Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hűtőszekrény a szobában - tanácsokat szeretnék fórum

Hűtőszekrény a szobában - tanácsokat szeretnék (tudásbázis kérdés)


márc. 8. 14:42
Koliban 2 hűtő is volt a szobában. Ősrégi Lehel. Meg lehet szokni.
2020. jún. 13. 11:14
Az uram aludna egy mosógép mellett is. Engem a hűtő nem zavar, kiránduláson sokszor van a szobánkban. De van akit minden zavar. Ez csak a te tűréshatárodtól függ.
11. Guruljka (válaszként erre: 1. - Loch ness)
2020. jún. 13. 11:04

[link]


Itt írnak a decibelekről.

2020. jún. 11. 16:06

Köszi szépen a válaszokat! Elég jó alvó vagyok, szóval szerintem egy halkabb duruzsolást megszoknék, de olyat, hogy hirtelen hangosabb zajjal bekapcsolódjon, olyat aligha. Különben engem az óra tiktakkolása szokott az őrületbe kergetni, mindig kiszedem az elemet belőle, ha valahol idegenben alszom. Más nem zavar, ennél hangosabb sem, de ez nagyon.


Ha berakom a szekrénybe, akkor hogyan szellőzik?


Az A+++ az energiafogyasztást jelzi, a csillagok mutatják, milyen hidegre tudj lehűteni a tartalmat a mélyhűtő rész.


A no frost tippet köszönöm!


Ha a normál hűtő nem erre való, akkor melyik lehet az, amelyiket szobai használatra tervezték? Mert van külön ilyen szobai hűtő. Vajon a kis 40 liter körüliek ilyenek? De azokból is sok 42 decibeles volt, tehát nem az a halk kategória.

2020. jún. 11. 13:21
Szerintem bármilyen hűtővel egy szobában csak akkor tudsz aludni, ha jó alvó vagy. Én speciel a hotelekben is kihúzom, mert mindnek van hangja, mikor éppen bekapcsolódik a hűtő. A beépíthetőnek is kell szellőzés, tehát a zaj, ha kevesebb is, annál is hallatszik...
2020. jún. 11. 13:13
En a hutonket meg se hallom, de ez mar egy regebbi darab. Olyan 10-12 eves kb. Siman tudnek aludni mellette. Meg vele is. 😁 Pedig ez is no frostos asszem.
2020. jún. 11. 13:07
Diák koromban mikor albérletben laktam,volt olyan hogy benn volt a hűtő.Igyekezz minél messzebb rakni az ágytól,aztán úgyis hozzászokik az ember.Vagy legföljebb füldugóval alszik.Gyerekkoromban a házunk előtt ,a szobám ablaka alatt meg az egyik helyi buszjárat,és észre sem vettem,annyira megszoktam.
2020. jún. 11. 12:39

Bár nincs tapasztalatom, de szerintem egy beépíthető hűtőt kellene venned, amit szekrénybe raksz, esetleg, ha a szellőzés megengedi, akkor hungarocellel körbe lehet rakni, így talán halkabb.


Én a hűtőre nem kelnék fel, de én jól alszok, még az sem zavar, ha több tűzoltó autó szirénázik a nyitott ablakunk alatt;)


A másik: a no frostos hűtők hangosabbak.

2020. jún. 11. 12:28

Nehéz dolgod lesz. Én fagyasztót vettem 3hete, szerintem nem csillagok vannak hanem A+++.

Egyébként megszokás kérdése, én annó amikor óra ébresztett időszakban munkamentes napom volt, arra a kattanásra felébredtem amikor a kismutató átugrotta a csörgő mutatóját.

2020. jún. 11. 12:17
Saját példám nincs, de sok szálláson megfordultam már, ahol volt hűtő a szobában. A normál hűtőket nem erre tervezték, inkább beraknám egy szekrénybe, ahogy a hotelekben szokták. Azokat sosem hallani, de minden önállóan álló hűtő hangos volt, előfordult, hogy kihúztuk éjszakára, mert nem tudtunk tőle aludni.
3. loch ness (válaszként erre: 2. - Pasionella)
2020. jún. 11. 12:15

Szia, köszönöm, hogy válaszoltál. Találkoztam már olyan kishűtővel (igaz, az olyan 40 liter körüli volt), hogy abszolút semmi zajt nem adott ki.

Sajnos nem tehetem ki a folyosóra... A vásárlásra az ok egy elviselhetetlen lakótárs (albérlet), akitől igyekszem minél jobban elszeparálni magam az idegrendszerem védelmében. Költözés sajnos kizárva.

2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Loch ness)
2020. jún. 11. 11:34

Szia. Sajnos nem hiszem, hogy fogsz zajtalant találni mert mindegyiknek van egy alapzaja, még a mini hűtőknek is a szállodákban. Vannak nagyon csendesek de időnként azok is adnak ki furcsa hangokat. Kíváncsi vagyok találsz-e.

A szobád előtti folyósóra sem tudod tenni? Úgy jóval egyszerűbb dolgod lenne.

2020. jún. 11. 09:18

Úgy alakult, hogy a szobámba kell vennem egy hűtőszekrényt. Mivel nem túl nagy a szobám, ezért nagyon fontos nekem az, hogy zajtalanul működjön. Ehhez várok tanácsokat, tapasztalatokat. Hány decibel az, ami zajtalannak mondható? 39-41 között írták azokat a hűtőket, amiket megnéztem, de nem tudom, ez a gyakorlatban mit takar.

Tapasztalat pedig azért kellene, mert pl. kinéztem egy Zanussi készüléket, ami tetszett is, 37 decibelesnek írták; már örvendeztem is, hogy pont ez kell nekem, amikor két helyen is olvastam olyan véleményt, hogy az ő készülékük időnként úgy kapcsol be, mikor hűteni kezd, hogy jókora zajt produkál - aztán zaj nélkül működik tovább. És a szervizben mindkettőjüknek azt mondták, hogy ez normális, ennél a fajtánál ez előfordul... Hát ilyet nem szeretnék. Magam miatt sem, mert nem szeretnék erre felriadni éjszaka, és a szerviz miatt sem, hogy bevigyem és a fejükhöz vágjam az elvileg zajmentes készüléket :)


Kb. 100 litereset szeretnék, esetleg kicsit kisebbet, egyajtósat, 10-15 liter mélyhűtővel. Még az a kérdésem, hogy láttam olyat, amire rá volt írva, hogy 4 csillagos, tehát a mélyhűtője elvileg mínusz 18 fok alá hűthető. Viszont mivel egy légtérben van a hűtővel, gondolom, ez csak akkor megoldható, ha a hűtő is a leghidegebb fokozatra van állítva. Szóval számít-e egyáltalán egy ilyen hűtőnél a négy csillag, vagy nem?


Aki egy kérdésre is tud válaszolni a sok közül, annak hálás lennék, ha meg tudná osztani velem a gondolatát. Akinek pedig van tapasztalata szobában tartott hűtővel kapcsolatban, főleg zaj szempontjából, azt külön is nagyon várom! Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook