Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Idős kutyus lehet feledékeny, szórakozott? fórum

Idős kutyus lehet feledékeny, szórakozott? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. d5bae51d10 (válaszként erre: 51. - B4b1d52444)
2017. dec. 11. 09:37
Megnéztem, jobbulást kívánok neki.
2017. dec. 10. 20:10
Jól van Jázminkám hála égnek. Tettem fel képet a sebéről.
50. d5bae51d10 (válaszként erre: 49. - B4b1d52444)
2017. dec. 7. 15:15
Nyugi, majd megerősödik. Örülök, hogy jól vagytok mind a ketten. :)
2017. dec. 7. 12:23

Megjártuk az állatorvost ugye. Nagyon mérges vagyok a szolnoki állatorvosokra. Mindenki lepattintott, és simán meg lehetett volna operálni már másfél évvel ezelőtt. Na mindegy.

Olyan lassan telt a tegnapi nap, hogy az nem igaz. Kolléganőim meg is jegyezték, hogy látszik rajtam, hogy nagyon ki vagyok. Hát igen.


A lényeg, hogy a feledékenysége, szórakozottsága meg állandósult éhségérzete az az öregség miatt van. Emiatt már nem kell aggódnom legalább.


A vállán lévő daganatot (jóindulatú volt) simán ki tudta az orvos metszeni, nem volt összenőve vállízülettel, izommal. Megmaradt a lába, nem kellett leoperálni. Pedig hogy mondták itt Szolnokon, hogy le kell vágni a lábát, és amúgy sem javasolják a műtétet, és amúgy is max.2-3 hónapja van hátra. Azóta meg eltelt másfél év. Hozzá nem értő idióták. Hentes az ilyen? Szolnokról át kell vigyem a kutyát Ceglédre, hogy meg legyen operálva? Hát hihetetlen.

Kolléganőm is vitte tegnap a kutyusát ide Ceglédre. MErt ott meg kiderült, hogy emlődaganata van a kutyának, és leghamarabb decemer 21-ére vállalta szolnoki állatorvos a műtétet. Mondta kolléganőm, hogy kérdezzem már meg ezt a ceglédi doktor urat, hogy be tudná-e vállalni hamarabb a kutyát. Meg is kérdeztem, és mondta az orvos, hogy hívjam fel kolléganőmet és mondjam meg neki, hogyha este fél nyolcig átérnek a kutyával, akkor még ma megműti.


Hát ez a nem mindegy.


Jázminka amúgy nagyon jól van. Ha engedném akkor szaladna. De nem engedem. Még egy kicsit pihenjen csak. A lépcsőn sem közlekedhet, férjem hozza-viszi kézben.


Egyébként azt, ami vele van/volt sokkal rosszabbul viselem, mint a saját diagnózisomat, állapotomat. Én tudom kezelni a saját magam helyzetét, de az övét nem. És ő sem érti, hogy mi miért van. Mert az a nézés, amikor otthagytam az állatorvosnál... azt sosem fogom elfelejteni. Tegnap mikor kihozták úgy remegett mint a nyárfalevél, ilyennek még sosem láttam. Bő 10 perc kellett neki, hogy megnyugodjon és elhiggye, hogy jön haza velem.


Na de lényeg a lényeg, hogy így vagyok nyugodt. Testileg-lelkileg-mentálisan egyaránt. Ő is rendben van, én is rendben vagyok. Ez számít csak. :)

48. d5bae51d10 (válaszként erre: 47. - D5bae51d10)
2017. dec. 7. 07:24
Várom a beszámolót!
47. d5bae51d10 (válaszként erre: 46. - B4b1d52444)
2017. dec. 7. 07:21
Jó reggelt. Örömmel olvasom Ilike, hogy mind a ketten jól vagytok.
2017. dec. 6. 17:51
Itthon vagyunk. Vidám és virgonc. Holnap mesélek. Elfáradtam. Ma már végre nyzgodtan alszok.
45. d5bae51d10 (válaszként erre: 44. - B4b1d52444)
2017. dec. 6. 12:44
Ezek az üzleti fogások Ilike. Látom az aggódó gazdit. Valamiből ki kell fizetnem a rendelőm bérleti díját stb. És minden dologra megpróbálom rábeszélni... Szóval meg van a véleményem. Csutaknak tavaly még azt is megpróbálták bebeszélni nekem, hogy szívzöreje van. Hát a jászfényszarui orvos szerint makk egészséges a kutyám. A korának megfelelő állapotban. Figyelnem kell azért a súlyára az ízületei miatt, bár nem kövér. Ezután biztos kerülni fogom a zuglói meg a ferencvárosi rendelőket. Igaz, hogy vidékre is költöztünk.
2017. dec. 6. 12:06
Azért hihetetlen, hogy mik vannak néhol... Mintha nem is az állatok megmentésére esküdtek volna fel ezek az orvosok. :/ És ez elszomorító!
2017. dec. 6. 10:30
Mikor legutóbb vittem Budapesten kombinált oltásra Csutakot - akkor még Szeder nem volt - akkor meg mindenféleképpen vagy 25 000 Ft-ért szívférgesség elleni vérvételt akartak csinálni. Két kutya ellátása orvosilag vidéken annyiba kerül, mint Budapesten eggyé. És ott nem akartak lehúzni minket. Megvizsgálták mind a két kutyát, de nem volt egyik sem sem rákos, sem szívférges... Köszönet a Jászfényszarun dolgozó becsületes állatorvosoknak!
42. d5bae51d10 (válaszként erre: 40. - B4b1d52444)
2017. dec. 6. 10:27
Most van egy kilenc éves pulim, Csutak. Ha az orvosnak hiszek, már nem élne. Februárban lesz két éve, hogy átlátunk a egy duzzanatot a szájában. Mint utólag kiderült, olyan genetikailag örökölt csontkinövés féle, mint a mamájának is van. De az orvos azt mondta, hogy valami szemölcsféle, amit le lehet égetni altatásban. Hát elvittük. Altatta. De a szemölcs maradt, mert ugye nem lehetett leégetni. Az engedélyünk nélköl kihúzott nyolc fogát a kutyának, hogy lazák voltak. Leszedte a fogköveket, ami nem gond. Fizettünk vagy 50 ezer forintot mind ezért. Aztán be akarta beszélni, hogy csontrákos a kutya. Ilyen meg olyan vérvétel, szűrővizsgálat kell(ene). Kérdezte a férjem: Ha rákos, akkor meg tudják gyógyítani? Nem. - mondták. Akkor miről beszélünk? Ugyanitt egyszer elvittem a két tengeri malacomat körmöltetni. Hát ferdén nő a foguk. Vigyük mind a kettőt két hetente fogat reszelni. 2000 Ft/ alaklom. Hát nem vittük. A malacok köszönik, azóta is jól vannak. Ja, igen megjelenik egy középkorú viszonylag jól szituált pár, aztán húzzuk le őket. Rossz mentalitás. Nálunk nem működik. Persze, ha tényleg baj van, az más. Időt pénzt nem kímélve mindent az állatokért... Budapesti rendelőkről írtam, nem vidékiről. Ott rendesek voltak velünk.
41. d5bae51d10 (válaszként erre: 40. - B4b1d52444)
2017. dec. 6. 10:21
Elhiszem. Nem sokára este lesz és együtt lesztek megint.
40. b4b1d52444 (válaszként erre: 38. - D5bae51d10)
2017. dec. 6. 10:18

Neked is viszont! :)


Estére már itthon lesz, nagyon hiányzik!

39. d5bae51d10 (válaszként erre: 37. - B4b1d52444)
2017. dec. 6. 07:57
NEM VAGY ROSSZ GAZDI! Szundinak, az előző pulimnak - 10 éve hagyott itt - a bal belső combján volt egy csúnya daganat, meg a bűzmirigyénél. 10 éves korában jött elő. 15 évig élt a kutya, ha megműtik, lehet, hogy ennyi sincs neki.
38. d5bae51d10 (válaszként erre: 36. - B4b1d52444)
2017. dec. 6. 07:56
Drága Ilike! Drukkolok, hogy minden rendben legyen! Nagyon boldog Mikulást kívánok!
2017. dec. 5. 19:32

Hozzátenném persze, hogy sem fájdalmai nem voltak, sem nem sántított. Jóindulatú volt a daganat. Azt mondta Pest, hogy addig ne foglalkozzunk vele, amíg nem kezd el nőni, vagy amíg fájdalmat nem okoz.

És mivel 3 orvos mondta, hogy nem lehet műteni, így nem is feszegettem tovább a dolgot.

Jázminka jó általános állapotú, jó étvágyú, fürge, kicsit dilis, szóval teljesen jókedélyű meg minden. Úgyhogy nem okozott neki problémát a daganat, sem fájdalmat, sem mozgási nehézséget.

A másik lába fájt, az ellentétes oldalon, de az meg az ízülete volt, és a GF600nak köszönhetően már az sem fáj neki, 3 hét alatt megszűnt a sántítása.


Mégis én érzem magam rossz gazdinak, hogy miért nem vittem el tavaly egy negyedik szakvéleményre. De mikor annyi orvos is lebeszélt a műtétről akkor tényleg azt hittem, hogy igazuk van, és nem lehet műteni. :/

2017. dec. 5. 19:29

Elvittem ma Ceglédre. Ott tartották. Holnap mehetek érte.

Nem tudom ki mennyire olvasott az előzőleg indított fórumaim között, de ugye van egy eddig inoperábilisnek kikiáltott daganat a jobb vállán.

Szolnokon az egyik állatorvos műtét helyett csak citológiát vett, és rámondta, hogy 2-3 hónapja van hátra. Azóta eltelt másfél év. A másik állatorvos szintén Szolnokon egyetlen egy opciót ajánlott fel az altatást, mondván, hogy idős a kutya, nem bírná a szíve a műtétet, és különben is le kell vágni a lábát, nem vállalják. Átirányítottak Pestre. Az most tök mindegy, hogy kihez. Pest sem vállalta, mert hogy a szíve nem bírná, amúgy sem javasolják mert öreg és a lába...stb.


Erre Cegléd ma megműtötte. Érdekes, nem? Holnap mehetek érte. Úgy hiányzik.

35. d5bae51d10 (válaszként erre: 34. - B4b1d52444)
2017. dec. 4. 08:40
Ismerős a szituáció Ilike. Csutak se megy le a tornácról, ha valamiféle nedvességet észlel az udvaron. És az a nézés... Az ombudsmanos mondatodon jót mosolyogtam. :)
2017. dec. 3. 12:14
Levittem Jázminkát a hóba. Nagy hiba volt. Tekintve, hogy a hó nem pusztán nedves de még hideg is,nem aratott nagy sikert a délelőtti séta. Végig az arcán volt az a halk kétségbeesés, hogy Jézus Krisztus gyere le, ez hideg és nedves, és most mi lesz, hova lépjek, meddig akar még a mamigazdi kint lenni ebben a kutyátalan időben? Ha lenne egy kis esze, most a kutya ombudsmanhoz fordulna, de szerencsémre annak híján van :)
33. d5bae51d10 (válaszként erre: 32. - B4b1d52444)
2017. dec. 1. 09:49
Egy alapos kivizsgálás a kutyusnak sem árt szerintem.
32. b4b1d52444 (válaszként erre: 31. - D5bae51d10)
2017. nov. 30. 15:39
Ő jól van köszönöm, én aggódom túl az állapotát. :/ Aggaszt, hogy feledékeny lett, hogy ennyire éhenkórász. Ceglédre akarnám átvinni az állatkórházba, írtam nekik e-mailt, leírtam a kórtörténetét várom, hogy válaszoljanak. Aztán kerítek autót és átviszem, hogy megvizsgálják. Aggódom érte nagyon.
2017. nov. 30. 08:14
Ilike, hogy van a kutyusod, Jázminka?
30. papája (válaszként erre: 29. - B4b1d52444)
2017. nov. 28. 12:57
Nyugodj meg, Jázminka még nagyon sokáig fog élni. Tudod a kutyák arról híresek, hogy szívósak. Ő még messze van attól is, hogy babakocsiba kelljen tologatni. Persze az öregség előhoz rossz gondolatokat, főleg amikor csúf őszi estén a kutyát sem küldik ki. Jázminkának egyszerűen nincs kedve hidegben sétálni és ezt igazán mindenki megértheti...
29. b4b1d52444 (válaszként erre: 26. - Papája)
2017. nov. 28. 12:29
Nagyon köszönöm a soraidat. Remélem azért,hogy minél később kerül arra sor, hogy Jázminkámtól végső búcsút vegyek. :'( Meghasadna a szívem ugyanis.
28. b4b1d52444 (válaszként erre: 23. - D5bae51d10)
2017. nov. 28. 12:28
Mi két és fél évvel ezelőtt költöztünk kertes házból lakásba. Faluból megyeszékhelyre. Míg a falun laktunk JÁzminka ott kinti-benti kutya volt, a végén már inkább benti, nem nagyon szeretett kimenni a kertbe. De sétálni akkor is elvittük naponta egyszer, ugyanis a mi utcánk végén már csak a szántóföld volt, így mindig elmentünk a szántóföldek mellett a szomszédos faluba és vissza. Ez oda-vissza másfél órás út volt, élveztük nagyon. Na de nálunk sem értették a falubeliek, hogy kertes házból miért hozzuk ki a kutyát sétálni.
27. d5bae51d10 (válaszként erre: 26. - Papája)
2017. nov. 28. 10:52
Filmregénybe illő megható történet. Köszönöm, hogy leírtad. :)
26. papája (válaszként erre: 19. - B4b1d52444)
2017. nov. 28. 10:42

Szívesen és engedd meg, hogy leírjak egy régi történetet.

Tengerparton nyaraltunk. Este rengetegen sétáltak a parton. Egyszer csak feltűnt egy nagyon idős pár, akik egy kis kerekű, alacsony babakocsit toltak - mindketten fogták a tolókart - benne két szintén nagyon öreg kutyus feküdt. Látszott a kutyákon, hogy talán már nem csak járni, de hallani, látni sem tudnak. Nagyon megható volt...

Mintha ők négyen már csak egymásért élnének, így aztán - gondolom - egyik sem adta fel a harcot. Ha rajtam múlna minden beteg és magányos embernek receptre írnám fel a kutyát. Tudom Ilike, hogy Te nem vagy magányos, azt meg biztosan érzem, hogy meggyógyulsz, mégis Nálad jobb helye nem lehet egy kutyának sem most, sem később amikor a sors úgy akarja.

25. papája (válaszként erre: 21. - D5bae51d10)
2017. nov. 28. 10:30
Köszönöm.
24. d5bae51d10 (válaszként erre: 22. - B4b1d52444)
2017. nov. 28. 09:12
Ezt az én kutyámról is írhattad volna. :)
23. d5bae51d10 (válaszként erre: 22. - B4b1d52444)
2017. nov. 28. 09:11
De jót kacagtam Ilike! Nem tudom, hogy keretes vagy városi lakásban laksz-e vagy keretes házban. Én a pulimmal városiban laktam október végéig. Kiköltöztünk vidékre. "Vidéken újra kezdők". Na mind1, nem ez a lényeg. Csutak mind a városi lakásból, min a tornácról nem hajlandó kidugni a tappancsát, ha vizes a fű. Olyan miss p. :) Jókat kacagok rajta. Egyébként falun is ugyan úgy kihordom sétálni, mint a városban, mert a kertet a lakás tartozékának tekinti. Szóval időnként lökettnek néznek a falusiak, hogy séta, kutyazacskó. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook