Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hortenzia fórum

Hortenzia (beszélgetős fórum)


11. Hoxa (válaszként erre: 8. - Kertember)
2020. szept. 22. 13:43
Több éves, így akkor a fagy lehet, mert más nem változott. Majd megpróbálom kikeresni a fajtát.
10. Hoxa (válaszként erre: 7. - Kertember)
2020. szept. 22. 13:42
Ha nyitsz egy naplót, oda tudsz képeket posztolni. Fórumba sajnos nem lehet.
9. Kertember (válaszként erre: 6. - Andita1)
2020. szept. 22. 13:20
Szintén többet kellene tudnom róla. Fényviszonyok, metszés, fajta, késői fagyhatás.
8. Kertember (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2020. szept. 22. 13:19
Ez az információ nagyon kevés. Első körben be kellene azonosítanunk, hogy milyen fajtacsoportba tartozik a "kisnövésű" hortenziád. Aztán tudnom kellene, hogy milyen fényviszonyok között van, de az hogy árnyékos, vagy félárnyékos az kevés, és a metszéséről is több adat kellene. És egy fontos kérdés; nem károsította a késői fagy? Mert idén a hortenziáknak is nagyon odavágott. Nekem több fajtám sem nyílt emiatt.
7. Kertember (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2020. szept. 22. 13:16
Igen emlékszem. Valószímnűleg az lesz a megoldás, hogy cikkeket írok és majd azokról tudunk beszélgetni. De tök jó lett volna képeket is feltenni a fajtákról, a metszéséről, a törzses hortenzia nevelésről, a bonsai hortenzia nevelésről stb.
6. andita1 (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2020. szept. 22. 11:50
Ugyanígy jártam én is. Mind a kettőn virulnak a levelek, de virág nincs. Ez a harmadik évük és idén maradt csak el a virágzás.
5. Hoxa
2020. szept. 22. 10:05
Ha már itt vagy, szemtelen leszek :) és kérdezek. Van tipped, az egyik kisnövésű kerti hortenzia miért nem virágzott idén? Metszéshiba lehet? Tápot kapott, vizet minden nap.
4. Hoxa (válaszként erre: 3. - Kertember)
2020. szept. 22. 10:01
Emlékszel? A leanderekről szuper cikket írtál. Esetleg a hortenziás tudnivalókról nincs kedved?
3. Kertember (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2020. szept. 22. 09:02
Örülök. :) Közben rájöttem, hogy nyitni kell valami mást is emellé a fórum mellé, mert itt nem lehet képeket feltenni, anélkül pedig nem könnyú egy növényes fórumot fenntartani.
2. Hoxa
2020. szept. 22. 08:53
Imádom 🥰 12 bokor hortenzia van a kertünkben. Az Annabelle a kedvencem, de van bugás is és ilyen kicsi méretű rózsaszínű (ami kék volt fénykorában).
2020. szept. 22. 08:46

Nagyon szerethető, különleges megjelenésű cserje. Sokan virágént emlegetik nem véletlenül, mivel igazi szépségét a virága adja.

Tartsatok velem, fedezzük fel együtt a hortenzia világát!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook