Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hortenzia teleltetése fórum

Hortenzia teleltetése (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. nov. 16. 19:29
Nekem most van először, azért vagyok velük még tapasztalatlan. Nem mertem a kertbe kiültetni, amikor megkaptam őket, ezért vannak dézsában. Most már nem akarom bolygatni-átültetni a kertbe.Majd tavasszal.Viszont addig is meg szeretném oldani a telelésüket, mert nem szeretném ha elpusztulnának. Így a dézsában nem merem őket kint hagyni.Ha leviszem őket mégis a pincébe a sötétbe, ott elpusztulnak? Vagy vegyek a kertészetben kapható akarót nekik? Melyik a jobb megoldás?
4. selena78 (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. nov. 16. 14:12

Ötven éves hortenziáim vannak a kertben. Még anyám ültette ki őket. Mindig névnapjára, meg nőnapra hortenziát kapott, és nem szerette őket a lakásban. Most már magas sövényt alkotnak.


Feltettem egy képet az adatlapomra.

2019. nov. 16. 14:08
Nálunk is kiültetve van 2, de azoknak a tövét takarjuk, és van egy dézsás is, azt a férjem a kertészetben kapható speciális takaróval borítja be. Bevinni nem kell.
2. mmacus (válaszként erre: 1. - Knetundi)
2019. nov. 16. 13:40
Nálam a hortenziák a kertbe vannak kiültetve, ott vannak télen-nyáron, nem teleltetem őket. Mindjárt teszek egy képet az adatlapomra, amiből látszik, hogy jó így nekik.
2019. nov. 16. 13:20

Sziasztok!

Kaptam az idén két gyönyörű hortenziát. Kint éltek ők a kertben nagy műanyg edényben egész nyáron. Gyönyörűek voltak, most is csodálatos egészséges zöld lombkoronájuk van, szeretik a helyüket.Ideje lenne bevinnem őket télre,edényestől,védett helyre.Fagymentes,sötét pincében jó helye lesz?Takarjam le még magát a növényt pluszban papírral, ilyesmivel? A cserepet is védjem?hasznos tanácsok kellenének, már bevált módszerekről :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook