Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősgondozás Angliában fórum

Idősgondozás Angliában (beszélgetős fórum)

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - C73db520ef)
2016. dec. 13. 16:17
Pontosan tisztában vagyok vele, 2 évig csináltam kint. Volt helyem ahol nagyon nem éreztem jól magam, és egyáltalán nem sikerült a közös hangot megtalálni az gondozottammal ott nem is maradtam, és volt ahol kifejezetten "szerettem " lenni ha már távol kellett lennem a családomtól.
15. c73db520ef (válaszként erre: 14. - Forrest2010)
2016. dec. 13. 13:49

A csaladok tobbsege tenyleg megbecsuli a gondozot, hogy a csladtagjukrol gondoskodik.

Mondjuk en a nemet elott nem esem hasra meg a penzukert sem. Arrol ugye nem beszelnek, hogy az allam tamogatja azokat a csaladokat, akik nem adjak otthonba az idoset, hanem inkabb hozzajarul a gondozashoz. Mert ugye az otthon nagyon-nagyon sokba kerul. Nem veletlenul jonnek egyre tobban Mo-ra.

Ha mennek (de nem!!), az inkabb Anglia lenne.

14. forrest2010 (válaszként erre: 12. - C73db520ef)
2016. dec. 13. 13:25
Sógornőm sok éven át járt Németországba + Ausztriába időst gondozni még 3-4 évvel ezelőtt is :( pedig már akkor idős volt ő is / 82 lesz a hónap végén / jól beszéli a németet , volt h 3 nap után én a helyébe gyorsan odébbálltam volna , annyira semmibe vette az idős emberke , a nap 24 órájában elvárta h körülugrálja , szinte aludni se hagyta 3 v 4 hetes váltásba dolgozott , aztán nem ment már vissza , elég elviselhetetlen valaki lehetett , mert senki ! nem vállalta vele a következő időszakot :( sajnos ilyenek is vannak ! azt hiszi egyik másik , h a pénzért kapcarongya az a másik ember ! szerencsére azért a többség nem ilyen :)
13. petka (válaszként erre: 9. - Lady in the house)
2016. dec. 13. 10:33

Az OKJ 55-ös ápolói végzettség Ausztriában diplomának számít.

Mindenhol úgy hirdetnek, hogy OkJ 55, diplomás ill. okleveles ápolói végzettség. Tehát az OKJ 55 bőven jó. Legfeljebb nem lesz az ember főnővér, de nem számít :)

Én most csinálom a 2. évemet a 3 évből és ingyenes. 2 db OKJ-s képzés jár mindenkinek, aki ezelőtt nem vett részt ilyenen.

12. c73db520ef (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2016. dec. 13. 08:27

Csak zongorazni lehet a ketto kozotti kulobseget.

Nagyon-nagyon szeretni kell az idoset, elfogadni a tehetetlenseget, az esetleges panaszkodast, zugolodast, netalan az agresszivitasat, a sertegeteset. Nem tudja mar, mit tesz, de nagyon a szivebe tud hatolni a bantas a gondozonak.

Csak penzert gondozni egy magatehetetlen vagy Alzheimeres embert... ha vegtelen a turelme, akkor talan tud nyelni nehany eveig.

11. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Lady in the house)
2016. dec. 13. 08:12
Kedves.....! ha esetleg mégis rábeszélnéd magad a német nyelvre , gondolom én h esetleg Ausztriába is próbálkozhatnál , közel a magyar határhoz ? ott talán ha benne lennél könnyebben tudnál nyelvet tanulni is :)
10. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Lady in the house)
2016. dec. 13. 06:00

Ne hidd, hogy az idős gondozás sokszor eltér a babysitteléstől :D

Nézd, én azt mondom egyszer élsz vágj bele. De amit én jobban tudnék ajánlani, hogy ne egy ilyen nagy közvetítő cég által menj ki. Az ilyen nagy cégek legtöbbször elég keményen leveszik a jutalékot, és ha gondod van magadra hagynak, old meg ahogy tudod alapon.

Én úgy dolgoztam kint, hogy a főnökeim egy fiatal magyar házaspár volt (főnökasszonyom ikertestvére nővérem szomszédja, nővérem is kijár egyébként 7 éve, anyukám 10 évet járt ki ) Bejelentettek, tartották a kapcsolatot a családdal, meg vannak e elégedve velünk, és fordítva, ha bármi gond adódott egy telefon és jöttek intéztek mindent.

Ha mindenáron ragaszkodnak az e-ü végzettséghez akkor nézz egy gyorstalpalót, most már a vörös kereszt által levezényelt 2-3 hetes kurzus is jó szokott lenni, ill. nagyon sok helyen elfogadják.Nézz utána mert sok féle van most már, ami se nem kerül sokba de az idődet sem rabolja sokáig.

9. lady in the house (válaszként erre: 8. - Petka)
2016. dec. 12. 23:31

Kedves Petka! Nem voltál bunkó.

Igen, a szociális gondozó képesítés ebből a szempontból jobb lenne, bár az ápolóit több helyen elfogadják, az valamivel "nívósabb". Igaz, számomra az is jó kérdés, hogy egyáltalán elfogadnak OKJ-s végzettséget odakinn? Merthogy biztosan honosítani kellene. Én meg nem szeretnék feleslegesen kidobni százezreket egy olyan tanfolyamra, végzettségre, amit el sem fogadnak (majd). Sőt, őszintén szólva... nem igazán van kedvem bármiféle ilyen jellegű tanfolyamra költeni a pénzem, hiszen itt Magyarországon nem biztos, hogy ezzel szeretnék foglalkozni a későbbiekben, - kizárólag a külföldi munka miatt végezném el. Egyébként az eredeti végzettségem óvónő, de ettől kicsit elkanyarodtam, és már 7 éve óvodatitkár vagyok. Sajnos óvónőként nem szeretnék (már) dolgozni, nem nekem való. De legalább van némi gondozási tapasztalatom ezen a téren, - talán az idősgondozáshoz jól jöhet. Bébiszitternek semmiképpen sem akarok kimenni, szerintem ez a munka inkább a huszonéveseknek való, nem nekem. Akkor már inkább az idősgondozás.

8. petka (válaszként erre: 7. - Lady in the house)
2016. dec. 12. 23:09

Köszönöm a választ :)

Bocs, hogy ilyen bunkón csak lesziáztalak :)


Esetedben a szociális gondozó képesítés szerintem megfelelő lenne, az lehet hogy csak 1 év. Az ápoló 2 vagy 3, attól függően, hogy milyen szintű végzettséget szeretne valaki.

7. lady in the house (válaszként erre: 6. - Petka)
2016. dec. 12. 22:54
Kedves Petka! Az ..... oldalán én anno azt olvastam, hogy ápolói végzettség VAGY ilyen irányú gyakorlat az elvárt. Akár hozzátartozó gondozása is! Ez is beleszámíthat a "gyakorlatba". Persze, lehet, hogy vannak helyek, ahol bizony mindkettő elvárt, a végzettség és a szakmai tapasztalat is. De nyilván ennek úgysem tudnék megfelelni, - legfeljebb az egyiknek (pl. ha elvégzem az ápolói tanfolyamot).
6. petka (válaszként erre: 5. - Lady in the house)
2016. dec. 12. 22:49

Szia!


Az egyik mondatodra szeretnék rákérdezni: ápolói végzettség VAGY 1 éves munkatapasztalat? Én eddig úgy értelmeztem hogy ÉS 1 éves munkatapasztalat.


Egyébként NÉmetországba ki lehet menni kb A2-es nyelvtudással (ez kb 240 óra csoportos tanulás) és ott beiskoláznak német tanfolyamra, munka mellett.

2016. dec. 12. 22:39

Kedves Elliana! Huh, hát le a kalappal előtted, nem lehetett könnyű. Tény, hogy valójában én is Németországba szerettem volna menni (főként mert közel van), de rá kellett jönnöm, 37-38 évesen már nem fogok megtanulni még egy nyelvet viszonylag jól, ezért maradt az angol nyelvterület. :( Sajnos nem nagyon van időm már a tanulgatásra, pontosabban nem szeretném, hogy erre menjen el az időm. Bizony, ha legalább 9-10 évvel fiatalabb lennék, belevágnék a német nyelvbe is, - de az most nekem nagyon nehéz. :(

Az Atena bizony nekem is gyanús, tavasszal bukkantam rájuk a neten, előtte nem is hallottam róluk. Szlovák cég, és már ez sem jelent semmi jót. :( (ezt nem sértésnek szánom) Bár budapesti irodájuk is van. Tényleg nagyon erőszakosak, nyomulósak, engem sem hagytak békén egy időben, e-mailben és telefonon is megkerestek, akárcsak téged. Igaz, én elkövettem azt a hibát, hogy regisztráltam hozzájuk... Megbántam. De ettől függetlenül persze még nem biztos, hogy csalók. Rendszeresen küldözgetnek ajánlatokat, hírleveleket. Sajnos a közösségi oldaluk valóban nem meggyőző, én még egyetlen véleményt, kommentet sem hallottam, milyen velük dolgozni, hova közvetítenek ki és kiket, stb. Egyáltalán nincs referenciájuk. Talán azért mert még újak a "piacon" és erőszakosan akarnak terjeszkedni. Az ..... jobban tetszik, ismerem őket is, tavaly ősszel részt vettem egy tájékoztató előadásukon, korrekt volt. Ámde sajnos Ők nagyon sokat is várnak el: majdnem folyékony nyelvtudást, ápolói végzettséget, vagy legalább 1 éves munkatapasztalatot (kötelezően!). Ez utóbbival viszont sajnos nem rendelkezem. Tény, hogy nem célom, hogy évekig kinn dolgozzak, de szeretnék egy kis pénzt összegyűjteni, az angolomat fejleszteni (ha már a németet nem tudom). Tudom, hogy a gondozónői munka nem "álommeló", és igen, azt is tudom, hogy olykor bizony fekáliát kell sikálni... De azt hiszem, remélhetőleg egy rövid ideig kibírnám. Angolul elboldogulok, tavasszal voltam kinn 3 napig Londonban a barátnőmmel, jól éreztem magam, végig én beszéltem, szinte mindent megértettem, persze nem volt könnyű.

2016. dec. 12. 22:38
En itt lakom Angliaban es van olyan hely ahol gondozokkal dolgozom egyutt akik serult felnottekkel foglalkoznak kulonbozo otthonokban. Annyit tudok hogy brutto 10 fontot kapnak az ugynoksegen keresztul orankent ami netto kb 300 font hetente. Tudom mert en is ennyit kapok. Ok jol tudnak viszonylag angolul ill en tudtam veluk kommunikalni. Ha van kerdesed irj privit. De ezek nem bentlakasos helyek hanem ok keresnek maszekban szallast.
2016. dec. 12. 22:20

Ah! Mellesleg az Atenna zsírosan leveszi a közvetítői pénzt, és ahogy nézem pl 60 nap 1 turnus, Németország 1100 euró/ hó ez viszont kevés..

Én havi váltásban voltam kint, napi 50 euró 1500 euró tisztán, plusz útiköltség és még ami csurrant cseppent a családtól.

2016. dec. 12. 22:15

Németországban dolgoztam 2 évig idős ápolóként, pontosítok 24 órás bejárónő voltam. Több családnál voltam, volt ahol nekem nem jött be, volt ahol csak helyettesítettem és volt ahol meghalt az ápoltam. Nekem sincs meg a végzettségem, viszont mindig is ilyen beállítottságú voltam. Volt ahol nyaktól lefelé teljesen béna 120 kg cukor beteg ápoltam volt, volt ahol 90 év feletti és volt alkoholistám is - ő volt a legjobb.

Ahol nem kérnek ápolási végzettséget ott általában a háztartást kell vezetni segíteni a mindennapokban, öltözködés, mosdás wc, társalgás séta bevásárlás.. stb stb.

Gondold végig a nyelvtudásodat a kinti mindennapokhoz. Bevásárlás, eligazodás, társalgás, ne adj isten orvost kell hívnod, magad vagy ápoltad részére. A családdal való kommunikáció. valamint azt hogy van e gyomrod hányást/ fekáliát pucolni..

Az atenna engem sokáig "zaklatott" és halvány fogalmam sincs honnan volt meg nekik az elérhetőségem, sokszor küldtem őket el a fenébe, nem csak emailben, de telefonon is hívogattak, velük vigyáznék, mert szlovák az eredeti cég, nekem egyáltalán nem szimpatikusak főleg, hogy a semmiből tűntek fel az adataimat nem tudom honnan szedték,én nem reggeltem hozzájuk, kb 1.5 évig kerestek folyamat elég erőszakosan. Nekem még az is szemet szűr hogy nem igazán látok a facebook oldalukon kommenteket.Tehát nem nagyon találsz olyan aki ténylegesen tudna tapasztalatairól beszámolni

2016. dec. 12. 21:57

Kedves Mindenki!

Szeretnék tanácsot kérni olyanoktól, akik már dolgoztak kinn Angliában ápolónőként, vagy idősgondozóként. Mi szükséges hozzá, - természetesen az angol nyelvtudáson kívül? Középfokú angol nyelvvizsgám van, igaz, ez kinn kb. erős alapszintnek felel meg. Milyen nyelvtudás szükséges az ilyen munkákhoz? Mert az egyik külföldi munkaközvetítéssel foglalkozó portálon folyékony nyelvtudást írnak feltételként, máshol viszont elég az alapszint. Másrészt van, ahol elvárják az ápolói végzettséget, megint máshol ez nem kötelező.

Nincs egészségügyi/ápolónői/gondozónői végzettségem és tapasztalatom, de szívesen foglalkoznék idősekkel, - bármilyen nehéz is ez a munka. Emellett a nyelvtudásomat is szeretném fejleszteni. 37 éves vagyok, 1 éve váltam el, egyedül élek. Szeretném anyagilag rendbe tenni az életem, és más lehetőséget, kiutat jelenleg nem nagyon látok. Évek óta óvodatitkárként dolgozom, de ebből a fizetésből nem tudok megélni, lakást fenntartani. Olyan állást keresnék, ami lehet akár időszakos is, és viszonylag jól fizet.

Kicsit el vagyok keseredve. Jelenleg nincs olyan ismerősöm, akivel külföldre költözhetnék, éppen ezért olyan állást vállalnék (az anyagiak miatt), ami bentlakásos. Ráadásul a brexit miatt is sokan riogatnak... Hogy Anglia hamarosan bezárja a kapuit, ezért felesleges már elindulnom. Németországot sokan ajánlják, de nekem ez nem lenne megfelelő, mert egy szót sem tudok németül, és nincs időm arra, hogy azt is megtanuljam. Tehát ez értelmetlen lenne.

Van megtakarított pénzem, tehát lenne "kezdőtőkém" a kiutazáshoz. Csak azt nem tudom, hogy valóban a kiutazásra fordítsam, vagy végezzek el belőle egy ápolói tanfolyamot 1 év alatt... A kettő együtt ugyanis nem megy, nem tudok még százezreket megspórolni egyedül.


Két cégről tudok, amely többek között idősgondozókat is közvetít külföldre. Az egyik az Atena.sk. Sajnos ez utóbbiról nem tudok sokat, csak annyit, hogy nem régi cég, és ráadásul szlovák nyelvű és központú. Igaz, van magyarországi irodájuk is. Van valakinek tapasztalata a fenti cégekkel kapcsolatban? Melyiket érdemes elkerülni? Melyik az ajánlott? Vagy van más hasonló cég?


Minden válasz, vélemény érdekel, a jók és a rosszak is. Nagyon fontos lenne! :(

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook