésüktől fogva mindig együtt vannak és nem tartom ésszerűnek, hogy mikor iskolába mennek, külön osztályba járjanak. (Egyébként véletlen ikrek, a családban sosem volt iker, és a menyem nem is szedett olyan gyógyszert, ami elősegítette volna az ikerterhességet. De nagyon boldogok vagyunk velük.)
22. 8565183eb5 (válaszként erre: 21. - Rozália)
2007. nov. 16. 07:34

Én is szeretnék majd iker babákat ha gyermeket vállalok. Nagyon tetszenek az ikrek aranyosak együtt.

Ismerősi körömben van egy ikerpár fiú-lány. Eléggé különbözőek a tanulásban is. A fiú sokszor bukott a lánynak van érettségije és továbbtanult míg a fiú a szakmunkás biziért tanul.

Külön egyéniségek attól h ikrek úgyanúgy mintha csak sima testvérek lennének.

21. Rozália (válaszként erre: 20. - 8565183eb5)
2007. nov. 16. 05:06
Meg fogom nézni, mert akkor talán "ártatlanul" ajánlhatom a gyerekeimnek, nézzék meg...)))
20. 8565183eb5 (válaszként erre: 19. - Rozália)
2007. nov. 15. 14:48
De ha teheted azt a filmet a spektrumon nézd meg mert tanulságos.
2007. nov. 15. 05:41
Amanda94 és pracc véleményét is köszönöm. Természetesen "mindkét fél" hallgattassék meg. Mármint aki mellette és aki ellene van. Úgy lehet meghozni a legmegfelelőbb döntést...
18. pracc
2007. nov. 14. 13:23
Óvodapedagógusként van tapasztalatom abban, hogy az ikreket nagyon nehéz bevonni a csoport életébe, rávenni Őket,hogy másokkal is kapcsolatot teremtsenek. Sokszor használnak saját nyelvet egymás között,s ez a kommunikációt is hátráltathatja. Volt szülőnk, aki szétválasztotta az ikreit-nagyon helyesen felismerve, hogy egyik elnyomja a másikat, s így nem tud kibontakozni a személyisége. Már iskolások és jó döntés volt!!!!
2007. nov. 14. 09:46

Szia


Én a menyednek adok igazat.

A spektrumon láttam egy filmet ikrekről.

Egy lény ikerpárt mutattak be akik 35 évesek és képtelenek beilleszkedni a társadalomba és ott ők mondták hogy nem jó az ha a ruhájuk ugyanaz és egy osztály.

Nézd meg lesz ismétlése Ikrek: egymás csapdájában SPEKTRUM: november 17. Szombat, 17:10

november 21. Szerda, 23:05

Remélem tudtam segíteni.

16. Rozália (válaszként erre: 15. - Jjhmarta)
2007. nov. 14. 05:31
Magamban én is, de gondolhatod, ténylegesen nem foglalok állást....:)
15. jjhmarta (válaszként erre: 14. - Rozália)
2007. nov. 14. 05:30
Igazat adok a fiadnak.
2007. nov. 14. 05:24
Hát, olvasva a véleményeket, reménykedem, hogy az anyukájuk, addigra még meggoldolja magát... Igaz, az apukájuk (a fiam) nagyon nem szeretné, ha külön lennének választva.
13. dogiz (válaszként erre: 11. - Almato)
2007. nov. 13. 19:50

Szia! Az iskolában, egy párszor megverik, felbuktatják. Az enyémmel is így volt. 12- 13 éves lehetett amikor nagynehezen elmondta, hogy őt mindig szünetben bántja két nagyobb osztálytársa. Nem pátyolgattam, hanem azt mondtam neki, elég nagy vagy már és védd meg te magad. Utánna mindig érdekldtem, hogy mi van a suliba és szép lassan a két nagy mikor látta, hogy a kicsi is visszaüt, vagy legalább is nem hagyja magát, abbahagyták. Szóval hagyni kell, persze valahol tanácsokat adni neki,de nem bíztatni a verekedésre, hogyan boldoguljon az életben. Mindig nem állhatunk a háta mögött, hogy megvédjük.

Annyira kisgyerek volt amikor az iskolát kezdte, szerintem abszolút nem volt iskolaérett. A figyelmét semmi nem kötötte le, 10 percnél tovább.

Voltak jó kis sztorik az iskolába, tudnék mesélni...:)

2007. nov. 13. 19:03

Sziasztok!

Nekem van ikerpárom,24 évesek vagyunk és úgy gondolom,hogy nem lenne értelme ilyen korán,akaratuk ellenére szétválasztani őket!Biztosan nagy törés lenne ez az életükben,ezt nekik kell majd eldönteni a maga idejében.Semmiképpen nem lesz könnyű a későbbiekben sem,de legalább ők döntik el.Mi a gimnázium után külön suliba mentünk és ez nekünk is nagy trauma volt,igaz mi döntöttünk így,mert más érdekelt.A nyarat végigsírtuk,éreztük,nem lesz könnyű.Nem is volt.Megpróbálunk minél több időt együtt tölteni azóta is.Szerintem egy kisgyermek életében nagy lépés és változás az iskolakezdés,nem szabad pont ekkor súlytani őket egy ilyen lépéssel,ami mindent megváltoztat.Megnehezít mindent,talán a tanulásban is hátrányukra lenne.Szóval szerintem nem szabad szétválasztani ilyen korán őket!Sok sikert!

11. almato (válaszként erre: 8. - Dogiz)
2007. nov. 13. 16:44

Szia Dogiz!

Köszi a reményt. Bizom benne, hogy változni fog, csak rossz hallgatni, mikor a párom állandóan azzal nyúz, hogy mi lesz igy vele az iskolában, mindig meg fogják verni, meg ki fogják kezdeni, stb.

Hiába mondom neki, hogy erőszakkal nem lehet valakit bátorrá tenni. Idő kell hozzá és mellette kell állni. Nem szapulni kell, ha valamit rosszul csinál, hanem elmondani neki, hogy ezt hogy kellett volna csinálni. Szerintem. De lehet én látom rosszul. Nem tudom.

10. almato (válaszként erre: 9. - Rozália)
2007. nov. 13. 16:39

Én minden őket illető dologban úgy gondolkodom, hogy:

1. nem szoktattam le őket le erővel a pelenkáról, csak azért mert már ,,itt az ideje!!!"

2. érdekes mód a felvett rossz szokásokról is önmaguktól is lemondanak, pl.a fiam millió kis kütyüvel aludt el minden este kellett neki egy negyed óra amig mindet szépen sorban odafektette a párnája mellé. Én úgy gondolom, hogy neki erre szüksége volt és miért kellett volna erőszakkal,-hogy a párom szavaival éljek- leszoktatni róla. Mindig azt mondja, hogy le kellene már szoktatni erről, meg rá kellene már szoktatni arra. Mindennek el fog jönni az ideje, igy annak is, hogy külön utakon járjanak.

pl, mostanság ha a játszótéren vannak lent sokszor teljesen más csapattal játszanak és ezelőtt egy-két évvel ezt el se tudtam volna képzelni.

Sokat változnak.

9. Rozália (válaszként erre: 3. - Almato)
2007. nov. 13. 15:45

Köszi, legalább a te ikreid sem egypetéjűek, mint az unokáim. Az elsőszülött 3300gr-al, a másodszülött 3030 gr-al született. Kb. kétéves korukig az elsőszülött volt a hangadó, aztán a kisebbik átvette a vezetést minden téren. Magasságra, súlyra elhagyta "bátyját". Viselkedésük is eltér. A fiatalabb igazi fiú. Az idősebb is az természetesen, de egy angyali természettel megáldva. Engedékeny, lehet vele beszélni, hogy ezt így, vagy úgy.

Nem tudom igazából, illetve tudom, a menyemnek miért jött egyszerre ez a gondolata: a nagyfiam - az ikrek apukája - és a kisebbik fiam között 9 év a korkülönbség. A nagyfiam 28 éves volt, amikor az ikrek születtek és odáig tul. képpen "összenőtt" a két testvér. Függetlenül attól, hogy a fiam már járt a jövendőbeli menyemmel, a kisebbik is gyakran velük ment szórakozni. A menyem ezt úgy fogalmazta meg, hogy lógott a bátyján.... Persze, ez neki sokadszorra már nem igen tetszett. De a fiaim ragaszkodtak egymáshoz. Nost, remélem, eléggé érthetően írtam le, a menyem talán ezt szeretné elkerülni. Hogy ne "lógjanak" egymáson. (Jobb kifejezést hirtelen nem találok.) Csakhogy, mint a cikkben is írtam, az még a mai napig is úgy van. Őszintén. Sajnálnám őket. Szükségük van egymásra. És szerintem két év múlva sem lesz ez másképp. Sajnos, pontosabban: természetesen bele nem szólok, de egyszerűen nem hiszem, hogy hátrányukra lenne, ha addig, amíg ők jónak látják, együtt maradnának.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook