Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hydrosalpings fórum

Hydrosalpings (beszélgetős fórum)


1 2
17. Szamika76 (válaszként erre: 15. - Zsanetta)
2009. ápr. 22. 13:44

Sziasztok!

Hát az én történetem kb. 2004-ben kezdődött, nagyon sokára találtam olyan dokibácsit, aki rájött, hogy mi a bajom. Évek mentek el nagy fájdalommal és gondolom addig sokat durvult is a dolog a pocimban.

1 GnRh kezelés

1 diagnosztikus laparoscopia

2 laparotómia, ebből egy tályog (aranyos volt...)

2 sikertelen inszemináció

1 colonoscópia

1 lombik, visszaültetés nélkül

Aztán sokszor a fejem homokba dugása, lassú kivizsgálások, sok szakrendelés, mert egyéb járulékos tünetek is alakultak (bélvérzés, vörös pöttyök, hányás). Apropó! Valamelyikőtöknek véletlenül nem jelentkeztek vörös pöttyök a végtagjain? Mai napig rejtély, autoimmun betegségre gyanakodnak, de sosem kaptam rá választ.

Az endo III. csopis volt 2005-ben, azóta tippelik a IV. csoportot CT, MRI és UH alapján. Tavaly fogadtam egy orvost Pesten, az ő vizsgálatait egy év alatt végeztem ki, még a jövő hónap a petevezető áttekintése (HSG).Jártam tavaly Parádfürdőn, az is elég kalandos volt, de ajánlom mindenkinek!

Üdv, Szami

16. Kiscsillag77 (válaszként erre: 13. - Szamika76)
2009. ápr. 21. 09:28

Szia,


én jártam nála, sajnos Ő is megerősítette 99%-ban az előtte szólókat. Azt, hogy ki kell e venni, arra azt mondta, hogy majd akkor dönti el, ha benézett, de ha elegendő, akkor bent hagyja, de leválasztja a méhről, hogy ne legyen átjárása a folyadéknak. Nekünk nagyon szimpatikus dokinak tűnik, mára voltam előjegyezve műtétre, de belázasodtam, fáj a torkom, meg köhögök, és azt mondta az asszisztense, hogy halasszuk, mert így nem altatnak.

2009. ápr. 17. 16:04

3 év alatt 4 laparoscopia.

a legsúlyosabb.

2x kaptam gnrh kezelést.

volt egy sikertelen lombik majd egy hysteroscopia.aminek az eredménye hogy minden oké.

aztán más helyen más dokinál kiderült a hydrosalpinxos petevezetö.erre mütenek jövö héten.

megnéz teljesen.

endometriosisom van sajna.

legdurvább tünetekkel.

neked??

te történeted????

14. Szamika76 (válaszként erre: 6. - Zsanetta)
2009. ápr. 17. 13:51
Ja! És megkérdezhetem mire műtöttek 4 alkalommal? Az lassan gombócból is elég lenne, a kettőt is rettenetesen éltem meg. Igaz két hónap volt közöttük.
13. Szamika76 (válaszként erre: 12. - Zsanetta)
2009. ápr. 17. 13:47

Szia!

Nem, még nem vették ki. Az említett dokibácsit fogadtam fel és rengeteg vizsgálatot meg kellett csináltatnom. Még jövő hónapban van a vége (petevezeték átjárhatósági vizsgálat, trombophiliai vizsg. és autoimmun panel végzése).Ha a végére értem, akkor fog a doki nyilatkozni az állapotomról, a műtétről. Már két nagyműtéten túl vagyok, egy fél éves hormoninjekción is, egy fél lombikon (ha lehet így fogalmazni) és egy csomó rossz érzésen. Gondolom ki fogják venni, egyre több helyen ezt olvasom, keresgéltem róla a fórumokat, írtam netes dokiknak is, bár ők nagyon finam igyekeztek fogalmazni. Van még egy tervem, de nem léptem eddig. Nem jártál véletlenül a Fülöp István magánklinikáján Pesten? Úgy vagyok vele több szem többet lát, tanácsadásért, szakmai állásfoglalásért valószínűleg fel fogom keresni.

Ebben az országban minden a fővárosban van, kicsit nagyon nehézkes a boldogulás. Vannak fájdalmaid?

12. Zsanetta (válaszként erre: 11. - Szamika76)
2009. ápr. 17. 11:46

És akkor most kivették neked???

igen nagyon kellemetlen miokor döl belöled a savós folyadék.

nagyon is meg tudlak érteni.

én jövöhéten leszek mütve vele.

én is borodi vagyok egyébként Ózd mellet lakom,de meló miatt ideköltöztem.

11. Szamika76 (válaszként erre: 5. - Kiscsillag77)
2009. ápr. 16. 23:51

Szia!

Feltévedtem újra, napokig nem volt senki, most pedig olvastam mi történik veletek.

Hát én tapasztalom harmadik éve. Az enyém nem csak szivárog, hanem ömlik kb. két hétig. Elég durva. Én ajánlottam a dokinak, hogy vegyük ki a petevezetőket, mert 4. csopis endós vagyok, amúgy sem történne bébitémában semmi nagy valószínűséggel. Akkor pedig legalább a testi higiéném legyen meg, 32 évesen azért még szeretném magam egy kicsit normális nőnek érezni amennyire ez lehetséges az utálatos endó miatt. Ahogy kivettem a soraitokból mindketten pestiek vagytok. Talán így könnyebben megy, én Borsodból írok, de Fülöp Vilmos a dokim a Honvéd kórházból. Kicsit lassan haladok a dolgaimmal. 2007-ben volt egy lombikom, de a bébiket a hydrosalping miatt nem kaptam vissza, hiába csapolták le a folyadékot punkciókor, három napra ismét tele volt a méhüreg, amivel akkor nem tudtak mit kezdeni. Ki lett adva parancsba, hogy műtessem meg magam, a bébik a fagyiban vannak. Már 5. éve csinálom, kicsit fáradok.

2009. ápr. 15. 13:49

Szia!!!


én is pestre járok a kaaliba és az orvosom krizsa ferenc!!!

nagyon imádom,nagyon kedves!!

te kinél voltál???

én megyek mütétre mert rendet akarok már magamban.

ma csináltattam a vizsgálataimat.

minden oké azon kivül hogy magas a crp.,vagyis gyulladásom van vhol.

rögtön felhivtam a dokim hogy mi van ,de azt mondta a múgyúti infekcióm zajlik meg,bár a vizeletem negativ.

ismétlést kér,de nem kell aggódnom.

én uigy számolom ha megmütenek akkor júliusban ,aug kezdhetünk kb.

menj te is mütétre,hogy legyen esélyed babára,mert ezzel a hydrosalpinxos petevezetövel nem fogsz tudni!!!

ja és figyi ha gondolod inkább privit irj mert jobban tudom követni!!!!

nagyon remélem nektek is összew jön!!!

9. Kiscsillag77 (válaszként erre: 8. - Zsanetta)
2009. ápr. 15. 09:29
Sajnos nem nagyon bízok az orvosokban, jártam már többnél, annyira egyszerű kérdésnek tartják, hogy most innen-onnan kivesznek ezt-azt, aztán utánuk a vízözön. Persze így sem lehet babám, ha nem vállalom a műtétet, de az egy megmaradt petefészekkel is annyira halványnak látom a reményt. Lombikra hová/kihez jársz, ha megkérdezhetem? Már mi is voltunk a Káliban Budapesten, műtét után indulna a lombik. De annyira félek a műtéttől!! Ráadásul jól meg is fáztam, így nem is tudom, hogy megcsinálnák e.....
2009. ápr. 14. 17:36

dettó ugyan az a helyzet velünk.nekem is kivették állitólag az egyiket már de a hsg nem bizonyitotta ezt.majd mütét után kiderül,megpróbálok ebben az orvosban megbizni,a másik elcseszett teljesen.

a bajcsyba csinálják majd a professzor lászló ádám.

őt a lombikos dokim ajánlotta.

a II.nöin cseszték el az életem.:(

menj bele mert ilyen petevezetövel nem fogsz tudni teherbe esni!!

7. Kiscsillag77 (válaszként erre: 6. - Zsanetta)
2009. ápr. 14. 15:55
Hát sajnos velem is ugyanez a helyzet. 1 hét múlva lenne a műtét, mivel kb. 99 %, hogy kiveszik a maradék egy petvezetőt, nagyon félek. Nem tudom valóban szükség van e erre. Mivel pár éve volt a nagy műtétem, amikor is kivették már az egyik oldali petefészket egy ciszta miatt, utólag a szövettani eredmények alapján több orvos is azt mondta, hogy kár volt, mivel nem indokolta semmi. Mi van, ha most is ez van?? Neked hol csinálják Zsanetta?
2009. ápr. 14. 13:50

már többen vagyunk!!!

nekem az endometriosisom mellé ez derül ki.

túl vagyok egy sikertelen lombikon.azt olvastam vagy visszaállitható vagyis megcsonkolják a petevezetöt vagy kiveszik,hát nekem pont egy hét mulva meglesz az 5. mütétem és kiveszik.

állitólag ettöl nem jött össze a baba és ha ezt nem kezelik a teherbeesés nem jöhet létre.

vagyis most magamról beszélek akinek 1 petevezetöje van és az is beteg.

ez egy savós folyadékot termel.

nem tudom nektek volt e ,de néha nekem ez a folyadék szivárog ki a hüvelyemen keresztül.(vizszerü)

gondolom ezért nem sikerülhet a terhességem mig ki nem veszik.

ez a hydrosalpinx tágulatot jelent és a petevezetö betegsége.

5. Kiscsillag77 (válaszként erre: 4. - Szamika76)
2009. ápr. 14. 12:33

Huh már lemondtam arról, hogy valaki válaszol!

Tapasztaltad v. hallottál már erről?

4. Szamika76 (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2009. ápr. 8. 19:04

A petevezetők megbetegedése, funkcióvesztése, eltorzulása és folyadéktermelése.

Amúgy utálatos, kényelmetlen és nagymértékben megnehezíti a teherbeesést még mesterséges úton is. Műthető. Vagy fogalmazzunk úgy, hogy a petevezető eltávolítása jön szóba.

3. Kolibri (válaszként erre: 1. - Kiscsillag77)
2009. ápr. 7. 22:18
Ez, milyen betegseg?
2. Szamika76 (válaszként erre: 1. - Kiscsillag77)
2009. ápr. 7. 22:11

Szia!

Hát nem sokan vagyunk, de ketten már igen.

2009. márc. 27. 12:46

Sziasztok!

Hasonló problémával küzdő lányokat keresek, akiknél színtén a hydrosalpingsot állapították meg, és még nem szültek és tervezik a közeljövőben a babázást.

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook