Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hydrosalpings fórum

Hydrosalpings (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 17. 16:58
Sziasztok! Van itt most valaki?
46. H.
2023. márc. 27. 14:58

Sziasztok! Van még itt valaki? Nekem egy orvos cisztát látott , rá egy hétre ultrahangon kiderült hogy nem ciszta hanem folyadekkal telt tubuláris képlet ami hidrosalpinxnak megfelelhet. A doki 3 hónap múlva kontrollt javasolt és ha nem változik a petevezeték kivételét. Mit vár a 3hónaptól? Ha hidrosalpinx az nem változik magától nem?

Kerestem az interneten találtam pár írást arról hogy meg lehet nyitni sok esetben és nem kell kivenni. Tapasztalatok?Vélemények?

45. padri72 (válaszként erre: 44. - Pillanat:))
2017. márc. 27. 19:36
Szia, érdekelne, hogy mi lett a folytatás. Nálam is a ciklus 2. felében állapították meg.Köszi
2016. szept. 24. 15:46
Sziasztok! Nehany kerdesem lenne, ha olvasna veletlen valaki. Elvileg tavaly egyik oldali hydrosalpinxal diagnosztizaltak, aztan elmentem 2. velemenyt kerni, es azt mondtak, nincs ott semmi. Aztan fel evre ra ujra elmentem egy 3. orvoshoz, aki azt mondja, hogy ugyan van ott valami, de nem olyan mint egy hydro. A tapasztalat az, hogy ovulacio elott nincs ott, azt kovetoen pedig igen, menstruacio elott par nappal erokifejtesre menstruacio-szeru gorcseim lesznek, egyuttlet soran is. De ovulacio elott sosincs semmi bajom. Nektek milyen tuneteitek voltak? Ennyit valtozott a hydro a ti esetetekben? Most volt az eskuvonk, es ebben a honapban mar probalkoznank...
43. anta03 (válaszként erre: 42. - Kahlan_amnell)
2010. júl. 27. 15:21

szia, azóta mizu?

barátcserje kapszulát próbáltad?


látom nem túl aktív a fórum...de hátha...szedett itt valaki lombikos stimu alatt barátcserje kapszulát? tapasztalat?


én úgy vettem észre normál ciklusban a kapszula mellett nem volt folyadék.

2010. jún. 30. 12:58

sziasztok!

nálam is hydrosalpinx van diagnosztizálva, nem tudom viszont, hogy mindkettő petevezetőmnél vagy csak az egyiknél(az van utánaírva, hogy l.s.)

plusz occlusio tubae intramuralis l.d.- a jobboldali teljesen zárt, a baloldali nagy nyomásra megnyílik.


Laparoszkópia javasolt.

Most akkor mindkettőt kiveszik?

2010. márc. 12. 13:44

Sziasztok, Csajok!


Bocsi, hogy így eltűntem, sok dolgom volt, és március 3-án megvolt a laparotómiám!


Nagyon csúnya és endometriosisos volt mindkét petevezetőm, teljesen használhatatlanok, eltávolították őket. És nem hiányoznak! A miómámtól szintén megszabadítottak. Jól sikerült a műtét, most itthon fekszem, és 16-án megyek dolgozni. (Azt mondták, a műtét után 2 héttel mindent lehet, de én nem nagyon hiszem, azért csak óvatosan.)


Most az lesz a következő, hogy 2-3 hónap múlva mehetünk a fagyibabákért Győrbe, és sima ügy kell, hogy legyen a megtapadás. :) :) :)


Veletek mi helyzet? Írjatok!!!

Remélem, lecsalogattatok már 1-1 angyalt időközben így vagy úgy. KITARTÁS!!! Egyszer úgyis anyukák leszünk!!!


Sok-sok puszi és pozitív energia nektek! :) :) :)

2009. nov. 21. 13:15

Vikike75, Zsanetta!

Zsanetta!Hát inkább nem akarok mondani semmit az egyetlen egy petesejtedre, de nagyon sajnálom. Ez a mi formánk.Kitartás, ha meg akar születni, meg fog.

Voltam jósnőnél, azt mondta, hogy ő lát kettő gyermeket a tenyérvonalaim között (a tavalyi másik csak egyet látott).Na jó hagyjuk. Azonban próbálok beszélgetni az angyalaimmal, nem tudom, hisztek-e benne? Illetve azt is több embertől hallottam, hogy akinek baba van a sorsában és meg akar születni, le kell őket hívni. Próbáljátok csajok, a remény hal meg utoljára! Hátha tényleg így van.A gyertyagyújtást hozzá ne felejtsétek!


Elmentünk apával a Kaáliba, hogy megkapjuk a két fagyibabát, de mikor kijöttünk és bezárult az ajtó a hátunk mögött, akkor kezdtünk gondolkodni, hogy a dokibácsi teljesen mást tervezett velünk.Állítólag sokkal jobb a UH-os képem, meglepődött és megindult a fantáziája. Újabb programba akar bekapcsolni könnyebb hormonkezeléssel (sok petesejtet akar nyerni) és majd havonta spontán ciklusba mennénk vissza az ebből nyert és lefagyasztott babucikért. Hát aztán nekem most erre se energiám ennyi küszködés után, se pénzem. Így tulajdonképpen nem csináltam semmit, de nem is bánom, csak az évek ne telnének ilyen gyorsan.


Vikike!

Nekem is kőkemény két hét, amíg folyik a lé belőlem. Nagyon durva, állandó betétezés. Ráálltam a tamponra, tisztábbnak érzem magam, de most meg két naponta vérzek, a menses nem jött meg. Készülök nőgyogyihoz, nem tudom, hogy a tamponnal sértettem-e meg valamimet, vagy csak megint szerencsétlen vagyok. Természetes úton történő teherbeesés kizárva. Nekem eleinte három hét volt a folyadék, de fél évig ittam elég nagy napi mennyiségben a gyógyteámat (cickafark, körömvirág, csalán, palástfű). Lecsökkent két hétre, azonban most már nem szintelen, hanem enyhe vérrel is keveredik. Szeretném időnként kifordítani magamat, hogy legalább megnézzem, mi újság van odabent.

Úgy érzem, sok ember próbál téged befolyásolni,s nem is vagyunk egyformák. De amire lehetőséged van -vizsgálatokra gondolok-, nem szabad kihagyni.Mindenkinek máshol van a fájdalomküszöbe, ami másnak borzasztó fájdalmas érzés, nem biztos, hogy neked is.Ami másnak nem jött be, neked lehet tuti siker.Ne hallgass másra, te magad mérlegelj.

Na megyek, mert vár az ebéd!

2009. okt. 15. 19:13

szamika!!


drága nem láttam hogy irtál és nem fifgyeltem ezt a fórumot.

baszki ne hari.

jól vagyok volt egy probálkozás lombik de nem lett beültetés mert 1 petesejt lett és az sem term meg.

most progeszteron kúra aztán jövöre terv a követk lombikot.



vikike !!


már régews régen kellett volna az a lapar.

sose feledd ne bizz senki tanácsában csAK A a szivedben és a edokikban.

kinál voltál a pesti kaaliban??

nem tudták helyre hozni az átjárhatatlan petevezetöt??

akkor most van hydrosalpynoxos petevezetöd??

ha el van záródva akkor szerintem lombik !!

nagyobb sikeretek lenne hidd el nekem.

tudom vkinek nehezebb szembesülni a dologgal,de az idö halad és halad.

de ismerek olyat aki járt arwen tornára és segitett neki.nézz utánna.

sok sikert nked!!


szamika irj hogy mi van veled!!

baba??

azóta esetleg babA????

2009. okt. 15. 16:06

Kedves Szamika, Zsanetta és Kiscsillag!


Most bukkantam rá a hozzászólásaitokra. Hasonló cipőben (hydrosalpinx) dilemmázom, röviden a sztorim (6 éve próbálkozunk):


2003. HSG - nem átjárhatók a petevezetők (volt nagyon régen egy kismedencei gyulladásom)

2004. 2 sikertelen IVF a Bpi Kaáliban, küldtek LSC-ra, nem mentem

2005. 3. sikertelen IVF a Dévaiban, küldtek Hysteroscopiára, LSC-re. Mentem volna, de mások lebeszéltek. (Olyanok, akik közvetlen családtagja, ismerőse mégis terhes lett hasonló esetben – igaz, sok év múlva, és vszleg „csak” elzáródást diagnosztizáltak náluk. 3 konkrét esetről tudok.) Még volt egy „elhatározom-lebeszélnek” eset.

Időközben folyamatosan próbálkoztunk – bár nem 2 naponta –, de nem történt semmi.

2009-ben Kaáli, Győr, rengeteg vizsgálat, hysteroscopia. 4 polipot találtak, majd jött a 4. sikertelen IVF. Mivel minden más tökéletes, megint LSC lett a konklúzió. Bencsik Andrásnál (Szent Imre Kórház) csináltatnám meg, most már valóban, nem hallottatok róla? Jó szakember + csapat kell, mert nem semmi, ami a hasamban lehet.


Tünetek: fogalmam sincs, hogy ez mikor ürül, de kb. egy éve nagyon elhúzódó (2 hét) és elviselhetetlen fájdalmakkal kísért menzeszem van (bordó árnyalatú, kevés, de híg váladékkal a 4. naptól). Erre nem tudtak mit mondani, csak, hogy LSC + annyi biztos, hogy nincs endometriózisom.


Veletek mi a helyzet azóta? Úgy örülök, hogy végre találtam sorstársakat, nagyon-nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb magatokhoz tudjátok ölelni az annyira várt babákat!!!


Üdv.: Vikike75

2009. szept. 11. 21:08

Zsanetta!


Már javában szurizod magad,ugyi? Szorítok!!!Csak pozitívan!

Mint írtam, azért kell menni a Kaáliba, mert a legjobb megoldás állítólag, ha nem nyúlnak hozzám szikével. Nagyon nagy a rizikója a rossz kimenetelnek, nem vállalják, ill. felelőtlenség lenne az állapotomban, nembeszélve arról, hogy a műtétem szövődményes volt, mondhatni életmentő tályogműtét volt két hónapra rá. Így mindenki csak óckodik tőle. Hát ez van. Azonban a Kaáliba nem tudok bejelentkezni megbeszélésre, időpontot nem adnak, annyian vannak. Még türelmes vagyok, ámbár nem sok választásom van.

Igen, fagyibabák, kettő!!!

Szerinted külön hónapban, azaz egyesével megkapom őket? Úgy mégiscsak két próbálkozás....

Na, ügyesen csináljátok, törjétek az utat előttem!!! Tessék jelentkezni!!!

2009. aug. 25. 08:13

Zsanetta!


Írtam Neked privit.

2009. aug. 24. 21:20

kiscsillag de jó rólad is hallani!!!


róbert károly klinikas

???

basszus akkor nagyon drága lesz minden.

bizti???

anyagilag ez sokkal megterhelöbb mint a kaali.

a november már nem lenne túl messze.

a barinöm is oda jár és azt mondja lombikért is fizetni kell.

tehát a leszivásért és a beültiért is talán.

drágább sokkal.

de te szived joga dönteni.

csak segitségként irtam.

de sok sok sikert.

2009. aug. 24. 19:38

Sziasztok!


Mi is kezdünk, Fülöp dokinál maradtam, a Káliban sajnos november végére kaptunk csak időpontot. Bizakodunk! Sok-sok sikert Nektek is! Mert sikerülni fog, ez tuti :-))

2009. aug. 23. 13:13

szamika!!!


de jó hogy hirt adsz magadról.

örülök hogy nincs mütétcsak ha hydrosalpinoxos a petevezetöd akkor miért akar a kaaliba küldeni lombikra???

ezt nem értem.

nem kéne kivenni a petevezetöt mert nem azért nem sikerülhet a lombik???

nem tudom csak irom.

én voltam van két endometrikus cystám sana de kezdhetünk 29 kezjük a stimut.

tehátz nemsoká babázom.

remélem.

októberben neked is akkor babázás??

fagyibaba??

2009. aug. 22. 21:33

Sziasztok lányok!

Elmentem Debrecenbe Zatik J. doktor úrhoz. Merem ajánlani mindenkinek!

Nem lesz műtét, mert nagyon nagy káosz van a pocakomban, nincs bátor jelentkező és talán ez így a legjobb megoldás számomra. Egy műtéttel valószínűleg sokkal több negatív következmény lenne, így pedig még nincs nagy fájdalom, addig lehet éldegélni. Javasolta az orvos, hogy menjük vissza a két babóért a Kaáliba, így időpontot akartam kérni, de csak októberre kaptam.

Hát ennyi, egyelőre megúsztam a nagy műtéteket.


Zsanetta! Mi volt a Kaáliban?

Kiscsillag! Hol tartasz?


Üdv, élvezzétek a nyarat, míg lehet!

2009. júl. 20. 12:22

szia szamika!!!


hát meg kell fontolni atz biztos hogy kivel mütetted meg magad.

már alig várom az aug 14-ét akkor megyünk a kaaliba és kiváéncsi leszek mit mond.

félek mert 2 hónapja én hűlye csináltattam egy hasi uh ot ahol 2 cystát is láttot a doki 2 illetve 1.4 cmeset.

de mensim meg erre rá 2 hétre jött meg.

tehát lehet hogy tüszö volt.

kiváncsi leszek.

a lombikos doki biztat hogy ne stresszeljek.

de még igy sem kézpénz a beülti sikere.

ugy vagyok vele hogy bizom de ha nem sikerülkne akkor majd legközelebb.

a tünet megszünt szerencsére.

és használtunk gynevac inj kúrát is ami szerintem jót tett.

de jó neked balcsi:(

mi nem tudom megyünk e vhova.

bár most nem hiányzik múltkor otthon voltunk medencéztünk és elsöfokú égésem lett.

egy ideig mnem süttetetem magam:)

puszi

2009. júl. 18. 18:33

Szia Zsanetta!

El fog múlni a pocakod érzékenysége, az enyém vissza se jött mindenhol.:)

Pár helyen a seb mellett érzéketlen maradt, de oda lehet szúrni a lombikszurit. Mindennek megvan a maga előnye.

Én úgy döntöttem nem akarom a pesti dokit, nem szimpi, nem engedem magam felboncoltatni úgy, hogy életében sem vizsgált még meg.

Újra Debrecen felé keresgélek orvost. Lassan haladok vele, talán kedvem sincs hozzá, de egy hét múlva ilyenkor a Balcsin süttetem a pocit. Majd kigondolom hogyan is tovább.

A hydrosalpings folyadékos tünete elmúlt?

Örülök, hogy haladsz, remélem sikerül. Augusztusban mentek a bébiért, igaz?

Szorítok, írjál majd!

2009. júl. 15. 12:11

és hogy vagy??

történések???

2009. júl. 15. 12:10

szia szamika!!!


én már mütét óta dolgozom,már másfél ónapja és a baba miatt gnrht kípom.

de örülök hogy nincs már meg a rossz petevezetöm.

sajna a nagy vágás miatt nagyon érzékeny a hasam és a seb körül de csak el múlik.

neked még nem volt meg a mütéted???

2009. júl. 15. 08:03

Sziasztok Csajok!

Nagyon eltűntetek? Nyaraltok?

Műtét után mindenki lebzsel, igaz? Csak én szorongok azon, amin ti már túl vagytok!

Írjatok!

2009. jún. 5. 09:54

Szia Kiscsillag!

Ez most melyik Fülöp? Te a magánklinikán műtetted volna magad, ha jól emlékszem, az pedig az István. Vidékiként elég nehéz követni, hogy melyik kórházat hogy hívják, hova tartozik, és mi volt előtte a neve. Kb. egy fél napomba került, mire kezdett összállni a MÁV kórházasdi is, mikor mennem kellett.

25. Kiscsillag77 (válaszként erre: 24. - Szamika76)
2009. jún. 4. 09:50

Sziasztok Csajok!


Itt vagyok!

Nálam nem történt még semmi, jövő héten megyek a Nyírőbe Fülöp dokihoz a laparoszkópiára :-(

Kezdek félni nagyon.

2009. jún. 1. 21:39

Szia Zsanetta!


De jó, hogy előkerültél! Örülök, hogy már nem vagy depis, legalábbis a soraidból úgy tűnik, hogy rendbe jöttél amennyire lehet pár hét alatt.

Hát, ha jól számolom, nem tartod a 6 hetet, ugyi?

Pedig állítólag nem árt. Szedjél valami vitamint, vagy Béres cseppet, ha mondhatok jó tanácsot!?

Hogy én hogy vagyok. Hát azóta meglettek az utolsó vizsgálatok is, már csak az eredményért kell menni a kórházakba. Ja, a HSG-m elmaradt, mert aki UH-ozott azt mondta, hogy inkább nem kínozna meg, mert "nem HSG-re van szükségem, hanem mielőbb egy operációra". Hát ezt eddig is tudtam, csak reménykedem.

Kicsit elbizonytalanodtam, megy privi is.

Kiscsillagról tudsz valamit?

2009. máj. 31. 11:28

szia szamika!!!


én jól vagyok,már kedden kezdek melóba.

voltam dokinál,minden oké,most adom be az elsö gnrht,decapeptyl depot,aug közepén kezdhetjük a lombikot.

te hogy vagy????

2009. máj. 31. 11:23

Mi újság csajok? El vagytok tűnve!

Zsanetta! Jobban vagy már?

Kiscsillag! Meg volt azóta a műtét?

Írjatok!!!

2009. ápr. 29. 10:55

tegnap kicsit kiakadtam ,sirtam,a párom sincs itt velem mert vidékre mentem a szüleimhez pihenni és elkeserit ez a nagy vágás.

mindenhol kék és lila az egyik oldalt szép,a másik keményebb és dagadtabb ott volt a cső is.

persze idö kell hozzá.

hát ha minden igaz szept környékén lombikozhatunk.

meg kell várni a szövettant és 4 hét múlva kell mennem dokihoz vissza.

akkora tul leszek egy mensin.a következöt már gnrhval akartom.

azt mondják nagyobb a gnrh után a terhességi esély.

igen 3-jára kapom majd.volt egyszer 2007-ben majd tavaly augusztusban 3 hónapra utána lom bikoztunk és majd most kapok megint.

tudom 1 éven belül lesz de ez adja a megoldást ,a fogitabl nem jó.

2x lucrint kaptam,most nem tudom mi lesz.

végre babásnak kéne lenni.

és te hol tartasz???

mesélj akár ha gondolod priviben is.

üdv Zsani

20. Szamika76 (válaszként erre: 19. - Zsanetta)
2009. ápr. 28. 20:04

Szia Zsanetta!

Hát akkor hajrá! Az a legfontosabb szerintem, hogy légy magadhoz nagyon türelmes. Nagyon nehéz, de találd fel magad otthon. 1-2 hét múlva, már amikor lepereg a varr és szép tiszta lesz a sebed, már jobb lesz a kedved is. A két kiló...Hát igen. Az nekem sokáig megmaradt, főleg akkor, amikor elfáradtam. (De ez nem jelenti azt, hogy neked is így lesz!!!)Időszakosan még most is érzem (lassan három éve), de most elég drasztikusan gyógyulni akarok, mindent kipróbálok. Ez más téma.

Én mindkét alkalommal 6 hétig voltam táppénzen, úgy érzem, ez kellett és nem kis műtéten esik át az ember. Ha megteheted, add meg magadnak ezt a lehetőséget.

A GnRh-tól nem félsz harmadjára is? És ha jól olvastam 6-ot kapsz? Zoladexet?

Nem értek hozzá, de én nem kaptam, hogy "pihenjen a szervezetem". Lehet, hogy baj volt. Olyan lehetőség is van tudomásom szerint, hogy a GnRh-ból egyből a lombikba vándorolsz át, hogy ne legyen az endónak lehetősége ismét megerősödni, vagy előbújni.

Nagy műtét után 3 hónap pihi után szokták ajánlani a babócázást, de akkor neked a szurik miatt most más a helyzet.

Kiváncsi vagyok, hogyan alakulsz, vegyél a sebedre valami kenőcsöt. Szerintem jó a Curiosa kenőcs. Olyan nem lesz mint az eredeti, de segíthet. Bikinivonalat vágtak? Két év, és szinte teljesen elmúlik. Tudod, mire öregek leszünk, nem is fog látszani.

Hát nagyon érdekel, hogy a hydrosalpingsod tényleg eltűnik-e? Neked ez volt a második petevezetőd, amit eltávolítottak, ugye? Próbáltam visszaolvasni,de kezd sok lenni.

Pihenj, ne csinálj sok mindent a kezdeti napokban, nézd meg az összes filmet, egyél finomakat, találd meg a jó pózt a pihihez (tudom, ez is nehéz), vegyél egy üveg Béres cseppet, Curiosát, igyál finom teákat (hozasd ágyba, tuti jó!)és próbáld meg túlélni az egészet. Fel a fejjel, minden sínen lesz.

Üdv, Szami

19. Zsanetta (válaszként erre: 17. - Szamika76)
2009. ápr. 28. 19:03

szia!!!


hát neked is jó súlyos az endód.

én tegnap jöttem ki a kórházból.

és el vagyok szörnyülködve hogy mekkora a vágás és hogy mennyire nem érzem.

be van dagadva kék-lila mindenütt és olyan mintha ott 2 kilós súlyt cipelnék.

hát laparotómia az komoly dolog.

nekem most az volt,bár laparoscopiaval kezdtek de nem tudtak bejjebb haladni,aktiv volt az endom ,kivették a petevezetöm ami hydrosalpinxos volt ,összenövéseket oldották és most gnrh mert az lehet hat a követk lombikig.

bár el vagyok keseredve mert nem látok kiutat belőle és kicsit unom már a mütéteket.

várom a a szövettant és pihenek.

te mikor jöttél vrendbe??

meddig voltál táppénzen??

mikor próbálkozhatunk szerinted???

18. Szamika76 (válaszként erre: 16. - Kiscsillag77)
2009. ápr. 22. 13:47

Sajnálom, hogy így jártál, jobb az ilyenen mielőbb túl lenni, ha már felkészülünk lelkileg. Kíváncsi vagyok mi lesz veled, majd mesélj, és gyógyulj hamar!

Megy privi is.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook